Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 25.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: dew]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано06.09.05 02:59



Това е едно наистина жестоко заболяване! Оставаш с ясно съзнание , а тялото ти бавно и сигурно се руши. И нищо не може да се направи. Не само тук , а и където и да е по света.
Жена ми е с диагноза АЛС от близо 2 г. , макар че болестта се появи година по - рано. Сега е на 28г. Един от редките случаи , когато заболяването покосява млад човек. Като всеки , предполагам , който е имал нещастието да се сблъска с тази болест научих много за нея. Струвами се повече , от голяма част от невролозите. Всъшност ролята на докторите тук е твърде епизодична - съобщават ти присъдата /АЛС е именно това - присъда/ и ти казват "довиждане". Не можем да им се сърдим. Те наистина няма какво да направят повече.




Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
Авторsdatanas (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 18:44



Интересува ме подробности, симптоми и т.н. за Амиотрофична латерална склероза /АЛС/. Наскоро ми поставиха тази диагноза(или по-скоро със съмненияза такава). Някой може ли да ми каже симптомите. Някъде преди по-малко от година може би 10-11 месеца) започнах да усещам някаква слабост в мускулите при ходене пеша. Товас течениена времето се задълбочи. За момента имам проблемсамо с краката, в по-голяма степен с левия при ходене, но примерно няма проблем ако стоя прав,без да се движа. Замомента с мускулите на ръцете нямам никакъв проблем. В моментами пия Нивалин, Юмекс(ако не греша името, в описанието пише, че е за Паркинсон) и Витамин Tocopherol. Не мога да преценя,но имам чувството че няма никакъв смисъл от тях. Някой може ли да ме посъветва нещо или да ме насочикъм определен специалист. От изследванията които имам направени, електромиография(ЕМГ) ми дава неврогенна увреда, всичко друго е наред, като не са ми правили Ядрено-магнитен резонанс.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: sdatanas]  
Авторsdatanas (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 18:46



По-горепропуснах да си сложа емейла: atanas@haskovo.com



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: sdatanas]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 08:42



Д-р Сарафов-неврологична клиника на Мед. академия

Късмет ти желая



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Йo]  
Автор polly77 (новак)
Публикувано23.09.05 19:06



Има различни симптоми.Разбира се диагноза АЛС могат да ти поставят само след обстойни изследвания. Иначе слабостта е начален признак. Може да започне от някоя от ръцете /най-често лявата както при жена ми/, от краката , а при т.нар. булбарна форма първо се засяга говора. Постепенно мускулите атрофират - първо там , където е започнала болестта. Много характерно е потрепването на мускулите - като леки конвулсии. Но те могат да се появят и по-късно.
Йо е прав за д-р Сарафов. Той вероятно е един от малкото в БГ , които имат сериозни познания за тази болест. Не че има кой знае каква полза... Но е отзивчив и внимателен. Жена ми няма здравна осигуровка тук , въпреки това се запозна с нейния случай и я прегледа. Има научен интерес към заболяването.
Успех!




Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: polly77]  
Авторsdatanas (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 13:03



Благодаря за информацията. Ще се опитам да намеря информация за този лекар и евентуално да си заявя преглед, защото съм от провинцията. Ако някой има някакви телефони ще съм много задължен. Защото от тук ме пратиха до един професор, сега при друг, но честно казано, вече имам предубеждения, към доктори с много титли... Още веднъж благодаря!



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: sdatanas]  
Авторsdatanas (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 10:45



Благодаря за емайла ви. Преди няколко дни ми дадоха няколко телефона на доктор Сарафов, единият е този който ми давате на Мтел и един на Глобул, но изключително съм ви благодарен за вашата съпричастност. Честно казано, все още се надявам да не е тази диагноза, защото от това което ми обясняваха разбрах, че за е класически или незнам как да се изразя АЛС, би трябвало да имам увреждане на централния и на двигателния неврон(при мен ЕМГ дава увреда само в двигателния неврон, правиха ми го 2 пъти и показа аналогични резултати)доколкото разбрах от това, което четох, по принцип болестта започва от ръцете и преминава в краката. При мен има увреждане само на двигателния нерон, иначе всички възможни изследвания са ми ОК. Не са ми правили само Ядрено магнитен резонанс. Благодря ви ще веднъж, и ви желая приятен ден.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: sdatanas]  
АвторAnna (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 21:47



Zdraveite,zna4i ba6ta mi po4ina minalata godina ot tazi bolest Nivalin mu bieh vseki den inzekcii,yumex pi no ni6to ne pomaga.D-r Sarafov i pri nego hodihme gotin 4ovek no moze samo da vi pomogne za postavqaneto na diagnozata-ni6to pove4e.Dosta sum zapoznata s tazi bolest i dokolkoto znam ima 2 formi :burza -razviva se za meseci i bavna 3 do 5 godini,no lek nqama-Riluteka su6to mai e sprqan no i toi ne pomaga/spored d-r Sarafov samo udulzava agonqata na pacienta/.trqabva vitamini,hrani za natrupvane na muskulna masa za sportisti -tova preporu4a toi.ako imate vuprosi pitaite.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Anna]  
АвторAnna (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 22:01



drugo koeto zabravih da napi6a posuvetvaha ni da napravime na tatko izsledvane za Laimska Bolest tiu kato po simptomi se doblizava do ALS,zna4i trqabva da ste siguren 4e nqamate Laimska Bolest-izsledvaneto e prosto samo malko kruw se dava.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
Автор sim_e_on (непознат )
Публикувано01.03.06 05:54



Здравейте,

Съпричастен съм с вашата мъка. Макар че не съм в България, а зад океана, на АЛС и тук се гледа като на присъда. Това е заболяване, много по-страшно от множествената склероза (лечима в някои случаи). Има отделни хора, които твърдят, че са се излекували от АЛС, но те се броят на пръсти и не се знае дали това не са просто злонамерени слухове.
С няколко думи, АЛС е прогресивно дегенеративно заболяване на централната нервна система. Засяга "моторните" неврони, които дегенерират и умират, като прекъсват "импулсните" връзки на мозъка с тялото. Така мускулите бавно атрофират и умират, като резултатът теоретично е пълна парализа, а на практика - бавна и мъчителна смърт. Симптомите са най-често мускулна слабост, умора, трудност при преглъщане, временна загуба на контрол върху мускулите...
Лекарство за АЛС засега няма. Изглежда традиционната наука не може още да се справи с тази болест. Моят съвет е болните да се обърнат към нетрадиционната и най-вече източната медицина.

Предполагам почти всички вярват в една или друга степен във връзката между физическото и енергийното тяло, т.е. между физическото и енергийно здраве. Промените, настъпващи физически при някоя болест, са ПРЕДШЕСТВАНИ от промени в енергийното тяло, или поле. И ако докторите са безпомощни да лекуват физическото, да се надяваме, че могат да направят нешо за "невидимото". Някои връзки и идеи в тази насока може да намерите тук:

http://www.biowaves.com/
http://www.yinyanghouse.com/tongren/

Не съм проповедник на нетрадиционната медицина. Просто се опитвам да мисля трезво, да търся изход и да дам идея как човек да се бори срещу тази ужасна болест.
Пожелавам на всички много СИЛА, ВЯРА и КУРАЖ!

sim_e_on@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.