Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 01.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Специалитети...нови [re: Bgpunk]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано26.05.06 09:22



мдааааааааа, обичам, ама нямам много време

и все пак:
пилешки дробчета, задушени с лук, вино, маслини и много подправки
ориз по китайски
мусака
картофи, задушени с масло, копър или чубрица и чесън, поляти с млечен сос с много подправки
пилешки крилца с топено сирене на фурна
салати с изобретени от мен сосове

да ви е сладко



Тема Едно лятно предложение от меннови [re: Bgpunk]  
Автор Пaньo Дoнeв (Модератор)
Публикувано26.05.06 11:44



Учудващо за мен, понякога има и смислени теми в този форум.

На вниманието на чревоугодниците предлагам едно малко сложно лятно ястие, но затова пък с изцяло български национални продукти, за да могат дори и патриотите да си го приготвят.

Представям ви:

ДОМАТИ СЪС СИРЕНЕ

Продукти:
- домати
- сирене

Изисквания към продуктите:

Доматите трябва да са набрани не много време преди приготвянето или поне в рамките на деня. Ако са откъснати с част от зеленото клонче това ще запази свежестта им. За най-добри резултати, доматите трябва да са набрано точно 1.5 часа преди поднасянето и да се съхраняват в хладилник до момента на приготвянето. така те ше имат както пресен аромат, така и нужната температура.

Сиренето трябва да е овче, краве или козе бяло саламурено сирене, по известно сред народа като "сирене". Биволско не е подходящо. Сиренето трябва да е умерено твърдо. Сирене от тип Дунавия или Фета не е подходящо. Вносни сирена не са подходящи по политически причини. Сиренето трябва да е добре узряло, трябва да има възсолен вкус, без да е горчиво. Предварителна обработка със накисване в саламура при контролирани концентрации на сол и температура е препоръчителна, но това е сложна тази техника която надхвърля рамките на тази рецепта.

Приготвяне:

Доматите се измиват непосредствено преди поднасянето! Изтръскват се от водата и се слагат в плоска но не съвсем много плоска чиния. 2 домата на порция. Цветът на чинията е препоръчително да бъде бял със зелени мотиви, за да изглежда крайният резултат като националното знаме.

От сиренето се отрязва плочка с раземери:
1.5 см дебелина
15 см височина
10 см вирина
Плочката се поставя легнала отстрани на доматите.

Ястието се сервира веднага и се консумира с нож и вилица. Правилното ядене изисква дълги години практика, но дори и начинаещите успяват да се нахранят някак си от първия път.

Бон апети!

Ваш,
Паня



Тема Re: Едно лятно предложение от меннови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано26.05.06 12:23



Похвално Панчо, ама към това сложно ястие не се ли полага като гарнитура нещичко, което расте на кокалче? Или люта чушцица например за вегетарианците? Пък ако сипнеш и една хубава ракийка от запотено шише цена няма да имаш.



Тема Re: Едно лятно предложение от меннови [re: neverojatna]  
Автор Пaньo Дoнeв (продавам семки)
Публикувано26.05.06 13:45



О не, не! Това е основно ястие и си има всичко необходимо както си е.

Но за по опитни готвачи с 20 и повече години стаж имам и рецепта която включва и печена чушка, но това е вече висш пилотаж и излиза извън рамките на този форум.



Тема Re: Едно лятно предложение от меннови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано26.05.06 14:26




все пак бих рискувала и ще пробвам. аз лично сирене не ям, но ще предложа ястието ти на домашните любимци



Тема Re: Едно лятно предложение от меннови [re: neverojatna]  
Автор Пaньo Дoнeв (продавам семки)
Публикувано26.05.06 14:29



В друга тема поискаха и сос към ястието. Ето го:





Тема Re: Едно лятно предложение от мен [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор neverojatna (будна)
Публикувано26.05.06 15:29



бравос, звучи добре, ще го пробрам. А какво е лимо?
прости невежеството ми



Тема Re: Едно лятно предложение от мен [re: neverojatna]  
Автор Пaньo Дoнeв (продавам семки)
Публикувано26.05.06 15:35



На външен вид изглеждат като зелени лимони, но на вкус са по-различни. Продават ги например от по три броя в опаковка. Класическото им приложение е като резенчета към чашка текила и сол.



Тема Пояснение [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (продавам семки)
Публикувано26.05.06 15:47



Горната рецепта не е майтап. Приготвянето на храната е много сериозно нещо. Изключителното внимание към продуктите, обработката, поднасянето, както и начина на консумация на храната правят разликата между великолепното ястие и гадният буламач.



Тема Re: Едно лятно предложение от мен [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано26.05.06 15:53



Това не е ли "lime" на английски?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.