Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 10.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!  
Автор Florian ()
Публикувано28.12.03 00:14



Терористите в Ирак убиха 4 българи. Един от тях е русенец!

Убиха АНТОН ВАЛЕНТИНОВ ПЕТРОВ. Този младши сержант е първата русенска военна жертва от Втората световна война насам. Това е абсолютно обявяване на война на България и Русе от страна на терористите! Аз определено се чувствам много засегнат и застрашен, щом убиха съгражданин. Момчето е станало на 26 години преди 2 седмици!!!

Младши сержант Антон Валентинов Петров, специалист по инженерна подготовка в "Специални сили" на поделение Пловдив. Роден е на 14 декември1977 г,, гр,Русе Средно образование. Завършил ССОВУ "Г. Измерлиев" , специалност "Пътно строителство и мостове". Кадрови сержант в българската армия от 14.08.1998 г. Произведен Младши сержант на 14 август 1998 г. Служил в гарнизоните Свищов и Пловдив.

Не знам за вас, но това определено е жестоко и отвратително. Никога досега не бях чувствал войната толкова близко. Не вярвах, че тези гадове могат да посегнат толкова близко до мен!

Вече определено ми писна от онези малоумни фанатици, които всеки ден убиват млади войничета в Ирак, Афганистан и се взривяват под път и над път къде ли не! Абсолютно е време да се вземат по-решителни действия за ускоряване края на войната! България вече даде жертви на тероризма и това ни прави изключително съпричастни във войната срещу това зло

Смърт на терористите!


Тема Непредизвиканонови [re: Florian]  
АвторHeпpeдизвиkaн (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 00:42



Дано не се разчетат грешно думите ми. Представям си каква е трагедията за близките на момчето , но ...
Какво търси той там ?! Днес слушах как сме дали жертви в борбата с тероризма и т.н.
Хайде да сложим нещата по местата им !
Тероризъм е атаката над 2-те кули в САЩ , но какъв тероризъм е когато става дума за война на собствена територия ?!
Все едно някакви гадни муджахидини да се наместят в България и да обявят българите да терористи !
Нещата винаги имат най малко 2 страни.



Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
Авторsitx (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 01:20



и какво ще направиш бе florian?
не ме разбирай погрешно, и мен ме боли, когато млади хората губят живота си напразно (направо ги осъждат на смърт, доколкото знам никой не е искал България да се бута в ирак). тази война не е това, което ни представят. лъжи, целенасочена манипулативна изфабрикувана информация, едностранчив поглед, маскиране на интереси зад "справедливи" каузи, фарс.
разбирам да нямахме проблеми, но когато отиваш в ирак за пари говори, че държавата ти май не е готова за война.



Тема Аз ли какво ще направя?нови [re: sitx]  
Автор Florian ()
Публикувано28.12.03 10:23



Ами нищо особено - за съжаление нямам правомощията на президента Буш. Единственото, което мога да направя е да гласувам през 2005 за един десен и отговорен парламент, който ще препотвърди досегашната успешна външна политика на борба срещу тероризма.
А за мен тази война е много просто нещо - група добре финансирани малоумни фанатици искат да попречат на Ирак да стане демократична, свободна и просперираща страна. А нашата армия е там да помогне на Ирак за това. И точно затова фанатиците ни убиват.
А - всички отиват в Ирак за пари. Няма американец отишъл там против волята му. Всички са наемници. САЩ са готови за война. И ще я спечелят тази война - въпрос на време.

Смърт на терористите!


Тема Насилието породи насилие!нови [re: Florian]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 16:24



Пак би избрал дясно управление? И да умрат още българи? Много интересно разсъждение!



Тема Re: Насилието породи насилие!нови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 18:36



Комунистите да не се обаждат. Спомняме си кой прати български войници в Чехия през 1968.



Тема Re: Насилието породи насилие!нови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 19:39



Виждам че си запознат със случая доста бегло ако не знаеш колко важно е било това за България!



Тема Било е важно ?!?!нови [re: БCП]  
АвторHeпpeдизвиkaн (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 20:05



Е тук вече съвсем оплеска нещатата !
Че какви интереси сме имали в Чехия ?!
Абсолютно безумие е тая простотия в Ирак , същата е и историята в Чехия.
Големите си искат зоните на влияние , а ние си подлагаме задниците .... е , напоследък за по 100$ на ден.



Тема Re: Насилието породи насилие!нови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 21:26



kolko?



Тема Re: Аз ли какво ще направя?нови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано29.12.03 00:13



Ако знаеш как ме дразни ислямът - точно заради фанатизма си. Смятам, че е опасен за света и трябва да бъде премахнат!
Говоря така, защото нямам власт и знам, че каквото и да кажа или направя няма да има последствия. Не знам какво беих направил, ако имам властта на Хитлер или Милошевич. Страх ме е да си го помисля...
Нашите момчета нямаха работа там. България бе измамена от един неприкрит американски агент (Соломон Паси), който каза в началото, че това е единственият вариант да си получим парите от Ирак (егати наглостта!), а сега каза да не се надяваме да получим каквото и да било (това не знам какво е ). Тоя все такива ги суче - и за АЕЦ-а и т.н.
Американците са си съвсем прави да им разкатаят фамилията на всичките рязани мангали след като им бутнаха къщурките в центъра на NY, обаче да не ми дрънкат простотии за оръжия за масово унищожение. Да нападнат Северна Корея де! Айде, ама те наистина имат такива оръжия и затова водят по-хард политика. А ония да си реват...

Peace bothers!


Тема Re: Аз ли какво ще направя?нови [re: TAfricanski]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 02:15



> Да нападнат Северна Корея де! Айде, ама те наистина имат такива оръжия и затова
> водят по-хард политика. А ония да си реват...

Глупости. САЩ не нападат Северна Корея заради Китай и Русия, а не защото много ги е страх от оръжията на корейците...



Тема Естествено чаках Позитанонови [re: БCП]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 08:58



да се обади. И за миг не съм си въобразявал, че димитровската бригада ще пропусне сгоден случай да злорадства над нечия смърт на коалиционни войници. Пък били те българи, русенци....
Е, ще искате ли вот срещу правителството? По-голяма гавра със загиналите от комунистическата позиция за изтегляне от Ирак не може да съществува! За какво загинаха българските войници? Да се предаваме пред терористите ли? Да плюем над всички жертви и да изтеглим армията ли? Не е сериозно това!
Впрочем, чуй какво казва вашият главатар Първанов (иначе уникално тъпо парче):
Загубите, колкото и болезнени да са те, не бива да ни отклоняват от подкрепата на усилията на международната общност в антитерористичната борба! И това не го казвам аз, а вашият главатар! Моля, коригирай партийното си поведение. Честно, не бях очаквал от Гошето от Сирищник толкова умни думи.
Иначе, има консенсус и в НС. Само не съм чул комунистическата партия какво мисли, но, явно, дежурната форумна бригада изразява мнението на редовия партиец.

Смърт на терористите!


Тема От военно-техническанови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 09:06



гледна точка, превземането на КНДР е една доволно проста операция включваща едноседмичен ракетен обстрел на стратегически защитни обекти и кратък десант с въздушна поддръжка. Ще клекнат по-бързо и от Ирак и няма да посмеят да използват стратегическо оръжие. Те са по-страхливи дори от "вярната републиканска гвардия".
Това не е проблем.
Истинският проблем с Корея би бил реакцията на товарищ Путин и на китайския главатар (не им помня имената на тези хора). Ето това е..... Както, впрочем и колегата по-горе е казал.

Смърт на терористите!


Тема Re: От военно-техническанови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано29.12.03 12:28



Защо мислиш, че реакцията им би била по-остра от тази пре нападението над Ирак?

Peace bothers!


Тема Re: От военно-техническанови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 12:47



За Китай е очевидно - не искат да допуснат свободна държава в съседтсво. В която държава да има американски войски, свобода на словото, печата и т.н. глупости.
А Съветският Съюз ще е против, защото ще се чувства супер некомфортно обкръжен от нормални, демократични и проамерикански държави. Естония на запад - член на НАТО, България и Румъния на югозапад - членки на НАТО, Грузия, Турция, Узбекистан, Афганистан на юг - американски приятели. Сега поне Дальньй Восток не го мислят. Ако и там се установят американски бази, братушките ще издивеят

Смърт на терористите!


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
Автор a-a-a-SexLover (pi4)
Публикувано29.12.03 14:34



Za6to ne razbirate, 4e "bratqta" amerikanci sa to4no tolkova svobodomisle6ti kolkoto Hitler i Stalin vzeti zaedno, 4e vsi4ko, koeto se slu4va v blizkiq iztok i po-rano se slu4va6e v na6e sysedstvo, e prosto edin dobre organziran i finansiran fars, garantira6t prosperiteta na edna jadna za vlast dyrjava. Amerikancite syzdadoha terorizma - ne islqmyt.

I kakvi sa tezi gluposti za vojnata na terorizma kym Ruse. Siguren sam, 4e na6eto malko grad4e daje ne im e izobrazeno na kartata. A za po4inaliq rusenec iskreno syjalqvam. Pyrvo ne znam kakva rabota imame nie vyv Irak. No taka ili ina4e Anton Petrov sam e izbral sydbata si. Nikoj ne go e karal na sila da otiva tam. Toj e priel OGROMNOTO zapla6tane s qsnoto syznanie, 4e moje da ne se vyrne jiv. E, siguren sym, 4e parite koito e izkaral 6te sa mu ot polza.

Za6toto az sam tOCHNO Momche.


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: a-a-a-SexLover]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 18:14



Не знам - на мен тези войни - в Югославия и Ирак не ми се струват никакъв фарс.
Фактите са очевидни - в първия случай един диктатор изгони посред зима от домовете им 1 000 000 човека и им обяви война, а в другия случай втори диктатор печелеше избори с 99.9%, избиваше хората си с химическо оръжие и ги държеше гладни. Хм, аз поне не виждам в кой от двата случая не трябваше да има войа?! Според теб трябваше Милошевич и Саддам да се оставят на мира?!?!
Войните и в двата случая бяха малко закъснели, но това е заради аутсайдерската позиция на Русия, Франция и т.н., които, загубили международния си престиж, се държат като ощипани моми на международната сцена.
Важното е, че идолите ви и в двата случая си получиха заслуженото - единият полудява в холандски затвор, другият го чака бесило.

А Русе е във война, защото терористите убиха русенец, докато изпълняваше дълга си за нормализирането на една изтерзана държава. И заплащането не е "ОГРОМНО", моля! Това, че е наемник, не означава, че не е загинал геройски, защитавайки държавните ни интереси!

Смърт на терористите!


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
АвторCлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 22:05



Сега ... предполагам , че никой не оспорва "целесъобразноста" на въпросните войни . Друг е проблемът - какво търсят наши войници там.
Ако щеш и от гледна точка на тяхната подготвеност.
Аз също съм патриот , но не мога да не се скъсвам от смях когато слушам и чета за "българските рейнджъри" . Ама моля ви се !!! Какви рейнджъри за бога !!! Че те се изпозастреляха сами още като стъпиха там !!!
Ами да погледнем статистиките - българите са дали НАЙ МНОГО ЖЕРТВИ в процентно отношение към броя им !!! И това след като територията е вече окупирана !!!
Ей това е проблема - че пращаме неподготвени момчета - а то подготвени просто няма !!!



Тема Напротив -нови [re: Cлyчaeн]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 01:12



много хора оспорват целесъобразността на войните. Аз имено тях се опитвам да убедя и да запълня вакуума в червените им кратунки. Присъствието на наши войници в коалицията срещу тероризма и диктатурите може само да ни радва. България вече заема почетно, авторитетно и достойно място в международната общност.

Да, да, да - съгласен съм с теб. Нашата войска не бе подготвена за такава операция. Нямаме рейнджъри и т.н. Но на прага на НАТО е някак несериозно да признаваме, че армията ни не струваи 5 пари! Ако бяхме отказали участие в коалицията, защото сме неподготвени, това щеше да е самоубийство.

Съгласен съм с теб и мисля, че военният министър и началника на ГЩ трябва незабавно да си поемат отговорността за това, че войниците ни са били неподготвени. Мисля, че не е толкова лесно кола-бомба да пробие загражденията и да влезе в казармата.... Може би това е немърливост, липса на подготовка - знам ли.

И все пак - момчетата са герои, те умряха в редиците на нашата армия, изпълнявайки дълга си към нашата държава и международната общност. Затова заслужават много, много уважение, почести, поклон и траур...

... и те за теб достойни, майко, бяха!


Тема Re: Напротив -нови [re: Florian]  
Автор TpakTopuc (непознат )
Публикувано30.12.03 02:34



ei Florian , nito te poznavam , nito te znam koi si shto si am q mi kaji otde nakade Bulgaria she hodi tam da pomaga na nqkakva si voina deto ne i e rabota. I zashto tolkova zashtitavash USA. Vsi4ko trygna ot dvata nebostyrga4a i ot Bin Laden. A v Irak USA imat mnogo golqma ikonomi4ska izgoda sprqmo nefta 4e da se namesqt tam, hi4 ne mi se i vbqrva 4e ima nqkvi himi4eski oryjiq. Dosega mai ne bqha namereni takiva , a i nito i dokazatelstva za takiva vaobshte. I kakva e pasivnosta na Rusiq , sled kato tq samata obqvi, 4e nqma da namesva voenni sili tam.
A tova 4e nqkoi hora si misleha 4e shte iskarvat po 100$ na den ei tei .... moga da kaja 4e samo lakomiqta gi e pogubila. Mene shto ne sa me ubili kato vzimam 1/20 ot zaplatite im na mesec ?
Sorry za pi4a, sygrajdanin mi e ... my4no mi e 4e umirat tolkova hora , ama voinata e mejdu USA i Iraq. Daje USa ne e e trqbvalo da se mesi kadeto ne i e rabota. Taka stana i sas drugi to4ki po sveta. USA samo si go tyrsi i vse nqkoi trqbvashe da i natrie nosa...



Тема Re: Напротив -нови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано30.12.03 11:29



Аз ако съм червен...
Обаче наистина американците създадоха тероризма на една доста благоприятна почва, създадена от исляма. Осама ибн Ладен е бивш техен агент. Не мисля, обаче, че ако ги нямаше американците, тероризъм нямаше да има. Само че тогава той щеше да е в Ирак и в БЪЛГАРИЯ, защото ние им бъркаме в здравето! България е най-силната бариера между исляма и Европа. Както и преди около 1000 години, когато сме изклали 20 000+ араби по стените на Константинопол!
На мене ми беше много интересна реакцията на институциите. Ами ако се беше случило наистина нещо сериозно? Ако, не дай си боже, наистина беше възникнал военен конфликт? Ако FYROM бяха решили да си вземат Родопите ? Кога щяха да реагират?!

Peace bothers!


Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: TAfricanski]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 17:48



Става ми криво, когато управниците, в чисто изпълнение на задълженията се правят на съпричастни с мъката на близките им и разпращат съболезнователни телграми и т.н. и навсякъде тръбят помпозните си слова... и така до следващата трагедия...
Криво е че момчетата дори не загинаха за родината си, а в защита на някаква тъпа концепция



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 17:59



Още чакам да ми обясниш колко важно за България е било изпращането на военни части в Чехия ....



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:05



хайде де нали уж си образован веднъж си напъни акъла и ти!

ПП Познай кой ще спечели следващите избори!



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:31



> хайде де нали уж си образован веднъж си напъни акъла и ти!

Ако знаех нямаше да питам.

> ПП Познай кой ще спечели следващите избори!

Изобщо не ме интересува кой ще спечели изборите в България. Не завися по никакъв начин от резултата им.

А като гледам вашия любим лидер/президент, от резултата няма да зависи и нищо в самата България. Както казва един чешит от Политика, на протекторат отива работата (и то не съветски :)



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:38



Демокрацията е хубаво нещо, но това в България не е демокрация, ами то преди 89 имаше по-голяма свобода-сега всичко е на мутрите...Виж колко мизерно изглежда Русе сега , занеш ли че до 89 всичко беше цветя градинки и строитество цяла България беше обсипана в 10 хиляди кранове строящи сгради и заводи, а сега какво-правят един смешен магазин в града (БИЛЛА) и всички се радват едно време всеки ден в града се построяваше блок за 100 човека!!!!!



Тема Ти си с грешка!нови [re: БCП]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 22:33



Единствените, които се правят на съпричастни са шепа комунисти, според които момчетата са в Ирак, за да служат на империалистите срещу МНОГО долари на ден. Даже в нашия форум има такива. Срамота е
Защото нашите герои служиха на Родината в борбата й срещу тероризма, бедността и диктатурата.

И борбата за демокрация, свобода, справедливост и просперитет не е тъпа концепция. Определено

... и те за теб достойни, майко, бяха!


Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 22:49



Бих те помолил да не правиш лирически отклонения, а да се опиташ да отговаряш по темата на дискусията.

Ако ти е трудно да поддържаш една и съща мисъл за повече от едно съобщение, просто кажи, няма да се опитвам да споря с теб повече.



Тема Re: Ти си с грешка!нови [re: Florian]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 23:04



Не мислиш ли, че използването да думата "герои" в случая (както и в много други случаи) е твърде силно и отслабва значението й?

В моето съзнание герой е свързано със саможертва при непосредствена опасност, направена в името на нещо в което вярваш. В случая не виждам нищо подобно.

Войниците просто са изпълнявали дълга си. Определянето на това като геройство предполага че неизпълнението на дълга е нормално поведение.

Точно толкова ме дразни и определението на загиналите в Световния Търговки Център като герои? Какво им е геройското -- че по случайност са работили там? Или че са отишли рано на работа и не са се отбили в кафенето в приземието (като един мой приятел оцелял по тази причина)?

Това, че не смятам войниците за герои, не означава че не ги уважавам и не съм опечален от смъртта им.



Тема Да, разбирамнови [re: l]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 23:36



гледната ти точка, но не съм съгласен.

Мисля, че като държава, имаме нужда от национални символи и фолклор. Помисли! Нито Левски е Апостол, нито Кирил и Методий са първоучители, нито цар Борис е обединител. Това е просто национална символика. По тази логика мисля, че всички загинали български войници са герои. Без значение при какви обстоятелства са загинали. Просто те са загинали, служейки на Родината. Дължим им огромно уважение и защо да не ги провъзгласим за герои? Нали се гордеем с тях?

А сещаш ли се как всички загинали през Освободителната, Балканската, Сръбската и т.н. войни са "герои". "Геройски загиналите"..... А според теб, тези, които са умрели от дизентерия, студ и глад в окопита не са ли герои? Не са герои само тези, които "са запушвали с гърди дулата на картечниците". Герои са всички, които са загинали служейки на Родината.

Не мислиш ли, че ако нямаше дни на траур, войнишки паметници, черни лентички по телевизията, скръбно гледащи президенти и водещи и т.н., щяхме да се замисляме изобщо за тези войничета. Дължим им поне това малко уважение. Най-малкото, което може да се направи е да се произведат в чин и да се нарекат "герои". Мисля, че и деца трябва да възпитаваме.

Пак казвам - те са загинали изпълнявайки дълга си срещу тероризма, защитавали са държавната ни кауза и идеология.

Впрочем - съгласен съм за жертвите на СТЦ - те не са герои... Не са изпълнявали дълга си към обществото в момента, когато са станали жертва. То по тази логика всички убити трябва да са герои...

... и те за теб достойни, майко, бяха!


Тема Re: Florian4oнови [re: Florian]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 06:13



Съжалявам, че чак сега се включвам в темата, но чак сега я видях цялата. Първо за тероризма и американците - те наистина сами го създадоха, когато СИ БУТНАХА НЕБОСТЪРГАЧИТЕ насред Манхатън. Това с отвлечените самолети е пълна безмислица - и децата управляват самолетчета с дистанционно, спътници и совалки се управляват 4рез сателити, а някакви самолет4ета ли не могат да подкарат от разстояние:))) Ха! Плюс това близнаците бяха бъкани с експлозиви, разгледайте ако имате видео на сриването на сградите - толкова е професионално! Една сграда с взривяваща се газова инсталация се взривява навсякъде, а не в основата си и наведнъж!!! По този на4ин САЩ постигнаха няколко неща - първо полу4иха оправдание пред света за всяка простотия, която им доиде на ума; второ - БВПродукт на Щатите се пока4и с 50% тогава (вдигна се и долара, и нефта); трето - затвориха този наплив на емигранти, щото ве4е едва дишат от 4ужденци и това заселване трябваше да спре!

За воините - кои са американците, че да наказват Милошеви4 и Саддам? Кои са те и кои им дава право да раздават световно правосъдие??? И ако искат да раздават - само 4рез воина ли става това - имат достатъ4но таини агенти и наемни убийци, за да о4еткат за отрицателно време и Саддам, и Милошеви4 по тихата процедура, защо трябва да правят война??? Щото, заради войната в Ирак, Буш стана номер 1 омразно лице в САЩ и Европа, хората го мразят и го подиграват!

"България е бариера между исляма и Европа"???? Дрън-дрън! Особено новините на турски и управляващи турски депутати са страхотна бариера!!! Нека си признаем, 4е ако утре Кърджали ско4ат да се цепят към Турция - ние ще сме също в скапано положение, просто да се радваме, 4е нямат организацията да го направят! И каква бариера сме като 60 % от хората във вси4ките турски села са в Германия, Канада, САЩ и каде ли не, да сме ги спряли по някакъв начин?

"Терористите" - 4акай малко? Кой е терорист, който по време на воина напада В СОБСТВЕНАТА СИ държава 4ужди воиски? Тъжно ми е за воиника от Русе, даже разбрах, 4е е син на познати и наистина е тежко... Но той е герой за себе си - за държавата - той е добре дошъл... за съжаление... Сега подмазването към САЩ е подплатено и с жертви, е... Соломонката искара още един 4ек от Буш! Накарахме ги да повярват, 4е сме с тях на всяка цена... дай сега да видим те как ще се отплатят... Това нещастие (ако щете ми вярвайте) е добре дошло за политиката ни... Това не ми харесва, това е отвратително, но е така за ал4ните мозъци горе в парламента...



Тема Ти синови [re: re]  
Автор Florian ()
Публикувано31.12.03 09:17



глупак. Честно По-зле си от комунистите даже

С пожелание за по-добра и синя 2004!


Тема Re: Florian4oнови [re: re]  
Автор a-a-a-SexLover (pi4)
Публикувано31.12.03 12:04



Bravo re!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radvam se, 4e ima zdravomisle6ti hora v Bulgaria.



Za6toto az sam tOCHNO Momche.


Тема Re: Florian4oнови [re: re]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 15:23



> Първо за тероризма и американците - те наистина сами го създадоха, когато СИ
> БУТНАХА НЕБОСТЪРГАЧИТЕ насред Манхатън. Това с отвлечените самолети е
> пълна безмислица - и децата управляват самолетчета с дистанционно, спътници и
> совалки се управляват 4рез сателити, а някакви самолет4ета ли не могат да подкарат
> от разстояние:)))

Този клуб не се казва "Психиатрия" или "НЛО". Моля ограничете се да пишете за конспиративни теории в тези два клуба.



Тема Re: Да, разбирамнови [re: Florian]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 15:37



Може би си прав, вероятно съм твърде голям циник.

Любимите ми книги на военна тема са "Параграф 22" и "Приключенията на добрия войник Швейк" (и донякъде тези на Ремарк). В тях не се разказва за герои, за нормални хора -- жертви на събитията.

Нямам нищо против използването на думата "герои" за _всички_ загинали за родината си. Но когато се споменават конкретни имена, съм по-придирчив.

Освен това мразя използването на силни думи. Ако тези войници са герои, какви са Захари Стоянов и Баба Тонка? Супер герои? А Бенковски, Ботев и Левски? Ултра-хипер герои?

Както и да е, весели празници, и дано догодина да има по-малко поводи да спорим за използването на думата "герой".



Тема Re: Florian4oнови [re: re]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано31.12.03 15:50



Защо им е да си събарят блокчетата? Не могат ли да сложат две шашки динамит, да ги взривят и пак да се почне приказката за тероризма?
За Милошевич - че е диктатор, ясно. Обаче не е отишъл да избива мюсюлмани ей тъй. Все някой го е предизвикал. Я са му одраскали колата, я са взели да вдигат бунтове. Бил ли си там? Ислямистите са нагло племе и ще ти клъцнат гръцмуля за това че ядеш през байрама ли беше. За тях или си правоверен, или заслужаваш да мреш. Тъй че Милошевич не е толкова лош. Още повече, че броят избитите е силно завишен. За убийствата "по тихата процедура" съм напълно съгласен с тебе. Обаче забеляза ли как доларът се повиши, като подкараха Сърбия? Само забавиха Европа с 5-6 години. Ама к7ой ти ги дава? Клинтън си изкара мандата при висок долар. Буш реши да приложи същата тактика с Ирак, ама не му излязоха сметките...
Новините на турски са под влиянието на границата с Турция. Затова казвам, че сме бариера и поемаме ударите НИЕ, а не Италия, например. И през комунизма е било така. Задачата на българската войска е била за задържи турците 24 часа, докато дойдат руснаците.
Ние там сме наистина окупатори, въпреки че американците обяснявят, че сме освободители. Въпросът е какво печелим ние от окупацията на Ирак? Подкрепата на една залязваща свръхсила. Дано поне ни натикат в ЕС преди да залязат. Там ще ни наложат да спазваме правилата и все някога ще се оправим.

Peace bothers!


Тема Няма печалбари ГЕРОИ има прекарани войници от...нови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 16:25



Няма печалбари ГЕРОИ има прекарани войници от политиците...

За съжаление при капитализма е така младите бягат в чужбина и в по-големите градове, държавата се обезлюдява и загива....всички отиват далече за да печелят повече ПАРИ, еми така е КАПИТАЛИЗЪМ = ПАРИ !!!



Тема Re: Няма печалбари ГЕРОИ има прекарани войници от...нови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 17:02



Да, при социализма не бягаха, не защото не искаха, а защото не им даваха. Не им даваха паспорти за чужбина, жителство и т.н. и т.н. И въпреки това селата се обезлюдяваха, всички се опитваха да отидат в София, или поне в някой голям град ...

Само не ми казвай, че при социализма парите нямаха значение. Хората сигурно работеха в мините от чувство за социалистически дълг, а не заради големите заплати ...

Ти сигурен ли си, че си живял в социалистическа България? Защото спомените ни се различават доста ...



Тема По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 17:10



По наше време България беше на 23 място в света по БВП, а сега е на 76. Кажи ми тогава ли сме живеели по-добре или сега. Всяка година българина можеше да си позволи за него и цялото семейство, една лятна екскурзия (14 дена) на море, една екскурзия (14 дена) зимна на планина,една екскурзия (14 дена) в чужбина (визирам страните от СИВ). Сега ми кажи къде може да отиде средностатистическото семейство, абе какво говориме ПРОФЕСОРИ ровят по КОФИТЕ за смет!!!! Как не вие срам днешните капиталистически дупедавци...Демокрацията е хубаво нещо но в България я няма и няма да я има чрез КАПИТАЛИЗЪМ!!!!!



Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 17:30



> По наше време България беше на 23 място в света по БВП, а сега е на 76.

Може ли линк към достоверен сайт?

Това със или без милиардните субсидии от братския Съветски съюз? Нали си спомняш какво стана с великата ни икономика когато Горбачов спря субсидиите за България?

> Всяка година българина можеше да си позволи за него и цялото семейство,
> една лятна екскурзия (14 дена) на море, една екскурзия (14 дена) зимна на
> планина,една екскурзия (14 дена) в чужбина (визирам страните от СИВ).

Даа, явно не сме живели в една и съща България. Колко е била заплатата на това твое хипотетично семейство и колко годишна отпуска са имали?

> Демокрацията е хубаво нещо но в България я няма и няма да я има чрез
> КАПИТАЛИЗЪМ!!!!!

Интересно как смяташ че може да се установи демокрацията? С постановление на ЦК на БКП, проконтролирано от Държавна сигурност. Закон, задължаващ всички да започнат да мислят демократично?



Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 18:01



Вие съсипахте цялата българска икономика, поне не очерняйте ИСТИНСКАТА История!!!



Тема И на мен тованови [re: l]  
Автор Florian ()
Публикувано31.12.03 18:19



са ми любимите книги - заедно с Цар плъх
Но, те са хубави книги имено благодарение на "геройската митология". Ако, по принцип, всички бойци не бяха "герои", персонажите в Параграфа нямаше да са интересни. Примерно, ако го няма фолколора за "героите", Майлоу нямаше да изпъква с меркантилността и егоизма си... или пък Джон със страха си
Всъщност - няма какво да спорим (въпреки че ми е приятно да говоря с интелигентни хора). Въпрос на дефиниции.
И аз ти пожелавам догодина да нямаме повече "герои"

С пожелание за по-добра и синя 2004!


Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 19:50



Питах те разни неща... Можеш ли да ми отговориш или както обикновено говориш наизуст и като стане въпрос за факти, сменяш темата?



Тема Вие сте непоправиминови [re: Florian]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано01.01.04 15:10



Когато интелигентния човек прави грешка се стреми да я поправи-тази 14 годишна грешка ПРЕХОДА нещо не ти ли говори?
Да не би да я направи БКП - направи я СДС. България загина драги приятели, а сега вече сме въвлечени в постоянните войни на САЩ сега в Ирак после в Иран и С. Корея, след това не знам може би Либия и Египет....



Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
Автор redsuzi (непознат)
Публикувано01.01.04 17:21



много дълга тема,но само това ще ви препомня.
горбачов,рейган и маргарет татчер съсипаха света.
а що се отнася за загиналите българи,
какво правят те там,някой насила ли ги накара да отидат .
е жалко за тях,за починали хора не се говори лошо.
но алчноста за печелене на пари води до лош край рано или късно.



Тема Така е...алчността и парите убиватнови [re: redsuzi]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано01.01.04 18:13



Така е...алчността и парите убиват. Това е резултатът от капитализма...



Тема Re: Няма печалбари ГЕРОИ има прекарани войници от...нови [re: БCП]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано01.01.04 19:31



Я се замисли кога селяните станаха граждани бе! А за чужбина не са бягали хората, защото е нямало за къде. За Сибир ли да пътуват или за украинската пустош?

Пристигнала Бриджит Бардо в България. Взел че се влюбил в нея бат Тошо:
- Толкова те обичам. Готов съм да направя всичко за тебе!
- Отвори западната граница за 2 дни.
- Ах ти ненаситнице! Искаш да останем сами, а!



Peace bothers!


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: redsuzi]  
Автор redsuzi (непознат)
Публикувано01.01.04 20:02



за какви терористи става вапрос?
каде са те терористите?
те са НАТО, господа строящи демократи.
те са САЩ,начело с george bush.
те сами си произвеждат терористи,правят си терор в самата америка и после
търсят терористите в другите даржави с цел завладяване на света малко по малко.Е това е истината.
А нашата малка България е съсипана тотално.
една вярна истина.
по така нареченото комунистическо време бяхме бедни и щасливи,
а сега бедни,ама бедни и нещастни,просто търсещи изход.
ами разбирасе ,че ще отидат да се бият в Ирак,плащасе доста добре.
една статистика:
всеки ден в света омират по различни причини 30000 деца.
само 10% от парите които Америка харчи в момента във войната с Ирак
са достатъчни да помогнат на тия деца.
много дълга тема е това.



Тема Добре е че има все ощенови [re: redsuzi]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано01.01.04 21:28



Добре е че има все още трезви българи като теб които не се заблуждават че иракчаните са терористите, а американците!



Тема Ха-ханови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано01.01.04 23:26



Вицът е супер

С пожелание за по-добра и синя 2004!


Тема Re: Флориан4о ??? Защо?нови [re: Florian]  
Авторre! (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 03:37



Защо глупак? Не винаги 4овек трябва да споделя твоето мнение, пи4! Може да си много умен, може да си 4ел много - БРАВО - оба4е когато някой исказва мнение, не е много ети4но да си дава6 оценката като стара даскалица, на която ве4е не и идва редовно! Моля...

Може и глупак да съм, но поне обоснови се



Тема Е, сега...нови [re: re!]  
Автор Florian ()
Публикувано03.01.04 14:52



Аз мислех, че си знаеш защо

Ти си глупак най-малкото защото пишеш 4 вместо "ч". Но, хайде - малко преувеличавам. Пък и познавам много други хора със същия дефект. За твоя информация - ако кирилицата ти е фонетична - "ч" се намира южно от "Esc", а ако пишеш по БДС - "ч" се намира западно от Ентера. Но това не е толкова важно.

Ако не знаеш защо си глупак - ще ти кажа. Американците сами си били взривили СТЦ, спрели притока на емигранти, а БВП се увеличило с 50%. Това как ти звучи - много ли е умно. Пълни глупости! Или че Буш бил омразен в САЩ, кои били САЩ че да нападат, не знаеш кои са терористи, Соломон печелел чекове от САЩ, Кърджали щели да се цепят...

Не, не - по-добре ти ми кажи дали на теб това не ти звучи глупаво и дали има нещо, което си казал и да не е глупост? Значи добре - малко си чел, невежа си, но защо трябваше да казваш, че сами си съборили небостъргачите - това вече е глупост!

С пожелание за по-добра и синя 2004!


Тема Re: Добре е че има все ощенови [re: БCП]  
Автор dio4ever (Anglo Saxon)
Публикувано03.01.04 18:18



Истинските терористи са американските еврибарита ака чифути ака евреи.Do you know what I mean?Mama I'm coming home...

...We shall defend our Island, whatever the cost may be...

Редактирано от dio4ever на 03.01.04 18:20.



Тема Re: абе Флариане,а бе пиленце рошаво!!!нови [re: Florian]  
Авторre:) (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 18:26



Ще пиша както ми харесва, въобще не отклонявай темата! Просто не искам да даваш някакви генерални оценки на хората, пишещи във форума - това и модератора не си позволява да го прави! Ти на какъв се пишеш???

Буш наистина е мразен и в САЩ и в Европа! Ако си някакъв книжен плъх, то вдигни я тая тиква и погледай малко новини, отвори някой друг сайт и попро4ети какво пишат 4уждите вестници и какво казват в публицисти4ните предавания на 4уждите телевизии! АКО ИСКАШ... имам в предвид! Но не ми давай оценки, това е единствената ми молба.

"Невежа си" - ало, вежата, като си страшен ум кво правиш с идеите си във форума? Пиши ги свежи някъде другаде и прави пари! НЕ ОБИЖДАЙ!!!

Кво ли въобще си правя труда да се занимавам с незадоволени комплексари с някакво само4увствие, за което никой не знае с какво е покрито, ако въобще е...

4естита нова година още веднъж на вси4ки и наздраве!



Тема Re: Добре е че има все ощенови [re: dio4ever]  
Автор USD (Opel Owner v2)
Публикувано04.01.04 02:36



shto tolko mrazite usa, bre pileta? shto ne mrazite germanija, kojato zapo4na 2 setowni wojni? ili russia, kojato syzdade towa 4udo newijdano 'komunizma'? ili, da re4em, iraq (na saddam), kojto izbi kolkoto uspja ot naroda si i zapo4na wojna s kogoto swari? ili libiq, 4iito hora wzriwijha 2 pytni4eski samoleta nad scotland?

wsjaka strana si sledwa interesite, a w momenta amerikanskite interesi sywpadat s nashite i swetownite - da njama terror - towa e wajnoto. wsi4ko ostanalo shte se namesti sled towa ot samo sebe si - taka e bilo prez tsjalata 4oweshka istorija.

ne wi li uwirat typite glawi, 4e ako sega ne se borim sreshtu terorizma, sled 20 godini shte spite w bunkeri i shte se 4udite kakwo shte se wzriwi taja we4er, a?

wsi4ki dyrjawi imat prawo na sobstweno uprawlenie i nezawisimost. kogato, oba4e se prowejda politika za podkrepa na terror - tazi dyrjawa trjabwa da byde sprjana. kak? 4rez nasilstwena smjana na rykowodstwoto.

tolkowa e prosto. obba4e ne, nie shte rewem tuka kato ow4ari na 'judo-masoni' i 'usa=terror' i ste nie got w ko4inata. dokato ne se podpali i tja, de.



Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 11:00



Искрено съчувствам на близките и на вас за Антон Петров!
Гордейте се, че Русе е дал такъв истински мъж на България!Защото ако някога се наложи, такива като него ще защитават страната ни!
Всички останали мнения "за" и "против" участието ни са кощунство! Разбира се, че не можем да стоим отстрани и да чакаме...
Впрочем за наш срам българите имат две отвратителни поговорки:
"Преклонена глава сабя не я сече!" и "Залудо работи, залудо не стой!"
Докато някой ги цитира на децата си за пример - България я чака дълъг път!
Поклон пред паметта на вашето момче, което служеше при нас в Пловдив в най-елитните части!



Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: БCП]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 11:10



БСП, трябва да имаш някакъв морал все пак!
Вие и вашата партия някога учехте, че с кръв се отстояват каузи! Друг въпрос е, че за вашите псевдокаузи загиваха не войници, а формирования подобни на тези, които сега убиват нашите и други момчета. Спомни си "Черните ангели".
За пореден път ти препоръчвам да замълчиш!
Същността на Антон Петров, неговата професия и неговата смърт няма нужда от теб! Но ти имаш нужда от него! Такива като него те и ще те защитават - бъди сигурен! Теб, майка ти и децата ти! Запомни го!
Знам, че не можеш да разбереш случилото се, защото не си мъж!
Знам, че предпочиташ топлите поли на жена си!
Но на този свят и на тази България са необходими и смели войници, заради които ние жените спокойно да си раждаме децата и да вярваме, че ще ги отгледаме!



Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: 43]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 15:50



Leka mu pryst na momcheto.

I az sam na mnenie che takiva kato nego za v bydeshte shte zashtitavat stranata ni. Tezi koito shte se zavyrnat shte sa opitni boici, chuli korshum pokrai glavite si i vzriv zad gyrba si ,draifali sa pri vida na myrtvite si priqteli i sa prejiveli postravmatichniqt stres.



Тема Браво на момчетата!нови [re: Florian]  
Автор Florian ()
Публикувано07.01.04 01:19



Ранените войници: Връщаме се в Ирак

Двама от ранените в Кербала войници, които вчера бяха изписани от ВМА, изявиха желание да се върнат в Ирак и да продължат мисията си.

Ето, това е, скъпи приятели. Хората искат да продължат мисията си. Терористите не могат да ги уплашат с бомби, терор и т.н. Това ако не е геройско поведение... Трябва да се гордеем с българските войници. Аз направо им се чудя на храбростта - как след всичко преживяно намират сили да продължат мисията си против терористите и в името на добрия имидж на България

С пожелание за по-добра и синя 2004!

Редактирано от Florian на 07.01.04 01:21.



Тема Re: Браво на момчетата!нови [re: Florian]  
Автор gat3way (UndergroundLoop)
Публикувано10.01.04 16:23



Florian, тероризма не е причина а следствие. Следствие от направо мародерската политика на САЩ по отношение на засегнатите държави. При Садам нямаше тероризъм нали - просто не се е налагало - инспекторите си шматкаха задниците из държавата и никой не ги гърмеше. Дълбоко ме съмнява високоморалната мисия на г-н Буш - най-калпавия президент които са имали досега. Историята помни много такива високоморални "освободители" - хитлеристите в Украйна и Полша примерно са посрещнати като освободители с цветя и празненства...за да може след няколко месеца да започнат партизанска война и същите такива "терористични" актове. Ние нямаме място в Ирак - каузата на Израел и американските нефтени концерни не бива да има нищо общо с нашата външна политика (а войната в Ирак се води заради сигурността на Израел...и заради 5-те милиарда барела петрол за които в Ексън и Тексако облизват устни, просто не можеш да ме убедиш че прагматичните американци ще дадат милиарди долари само и само да отърват някаква си държава от злия си тиранин).

Ако бяха толкова морални защо не се опитат да свалят комунистическия режим в Китай? Или защо не помогнат на руснаците в борбата с чеченците? Или защо вместо да правят военен бюджет за половин трилион не дадат тези пари за борба с бедността, СПИН и т.н ???

In House Music Veritas ;PPPPP


Тема Не се опитвайнови [re: gat3way]  
Автор Florian ()
Публикувано10.01.04 17:03



да оправдаеш терористите, защото оправдание за тероризма няма.

А при Садда имаше тероризъм и то в най-ужасен вид - държавен тероризъм срещу собствения народ и съседните държави Израел, Иран, Кувейт. Ами химическите атаки срещу кюрдите, масовото им избиване и подтискане, гладуването на целия иракски народ (защото с парите за храна и лекарства се правеха бомби и се купуваха 500 Ферари?! за Удай), агресиите срещу Иран, Кувейт, Израел, финансирането на терористи, поддръжката за Ал-Каеда...... Много бяха престъпленията на режима. А освен това е имало планове за разработка на химическо оръжие. Е, много му бяха прегрешенията на Саддам - трябваше да си ходи. Речено-сторено. За САЩ и съюзници не е проблем.

А, според теб, защо Хитлеристите не са били освободители в Прибалтика и Украйна? Да, те са били като американците в Ирак - посрешани с тържества. Но съвсем скоро сталинистите са организирали партизанска война и са подкрепяли местните терористи... Съвсем както сега - ислямистите финансират терористи, които водят партизанска война.

Ние имаме място в Ирак - заедно със САЩ и Нова Европа да помогнем да се установи ред в изтормозената и бедна страна.

САЩ правят достатъчно да демократизират Китай. Сам разбираш, че военни действия там са нежелателни. И САЩ дават достатъчно за СПИН и бедност - точно колкото е необходимо. Виж например приноса им в Ирак.

Нова година - нов късмет!


Тема Re: Не се опитвайнови [re: Florian]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 17:59



Нека поне тогава ни оставят някои макар и малък търг за възтановяването на инфраструктурата или пък да ни оставят да си вземем дълга под формата на петрол (както щеше да стане навремето ако нямаше ембарго). Ама не - щатската финансова олигархия единствено ще уредят опрощаване на дълга - в името пак на благоденстването на иракската нация.

Тероризма там е пряк резултат от насилствено наложената демокрация. При което е най-малкото нагло да я налага държава която в последните 2-3 години наподобява някаква полицейска утопия на Сталин. Не се спряха да правят регистри, да пречат на хората да си живеят живота и да нарушават личните им свободи в името на някаква измислена борба срещу тероризма. Глупави закони от сорта на този за монтирането на подслушвателни устроиства в телекомите, на камери къде ли не и т.н. Много хора напоследък които отиват да работят там си вадят масово кръщелно свидетелство - на теория американците не страдат от религиозна ксенофобия но хайде намери си работа ако си мюсюлманин...ако въобще минеш границата без да те спукат от бой в някой арест. В момента създават огромна - терабайти база с досиета на всички американци. Това да ти напомня за Шесто на Тато случайно? Само дето е в малко по-hi-tech вариант. Егати демокрацията. Била е държавата на мечтите да - според мен някъде до доколо 30-те когато е излязал Marijuana Tax Act (хаха) наистина е била демократичен рай...оттогава насам е все по-зле. Не съм някои откачен комунист, аз съм про-европейски но и анти-американски настроен. Никой не може да ме убеди че външната политика на САЩ е движена от високоморални подбуди.

Познавам между другото един иракчанин. При него ям дюнери и хамбургери почти всеки ден.Той казва че до края на 80-те живота там е бил и спокоен и стандарта е бил относително висок (не отрича обаче че противниците на режима са били преследвани и унищожавани). Обаче истерията с химическите оръжия и държавния терор според него е 10% истина и 90% пропагандни тъпотии по медиите. Много съм съгласен.

Ами ако случайно си "анти-демократично" настроен американец - примерно вдигаш анти-военни митинги - за теб ще има мегабайти доклади и снимки в някаква си национална база данни за надежността на всеки гражданин - спукана ти е работата накратко. Нито ще си намериш работа, нито ще си намериш жилище, а и получаването на добро образование ще бъде под въпрос. Е верно по-демократично е отколкото да те пребиват в арестите и да те разстрелват. Леко, демократично и с кадифени ръкавици хехе. Няма да ти пръснат главата, ще те оставят да го направиш сам от отчаяние. Това скоро ще бъде Демократична Америка. Говори се дори и за имплантиране на чипове вместо лични документи. Нямам думи.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: gat3way]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 19:23



Добре че поне ти споделяш мнението ми за лошият капиталистически Свят получен в резултат от политиката на Джордж Буш.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: БCП]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 14:02



А за лошия комунистически свят да не говорим - Сталин дето изтрепа милиони руснаци не е с нищо по-добър от Буш. В пъти повече руснаци изби от Хитлер. Хитлер поне избиваше негерманци. Жалко че не изби онези евреи които тормозеха почти 80 години Русия. Другаря Йосиф Сталин. Признавам си поне че ме радва начина по който се справя с политическите си противници - всички в ГУЛАГ!

А иначе на доста хора е ясно че американската демокрация в този си вид загнива. САЩ много прилича на Римската империя в последните си дни - пълен морален разпад, съсредоточаване на средствата в малка прослойка от хора, постоянни грабителски войни за силово налагане на собствената култура, огромни военни бюджети, грубо погазване на принципите, всеобща параноя и т.н. Мисля че в рамките на нашето съществуване ще станем свидетели на краха на американската империя. Както казват евреите "Господ да ти даде да живееш в интересни времена". Оттам нататъка е интересно в кого ще продължи инициативата - дали в ЕС дали в Китай...не се знае. Дано да не е в Китай, не за друго а защото мразя централизираната икономика и промиването на мозъци, патент на комунистите (подхванато много успешно от американците в последно време) както и кофти желанието на комунистите да убиват всякаква инициативност в хората, глупавата им класова борба и налагането на кретеноидната работническа класа над интелигенцията.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: gat3way]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 17:30



Puh-lease! В коя друга (сравнително голяма страна) гражданите имат по-голяма свобода от американците? В Англия има камери по улиците от години, във Франция и Германия положението не е много по-добро.

Вярно, че в момента нещата се влошават, но далеч не са най-лошите в историята на страната. Ами преследванията по времето на МакКартизма? А ерата на Хувър? А погазването на конституцията от Линкълн при обявяване на противозаконно отделянето на южните щати?

Сравнението със сталинистка държава е смешно. И в момента различни организации съдят и _печелят_ дела срещу държавата за твърде широкото тълкуване на разни закони. Въпрос на време е и обявяването на Patriot Act за противоконституционен. В коя сталинистка държава е било възможно това?

И последно, много е лесно да критикуваш, когато само седиш и гледаш отстрани, дебнейки за грешки (както правят повечето европейски страни). Когато са имали възможности да действат, никоя от тях не се е представила по-добре от сегашната суперсила.



Тема Re: Аз ли какво ще направя?нови [re: Florian]  
Автор manu (беден)
Публикувано20.01.04 09:11



"за съжаление нямам правомощията на президента Буш. Единственото, което мога да направя е да гласувам през 2005 за един десен и отговорен парламент, който ще препотвърди досегашната успешна външна политика на борба срещу тероризма.
А - всички отиват в Ирак за пари. Няма американец отишъл там против волята му. Всички са наемници. САЩ са готови за война. И ще я спечелят тази война - въпрос на време."

Сега те разбирам, ами, разбирам защо си в тема... чичо САМ! Но ако проведем един разговор очи в очи, ще запееш по други ноти...И пак те уважавам - становище, макар и грешно, сляпо, е становище! Сега разбирам и за кои служби намекваше, че следят... разни работи... И за апдейтването...

Но ти имаш време да разбереш откъде изгрява слънцето... Няма как да не го видиш, като изгрее!

Но постингът ти е премерен, според мястото, откъде го постваш... Имах сих аз да беше написал нещо друго... в страната на голямата демокрация...

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Не се опитвайнови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано20.01.04 09:14



В Китай, например, демокрацията е ПО-ГОЛЯМА... Ако ги сравним, де... С всичките им скрити параграфи... Не съм фен нито на Америка, нито на Китай, но щом става дума за демокрация, в листата САЩ застава след Китай!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Не, бе - за меннови [re: manu]  
Автор Florian ()
Публикувано20.01.04 10:37



нещата в световната политика и геополитика, и в политиката като цяло са прости.
Според мен всек трябва да направи избора си, да каже какво предпочита и за какво се бори, коя теза защитава и кой модел на поведение:

Демокрация - Тоталитаризъм (в разни форми)
Костов - ДС (Тошо, Кеворк, Доган и т.н.)
Евроатлантизъм - Съветски Съюз
САЩ - Либия, С. Корея, Куба
Пазарна икономика - СИВ
Добро - Зло
СДС - БСП
Левски - ЦСКА

и т.н., и т.н.

Междинните положения, според мен, дават на политиката курвенския й имидж (справка - френска външна политика). Както политолозите казват - има нужда нещата да се назовават с истинските им имена. Политиците трябва да се обявят открито кои са и за какво се борят, кои тези защитават. Не да се плъзгат мазно по плоскостта на народната простотия. Досега, в последните 100 години, сме имали само 1 (или 2) такъв политик.
Буш също е такъв политик!

Нова година - нов късмет!


Тема Re: Не, бе - за меннови [re: Florian]  
Автор manu (беден)
Публикувано20.01.04 14:37



Ти ме шашваш, бе, човек! Редиш СДС за добро, пък гласуваш за Буш! Питай демократите (някой от тях!), що за птица е, пък аз и тук да питам (а и теб, ако си през океана, използувайки правото си на свободен въпрос по демократичному):

Верно ли е, че твоя Демократичен консерватор

- Пороби и разнебити две (за сега) държави

- Опразни касата и изхарчи държавния резерв на Америка

- Постави рекорд: за най-голям дефицит в историята на страната,

- за най-голям брой на банкрутирали частни фирми за 1 година,

- най-голямото сътресение на борсата за всички времена,

- стана първият президент, дошъл на власт незаконно по криминален начин, без да е избиран,

- записа рекорд за президент, прекарал най-много свободни дни в почивки за 1 година,

- прекара в леност месеца преди най-голямата катастрофа на Америка - 11 септември (или я подготви за месец?)

- постави рекорд за най-голям брой предизборни обиколки за събиране на пари за избирането си,

- в първите две години успя да направи така, че 2 милиона американци останаха без работа,

- успя да вземе социалните им помощи за безрабитни,

- успя да назначи най-големия брой рецидивисти в администрацията си,

- постави рекорд за най-нисък брой пресконференции за телевизията, от нейното създаване,

- успя да направи непознаваема Конституцията на Америка с нови закони и изменения,

- докара най-голямата енергийна криза и не направи нищо срещу разкритите случаи на корупция,

- увековечи се с най-високите цени на горива,

- отне здравните застраховки на ветераните си,

- изкара 15 милиона протестиращи по улиците на САЩ,

- унищожи най-голям брой международни споразумения,

- застана на чело на най-тъмното и неуправляемо правителство за всички времена,

- членовете на кабинета му са най-богатите за всички времена,

- той е президентът, при когото 50-те щати на Америка едновременно банкрутираха,

- президентът, който нападна и окупира суверенна страна въпреки световните протести и несъгласието на ООН,

- създаде най-голямата бюрокрация с най-тежкият бюрократичен апарат за всички времена,

- преразходва годишния бюджет главозамайващо,

- успя да накара ООН да изкара САЩ от Комисията за човешките права,

- и от Избирателния мониторния борд,

- обяви ООН за нула, (и после пак я потърси, да му оправя бакиите),

- оттегли се от Международния съд за криминални престъпления,

- не признава Женевските споразумения и отказва да пуска наблюдатели и проверяващи в затворите с политически затворници,

- не пусна международни наблюдатели по време на изборите през 2002 г., за да потули машинациите си,

- би рекордите за всички времена за най-съмнителни спонсори и начини на спонсориране за избирателната си кампания,

- първият президент, който избяга и се скри, когато атакуваха Америка (от себе си?)

- ПЪРВИЯТ ПРЕЗИДЕНТ, имащ ужасяващо тайно правителство в сянка,

- спечели симпатиите на света с 11 септември и за-най кратко време успя да ги превърне в отвращение и омраза, като си показа рогата,

- успя да убеди 71 процент от населението на света, че е най-голямата заплаха за сигурността и мира на планетата,

- успя да накара Северна Корея да се страхува повече от САЩ, отколкото от съсдката си Южна Кореа,

- промени законите така, че да превърне криминални престъпници в управляващи страната,

- успя да ограничи правата и свободите на американците в небивали размери,

- раздели страната на два лагера,

- беше съден за управляване на автомобил в нетрезво състояние, заличавайки присъдата,

- беше дезертьор по време на война,

- отказа да се подложи на тест за употреба на опияти и да отговаря на въпроси по този повод,

- участвува в сатанински практики, представяйки се за добър християнин,

- участвува в тъмни сделки,

- превърна България и Нова Европа в петата си колона ?



Питам само.

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано20.01.04 14:54



За Чехия на времето - тайните служби (масоните в тях) се свързали с австрийските масони (по-точно с един от социалистите), за да извършат преврата... (масонския), но не-масоните от соц-лагера, с помощта на не-масоните от другите соц-страни ТОГАВА го предотвратиха (не му беше дошло времето, както казва един първи...пък и те трябваше да папкат вовеки веков...) После му дойде времето... и стана без да идват танковете... Сега танковете са на друго място, понеже там не стана с "устроим Вселену" по Горбачовски...

Никъде по света не е имало комунизъм..., а само създаване на режими, които да компрометират идеята, та да не би някой (не масони) наистина да вземат да я строят на земята... Тази идея не може да бъде построена дори на остров - не е дадено на земята да има такъв режим...защото тук Земният Господар не дава... Но има небе...
Там има една страна..., където няма да има политика... и масони (моите любимци, много си падам по тях!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Не се опитвайнови [re: manu]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 18:42



Разбирам, че приказваш да не заспиш, но моля, не приказвай глупости. В Китай никога не е имало демокрация, сега също няма.

Ако си на противното мнение, обоснови се.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано20.01.04 22:08



Така е - но ако в Китай я няма, в Америка липсва ОЩЕ по-вече - това исках да кажа!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Не, бе - за меннови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано20.01.04 22:43



А, не! Френската външна политика е национално-отговорна. Ако знаеш как им завиждам, че си нямат такива подлизурковци за управляващи, като нашите. Според мен нашата политика е курвенска - даваме на всички да ни ебават за жълти стотински или по-лошо - за обещания за жълти стотинки.




Тема Re: Не се опитвайнови [re: manu]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано20.01.04 23:19



Докажи го.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: |]  
Автор manu (беден)
Публикувано21.01.04 00:42



Когато фактите говорят, и боговете мълчат! Ирак, например... НАТО... ЕС... Сърбия... Косово... Демокрацията в Нова Европа... е все за жълти стотинки...

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Не се опитвайнови [re: manu]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано21.01.04 15:50



Никакви факти не си дал, само няколко имена. И сравнението на САЩ с Китай само показва, че не знаеш нищо за Китай :)

Ето ти докладите на Амнести Интернешънъл за Китай и САЩ. Прочети и ги после ако имаш да кажеш нещо свързано (не като този пост), ще се радвам да го обсъдим.

Китай:


САЩ:

П.П. Ако не ти харесват Амнести Интернешънъл, дай други линкове към независима организация наблюдаваща човешките права.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: |]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.01.04 16:12



Добре де, питам, американската армия как пази правата на гражданите в Ирак, в Сърбия, в Афганистан и във Виетнам най-вече. Китай не е тръгнал насилствено да налага прогресивния обществен ред в никоя независима държава. Навремето преди век и нещо Англия е била световна сила и е имало колониализъм. Но колониалната политика е политика на съгласие защото не можеш с 500 човека армия да владееш 50-милионна държава. И според мен така е било по-добре - след извоюване на независимостта си, повечето бивши не са видели нищо добро. Сега американците насила налагат уж демократичен строй и икономически диктат (с честота 5-6 държави на десетилетие). Това е много правилно, думи нямам.

Айде стига бе, въобще как можете да се хванете на глупости от сорта на тези че американците дават трилиони долари в защита на световния мир и прогрес. Ебаси алтруистите са. Това всичко е промивка на мозъците. Прекалено много паралели има м/у Хитлер и Буш - Хитлер си е имал Гьобелс, Буш си има Тед Търнър, Хитлер е преследвал евреите и евреиските държави, Буш преследва злите терористи и държавите които ги подкрепят. Преди 10-20 години световния тероризъм е бил на ниво максимум 1/10 от днешното. И всичко това което става сега е в резултат от пацифистичните алтруистични замисли на американските правителства. Световна демокрация и глобализация - глупости! Всичко това е начин американската държава, която запада все повече в икономически и социални проблеми да издържи още няколко десетилетия като световна сила. Глобализацията е хубаво нещо като идея, но така както те го разбират си е направо американизация. Да превърнем всяко кътче на земята във стъклено-алуминиева гадост с по 5 смрадливи макдоналдса на всеки ъгъл, бензиностанция на Еsso на всеки 100 метра и дрисливата тъпашка американска "култура" да ни залива отвсякъде. И да няма никакви мита за супер-мега-качествената американска промишленост. Корпоративната мечта на американската бизнескласа.

Няма ли скоро да се срине тази гадна империя на простотията, ксенофобията и лицемерието, тяхната вяра...

Долу Америка! Да живее обединена Европа!

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Не се опитвайнови [re: gat3way]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 18:40



Много мразя да говоря за политика, особено като трябва да защитавам такива доказани идиоти като Dubya от други доказани идиоти :)

Преди да забравя, поздравления за потвърждаването на Godwin's Law: http://en2.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law.

Смешно е да се сравнява САЩ с хитлеристка Германия. След обръщението на Буш снощи, изследванията на общественото мнение са показали 45% одобрение на политиката му (срещу 45% одобрение на демократите). Т.е. ако изборите за президент бяха днес, Буш и кандидата на демократите (който и да е той) биха имали равни шансове. В Германия май не е било точно така. В САЩ има много _легални_ организации, борещи се против политиката на правителството, да спомена ACLU като пример.

Глобализацията е нож с две остриета. Според мен за САЩ тя носи само негативи. Може и да не съм прав.

Ясно е, че в един момент САЩ ще залезе. Но този момент е още много далеч в бъдещето -- поне 50-ина години. А тогава не е ясно дали все още ще има Обединена Европа. А и да има, няма тя да е новата суперсила -- има други на опашката преди тях.



Тема Re: Не се опитвайнови [re: l]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 18:49



Хмм, малка корекция -- като препрочетох мнението си, видях, че може да се тълкува, че смятам теб за доказан идиот. Не съм искал да кажа това, нямам никакви доказателства ;) Извинявам се.

Доказани идиоти са тези които опростяват нещата, правейки ги черно-бели (включително и Дубия и приятелите му, но и голяма част от европейските им противници). Твоята вина е само, че се вслушваш в глупостите им :)



Тема Re: Не се опитвайнови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано21.01.04 19:13



Емнисти пише повече писма до САЩ, отколкото до Китай - централата й е в Лондон, но папката на САЩ е много по-дебела от тази на Китай, вярвай ми. Има и други независими организации, освен Емнисти, но не искам да те убеждавам с авторитети и статистики - вгледай се в живота и фактите! Ако една организация не може, не иска, не се е сетила или не знае за фактите, та да ги отрази, не значи, че фактите не съществуват. Емнисти за сега си върши работата, доколкото и се позволява ,и е важно да я има - такава, каквато е.

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Добре е че има все ощенови [re: USD]  
Автор manu (беден)
Публикувано21.01.04 19:35



Ти както ги изреди, трябва, според теб, да намразим целия свят,бе! Какво е правил тоя или оня някога, или баба му, не ни дава да мразим потомците му сега. Пък ако пак направи това, сигурно няма да го обичаме.

Всяка страна си следва интересите, но ако мине през трупове, докато ги намери, става омразна на народите. Пък ако с нея вървят и други, могат да се радват на същите чувства от страна на същите народи.

Тероризмът е ответна реакция - и тъй като войната срещу него се води от САЩ и голяма част от света, ако не се прекрати тя навреме, останалата част от света ще (ответно) отговори... Всички държави имат право на суверенитет и ако той се нарушава, войната срещу тероризма ще се превърне в световна война... Войната срещу тероризма може да бъде спряна, като Америка си смени ръководството... Така само може да се предотврати световната война... Това едва ли ще стане, ако вярваме на Библията и живеем в последното време...

"nie shte rewem tuka kato ow4ari na 'judo-masoni' i 'usa=terror' i ste nie got w ko4inata. dokato ne se podpali i tja, de."

Това ти ко казваш.


Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Защо да питам демократите?нови [re: manu]  
Автор Florian ()
Публикувано21.01.04 20:34



Ами да питам и Кастро, Кадафи, Путин и Саддам тоагава?

Сега, знаеш, че повечето неща, които си писал не са верни и че можем да спорим по тях много, много време - за всяка една точка. Но има и нещо друго: няма смисъл да спорим, защото имаме различна позиция по редица въпроси. Например ти изтъкваш като нещо лошо големия дефицит, фалита на некадърните частни фирми, орязването на някои глупави привилегии, това, че секретарите са богати.... За мен тези неща не са лоши.... Зависи от гледната точка. Така че няма смисъл да спорим - ще отнеме много време.

Аз мислех да ти постна много дълъг отговор, който да покрива всички точки, но се отказах - няма смисъл.

Нали знаеш, че не е имало случай президент да изгуби изборите след като е безапелационен кандидат на партията си Демократите са плюнки и няма да изкарат повече от 40% през ноември.

Аз, всъщност, не се интересувам от американската вътрешна политика и не се смятам за компетентен в тази област, но така виждам нещата от тук.

Нова година - нов късмет!


Тема Франция играенови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано21.01.04 20:47



много мерзавска роля напоследък. Виждал съм във Франция хилядите гробове на американски войници, които в две световни войни са спасявали малодушните французи. Според мен, инатливата антиамериканска позиция е най-малкото неуважителна в светлината на световните войни и плана Маршал.

Франция се пънат антиамерикански като магаре на мост, защото, бидейки 9 дупка на кавала, се стремят да са лидери на каквото и да било. В случая антиамериканска коалиция. Виждат, че има държави, които са против политиката на САЩ и хоп - изразители на тяхното мнение. Така си мислят, че имат някаква международна тежест и че възвръщат позициите си на едновремешна супер сила Нооо, чичко Буш и чичко Сам ги поставиха на подобаващото 9 мяст сред дупките на кавала.

Нямаше голям финес в изпързалването на Франция в СС на ООН, но беше ефектно и болеше много

Нова година - нов късмет!


Тема Re: Не се опитвайнови [re: manu]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 20:49



Е, очевидно ти знаеш фактите по-добре от Амнести Интернешънъл ...

Колко време си живял в последните няколко години в Китай? А в САЩ?



Тема Re: Не се опитвайнови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано22.01.04 11:18



А ти?
Аз - достатъчно дълго, за да ги познавам.
Ти откъде знаеш, колко добре ги знае Емнисти? Ти работил/а ли си там? И къде, по-точно?

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Защо да питам демократите?нови [re: Florian]  
Автор manu (беден)
Публикувано22.01.04 21:02



Ако трябва да ти отговоря с ръка на сърце, ако живеех в страните, които посочи, щях да правя революции. Знам се, не съм се променил много с годините. Но ако живеех в Америка, щях да се самоубия (никога нямаше да взема друг живот със себе си!)

Демократите им са точно толкова демократи, колкото навсякъде по света, колкото комунистите бяха (и са) в така наречените комунистически страни някога и сега.

Но от двете злини бих предпочел по-малката за човека (малкия), като в същото време бих направил всичко по силите си, да променя нещо от зло към добро. Започва се от лъжата - разобличава се, докато и се види жилото, (не говоря за лъжата като приьом във форума - от нея нито боли глава, нито е болка за умиране ).

Готви темите. Ако искаш, дай да зачекнем по точки - може да ме убедиш, че си прав - аз съм винаги отворен за новото, което е вярно.

А, бе, вие видяхте ми русенската инициатива във форума на Бургас? Аз май забравих да разкажа... Срамота... Моите приятелки от олл разбрали, в Русе още не чули!

Флориан, ти беше в инициативния комитет, но май не ти виждам подписа! Дали не го е изтрил някой хакер(ка)?

Ако не го намериш, подпиши пак, бе, братле, те няма да се сърдят, другите инициатори, де! Нали си русенец по ЕГН? Че щели от олл-а да ни проверяват ЕГН-тата! Но не коментирай, брат! Тук ще ги накажем с мълчание! Ще ги игнорираме, един вид, както решили в техния олл-форум!



Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Не думайнови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано22.01.04 22:10



А американците кой ги е карал да спасяват Франция? Не смятай, че те са го направиле от любов към френския народ. По твоята логика следва, че ние трябва да ближем задника на Русия. А ние го правим на всички!




Тема Re: Не думай няма да думам споко:))нови [re: TAfricanski]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано28.01.04 21:53



Хехе един мой приятел по тоя повод ми беше казал ,че е хубаво от време на време да ближем нечий зад...к за да не забравяме вкуса на живота.
Не ,че съм съгласна с това де ама има логика.
Е аз все си патя именно заради това ,че не мога да ....ами
Ей това подмазване на някой направо побеснявам.Но в политиката премерено може.Не като нашите де.

Абе да попитам ...тука сега искам да ти поставя много интересна картинка.Има ли възможност .Плииз помогни ми.Не съм разучила още възможностите на формата на форума.

аАА ЗАХАПАХ БЕ:))) обаче не мога да си намеря сега пък картинката.Добре де дръг път ще тия покажа. Пък сега ето ти подаръче от мен:))

Хехе мен много ме кефи.Не е по темата де .Извинявам се за което.

всичко казано си е само мое лично мнение

Тема Re: Аз ли какво ще направя?нови [re: Florian]  
Авторmislesht (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 11:15



1. Florian, you are a fool!
2. Takiva kato teb, podatlivi na manipulacia, sa nai-udobnoto 4oveshko orujie za postigane na opredeleni celi. No ti nikoga niama da razberesh tova. Zashtoto... (vij 1)



Тема Податливите на манипулациянови [re: mislesht]  
Автор Florian ()
Публикувано29.01.04 11:41



и болни мозъци сте точно вие. Вие, които вервате, че ще ви оправят за 800 дни, четете вестник Монитор, Стандарт, Папарак, Труд и Шок, вервате на "журналисти" като Слави, Кеворк, Тошо Тошев, Карбовски, вервате че "американците сами си бутнаха сградите", войната срещу тероризма е юдо-масонско разчистване на сметки, за вас Годжи е идол, а шоуто на Слави Трифонов институция, през две години гласувате за различни партии, защото заплатата ви не се е увеличила с 2500 лева, мислите си че дъщерята на Костов е откраднала плочките на Пантеона да си облицова банята, за вас Чорни е филантроп, Първанов не е нагло и заядливо човече, а Русия и Китай - бъдещето на световната цивилизация.

Ето това сте вие

Нова година - нов късмет!


Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: БCП]  
АвторToмa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:36



Другарю,аз се записах да отида на екскурзия до Гърция,ама ченгетата от ДС на твоята Партия не ме пуснаха,защото съм бил неблагонадежден.Да не стана невъзвращенец един вид,според тогавашната ви терминология.А това дето го казваш,че сме били на 26 място, ти вервам,ама кажи,че отзад напред.Ти мухъл забрави ли как се чакаше за 15 години за кола,за жилище,за банани,за бира дори.Ако не си комуняга,можеш ли да си намериш прилична работа.Кажи на младежите как трябваше да ходим задължително на манифестации,на бригади в строителството,в селското стопанство.Спирам дотук,защото малко се ядосвам и ми иде да ти го набутам в устата плътно до картофите.
,комунистически боклук.



Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: Toмa]  
Автор manu (беден)
Публикувано29.01.04 21:38



Интересно ми е дали ще те пуснат ченгетата на УСА на летището! Заради благонадеждността, де, не за друго!
А, бе, пускат ли там, бе?


Не бих отишъл, за да проверя! Знам какво ще се случи! Затова няма да ходя та-аааа-м! В Русе ме пускат и ми е достатъчно!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!

Редактирано от manu на 29.01.04 21:40.



Тема Re: По наше време Бълг. беше на 23 място в света по...нови [re: Toмa]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 12:12



Хайде без обиди! Не се познаваме зада се обиждаме! Каквато им партията такава им е и културата!



Тема Re: Податливите на манипулациянови [re: Florian]  
Авторmislesht (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:07



"войната срещу тероризма е юдо-масонско разчистване на сметки" - това е така

всичко е пари и влияние. и който не го разбира е наивник.
иначе си много готин така разпален.



Тема Welcome to КНРнови [re: manu]  
Автор Florian ()
Публикувано30.01.04 13:27



"Все повече китайци биват арестувани и осъждани за непозволено влизане в интернет, сочат данните на организацията за защита на човешките права “Амнести интернешънъл”. За последния месец 54 души са арестувани за изпращане на мейли, влизане в сайтове или обмяна на инстантни съобщения с про-демократично съдържание.

Броят на арестуваните и следените хора се е увеличил с 60% спрямо миналата година, се казва в доклада на организацията относно репресиите на китайските власти над интернет потребителите.

Освен това неизвестен брой хора са задържани за разпространяване на информация по интернет относно увеличаването на случаите на атипичната пневмония. Всякакви данни за смъртоносната болест, която засегна Китай изключително тежко в началото на миналата година, е под контрол на властите и всяко изтичане на информация е подсъдимо.

Според новите законодателни мерки всички 110 000 интернет клубове и кафета в Китай трябва да използват специфичен софтуер, който да контролира достъпа до сайтове, смятани за вредни и подривни. Сред списъка на забранените интернет страници са тези на BBC, “Амнести” и други сайтове за защита на правата, новинарски страници и др. В Китай също така действа и специална полиция, която следи за посещенията на юзърите и контролира съобщенията по електронната поща.

Въпреки крайните мерки, броят на интернет потребителите в Китай се е увеличил с 35% до 80 млн. през изминалата година, спрямо 59 млн. в края на 2002 г."

Нова година - нов късмет!


Тема Re: Welcome to КНРнови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано31.01.04 16:53



Ако беше организирано от БКП (БСП), нямаше да има ограничения. Просто нямаше и да подозираме за това "чудо на приподата" - ИНТЕРНЕТ. И аз нямаше да съм пристрастен към тоя форум. Обаче на мене ми е готино тука.




Тема Re: Welcome to КНРнови [re: Florian]  
Автор manu (беден)
Публикувано01.02.04 20:34



Извинявай, но ти под Китай какво разбираш? Да не би да мислиш, че в Китай са строили или строят или са построили комунизъм? Или да не би да е социализъм? Или търсиш демокрация? В Китай? В САЩ? ....

Телето не е там, където го търсиш, но златния телец се намира напоследък и там...

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.