Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 20.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Напротив -нови [re: Florian]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано30.12.03 11:29



Аз ако съм червен...
Обаче наистина американците създадоха тероризма на една доста благоприятна почва, създадена от исляма. Осама ибн Ладен е бивш техен агент. Не мисля, обаче, че ако ги нямаше американците, тероризъм нямаше да има. Само че тогава той щеше да е в Ирак и в БЪЛГАРИЯ, защото ние им бъркаме в здравето! България е най-силната бариера между исляма и Европа. Както и преди около 1000 години, когато сме изклали 20 000+ араби по стените на Константинопол!
На мене ми беше много интересна реакцията на институциите. Ами ако се беше случило наистина нещо сериозно? Ако, не дай си боже, наистина беше възникнал военен конфликт? Ако FYROM бяха решили да си вземат Родопите ? Кога щяха да реагират?!

Peace bothers!


Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: TAfricanski]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 17:48



Става ми криво, когато управниците, в чисто изпълнение на задълженията се правят на съпричастни с мъката на близките им и разпращат съболезнователни телграми и т.н. и навсякъде тръбят помпозните си слова... и така до следващата трагедия...
Криво е че момчетата дори не загинаха за родината си, а в защита на някаква тъпа концепция



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 17:59



Още чакам да ми обясниш колко важно за България е било изпращането на военни части в Чехия ....



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:05



хайде де нали уж си образован веднъж си напъни акъла и ти!

ПП Познай кой ще спечели следващите избори!



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:31



> хайде де нали уж си образован веднъж си напъни акъла и ти!

Ако знаех нямаше да питам.

> ПП Познай кой ще спечели следващите избори!

Изобщо не ме интересува кой ще спечели изборите в България. Не завися по никакъв начин от резултата им.

А като гледам вашия любим лидер/президент, от резултата няма да зависи и нищо в самата България. Както казва един чешит от Политика, на протекторат отива работата (и то не съветски :)



Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИнови [re: l]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 18:38



Демокрацията е хубаво нещо, но това в България не е демокрация, ами то преди 89 имаше по-голяма свобода-сега всичко е на мутрите...Виж колко мизерно изглежда Русе сега , занеш ли че до 89 всичко беше цветя градинки и строитество цяла България беше обсипана в 10 хиляди кранове строящи сгради и заводи, а сега какво-правят един смешен магазин в града (БИЛЛА) и всички се радват едно време всеки ден в града се построяваше блок за 100 човека!!!!!



Тема Ти си с грешка!нови [re: БCП]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 22:33



Единствените, които се правят на съпричастни са шепа комунисти, според които момчетата са в Ирак, за да служат на империалистите срещу МНОГО долари на ден. Даже в нашия форум има такива. Срамота е
Защото нашите герои служиха на Родината в борбата й срещу тероризма, бедността и диктатурата.

И борбата за демокрация, свобода, справедливост и просперитет не е тъпа концепция. Определено

... и те за теб достойни, майко, бяха!


Тема Re: НЕ СТЕ ЧЕРВЕНИ- ЗАТОВА ИМА ЖЕРТВИ [re: БCП]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 22:49



Бих те помолил да не правиш лирически отклонения, а да се опиташ да отговаряш по темата на дискусията.

Ако ти е трудно да поддържаш една и съща мисъл за повече от едно съобщение, просто кажи, няма да се опитвам да споря с теб повече.



Тема Re: Ти си с грешка! [re: Florian]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 23:04



Не мислиш ли, че използването да думата "герои" в случая (както и в много други случаи) е твърде силно и отслабва значението й?

В моето съзнание герой е свързано със саможертва при непосредствена опасност, направена в името на нещо в което вярваш. В случая не виждам нищо подобно.

Войниците просто са изпълнявали дълга си. Определянето на това като геройство предполага че неизпълнението на дълга е нормално поведение.

Точно толкова ме дразни и определението на загиналите в Световния Търговки Център като герои? Какво им е геройското -- че по случайност са работили там? Или че са отишли рано на работа и не са се отбили в кафенето в приземието (като един мой приятел оцелял по тази причина)?

Това, че не смятам войниците за герои, не означава че не ги уважавам и не съм опечален от смъртта им.



Тема Да, разбирамнови [re: l]  
Автор Florian ()
Публикувано30.12.03 23:36



гледната ти точка, но не съм съгласен.

Мисля, че като държава, имаме нужда от национални символи и фолклор. Помисли! Нито Левски е Апостол, нито Кирил и Методий са първоучители, нито цар Борис е обединител. Това е просто национална символика. По тази логика мисля, че всички загинали български войници са герои. Без значение при какви обстоятелства са загинали. Просто те са загинали, служейки на Родината. Дължим им огромно уважение и защо да не ги провъзгласим за герои? Нали се гордеем с тях?

А сещаш ли се как всички загинали през Освободителната, Балканската, Сръбската и т.н. войни са "герои". "Геройски загиналите"..... А според теб, тези, които са умрели от дизентерия, студ и глад в окопита не са ли герои? Не са герои само тези, които "са запушвали с гърди дулата на картечниците". Герои са всички, които са загинали служейки на Родината.

Не мислиш ли, че ако нямаше дни на траур, войнишки паметници, черни лентички по телевизията, скръбно гледащи президенти и водещи и т.н., щяхме да се замисляме изобщо за тези войничета. Дължим им поне това малко уважение. Най-малкото, което може да се направи е да се произведат в чин и да се нарекат "герои". Мисля, че и деца трябва да възпитаваме.

Пак казвам - те са загинали изпълнявайки дълга си срещу тероризма, защитавали са държавната ни кауза и идеология.

Впрочем - съгласен съм за жертвите на СТЦ - те не са герои... Не са изпълнявали дълга си към обществото в момента, когато са станали жертва. То по тази логика всички убити трябва да са герои...

... и те за теб достойни, майко, бяха!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.