Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 20.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Аз ли какво ще направя?нови [re: TAfricanski]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 02:15



> Да нападнат Северна Корея де! Айде, ама те наистина имат такива оръжия и затова
> водят по-хард политика. А ония да си реват...

Глупости. САЩ не нападат Северна Корея заради Китай и Русия, а не защото много ги е страх от оръжията на корейците...



Тема Естествено чаках Позитанонови [re: БCП]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 08:58



да се обади. И за миг не съм си въобразявал, че димитровската бригада ще пропусне сгоден случай да злорадства над нечия смърт на коалиционни войници. Пък били те българи, русенци....
Е, ще искате ли вот срещу правителството? По-голяма гавра със загиналите от комунистическата позиция за изтегляне от Ирак не може да съществува! За какво загинаха българските войници? Да се предаваме пред терористите ли? Да плюем над всички жертви и да изтеглим армията ли? Не е сериозно това!
Впрочем, чуй какво казва вашият главатар Първанов (иначе уникално тъпо парче):
Загубите, колкото и болезнени да са те, не бива да ни отклоняват от подкрепата на усилията на международната общност в антитерористичната борба! И това не го казвам аз, а вашият главатар! Моля, коригирай партийното си поведение. Честно, не бях очаквал от Гошето от Сирищник толкова умни думи.
Иначе, има консенсус и в НС. Само не съм чул комунистическата партия какво мисли, но, явно, дежурната форумна бригада изразява мнението на редовия партиец.

Смърт на терористите!


Тема От военно-техническанови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 09:06



гледна точка, превземането на КНДР е една доволно проста операция включваща едноседмичен ракетен обстрел на стратегически защитни обекти и кратък десант с въздушна поддръжка. Ще клекнат по-бързо и от Ирак и няма да посмеят да използват стратегическо оръжие. Те са по-страхливи дори от "вярната републиканска гвардия".
Това не е проблем.
Истинският проблем с Корея би бил реакцията на товарищ Путин и на китайския главатар (не им помня имената на тези хора). Ето това е..... Както, впрочем и колегата по-горе е казал.

Смърт на терористите!


Тема Re: От военно-техническанови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано29.12.03 12:28



Защо мислиш, че реакцията им би била по-остра от тази пре нападението над Ирак?

Peace bothers!


Тема Re: От военно-техническанови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 12:47



За Китай е очевидно - не искат да допуснат свободна държава в съседтсво. В която държава да има американски войски, свобода на словото, печата и т.н. глупости.
А Съветският Съюз ще е против, защото ще се чувства супер некомфортно обкръжен от нормални, демократични и проамерикански държави. Естония на запад - член на НАТО, България и Румъния на югозапад - членки на НАТО, Грузия, Турция, Узбекистан, Афганистан на юг - американски приятели. Сега поне Дальньй Восток не го мислят. Ако и там се установят американски бази, братушките ще издивеят

Смърт на терористите!


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
Автор a-a-a-SexLover (pi4)
Публикувано29.12.03 14:34



Za6to ne razbirate, 4e "bratqta" amerikanci sa to4no tolkova svobodomisle6ti kolkoto Hitler i Stalin vzeti zaedno, 4e vsi4ko, koeto se slu4va v blizkiq iztok i po-rano se slu4va6e v na6e sysedstvo, e prosto edin dobre organziran i finansiran fars, garantira6t prosperiteta na edna jadna za vlast dyrjava. Amerikancite syzdadoha terorizma - ne islqmyt.

I kakvi sa tezi gluposti za vojnata na terorizma kym Ruse. Siguren sam, 4e na6eto malko grad4e daje ne im e izobrazeno na kartata. A za po4inaliq rusenec iskreno syjalqvam. Pyrvo ne znam kakva rabota imame nie vyv Irak. No taka ili ina4e Anton Petrov sam e izbral sydbata si. Nikoj ne go e karal na sila da otiva tam. Toj e priel OGROMNOTO zapla6tane s qsnoto syznanie, 4e moje da ne se vyrne jiv. E, siguren sym, 4e parite koito e izkaral 6te sa mu ot polza.

Za6toto az sam tOCHNO Momche.


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: a-a-a-SexLover]  
Автор Florian ()
Публикувано29.12.03 18:14



Не знам - на мен тези войни - в Югославия и Ирак не ми се струват никакъв фарс.
Фактите са очевидни - в първия случай един диктатор изгони посред зима от домовете им 1 000 000 човека и им обяви война, а в другия случай втори диктатор печелеше избори с 99.9%, избиваше хората си с химическо оръжие и ги държеше гладни. Хм, аз поне не виждам в кой от двата случая не трябваше да има войа?! Според теб трябваше Милошевич и Саддам да се оставят на мира?!?!
Войните и в двата случая бяха малко закъснели, но това е заради аутсайдерската позиция на Русия, Франция и т.н., които, загубили международния си престиж, се държат като ощипани моми на международната сцена.
Важното е, че идолите ви и в двата случая си получиха заслуженото - единият полудява в холандски затвор, другият го чака бесило.

А Русе е във война, защото терористите убиха русенец, докато изпълняваше дълга си за нормализирането на една изтерзана държава. И заплащането не е "ОГРОМНО", моля! Това, че е наемник, не означава, че не е загинал геройски, защитавайки държавните ни интереси!

Смърт на терористите!


Тема Re: РУСЕ ВЪВ ВОЙНА!!!нови [re: Florian]  
АвторCлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 22:05



Сега ... предполагам , че никой не оспорва "целесъобразноста" на въпросните войни . Друг е проблемът - какво търсят наши войници там.
Ако щеш и от гледна точка на тяхната подготвеност.
Аз също съм патриот , но не мога да не се скъсвам от смях когато слушам и чета за "българските рейнджъри" . Ама моля ви се !!! Какви рейнджъри за бога !!! Че те се изпозастреляха сами още като стъпиха там !!!
Ами да погледнем статистиките - българите са дали НАЙ МНОГО ЖЕРТВИ в процентно отношение към броя им !!! И това след като територията е вече окупирана !!!
Ей това е проблема - че пращаме неподготвени момчета - а то подготвени просто няма !!!



Тема Напротив - [re: Cлyчaeн]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 01:12



много хора оспорват целесъобразността на войните. Аз имено тях се опитвам да убедя и да запълня вакуума в червените им кратунки. Присъствието на наши войници в коалицията срещу тероризма и диктатурите може само да ни радва. България вече заема почетно, авторитетно и достойно място в международната общност.

Да, да, да - съгласен съм с теб. Нашата войска не бе подготвена за такава операция. Нямаме рейнджъри и т.н. Но на прага на НАТО е някак несериозно да признаваме, че армията ни не струваи 5 пари! Ако бяхме отказали участие в коалицията, защото сме неподготвени, това щеше да е самоубийство.

Съгласен съм с теб и мисля, че военният министър и началника на ГЩ трябва незабавно да си поемат отговорността за това, че войниците ни са били неподготвени. Мисля, че не е толкова лесно кола-бомба да пробие загражденията и да влезе в казармата.... Може би това е немърливост, липса на подготовка - знам ли.

И все пак - момчетата са герои, те умряха в редиците на нашата армия, изпълнявайки дълга си към нашата държава и международната общност. Затова заслужават много, много уважение, почести, поклон и траур...

... и те за теб достойни, майко, бяха!


Тема Re: Напротив - [re: Florian]  
Автор TpakTopuc (непознат )
Публикувано30.12.03 02:34



ei Florian , nito te poznavam , nito te znam koi si shto si am q mi kaji otde nakade Bulgaria she hodi tam da pomaga na nqkakva si voina deto ne i e rabota. I zashto tolkova zashtitavash USA. Vsi4ko trygna ot dvata nebostyrga4a i ot Bin Laden. A v Irak USA imat mnogo golqma ikonomi4ska izgoda sprqmo nefta 4e da se namesqt tam, hi4 ne mi se i vbqrva 4e ima nqkvi himi4eski oryjiq. Dosega mai ne bqha namereni takiva , a i nito i dokazatelstva za takiva vaobshte. I kakva e pasivnosta na Rusiq , sled kato tq samata obqvi, 4e nqma da namesva voenni sili tam.
A tova 4e nqkoi hora si misleha 4e shte iskarvat po 100$ na den ei tei .... moga da kaja 4e samo lakomiqta gi e pogubila. Mene shto ne sa me ubili kato vzimam 1/20 ot zaplatite im na mesec ?
Sorry za pi4a, sygrajdanin mi e ... my4no mi e 4e umirat tolkova hora , ama voinata e mejdu USA i Iraq. Daje USa ne e e trqbvalo da se mesi kadeto ne i e rabota. Taka stana i sas drugi to4ki po sveta. USA samo si go tyrsi i vse nqkoi trqbvashe da i natrie nosa...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.