Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 26.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Filip]  
АвторMaria (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:39



Приятели ми препоръчват някакви синьо-зелени водорасли АФА. Имали високо съдържание на бетакаротин,витамин В12 и регенерирали стволови клетки. Някой знае ли нещо за тях?



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Maria]  
Автор yaourt (непознат )
Публикувано14.03.07 17:00




kum teoro: lichi si che si dosta zapoznat s nervnite zabolqvaniq, predpolagam che si po-skoro lekar otkolkoto biolog, za da poznavash tolkova dobre terminologiqta na simptomite.
Много нова информация научих от теб. не го приемай като упрек, но понякога има доста биологични и медицински термини, които аз лично разбирам, но не ми се вярва хората без биологичен бакграунд да разберат. например не всички знаят какво е фенотип и каква е разликата с генотипа... отново, ТОВА НЕ Е УПРЕК и информацията която даваш едва ли много лекари в БГ я знаят, но не вярвам също така да дойдат във форума за да я прочетат.. просто ако може да използваш по простички думи (вместо ювенална=детска например) надявам се да съм се изразил правилно...



Редактирано от yaourt на 14.03.07 17:22.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: yaourt]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 01:33



Благодаря на Теоро за труда и времето, което отдели да обясни повече за това заболяване. . .



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: SS]  
АвторCTEФИ (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 18:57



мислите ли че професията на един счетоводител например може да увреди моторния неврон?По-скоро обърнете внимание на вирусната причина или например на токсините в района(металургични предприятия и др.)



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
АвторRlKl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 15:09



Здравей polly 77!

Следя всички мнения за АЛС,защото преди 3 години загубих майка си...Много се надявам някога,някой да открие лек за това заболяване.Дано да бъде скоро...Надявам се при съпругата ти Бог да е помогнал и тя да е по добре!Пожелавам ви го от сърце!



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: RlKl]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано20.06.07 00:44



Благодаря Рики! Всъщност , с риск да прозвучи еретично , ще спомена , че Бог искаше да я прибере още преди 7-8 месеца /и почти успя/ , но я поставихме на апаратно дишане и Го поизлъгахме. За сега.

Въпреки , че състоянието и е много тежко , тя не изгубила способността си да се усмихва и го направи широко на тези мои думи.




Тема възможни симптоми! [re: morning dew]  
Авторizperkal (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 12:50



Здравейте!
Преди известно време ми се случиха странни неща. След силен стрес и уплаха почнаха да ме болят очите, не можех да гледам и с двете в една точка симетрично, след 1-2 дни почувствах, че все едно ми се вие свят и при най-малкото движение около мен което улавях с периферното ми зрение се стрясках....до преди не ми се беше случвало, после почувствах отпадналост и виене на нещо като виене на свят(като ходя имам чувството, че ще падна ама не падам) всички тези симптоми ми изчезнаха за около 2 седмициСамо проблема с очите ми остана-отидох на очен и тои ми каза съвсем слаб астигматизъм(0,75) но аз изпитвам страшен дискомфорт....
Както и да е след още една седмица почнаха да ме болят краката от колената надолу и леко да ми изтръпват за известно време, после сякаш отшумя този проблем но десният ми крак започна да се схваща до болка за 1час примерно после се отравяше....След това започна по цялото ми тяло да се появяват неволни потрепвания на мускулите но за около 2-3 седмици(сега съвсем малко от време на време) остана само някакво мръвучкане по десният крак по ходилото и от време на време мръвучкане по ръцете. След това почувствах мравучкане и по лицето над усните за малко но и това отшумя, сега имам пак така наречените фастикулаций от време на време и леки болки в десният крак но за малко само ако го на натоваря много от време на време, също преди 1-2 седмици получих блки в дясното рамо и ръката но се са ок, получих и глосит на езика или някакво възпаление което много бавно отшумява нещо и за то съм се здухал здраво! Ако някой има информация или предположения какво може да става с с мен моля да каже или да ме насочи, че съм се засилил да умирам мислено и незнам каво да правя че хич не ми се мре на 26г.................Извинавам се ако съм отегчил някой

но съм се здухал много здраво и незнам какво да правя...



Тема Re: възможни симптоми! [re: izperkal]  
АвторTanika (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 16:36



Prowerete dali imate nedostig na magnesij. Sled stres e mnogo werojatno da imate nuzhda ot dopalnitelno Mg i da se pojawjat opisanite simptomi.



Тема Невролог [re: izperkal]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано22.06.07 16:38



Отиди на преглед при невролог... на много въпроси ще намериш отговор...

Успех !



Тема Re: възможни симптоми! [re: Tanika]  
Авторizperkal (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 09:23



Как да разбера дали имам недостиг на магнезий?
Ако може да ми препоръчате някой добър невролог ще съм ви много благодарен






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.