Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Докога ще разводняваш форума с тъпотии?нови [re: droпix]  
Автор Axиeв (каталясал)
Публикувано28.05.06 19:45



Съвсем нормална тема,която най-малкото не дразни никой(освен теб),напротив - създава настроение.Приеми го като"Особеностите на Старозагорската кухня" и ще можеш да спиш спокойно....



Тема Re: Специалитети...нови [re: Axиeв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано28.05.06 21:27



Сериозна заявка за ястие на лято 2006...
Уха!




Тема Re: Специалитети...нови [re: Bgpunk]  
Автор Axиeв (каталясал)
Публикувано28.05.06 22:45



Слушай сега(по-скоро чети) едни бързи пържени(по-скоро печени)тиквички по СТАРОЗАГОРСКИИИИ

В началото операцията е рутинна и скучна:
Две-три тиквички се нарязват на шайби по 3-4 милиметра(за завършилите техникуми - задължително шублер),посоляват се и се оставят в съд да си пуснат водата.После се отупват в брашънце и се нареждат в предварително омаслена с олио тава според формата и ...ако е кръгла - в спирала,коцентрични кръгове или в ред на Фурие.....това последното - не,не...

Доливаме чаша,чаша и половина вода и печем до пълно зачервяване.
Сосът е ясен - 4-5 скилидки чесън,смачкани с лъжъчка сол в малко олио и разтворени в кофичка кисело мляко ВЕРЕЯ!!!
Консумира се с бира ЗАГОРКА изпреварена от една-две ЗААРСКИ мастики!

Да ви е сладко!



Тема Re: Специалитети...нови [re: Bgpunk]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано29.05.06 00:23



хайде и от мен една...броколи със сирене

таааа...броколите се поставят в гювечета или чинийки от алуминиево фолио, поръсват се с натрошено сирене (колкото повече видове сирене, толкова повечебяло, синьо, пушено, топено...) отгоре настърган кашкавал, БАМ във фурната, докато се запече.

айде още една, не се сдържам - картофи със зеленчуци и канела

задължително в тенджера на котлона! картофите, обелени, на 2 на 3 нарязани, заленчуци - моркови, чушки (във Варна постоянно им казват пиперки и супер се изнервям), грах, царевица (може и само с моркови между другото) се слагат в тенджерата с малко олио и вода да ги покрие. Бъркат се переодично да не загорят докато се изпари водата. Поръсват се с канела и се разбъркват.

Ахиев, между другото тия печени картофи са ми много любими, дет се казва отрасъл съм с тях



Тема Re: Специалитети...нови [re: avramov]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано29.05.06 00:36



дойде ми музата...макарони с грах и гъби

макароните се сваряват, граха и гъбите тоже. слагат се всички неща в йенска тенджера и отгоре се настъргва кашкавал. Пече се докато се зачерви кашкавала.
(който обича яйца може да сложи вътре)

утре като се сетя, още



Тема Re: Специалитети...нови [re: avramov]  
Авторлeлчeтo (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 14:59



Боже боже имало хора на тази планета, които да се занимават с готвене, а не само да се хвалят, че могат да отрежат една филия хляб:)))
иначе по темата за специалитетите...нещо мн тривиално една лазаня, в която няма картофи:)))
то тука предимно за картофи се говори:))))
та рецептата...
запържвате до златисто в олио или зехтин в този ред лук, кайма, гъби посолявате лекичко,наръсвате с майоран и чубрица,да не забравим черния и червения пипер,сипвате доматен сок с щипка захар и варите 15 мин.
после ако ви се играе нареждате ред кори ред плънка,а за по мързеливите просто сварявате пакет макарони вместо кори за лазаня и смесвате с плънката.поръсвате обилно с кашкавал слагате малко квасена сметана за украса и печете за 10-15 мин.

ако някой я опита и му хареса да ми каже...:)



Тема айде от мен десерта :) [re: лeлчeтo]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано31.05.06 15:24



десерта
обелена и нарязана на купчета, като за мусака ябълка
залива се с чаша кисело мляко + 3 супени лъжици захар,
стафиди, орехи, натрошени бискивиди....
бързо, ефтино и за гости, които обичат да ни изненадват с едно ... "минавахме на близо и решихме да се отбием"

ааа...моята дъжеря често си прави "плодово мляко Данон" у дома ---- сухите сокове СТЕП разтваря в 20гр. вода и прбавя към кисело мляко.... е, става, при това данон няма такъв богат асортимент от вкусове и аромати



Тема Re: айде от мен десерта :) [re: Бизи]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано31.05.06 15:42



на същия принцип плодово прясно - сухо сокче с много малко вода и смесено с прясното мляко(



Тема Re: айде от мен десерта :) [re: zver4o]  
Автор Бизи (ентусиаст)
Публикувано31.05.06 16:11



айде, че се окапахме



Тема Re: Специалитети... [re: лeлчeтo]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано01.06.06 11:14



що ти е да режеш хляб като го продават готов нарязан?
Тъй и тъй се заговори за картофи опитвали ли сте картофено пюре с прясно мляко, масло, настърган кашкавал (докато е горещо, за да се разтопи, джинджифил, индийско орехче и черен пипер? А ако сложите и едно пилешко бульонче става супер. Убиец гарнитура за пържолки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.