Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 18.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Преводач от Пловдивнови [re: cath]  
Авторcтaниcлaвka (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 19:07



Да, обаче след това се изхвърли:

Случайно съм запознат как стоят нещата в тоя бизнес и ако някой искаше да свърши работа, просто щеше да си я раздели с друг свой колега.
Но нали трябва да се приказват приказки и да се пишат празни думи - това повечето от вас го направиха.

Първо, доказа че не разбира от този бизнес /поне от този в Сф/ и второ, да, когато си почиваме, сме свободни да пишем каквото си поискаме и да се развличаме както намерим за добре.

.
И ако в този момент се появи глупак във форума....е, това е просто дюшеш!



Тема Re: Станиславее, въздух под налягане синови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 20:43



Сори, ако не си момченце, ама разсъждаваш като такъв. Т.е. проблемът не е в моя телевизор.

по въпросите:
Попитах те:

- плащаш ли данъци
ДА
- трудът на пилота не е ли интелектуален труд
Е интелектуален труд
- трудът на конструктора не е ли такъв
Такъв е

- защо след като отидох при корифей работата се осра с моите машини, а защо едно инженерче, което ми е набор и самый лучший друг има талант, умения и знания за трима?

Е, и? Питай него.


Айде сега и аз да те попитам

- Отглеждането на домати с преводачески труд ли го сравняваш?
- Знаеш ли колко време се учи език?
- Известно ли ти е, че освен терминологично, и стилистично езикът може да бъде труден?

Възмущението то цената го запази за себе си, ей такива най-и обичам - като му кажа колко струва дадена услуга, да ми обяснява колко е "реалната" спред него цена. Интелигентият клиент, Станиславе, казва благодаря и си излиза. Останалите почват да се възмущават и да водят ориенталски пазарлък.

По-рано ти казах, че ТИ НЕ ПЛАЩАШ ЗА ВРЕМЕТО, ЗА КОЕТО ТИ СЕ ПРЕДОСТАВЯ ДАДЕНА УСЛУГА, А ЗА ВРЕМЕТО, ЗА КОЕТО ЧОВЕК СЕ Е НАУЧИЛ ДА ДАВА СЪОТВЕТНОТО КАЧЕСТВО!

Да преводач съм, що ти от преводач рибешко мълчание ли очакваш?

Последно питане - каква ти е професията, да ти кажа каква е реалната цена на труда ти





Тема Re: Станиславее, въздух под налягане синови [re: Глaдeн пpocтak]  
Авторspeedball (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 22:08



какъв точно ти е проблемът?? Всеки има право да търси по-изгодната за него оферта. Кога Станислав е казал, че реалната цена на страница превод е 7 лв, човекът ти казва колко по принцип му взимат. Ако ги беше дал тия 15 лв/стр на агенцията, ти като преводач щеше ли да ги вземеш?

К'во се праиш...щеше да платиш 15 лв/стр без да кажеш гък ли, щото знаеш колко тежък е преводаческият труд. Ми Оффцъъ се казва туй

. Или щеше да си излезеш културно, защото 'интелигентният клиент казва благодаря и си излиза' - а защо си излиза, защото се надява да намери за по-ниска цена същото качество. Всеки си гледа интересите, бе човек, просто мислиш само от едната страна на бариерата, щото ти изнася.



Тема Re: Преводач от Пловдивнови [re: cath]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано25.08.06 08:31



Привет Cath,

Не ти отговарям защото си ми един вид защитник, а защото споделям твоето мнение.
Наистина не знам дали съм прав за експресната поръчка. Сигурно не съм прав. Признавам го. Споделих моя опит. Въпросното бюро ми е превеждало стотици пъти (подчертавам стотици) подобни обеми в посочените срокове - от четвъртък-петък до понеделник на обед. И никой никога не си е отварял устата за експресни поръчки. Как и защо - НЕ ЗНАМ. И не ми влиза в занаята. Хората знаят какво правят. Проблеми с техните преводи не съм имал. Винаги съм бил коректен платец, а те коректни преводачи. Не знам къде дават преводите за събота и за неделя, но в делнични дни там превеждаше една от служителките.

Относно оплюването. На моменти се забавлявам. Чудесно е когато те приемат за клубния идиот.



Така сме тук за съжаление или не. Прямотата у хората не се цени. Тя е порок и като такъв никой (или почти никой) не я приема. Значи, когато аз влезна в някой магазин да търся нещо и цената не ме устройва направо си казвам:

Съжалявам, скъпо ми е... А не да разправям врели-некипели - амии, такова, ще се върна по-късно, ще проверя...

Не падам от Луната, за което изказвам моите извинения към преводаческата гилдия. Ако някого лично съм засегнал - съжалявам. Откровен и повече от прям съм. Зодия ...




Тема Ами, така е, всеки си гледа интереса.нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторЛopд (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 11:39



Преди няколко седмици ходих на Женския пазар да си купя кайсии. Казах на един да ми премери 3 кила и започнах да си избирам нектарини.
Оня ми вика: "ЕХооо, тука не се избира, бе. Кво си мислиш?"
И аз си тръгнах, без да му взема и кайсиите.
Тръгна да ме гони, моля ви се. Единственото, което ме спря да не го пребия, беше, че след като пребия някого от притока на адреналин ми прилошава и 2-3 4аса не мога да спра да треперя. Затова просто си отминах.
Един приятел после ми вика: "Ами, да, човек не е длъжен да пазарува от простаци."



Тема Re: Ами, така е, всеки си гледа интереса.нови [re: Лopд]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано25.08.06 11:46





Връщам се 20 години назад...
1986 г...
Бях на 10 г. когато ме изпращаха до местния "супермаркет" и до други магазини в района.
Зад нашия блок имаше зеленчуков магазин. Имаше 2-3 души персонал. Когато отидеш да си купиш картофи, лук, праскови - нямаш право на избор. Каквото ти сложат. Някои хора явно живеят с такива разбирания - т.е. каквото ти напъхат в торбата, това е. В Пловдив има 4-5 големи зеленчукови пазара. Горе-долу ходя само на едно място и никога не съм имал проблем с избирането. Ако все пак някой много се прави на отворен, отивам на другата сергия. Пазар голям (не като във вица).

Човек все пак пари дава. Редно е да получи това, което иска, а не това, което му предлагат




Тема ЦРУнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 15:45



ЦРУ-то, нещо не си разбрал правилно ... момченце





Тема Re: Станиславее, въздух под налягане синови [re: Глaдeн пpocтak]  
Авторcath (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:24



Гладен простак, една от фундаменталните постановки в икономиката е, че даден продукт струва точно толкова, за колкото може да се продаде на пазара ( не на Женския ), т. е. колкото клиентът плати за него. Даден клиент може да е съгласен да плати 15 лв, в този случай продуктът струва 15 лв. Тук се търси продукт за 7 лв, който също може да бъде намерен на пазара. Тогава естествено той струва 7 лв - ни по-вече, ни по-малко.
Автора на темата това търсеше.



Тема Re: Станиславее, въздух под налягане синови [re: cath]  
Автор Salt_of_the_Earth (ex-nejlika)
Публикувано25.08.06 16:49



Само трябва да сме наясно, че понякога стоката на цена 7 лв и тази на цена 15 лв не са с едно и също качество, даже по-скоро точно в качеството е разликата между привидно еднакви стоки. Или поне би трябвало да е така в нормална пазарна икономика. Тоест, аз мога да си купя гланцов (или както там се казваше) български гранитогрес за 30-40 лв./кв.м., а мога да си купя и испански за 100 лв./кв.м., но не трябва да се залъгвам, че качеството им ще е еднакво и ще съм на голяма сметка, като платя по-малко. Както е казано, евтиното често излиза скъпо...



Тема Re: Станиславее, въздух под налягане синови [re: Salt_of_the_Earth]  
Авторcath (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:59



Как можем да сме сигурни, че за 15 лв можем на намерим нужното ни качество ? Особено когато се касае за интелектуален труд.
В този случай на пазара ще се наложи продукта с по-високо качество. Но мисълта ми беше, че един и същ продукт може да има различна цена и във всички случаи това ще е справедливо. Естествено не от гледна точка на клиента. Но ако иска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.