Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: пpивeт]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 17:07



Привет, ако продължаваш да гледаш спортни предавания ( както и аз, де, но аз поне се възмущавам

), след една година ще ми кажеш, че "изобилието от резервни футболисти, от мачове, от положения" е съвсем правилно. Че това, някой "да продължава да изпитва проблеми", е в реда на нещата. Че е напълно нормално да казваме БългариЕ, ТурциЕ, ГерманиЕ и че можем да преименуваме Даниеле БаНьоли на Даниеле БаЛьони... Не знам дали да споменавам ударенията... Как може да се каже Игор КолакОвич, а не Игор КолАкович, при положение, че треньорът не е руснак, а черногорец. А може би заблудата идва от малкото име.

П.П. В другите предавания също се говорят много глупости, но аз доброволно съм се отказала от тях. От спортните не искам да се отказвам, затова ви надувам главите.

Редактирано от здpaвeц на 30.05.12 17:44.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.05.12 17:31



Ще ме накараш да започна да гледам и аз спорт, щом такива бисери извират от там... "Изпитвам проблеми" - смях се с глас!!





Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.05.12 19:54



"Как може да се каже Игор КолакОвич, а не Игор КолАкович, при положение, че треньорът не е руснак, а черногорец."
И по-общо: по някой път се чудя как успяват да нацелят ударенията в разни имена да са все на ачик неправдоподобни по моя преценка места.


КолакОвич е такъв пример. Манекенката Ева Херцигова е друг - все я наричат ХерцИгова, а тя очевидно е ХЕрцигова, достатъчно е да знаеш, че е чехкиня.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.05.12 20:22



"Никога не ми е минавало през ума, че някой може да реши да членува с пълен член прякото или непрякото допълнение."
Иди в Карлово, Сопот или селата наоколо (например Дъбене, дето се наводниха наскоро) и слушай.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.05.12 20:28



И на мен ми стана интересно - в кой български говор пък има предпоставен член?!

Колкото до Людмила Филипова, аз лично нямам намерение да и чета книгите, защото колоните и в съботния "24 часа" са напълно банални по мое мнение. Иначе е хубава жена.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: MupaM]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.12 21:15



Мисля, спомням си нещо, че из Родопите и при каракачаните.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.05.12 22:29



А по философските въпроси за яйца, кокошки и дяволи ще се обърнем към някой философ.
Веднага си разбрала, че това са философски въпроси.
Въпросът е, към коя философия се отнасят – Хегеловата, Сократовата или Дървената ?
Когато заменяш „траекторията на топката” с „траекторията, която описа топката” си създал творението – „линията, която описа, която описа топката”.
Ти си още по-готина – „разбира се, че твоето е по-точно и изрядно”.

Това, че някой е казал КолакОвич, вместо КолАкович само показва кой е родният му език. Защото когато слагаш „чуждите” ударения в устата на българин, просто пълниш Силициевата долина с цици, ако ме разбираш, какво искам да кажа.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 22:34



"Изпитвам проблеми" - смях се с глас!

Споменавала съм този израз, не знам как не си го видяла.



За какво ти е да гледаш спорт, ти гледаш други предавания, преливащи от безумия.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: MupaM]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 22:38



Манекенката Ева Херцигова е друг - все я наричат ХерцИгова, а тя очевидно е ХЕрцигова, достатъчно е да знаеш, че е чехкиня

Да, Мира. Никога не съм чула името и произнесено правилно.





Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: bipet]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.05.12 22:42



Когато заменяш „траекторията на топката” с „траекторията, която описа топката” си създал творението – „линията, която описа, която описа топката”.

По тази логика ти създаваш творението "Линията, която описва дадено тяло при движението си на топката"

Може да заместиш "траекторията" с още десетина дефиниции, или ЧАСТИ ОТ ТЯХ, ако искаш да се заяждаш до безкрай.

А важното в случая е, че траекторията просто няма как да е "висока".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.