Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.12 22:46



Аз съм чувала, от хора, които знаят, че в чешки ударението е винаги на първа сричка, в полски - на средна, а във френски - на последна


Ама пък жална им майка на тия, дето учат български е не могат да разберат къде е ударението и за какво, аджеба, служи туй чудо "членуване"
Та сигурно и името на Стоичков в чужбина го произнасят според местните ударения



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: chavdar4e]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.05.12 22:53



и за какво, аджеба, служи туй чудо "членуване"

Е как за какво... все едно да питаш англичаните за какво са им краткия и пълния член...

Редактирано от Униkaлнaтa на 30.05.12 22:58.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: MupaM]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 23:00



Четох първите три книги на Людмила Филипова, веднага след като излязоха. Двете от тях си спомням добре. Направиха ми добро впечатление, но аз поначало съм много толерантна към българското изкуство и култура.



Не съм си купувала вестници от три-четири години и не знам какво пише тя в "24 часа".



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.05.12 23:07



Доктор Хаус споделя с пациент:
- Остават ти само 3 месеца живот;
- Искам второ мнение.
- Освен това си и много грозен.

А важното в случая е, че траекторията просто няма как да е "висока"
Напротив, за състезателите е просто висока.
Може би ще си спомниш, че Айнщайн е създал своята теория като е сложил наблюдател. С други думи създал е „гледна точка”.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: bipet]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.05.12 23:09



Напротив, за състезателите е просто висока.

На състезателите по принцип изобщо не им е до някаква си "траектория".. те просто бият по топката и толкоз. И доколкото знам - имат си един израз "висока топка"... без никви траектории.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.05.12 23:23



Мога само да ти предложа да се качиш на тази траектория, да скочиш от там и тогава да говорим, каква е.



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: chavdar4e]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 23:24



Та сигурно и името на Стоичков в чужбина го произнасят според местните ударения

Единственият начин, по който съм чувала името на Стоичков в чужбина, е СтОичков. Явно, когато съм била във Франция, звездата му е била залязла.



П.П. На теб кое ти звучи по-българско: КолАкович или КолакОвич?



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: bipet]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано30.05.12 23:29



Съжалявам, че се намесвам в разговора ви, но "траекторията на топката е твърде висока", правилен израз ли е според теб?



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.12 23:33



Е как бе, редовно го наричат СтоичкОфф



П.П. КолАкович, асоциация с колак. Това е всъщност една друга интересна тема, някои са ИвАнов, някои ИванОв, тва българи , също ТОдоров - ТодорОв, откъде идва тая разлика, сигурно от говорите??



Тема Re: Не мога да свикна...нови [re: здpaвeц]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.05.12 23:54



Зависи от каква гледна точка разглеждаш израза.
Сама по себе си траекторията не може да е висока. Но терминът „траектория” е достатъчно популярен за да е ясно, че топката е отдалечена от състезателя, вероятно извън неговите възможности.
Впрочем, ти какъв кусур намираш на този израз.
Питам, защото се подразних от собствените си обяснения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.