Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 26.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: teoro]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 09:48



Имах в предвид амиотрофична латерална склероза...



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: kpacи]  
Автор teoro (новак)
Публикувано26.08.06 12:52



здр polly77,
мда, вероятно д-р Сарафов е един от малкото ако не единствения намиращ време да чете и следи какво се прави по света. у нас естествено никой не се занимава с това да мисли&експериментира. след безкрайно мотаене ти поставят диагнозата, с радостно облекчение ти казват "ами това не се лекува. довиждане"....и най-много на т.н контролни прегледи някой да изрази нездраво изумление в стил "ама вие още ли сте жив(а)..."
надявам се при вас нещата да отиват на добре поне за малкия бебчо!


здр Crissy,
благодаря за добрите думи, но с нищо не сум ги заслужил





здр Краси,
да. по-горе е описано: 5-10% от случайте са т.н. Семейна или Фамилна форма на АЛС /FALS/, дефектния ген е с ниска пенетрантност, не се проявява във всяко поколение, нищо че се наследява автозомно-рецесивно, и не всеки негов носител развива АЛС, но ако сте фамилно обременен и имате някакви симптоми - не е зле да се консултирате със спец.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: teoro]  
АвторCrissy (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 02:31



teoro, приятеля ми знае че няма надежда, аз също и въпреки всичко винаги говори Един ден аз ще мога да ходя и ще бъдем щастливи. Какво да отговарям не знам

. Знам че е лошо но се разплаквам. Да поддържам надежди , да създавам настроение ...Ъмирам ,заедно с него..



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Crissy]  
Автор4c4ek (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 12:53



ако не сте опитали ,няма да ви навреди-
апитерапия- ужилване с живи пчели, пчелно млечице,натурално/ във вид на желе/- по 1 гр. 2 пъти дневно и пчелен прашец - по 1 ч.л. три пъти дневно половин час преди преди ядене.Ползва се няколко месеца. След това според кесията.
Калолечение в Марикостиново- поне по 15 бани пролет и есен всяка година.,и задължително с ръчен масаж.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 13:10



От 15 години страдам от АЛС.Родих сина си след откриване на дигнозата.Болестта ми се раазвиваше бавно и затова се справих добре с отглеждането.Той е на 15 години и ми помага да се справям с трудностите.Съпругът ми е неотлъчно до мен в борбатас болестта.Желая ви успех.Не се предавайте.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Mapия]  
АвторCrissy (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 22:48



http://www.evenbetternow.com/als.html?ovmkt=O0CD66OEOGM3C98LEV75C8AS0G&OVRAW=for%20als%20patient&OVKEY=motor%20neurone%20disease&OVMTC=advanced
Намерих тази информация за ролята на храната при борба с АЛС, извеждане на тежките метали и вредни химикали постъпващи в организма с храната и водата. Има книга от човек който се е излекувал напълно...
Мария много искам да се излекуваш и да има надежда за всички останали


Болестта явно може да се забави, контролира или спре на някъкъв етап от прогресирането...
Какъв е механизма , дали може да се регенерират нервните клетки, да се помогне на организма да го направи сам...



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Crissy]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 14:58



Благодаря за информацията Crissy ,ако искаш пиши ми на E_mail: grigorova_vt@abv.bg



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 22:44



Здравейте!Искрено се надявам жена ви и бебето да са добре.Какво е мнението ви за стволовите клетки,взети от пъпната връв?Лечение на този етап няма,от опит го зная.Опитала съм какво ли не,от лечители,билкари,познавам и д-р Сарафов,на когото мога да изкажа само благодарност.Той е единствения ЛЕКАР в България,който се интересуваот моето здравословно състояние.Моля пишете ми на E_mail: grigorova_vt@abv.bg



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: teoro]  
Авторcoco (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 15:04



Отностно Protirelin: Резултатът е точно обратният- да не говорим за подобрение. Всички старанични симптоми бяха налице.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: coco]  
Авторcoco (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 15:08



TRH Ferring трябва да се прилага само след внимателно претегляне на отношентието полза-риск при следните случаи:

- нарушения на сърдечния ритъм
- заболявания на коронарните съдове
- неурегулирано високо кръвно налягане
- големи тумори в мозъка
- епилепсия
- бронхиална астма

За какво трябва да се внимава при бременност и кърмене?
Употребата на протирелин при тези две състояния не е необходима. Не са известни вредни въздействия върху новородените.

Предпазни мерки при приложението и предупреждения
Няма такива

Взаимодействия с други медикаменти
Кои други медикаменти могат да повлияят въздействието на TRH Ferring
Левотироксин, Декстротироксин и Лиотиронин, както и други деривати на хормоните на щитовидната жлеза, като например Три-йод-тиро-винена киселина повишават в зависимост от дозата нарастването на TSH при теста за TRH.

Повишаването се забавя чрез глюкокортикоиди, соматостатин, допамин, бромокриптин, лизурид, леводопа, салицилат, морфин, барбитурати и контрастни вещества за рентгенови изследвания.
Макар и в повечето случаи слабо, но засилено чрез едновременно подаване на GnRH, GHRH, CRH, естрогени, кломифен, спирпонолактон, йодид, амиодарон, литиум, теофилин, метоклопрамид, домперидон, сулпирид, хлорпромацин, бипериден, халоперидол или просталандин.
Определящата сила на теста може да бъде повлияна от тези променливи въздействия само в много редки случаи.
Моля имайте предвид, че тази данни може да бъдат валидни и тогава, когато споменатите лекарствени средства са били у2потребявани малко преди времето на теста.

Инструкции за дозирането, начин и продължителност на приложението

Инструкции за дозирането
1. Взема се кръвна проба за определяне на базалните TSH стойности /тиротропин- хормон за стимулиране на щитовидната жлеза/
2. блавна интра-венозна инжекция /през най-малко една минута/ от 1- 21/2 ампули TRH Ferring от по 200 µg при деца 1 µg По правило при възрастни една доза от 200 µg е достатъчно за диагностични цели.
3. вземане на кръв 30 минути след инжекцията за определяне на стимулираната TSH стойност
4. по-нататъшно вземане на кръв след 3 часа е разумно, когато трябва да се определи също Т3.

Оценка на TRH теста
Резултатите от TRH теста се получават от разликата между стимулираната стойност и базалната стойност за TSH /= ∆ TSH/

Функционално състояние на щитовидната жлеза TSH-ниво
µU/ml TSH-според TRH
µU/ml ∆ TSH
µU/ml
1. еутиреоза
2. хипертиреоза
3. първична хипотиреоза
4. вторична /HVL- хипотиреоза ≤ 4 нормално
<4 ниско
>4 повишено
Не се доказва &#8804; 25 повишение
<4 няма повишение
>25 силно повишение повишено
Няма повишение &#8804; 2 <25
<2
&#8805; 25


Начин и продължителност на приложението(
За еднократна инжекция- интравенозно
Ппри повторение на изпитанието трябва да се спази интервал във времето от 14 дни. Порадиколебания в нивото на TSH в кръвта изходните стойности и стойностите за сравнения трябва да се внземат в часовете между 9 и 17 часа, тъй като по това време няма значителни колебания в стойностите на концентрацията в кръвта на TSH.

Свръхдозиране и други грешки в приложението

При диагностичното приложение не се предлопалагт свръхдозирания с евентуални вредни последствия.

Странични въздействия

Кои странични въздействие могат да се получат при прилагането на TRH Ferring
Чувство за топлина
Гадене
Позивни за уриниране
Слабо главоболие
Смущениеи
Зачервяване на кожата
Особено чувство в органите на корема и пелвиса

Рядко може да се получат:
Неприятно чувство в гърдите или в ръцете и краката
Чувство за глад
Суха устна кухина
Повишаване на кръвното или ускоряване на пулса
Повръщане
Чувство за стягане в гърдите
Смущения в усещането на вкуса

В отделни случаи са описани:
- отключване на спазми с повишаване на готовност за спазъм
- отключване на астма при астматици




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.