Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 17.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Питанка за камеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.12.09 13:48



На мен пък въпросната Любка Найденова, говорителката на КАТ, ми каза, че при новите промени, писмата ще се пращат с обратна разписка, и снимките ще са вътре.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема СОБСТВЕНИКА Е ВИНОВЕН.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 14:51



Цитирам по спомени от радиото, не съм чел новия закон, който приеха, но ето какво разбрах аз: Според новия закон, акта се съставя на собственика на колата, ако ще да карал Господ Бог. Снимката вече е доказателство, глобата се плаща ако искаш обжалваш в съда след като си платиш глобата. Мързелива работа! Държавата събира пари понеже на никой не му се занимава да търси точно кой служител, син, дъщеря, жена, снаха е шофирал плаща си и това е. Новата политика е такава да се събере сухото, пък кой крив, кой прав....еее за това си има карма....



.

Тема Re: Питанка за камеранови [re: Ha живo]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:07



Стоп линията масово се настъпва по задръствания, понеже не винаги може да прецениш дали в оставащите 20 секунди зелено ще минеш. Не че не може да изчакаш пред нея, но това е абсолютно невъзможно в София и дори ще създадеш повече предпоставки за ПТП, като джигитите започната да те обикалят от ляво и дясно за да се наврът в кръстовището. Да не говорим, че завали ли, вечерно време лично аз по "Сливница" маркировката почти не я виждам... Кръстовището на Орлов Мост също е удачен пример, на бул "Е.Х.Георгиеви " и бул. "Цариградско шосе" откъм телевизията трябва да впрегнеш цялото си внимание, че да не извършиш нарушения от типа:настъпил линията, останал в кръстовището (минал на червено), настъпил маркировката....
Въобще няма да споменавам местата където неправомерно се спира и трябва да пресичаш "Непрекъсната линия" за да заобиколиш спрелия, който дори може да е спрян от полицията точно за това нарушение. Наказания от типа настъпил си линията в град като София в пиков час са просто безумие. Въобще няма да споменавам местата, където липсва всякаква маркировка, а пътя през Владая за Перник, просто няма да го коментирам.....

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:24



Ти пък, лизинговите компании не се различават особенно от застрахователните и двете са един вид мошеници, те първо завеждат дело после питат.

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 15:33



При нас не беше снимка.. а филмче.. някъде в порядъка на 10 секунди.. сега може и снимки да пращат знам ли...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 15:39



Не че не може да изчакаш пред нея, но това е абсолютно невъзможно в София и дори ще създадеш повече предпоставки за ПТП,
---------------------------------------------
Абсолютно си прав.. в нашия случай.. значи идва колата, светва жълто, после червено.. ние спираме но настъпваме стоп линията. Полицайката ме кара да напиша, че съм настъпила стоп линията но съм спряла на червен сигнал.. защото каза че може да се тълкува че като сме настъпили стоп линията, това значело че едва ли не сме минали на червено.. макар че от филмчето беше видимо че колата е спряла на червено.

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 15:51



Ами незнам, с колко карахте!? Ако подходя с разбиране и повярвам, че КАТаджиите служат не само за събиране на рекет по пътищата, но и за да улесняват и регулират движението по пътищата и следят за безопасността на участниците в движението, би ми хрумнало, че акта ви е за превишена скорост, но тъй като няма как да я докажат ви таксуват за глупост, като настъпил линията.....

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор arrvv (класически)
Публикувано01.12.09 22:10



че акта ви е за превишена скорост, но тъй като няма как да я докажат ви таксуват за глупост, като настъпил линията.....
------------------------------------
Става въпрос за кръстовището бул. Тодор Александров и бул. Мария Луиза. Камерата снима как идваме от Т. Александров.. как светва жълто.. ние намаляваме и при червено обаче настъпваме стоп линията. Това всичкото е заснето на филмче с дата и час и въпроса не е че са ни глобили.. или че ще ми вземат точки.. въпроса е че лично за мен това е глупост.. но.. е нарушение и то документирано... ходи та спори ако си нямаш работа...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: Питанка за камеранови [re: arrvv]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано01.12.09 22:27



Хе-хе! Явно имат норма за изпълнение.

.


Тема Re: Питанка за камеранови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.12.09 22:31



Под "навсякъде" имам предвид не за София, Варна или Каспичан, а за цял свят.

Иначе, май си изтървал контекста, в който съм написал горното за стоп-линията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.