Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 13.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: възможни симптоми! [re: izperkal]  
АвторTanika (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 19:21



Chrez izsledwane na kraw i urina se ustanowjawa dali Mg-jat e w dopustimite granici.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
Авторantonina (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 16:59



Здравей, polly77!
Много се зарадвах, когато прочетох отговора ти от 20.06.2007 година.
От известно време следя кореспонденцията в тази рубрика и много ми се искаше нещата при вас да са добре.
Искам да ви поздравя - теб и съпругата ти, и да ви пожелая да се обичате все така всеотдайно.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 12:11



Здравей polly77,
Случайно попаднах във Вашия клуб. Моите поздравления за вашата борба. Аз също се старая да помагам на моята съпруга, която има диагноза ALS от 3 години.В момента е в състояние на пълно обездвижване на горните и долни крайници,без говор и със затруднено гълтане - може да приема само течни храни.В бъдеще очаквам затруднения с дишането, затова много ме интересува как сте решили въпроса с командното дишане: какъв апарат използвате, фирма ,марка и как може да се достав.Ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш някаква информация във форума или на адрес ttp@abv.bg



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: ивaн]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано24.07.07 22:16



antonina , благодаря за подкрепата! Наистина трогателно е , когато идва от непознати , макар и с няколко думи.

Иван , изпратил съм ти мейл. Ако искаш , можеш да се свържеш с мен.




Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
Авторcoco (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 18:55



Здравейте,
От доста време чета постовете в тази тема, защото и в моето семейство има човек болен от тази болест. Ако не ви притеснява бихте ли публикували информацията за апарата за командно дишане за да може да бъде полезна и на други.
Предварително Ви благодаря за отзивчивостта.
P.S. Към Polly 77 - Възхищавам ви се.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: coco]  
Авторdetuchi (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 14:15



Преди месец и половина поставиха тази диагноза на баща ми. На всички чудесни хора в този форум много благодаря - за ценната информация (теоретичната информация е много полезна, а и тук намерих отговор на всички свои въпроси за храненето и т.н.); падкрепата, която си оказвате ме зарежда с морални сили! Polly77, възхищавам се на Вас и съпругата Ви.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: coco]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано31.07.07 16:55



Ще напиша няколко думи за апарата за изкуствено дишане , с уговорката , че не съм професионалист , затова ще засегна по-скоро практическата страна на нещата. Непосредствената причина за настъпването на смърт при болните от АЛС е свързана с намаляващата им дихателна способност. Ясно е , след като човек не може да диша си отива. Същевременно на този етап от заболяването , обикноевно е загубена и способността да се преглъща. Съчетано с недоброто дишане , това води до опасност от задвяне с фатален край /и то не само при хранене и пиене , а и от собствената слюнка/. Това е процес , който протича в продължение на месеци и е доста мъчителен. Преди преминаването към изкуствено дишане се поставя трахеостома - "тръбичка" в горния край на трахеята , през която става обдишването и с която се ликвидира опасността от задавяне - тя "затваря" връзката между хранопровода и трахеята , така че на практика човек не може да се задави. Когато собственото дишане стане недостатъчно /както беше при нас/ , болния следва да се включи към апарата. Разбира се неговата настройка и изобщо цялата процедура трябва да става със съдействието на лекарите. По този начин живота на болния от АЛС може да бъде продължен. С колко е божа работа. Мисля , че и специалистите не могат да кажат , защото особено в България , такива случаи не са наблюдавани. Иска се и много силна психика , защото такъв живот не е никак лесен да го живееш. Но , когато имаш воля за това , е постижимо.
И още две думи за апаратите - не са евтини. Новите са просто непосилни - струват от около 20хил. евро нагоре. Но втората употрба по-стават - нашия конкретно го взехме за 3хил. лева. След това обаче , някаква поддръжка , поне от финансова гл.т. , не е нужна.




Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
Авторcoco (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 14:15



Благодаря ти много за изчерпателната информация. Бих искала да те попитам и още нещо: къде в България може да се закупи такъв апарат втора употреба?



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: тoни]  
Авторdetuchi (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 17:32



Искам да споделя с всички в този форум. Баща ми развива болестта поне от 2 години, едва скоро беше диагностицирана. На 24-ти юли посетихме екстрасенс – последната ни надежда за помощ. Казаха ми само, че е жена със специална енергия и има медицинско образование. Впечатленията ми са, че е също човечна и почтена. Имах предубеждение към екстрасенсите, въпреки че вярвам, че има надарени хора между нас. Проведе само един сеанс и контролен преглед и е убедена, че е успяла да спре напредването на болестта. Повече сеанси няма да са необходими при него. Повярвах, че чудото стана! Преди това баща ми имаше период около 10 дни, през който скоростно се влошаваше - промяна в гласа и говора, гадене, загуба на апетит, липса на сили - беше отчайващо. На следващия ден след сеанса изглеждаше и се чувстваше по-добре. Една седмица по-късно гласът и артикулацията в говора му се подобриха (обърках гласа му по телефона с този на сина ми), движи се повече, лицето му грее и малко е напълнял. (Предписаното от лекуващия лекар лечение с нивалин, витамини, храни за културисти, гимнастиката и масажите не трява да спира). Благодарна съм на Бог и на тази жена! Аз вярвам, че сеансът помогна, но за да ви дам по-сигурни доказателства, ще изчакаме няколко месеца. Ако искате да опитате, ще ви дам информация за връзка с нея, единствено с надеждата да има възможност да ви приеме и достатъчно сили да помогне, пишете ми на имейл detuchi@abv.bg (няма да мога да ви отговоря в периода от 4-ти до 12-ти август)



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: coco]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано02.08.07 00:21



Такъв тип техника предлагат повечето фирми , търгуващи с медицинска апаратура. В интернет може да намерите много такива. Колко от тях предлагат и втора употреба не знам , но това е въпрос на проверка. Аз мога да ви свържа с човека , който ни осигури апарарт на нас. До колкото разбирам , той продължава да се занимава с това и надявам се , би могъл да ви бъде полезен. Моят мейл е: kristi3@abv.bg





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.