Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 21.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Питанка за камера  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 11:19



Имам въпрос - ако някой собственик на кола получи "честитка" че е заснет с камера нейде си, за нещо си, но във въпросния момент не той е управлявал колата, какво се случва?
1. Ако това е снимка, на която е видно, че той не е зад волана? Кой отнася наказанието?
2. Ако колата е инвалидна и инвалидът е дал пълномощно, но ПАК НЕ упълномощеният е бил зад волана?

Нямам опит, затова моля някой, който е получавал такова нещо, да сподели... И какво точно пише в честитката, упомената ли е датата и вида на провинението, изпратена ли е снимката, или само те привикват?

(Не е за мен и нямам подробностите, само ме попитаха)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.11.09 11:22



Доколкото знам - снимките от такива камери вече са валиден доказателствен материал.

Ако друг е управлявал колата - собственикът трябва да го посочи; ако откаже - все едно той я е управлявал. В крайна сметка - той носи отговорност на кого дава автомобила.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 13:39



Мерси.
А от снимката видно ли е кой е управлявал? А ако собственикът даде някакво лъжливо име (дори и истинско да е), КАТ търси даденото име ли?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.11.09 17:42



Образно казано някой трябва да отнесе акта.
Та - не само трябва да посочиш кой е, ми и да го заведеш, та да може да отнесе акта.
ПП
Не съм юрист, та може и глупости да пиша.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.11.09 17:45



Не е нужно да си юрист, а просто да си чувал как става. Не знам дори кого да попитам...КАТ дали имат някакви телефони за информация?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.11.09 22:47



Горе-долу е, както ти казва бирата. Трябва да кажеш И ДОКАЖЕШ кой е карал, на кого даваш колата. Ако оня успее да докаже, че тогава е бил в Зимбабве - отнасяш си го по общия ред. Е, освен ако на снимката не личи ясно този, дето е карал. Тогава вече си е крив той...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: walkman™]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 07:58



Хм....А ако на снимката е видно, че мъж кара колата, а жена е собственик - може ли доброволно жената да отнесе глобата? При положение, че тя е получила писмото?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 18:46



КАТ не ги интересува кой е карал колата, глобата отнася собственика на колата.
Ако собственика е решил че не иска той да плаща, а този на който е дал колата, трябва да го заведе в КАТ и тогава глобата си отнася шофиралия!



Тема Re: Питанка за камеранови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 18:51



Сигурна ли си в това? А ако на снимката (да не се повтарям, ама...) се вижда жена, а собственикът е мъж (или обратното)?

А ако на собственика на колата отдавна му е изтекла книжката и не я е подновявал?

Значи - научих подробности. Колата е на инвалид, стар човек, с отдавна изтекла книжка. Карат я много хора. Не е ясно кой точно е бил, когато е направена снимката, на писмото пишело само собственикът да се яви на еди-коя-си дата.

Идеи какво да се прави?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.11.09 20:23



Ами собственикът е отговорен за колата си. Или знае (и казва) на кого я е давал тогава, или - отнася наказанието. Да е знаел...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 20:44



Щом ти го пиша, значи съм сигурна!
Имах подобен случай, карах кола, която не е на мое име, снимат ме с камера, на снимката не се виждам аз, а само пътника до мен, пращат писмо на собственика на колата да се яви в КАТ да си плати глобата, само че пича няма книжка и не може да го санкционират. А след няколко дена трябваше да си вземе книжката, но му казват че трябва да доведе човека който е карал колата, иначе няма да му дадат книжката, отивам с него в КАТ, взеха ми талончето и на него си му дадоха книжката.
Та пак ти повтарям, не ги грее кой какво и защо, те искат да си вземат глобата, и за това се санкционира собственика на автомобила.

или пак искаш да си разтягаме локуми с безсмислени въпроси, още в първите два поста са ти отговорили за какво става въпрос.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 20:46



Хи хи.. заради такава честитка още талона ми е в КАТ, а това стана преди около 2 години..
Та.. викат те хората в КАТ /като писмото е до собственика на колата/, отиваш там, май стая 19 беше, и те ти пускат филмче с нарушението. Не се вижда кой кара. При нас нарушението беше настъпване на стоп линия, т.е. спираш на червено, но настъпваш стоп линията и по този начин нарушаваш правата на пешеходеца, друг беше въпроса че там нямаше пешеходци защото има подлез.. но с полицай спори ли се...
Полицаите не се интересуват кой е карал колата.. в моя случай мъжа ми е бил зад волана, но аз поех отговорност.. защото моето досие е абсолютно чисто.. и тогава глобата и наказанието са по-малки.. но да ти кажа още не съм отишла да видя как са ме наказали... май 20 лв. и някакви точки..



Заговори, че да те видя!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 21:07



Никви локуми. Казвам ти - собственикът отдавна няма книжка - как ще го санкционират с точки? Само глоба - ама имат ли право да глобят човек, който няма право да кара? Значи ли това, че ще го глобят И защото кара с изтекла книжка, ако каже, че той е карал? Или трябва да посочи някво лице, каквото и да е, което да отнесе глобата?
Човекът е на 86 години...
Сложничко е май...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 22:46



ако му е изтекла книжката, просто няма да го глобяват него, ами ще го накарат да заведе човек който е с книжка, и пак ти казвам, и теб да заведе ти да отнесеш глобата, КАТ не им дреме, важното е да имат кой да санкционират..



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.11.09 22:49



А бе ти наистина си уникална.
Малко ли са идиотите които карат без книжка? Като нямат книжка да не би да нямат крака и ръце?
Е ако собственика беше умрял - тогава си е интересен казус де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:04



Не съм аз уникалната.

Толкова ли не разбирате бе хора - въпросът е дали ако човекът излъже, че е карал той - ще го глобят и за изтеклата книжка, или само за провинението, за което е заснет? Ако е първото - значи по-добре е да се каже, че е бил той.

Не е ли ясно, че хората трябва да са подготвени за това КОЙ да отиде, каква отговорност трябва да поеме, и дали има значение снимката ясна ли е или не... Ми я си представете, че отиде някъв мъж и каже "аз карах", а на камерата да лъсне жена? Казах ви - не е ясно нито за коя дата става дума, нито кой е карал...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:06



Ахаааааааааа, спипах ли те!! Значи И ТИ нарушаваш закона, определено и откровено заблуждаваш властите и прикриваш престъпления!!

А уж САМО АЗ съм лошата...





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано28.11.09 23:10



ще го глобят и за книжката много ясно, пак не си чела закона


а дата не може да няма, като отидеш в КАТ ти се казва дата и час, но вие явно не сте ходили и няма как да знаете, не е ли по лесно да отиде този който е направил нарушението, а не да седиш и да се чудиш как да измамиш КАТаджиите?
аман па и от такива кат вас, ми кат си направил нарушение, ще си понесеш последиците, къв е тоя зор да лъжете , вместо да си вземете бележка и да не правите повече нарушения, вие мислите как да мамите.....пфуууу
и после що имало катастрофи



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 23:16



Ахаааааааааа, спипах ли те!! Значи И ТИ нарушаваш закона,

------------------
Хи хи.. не ме спипа.. аз си признах.. а КОЙ НЕ НАРУШАВА ЗАКОНА, аз не познавам такъв човек.. въпроса е защо и как го нарушаваш.. я ми кажи не е ли глупост това за стоп линията... глупост е.. но е закон.. но имах възможност.. т.е. познат, който да ме "оправи" без дори да ходя в КАТ срещу скромната сума от 100лв. /това е за всичко.. минал на червено, висока скорост, телефон абе каквото се сетиш/ но не го използвах..против подкупа съм.. във всякакви форми.. едно е да дадеш пари за благодарност например... но друго е да те рекетират.. и то нагло.. както го правят полицаите..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.11.09 23:25



Я обясни - колко те глобиха тогава - не беше ли по-малко от 100 лв? Та за какво да го търсиш, ако знаеш предварително... Затова тия хора разпитват, щото не се сещат изобщо за кога става дума, кой точно е карал и какво нарушение е правил...

Имам и аз един познат - ще го впрегна да провери поне.

И какво всъщност - те ви показаха нарушението и питаха кой го е направил ли?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 28.11.09 23:26.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: !!Фakличka!!]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 23:26



ми кат си направил нарушение, ще си понесеш последиците, къв е тоя зор да лъжете , вместо да си вземете бележка и да не правите повече нарушения, вие мислите как да мамите.....пфуууу
---------------------------------------
Виж, ако направиш нарушение с което си застрашил живота си или този на околните съм съгласна да си понесеш отговорност.. защото така ще ти е обица на ухото.. и не че има гаранция че пак няма да го направиш.. но поне ще си спомняш че са те наказали.. но в повечето пъти полицаите направо си рекитират.. Перото на чистачката например.. или пък настъпване на стоп линия.. или пък мръсна кола.. е номера нали се вижда.. има хиляди хиляди неща за които може да се заядат.. защото са свикнали да получават пари.. и като не им дадеш.. измислят още 101 за да ти напишат акта.. това изнервя.. не че съм за 50лв., но се дразня като гледам как хвърчат колите, как изпреварват и как по пътищата е ад.. защо не разберат полицаите че те са да помагат и да пазят пътищата, а не да рекитират...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано28.11.09 23:33



Та за какво да го търсиш, ако знаеш предварително... Затова тия хора разпитват, щото не се сещат изобщо за кога става дума, кой точно е карал и какво нарушение е правил...
--------------------------------
Нали това ти казах.. че не съм ходила да видя колко са ме глобили.. талона ми е още там.. но по предварителни данни, полицайката каза че е 20лв.. тъй като съм нямала други нарушения...
Влизаш в стаята и ти пускат филмче.. с дата и час.. ама това филмче беше от преди три месеца при нас.. не си длъжен да помниш дали ти преди три месеца си минавал в 13ч. през Булбанк например /там беше нашето нарушение/.. тях не ги интересува кой е карал.. а кой ще поеме отговорност и ще плати...
Въобще не се вижда кой е в колата.. камерата е направена така.. че да ти заснеме номера а не човека..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.11.09 23:34



И като настъпиш стоп линията, така че пешеходеца да не може да мине, викаш - майната му, нали не си застрашил живота му?
Ще изчака следващото зелено.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.11.09 23:36



Ми ако излъже, значи ще го накажат и за това че е карал без кника. Какво толкова се чудиш?
Принципа е - како и да се вратиш заднико се че ти е отзад.
А допълнението - колкото повече се въртиш, толкова повече ще ти влиза.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано29.11.09 00:55



И като настъпиш стоп линията, така че пешеходеца да не може да мине
----------------------------------------
Ти видял ли си пешеходец да не може да мине някъде... мантинели прескачат и пак минават..

.... стига... казах ти че точно там това нарушение не важи.. има подлез..

Заговори, че да те видя!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.11.09 03:27



Е има и други пешеходци. Например майки бутащи колички. И ти гарантирам, на мен като пешеходец, без да бутам количка, ми е бил трудно да мина, защото някой задник е стъпил на стоп линията ама със задните колела - така че колата му да е върху пешеходната пътека и да има 20 см разстояние между колата му и мантинелата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано29.11.09 07:33



Е, имам чувството, че тук се разхождат някви ангели небесни!! Идеалните персони от целия свят се събрали в тоя клуб!!!

Ти можеш ли да ми гарантираш (и на себе си, с ръка на сърцето), че като пешеходец НИКОГА през живота си не си пресякъл ИЗВЪН пешеходна пътека, или не си минал на жълто, когато е нямало коли ( НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ НА ЧЕРВЕНО!!!), или не си притичал над подлеза?

Ако го гарантираш - ще те изберем за ПЕШЕХОДЕЦ НА ГОДИНАТА.

Ако НЕ МОЖЕШ - хайде, стига си давал съвети. На тоя свят никой не е привилигирован да преценява кое провинение е по-лошо от друго. Колкото ти си нарушител, като минаваш извън пътеката - толкова и аз - като пътувам без колан, или колежката - като настъпва стоп-линията.

Та - резултатът е РЕМИ. Стискаме си ръцете, че сме боклуци всички, и продължаваме напред. Ама без да си размахваме поучително пръсти!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.11.09 08:30



има подлез..
Може и надлез да има. А може и да няма, това е без значение.
Обаче има "стоп-линия", чието настъпване навсякъде е обявено за нарушение. А в законовото определение за "нарушение" никъде не пише, че трябва да е застрашен живот.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано29.11.09 10:10



И ти ли кандидатстваш за титлата "Пешеходец на годината"? Трябва да ви уредим турнир...



Първа дисциплина - бягане на зиг-заг между преминаващите "с несъобразена скорост" автомобили ИЗВЪН пешеходна пътека.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано29.11.09 15:30



чието настъпване навсякъде е обявено за нарушение. А в законовото определение за "нарушение" никъде не пише, че трябва да е застрашен живот.
---------------------------------------------------
Ти пак си ме чел избирателно.. и пак ми отговаряш така...явно това е от обърканите ми понятия..
затова ме и глобиха.. защото е нарушение.. просто исках да кажа че има нарушения и нарушения.. едните застрашавам живота, а другите са измислени за пари...



Заговори, че да те видя!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.11.09 15:42



има нарушения и нарушения.. едните застрашавам живота,

Ще дадеш ли пример за нарушение, което да не застрашава живот?

ПП
другите са измислени за пари...
Подозирам, че двигателят с вътрешно горене е измислен, за да печелят катаджиите.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано29.11.09 15:56



Подозирам, че двигателят с вътрешно горене е измислен, за да печелят катаджиите
--------------------------------------
Само едно не мога да разбера.. ти катаджиите ли защитаваш... бре.. аз досега не познавах такъв човек.. ти си първия..



Заговори, че да те видя!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.11.09 22:33



Честно да ти кажа, не защитавам никого. Освен себе си и близките си, от всякви рацери и блондинки зад волана, дето сами преценяват с кое нарушение заплашват живот, с кое - не и кои нарушения са създадени за подкупи. Обаче не могат да дадат пример нито за едните, нито за другите. Явно го усещат вътрешно и на място, от което най-много се плаша.



Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано29.11.09 22:51



Съгласна съм, но случая на уникалната няма нищо общо с това което си написал/а





Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.11.09 02:40



Че аз съвети не давам. Само коментирам защо трябва да се спазва закона.
Иначе предпочитам да пресичам на червено особено като съм с велосипед. Тогава знам че съм в нарушение, гледам на всякъде и минавам безопасно. Напротив - ако минавам на зелено разчитайки на предимство - могат да ме отнесат като бръмбар сламка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.11.09 02:43



Ми то незаплашваш ничий живот паркирайки втора редица. Освен на идиотите които минават през насрещното пресичайки непрекъснатата линия за да те заобиколят.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.11.09 08:28



"Гледам навсякъде".... АМА ЧЕ ИЗВИНЕНИЕ! Ми то и аз гледам навсякъде, ама още на червено не съм минавала (с кола)


Нарушител, ама пак с оправдание! Уж признаваш, ама признавайки - гледаш да натопиш и някой друг, за да не останеш САМ в нарушението...

Ей това си е българщината. Ако случайно признаем - веднага добавяме: "Да, ама я виж другите какво правят!!"



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.11.09 11:55



Да ви държа "на течение" - може да съм полезна някому.

Взех писмото, то има вид на призовка, а отдолу пише "предал" и "приел"... което според мен предполага подписи. Такива няма - писмото е пуснато в кутията. Веднага си представих как често ми се губят всякакви писма....

Тогава се обадих в КАТ и попитах - какво ще стане, ако тези, за които е изпратена призовката, но НЕ СА СЕ подписали, не са в България, например, и изобщо - защо такъв документ, който предполага наказание, наистина не се предава срещу подпис - отговориха ми: "Ами, не се безпокойте, да се явят когато се върнат в България". "Тогава, казвам аз, ще ги накажете ли, че не са се явили?" "Да". "А защо ще ги наказвате, след като не сте сигурни, че те са получили писмото?" ТУК НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР. Някакво мънкане от рода на това, че в закона имало пропуски.

Тъпотия отвсякъде....



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.11.09 16:01



С кола имаш ламарини, с велосипед нямам ламарини. Достатъчно е някой съвсем леко да ме докосне (с колата) и аз падам. Така че за мен на първо място е сигурността ми.
Един приятел така го бутнаха - той кара колело направо, а шофьора (отсреща) прави ляв завой и отнема предимството му. А шофьора има наглостта да му каже - ами аз съм с кола и имам предимство. Е приятеля ми му вика - дай да викнем КАТ и да видим дали имаш право да ме засичаш. Щетите - почти никакви, ама падане.
Така че ...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано01.12.09 13:26



Наскоро чух по новините, че според нова промяна щял да е виновен собственика на колата. Дори за лизинговите глобата ще се плаща от лизингодателя и той после ще си я търси от шофьора ... само не знам на кого тогава ще вземат точките. Много ще им се радвам, ако ги вземат от Райфайзен пък аз глобата ще я преживея



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: Питанка за камеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.12.09 13:48



На мен пък въпросната Любка Найденова, говорителката на КАТ, ми каза, че при новите промени, писмата ще се пращат с обратна разписка, и снимките ще са вътре.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 14:51



Цитирам по спомени от радиото, не съм чел новия закон, който приеха, но ето какво разбрах аз: Според новия закон, акта се съставя на собственика на колата, ако ще да карал Господ Бог. Снимката вече е доказателство, глобата се плаща ако искаш обжалваш в съда след като си платиш глобата. Мързелива работа! Държавата събира пари понеже на никой не му се занимава да търси точно кой служител, син, дъщеря, жена, снаха е шофирал плаща си и това е. Новата политика е такава да се събере сухото, пък кой крив, кой прав....еее за това си има карма....



.

Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:07



Стоп линията масово се настъпва по задръствания, понеже не винаги може да прецениш дали в оставащите 20 секунди зелено ще минеш. Не че не може да изчакаш пред нея, но това е абсолютно невъзможно в София и дори ще създадеш повече предпоставки за ПТП, като джигитите започната да те обикалят от ляво и дясно за да се наврът в кръстовището. Да не говорим, че завали ли, вечерно време лично аз по "Сливница" маркировката почти не я виждам... Кръстовището на Орлов Мост също е удачен пример, на бул "Е.Х.Георгиеви " и бул. "Цариградско шосе" откъм телевизията трябва да впрегнеш цялото си внимание, че да не извършиш нарушения от типа:настъпил линията, останал в кръстовището (минал на червено), настъпил маркировката....
Въобще няма да споменавам местата където неправомерно се спира и трябва да пресичаш "Непрекъсната линия" за да заобиколиш спрелия, който дори може да е спрян от полицията точно за това нарушение. Наказания от типа настъпил си линията в град като София в пиков час са просто безумие. Въобще няма да споменавам местата, където липсва всякаква маркировка, а пътя през Владая за Перник, просто няма да го коментирам.....

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:24



Ти пък, лизинговите компании не се различават особенно от застрахователните и двете са един вид мошеници, те първо завеждат дело после питат.

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 15:33



При нас не беше снимка.. а филмче.. някъде в порядъка на 10 секунди.. сега може и снимки да пращат знам ли...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 15:39



Не че не може да изчакаш пред нея, но това е абсолютно невъзможно в София и дори ще създадеш повече предпоставки за ПТП,
---------------------------------------------
Абсолютно си прав.. в нашия случай.. значи идва колата, светва жълто, после червено.. ние спираме но настъпваме стоп линията. Полицайката ме кара да напиша, че съм настъпила стоп линията но съм спряла на червен сигнал.. защото каза че може да се тълкува че като сме настъпили стоп линията, това значело че едва ли не сме минали на червено.. макар че от филмчето беше видимо че колата е спряла на червено.

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:51



Ами незнам, с колко карахте!? Ако подходя с разбиране и повярвам, че КАТаджиите служат не само за събиране на рекет по пътищата, но и за да улесняват и регулират движението по пътищата и следят за безопасността на участниците в движението, би ми хрумнало, че акта ви е за превишена скорост, но тъй като няма как да я докажат ви таксуват за глупост, като настъпил линията.....

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 22:10



че акта ви е за превишена скорост, но тъй като няма как да я докажат ви таксуват за глупост, като настъпил линията.....
------------------------------------
Става въпрос за кръстовището бул. Тодор Александров и бул. Мария Луиза. Камерата снима как идваме от Т. Александров.. как светва жълто.. ние намаляваме и при червено обаче настъпваме стоп линията. Това всичкото е заснето на филмче с дата и час и въпроса не е че са ни глобили.. или че ще ми вземат точки.. въпроса е че лично за мен това е глупост.. но.. е нарушение и то документирано... ходи та спори ако си нямаш работа...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 22:27



Хе-хе! Явно имат норма за изпълнение.

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.12.09 22:31



Под "навсякъде" имам предвид не за София, Варна или Каспичан, а за цял свят.

Иначе, май си изтървал контекста, в който съм написал горното за стоп-линията.





Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 23:43



Иначе, май си изтървал контекста, в който съм написал горното за стоп-линията
----------------------------
не обвинявай човека.. той не знае, че отговаряше на мен.. а това е нещо съвсем друго...



Заговори, че да те видя!

Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано02.12.09 00:07



Ама на кой обясняваш???униКалната е кална много, то бива да и се обяснява, ма чак па толкова....тъпо парче е

Хората и дадоха хиляди примери, и случки, но тя...не разбира

Редактирано от !!Фakличka!! на 02.12.09 01:54.



Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.12.09 09:02



Момиче, ти взе да прекаляваш. Иди се научи да четеш, и да разбираш прочетеното. И тогава дращи по форуми. Не смесвай темите, не смесвай темите с тезите, не смесвай въпрос с теза или тема, и изобщо - включи някоя и друга сива клетка в писанията си. Ако имаш.

Верни са резултатите от това изследване на световната организация, че тийнейджърите в България са на едно от последните места в света по това, че СА НЕАДЕКВАТНИ И НЕ МОГАТ ДА РАЗБЕРАТ ТОВА, КОЕТО ЧЕТАТ. Аз обаче бих добавила, че това може и да не е вярно, по простата причина, че те ИЗОБЩО НЕ ЧЕТАТ - как човек ще ги улови дали разбират прочетеното?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано02.12.09 10:18



Не разбрах те, безспорно закона е нарушен и акта е напълно основателен и в никоя "нормална" държава неможе да бъде оспорен. Просто ми стори уместно да вметна, че основната функция на КАТ не е да санкционира, това е само инструмент с който да върши работата си. Според закона вероятно няма разлика да подминеш стоп линията с 5 см. с предните колела в пиков час и да я подминеш с 20см със задните, но не закона санкционира, а служителите на КАТ.

.


Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано02.12.09 14:33



мерси че ме мислиш за тийнейджър, но такава бях преди 15 години


колко пъти трябва да ти се повтори едно и също нещо, поднесено по няколко начина за да вденеш? по скоро ти трябва да си включиш сивите клетки, ако ги имаш



Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.12.09 15:02



Аз имам предвид хората с тийнейджърски...акъл.

(имам предвид някои твои супер зрели теми в някои други клубове, например)

Специално в тази тема нямаше нищо за вдяване. Това, което трябва да се вдене - е, че щом не могат да докажат, че си получил писмото - никой няма право да те санкционира, че не си се явил на уречения ден и час. Затова и хората не ходят - проучих. И пиленцата може и някое дело да получат, ЦЦ например, за несъвършенствата на закона и практиките си, също и за неправомерни наказания. Някой хитър адвокат може да се самосезира!

Персонално за теб - няма да се занимавам повече. Опитах се да ти дам някои представи затова - как изглеждаш отстрани с фриволния си речник и нелогичните си "компетентни" и "назидателни" включвания в темите. Но няма да влизам в люти битки отсега нататък. Хора като теб не могат май да вденат, че участието в клубовете не би трябвало да се превръща в размахване на самодеен меч на правосъдието над нищонеподозиращите клубари, които се опитват да дискутират и да дават мнения. Колкото и несъвъшени (в твоите очи) да са тези мнения....

Живей си, не ми пречиш.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.12.09 18:16



Е как адвокат ще се самосезира?
Ти направо пренаписа правото.



Bеer? Mоre?



Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.12.09 19:58



Абе ти си се сприятелил с абетора май - започваш да му приличаш по безумия... Не видя ли намигването после?????????????

Вие всички тия емотикони ги ползвате колкото поста да е по-шареничък. А те си имат точно определена роля. Аз ли да те уча?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.12.09 23:46



Ми аз ти вярвам, че може да пренапишеш правото отмах



Bеer? Mоre?



Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.12.09 00:00



Ми аз ти вярвам, че може да пренапишеш правото отмах
------------------------------------------------------
Виж, тук си прав!



Особено лесно ще ми е да пренапиша някои закони...

Например - този, който отнема:
--за превишаване на максималната разрешена скорост от 20 до 30 км/ч включително - 3 точки

-- за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление - 6 точки,

--а за шофиране без колан - 8 точки!!!

Супер гениално - какво ще кажеш???

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.12.09 01:38



Това, което трябва да се вдене - е, че щом не могат да докажат, че си получил писмото - никой няма право да те санкционира, че не си се явил на уречения ден и час. Затова и хората не ходят - проучих.

Ми, щом си толкоз напред с матрЯла, що занимаваш клуба с глупости?



Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.12.09 07:17



.....занимаваш клуба .....

------------------------------------------
Защо, забранено ли е?

Схемата е много ясна. В първия момент, в който науча нещо или ми се изпречи въпрос, и съм на компа - влизам в съответния клуб и питам. Между количеството дежурни плювни от дежурната група, получавам и няколко отговора, които могат да ме насочат нанякъде (по моя преценка), след което, естествено, се заемам с истинското проучване на въпроса в реала и връщам информацията в клуба, вече проверена.

По този начин съм полезна на три групи хора. (Поне така си мисля)

Първо - на тези, които прелитат от клуб на клуб с надежда да си поддържат имиджа и високото самочувствие, и да си освобождават отрицателните енергии чрез критики, обиди, поучения и язвителна демонстрация на "компетентност". (Вместо да се включат конструктивно в дискусията и да дадат съвет или мнение - ако имат такива)

Второ - на тези, които ще се поинтересуват от поставения проблем, защото ГИ, или БИ МОГЪЛ ДА ГИ касае и ще се позамислят, може и да потърсят отговори и те.

Трето - когато впоследствие върна вярна (или поне - практически проверена) информация - на тези, които могат да се възползват от нея.

И още един ефект от такъв подход към участието ми в клуба - давам възможност на ДОБРОНАМЕРЕНИТЕ четящи да ПОМОГНАТ - или с информация, или със съвети и полезни разсъждения- каквато е и изначалната цел на клубовете като такива.

А, забравих и пета полза - ВСЕ ПАК, доколкото знам, всяко влизане и писане в клуб, води до някакви активи за самия ДИР. Та - плюйте на воля - все някой има полза от това, освен вас!



Виж колко съм изчерпателна рано сутрин!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.12.09 13:28



Начи - едно е малоумни закони, в угода на катаджиите, друго е пренаписване на правото



Bеer? Mоre?



Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 10:54



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.