Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Развод 2нови  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано02.09.15 00:05



Нещата по моя развод напреднаха, но са далеч от съдебно решение.

1. Въпросната ми "съпруга" тотално се осра. Децата не искат да я виждат. След серия от имитации от нейна страна в крайна сметка се разбра какъв й е случаят. Прави се на наранена, на обидена и на какво ли още не, но най-накрая се видя, че всичко е от алчност, глупост и от психическата й нестабилност. Тази вечер се събрахме аз, тя и децата, за да договорим как да се разпределят имотите помежду ни и да отидем при нотариус, за да ги прехвърлим преди развода. Тъй като апартаментите са 3, трябваше да решаваме, кой от нас тримата (аз или някое от двете деца) да остане на улицата, но не и тя - "мама" си заплю един имот и ако някой й оспореше правото да го получи тя еднолично, заплашваше: "След като е така, съдът ще реши!" Включително и децата.

Тя се съгласяваше на варианти, в които едно от децата остава на улицата, само и само тя да получи своето. Срам! Майка!? Отказах да получа имот, за да могат децата да получат големите апартаменти, но тя не направи никаква отстъпка, само към себе си дърпаше. Нещастна егоистка!!! А всички имоти съм ги купувал аз, тя не само, че няма никакъв принос (тя не работи от 1998 г.), но и през цялото време е пречела, като харчи безразборно и създава само проблеми.

2. Тя страда от психическо заболяване. Тоест, не само, че не е полагала пълноценни грижи за семейството, ами през голяма част от времето (средно 3 - 4 месеца в годината) тя самата се нуждаеше от такива. Дари когато е била в ремисия, тя пак толкова се грижеше - просто толкова може. Сега да видим, кой ще я гледа, като я хване амока!? Обикновено получава кризи по два пъти в годината при смяната на сезоните - пролет и есен и това от 20 години... 20 години аз бях болногледач и то на душевно-болен човек ... ъ! човек!? - боклук!!! Мъкне се с някакъв сектант (дъновист) по-дрът от баща й, изглеждащ като клошар... тотално падение! Жалка работа!!!

3. Напълно се отказа от родителските права относно детето. Баси майката, която заменя детето си за една панелна гарсониера!?

Та реших да й дам право на ползване в/у гарсониерата, за да остави другите два апартамента, от които всеки и на почти 10 пъти по-висока стойност от нещастната панелка дето взе.

Аз съм доволен!
Кучката е разобличена. Децата я видяха в целия й "блясък". Видяха каква "майка" са имали и разбраха, че вече не могат да разчитат на нея. Той големият (синът) от много години го е установил това, а сега е окончателно отвратен. Малката (дъщерята) е обидена и потресена от поведението на "майка си".
Приятелите са я отписали тотално, обаждат се само на мен и се крият от нея.

Час по-скоро да прехвърлим имотите и да се мирва, да се пръждосва, където й видят очите!!!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2 [re: LUClFER777]  
Автор milady7 (дяволка )
Публикувано02.09.15 00:35



Да беше купил 4-ти, да не се кахъриш сега как да разделиш 3 на 4.



Разруши се малката семейна манифактурка и настана време разделно викаш...
Още един пример за тва как семействата са малки предприятийца, където всеки мъкне и складира. НОООооо кат зазове свободата, на некои много им свиди...



Devil may cry...

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано02.09.15 01:17



Никога не е било мъдро решението, да плюеш там, където си целувал .. за жалост е често срещано женско поведение. А за теб съм учуден ..

Все пак тя е майка на децата ти и - дай Боже - баба на внуците ти. Ако мислиш, че със един развод нещата приключват, грешиш. Ще имате още много общи неща, най-дребното от които е .. 'бойлера'.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано02.09.15 01:39



Нещо не ми звучиш реално, не знам защо. Отделно от това, не разбирам защо някакви вчерашни пикльовци (думата е такава, иначе децата може да са си свестни) трябва да получават големи апартаменти, докато майка им и баща им се гърчат. Отделно от това разбирам, че ти е гадно, че жена ти се мъкне с някакъв, според теб смотльо, защото винаги е гадно, когато някой те пренебрегне, пък дори и вече да не го обичаш. Не разбирам, обаче, задоволството ти от това, че децата не искат да виждат майка си, защото и най-лошата майка си е майка и не е хубаво да се къса връзката с нея. "Кучката" ти ги е родила тези деца и се предполага, че някога си я обичал....

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.09.15 08:35



Първото ми впечатление от прочетеното е: с какъв човек е живяла жената и дали психическата и обремененост не е и допълнително следствие живота с автора на темата. Не знам, нямам гледната точка на жената. А не ми харесва тона и начина на изложеното от теб.

Второ: Бореком добре ти е написал мнението си!

Трето: По въпроса за делбите. Няма как да оставите жената на улицата при наличието на 3 жилища! В случаят е права да си отстоява интересите. Все пак имате както казваш 20г. семеен живот и две деца-независимо какъв е бил животът ви, фактите обуславящи наличието на семейство са налице:).
Можеше да го направите и по друг начин-един апартамент на името на двете деца, да имат някакъв покрив. Един апартамент на теб и един на жената. Лесно е:) И всичко ще мине мирно и тихо.
Това , че за нея е гарсониерата няма значение. Важното е да има някакъв покрив над главата, а и децата да имат къде да отидат при нея.
Ако я оставиш на улицата децата ти един ден никога няма да ти го простят!!!!

Четвърто: Ти пишеш: Напълно се отказа от родителските права относно детето.
Този отказ от родителски права удостоверен ли е законно, с документ?

Може би визираш това, че едното дете май беше непълнолетно и до 18г. трябва да е при един от родителите и може би тя е е предпочела то да остане на отглеждане при теб, а не при нея...или се е съгласила да ти прехвърли род. права при последващо дело, което се води след бракоразводното по правило.

Пето: Удостоверено ли е с документ това нейно "психично заболяване"...диспансеризирана ли е? Ако не е удостоверено документално каквото и да твърдиш си е само бръщолевене и никой съд няма д ати обърне внимание, а по семейният кодекс няма да остави жената на улицата.
Всъщност, ако е удостоверено, това може да е само в нейна полза, защото съда ще вземе това предвид и СЪВСЕМ няма да я остави на улицата



Шесто: По отношение на децата-дори да са настроени и форсирани сега, ще мине време, ще узреят и ще анализират нещата от друг ъгъл-защото добра или лоша т яим е майка и години наред са били под един покрив с нея. Та гледай да не пострадаш ти един ден от тяхното отношение, ако усетят, че са били манипулирани
Кръвта вода не става и каквито и да са им сега настроенията, времето минава и нещата се променят.
Не забравяй , ч ете също имат емоции...но имат и съвест, която тепърва ще си натисне копчето за действие.
Сега сте още във вихъра на емоциите и предстоящите събития.

Трудното предстои. Пазете си нервите!


Като цяло звучиш объркано. Тов ами е най-общото впечатление от написаното.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано02.09.15 13:32



И като няма да "получиш" имот, ти къде ще живееш, на улицата ли или мове би при непълнолетната си дъщеря?

Сега си много ядосан. Намери си начини да си изкараш всичкия яд. Гневът не е добър съветник.

Мислиш ли, че децата Ви е добре да са свидетели на случващото се между Вас?

Нали си даваш сметка, че децата Ви носят нейните гени и са възпитани от нея?!

Как смяташ, ще им се отрази случващото се между Вас?

Беглите ми познания за нашата правораздаваща система са, че за всичко трябва да имаш свидетели, осигурил ли си ги?



Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано02.09.15 14:20



Децата няма къде да избягат и винаги ще са свидетели (и жертви) на студената война.

Добрата практика е при първа възможност да "уволниш дисциплинарно" джихидистЪ.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано02.09.15 19:15



Какви са отношенията ти с майка ти?

Баща ти биеше ли я?
Ако да - ти как се чувстваше?
А към тебе - как се е отнасял?

Не държа никак да отговаряш на тези въпроси тук. Отговори на себе си. И гледай, да не се излъжеш....

Ще ти кажа какво си направил ти в момента по отношение на децата си - злоупотребил си емоционално с тях. От позицията на по-силния (а всъщност по-слабия характер).

Много умни хора са се изкушавали да го правят. Като смятат, че те са прави и имат основание (разбира се).
А не са (прави) и всъщност ... не постъпват умно.

Баща ти глупак ли е? А майка ти тъпънарка?
Казах това, само за да усетиш как се чувстват децата ти, когато ти злепоставяш майка им. Така. И по-зле дори. Защото ти си упорит и разиграваш спектакъла пред тях ефектно...
За да се види колко си невинен и безгрешен ти...
Не си. Сигурна съм.

Болестите се онаследяват понякога, нали знаеш?

Ако някое от твоето дете след време срещне "подходящ" човек, който да отключи психическо заболяване в него .... мислиш ли че ще си там, за да го спасиш?

С нашата лоша здравна грижа в България никой не е застрахован от това ...

Буров беше казал, че българинът гледа да е*бе и да не плати.
И ти го потвърждаваш или какво беше - "да не настине и да не се мине".

Като противовес ще ти дам поведението на Джони Деп - да, известен е и богат, но има и много богати мизерници.

Та Джони без да има брак с Ванеса реши те двамата да се разделят. И най-доброволно й остави половината от парите си.
И не че тя е бедна, просто е майка на децата му. А той е достоен мъж.

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано02.09.15 19:17



Чети:

Минути, които може да са от полза за децата ти:

http://semeina-ekologia.org/2012/08/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%83/


(била съм свидетел на това, мъж чувстващ се в силата си и разполагащ с повече пари от нестабилната си жена (не случайно си я е избрал такава!) да се отнася много зле с нея.

След време си сърбаше каквото е надробил сам ... и му беше много горчиво.

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано02.09.15 19:46



Ся, Джонката всъщност не е от много подходящите за даване на пример и не е баш най-достойния мен на света,щото, ако беше нямаше да зареже готината си жена и невръстните пуберчета баш кога имаха най-голяма нужда от него... ама бил им оставил пари,демек откупил се, много важно, децата не ги топли това... фактът,че са изоставени не може да се компенсира с пари... ако беше достоен щеше да го знае... и не би го направил...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.