Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано05.09.15 00:55



Аз мисля, че ще простя.

Понеже не се гневя много и лесно.

А и все пак съм имала и добри моменти с него..

Наистина има хора, дето не го преработват и не го преодоляват (травмата) десетилетия наред. Не е добре.

В карма и прераждане не вярвам, ама в друг живот - да. :)

Включително и след развода.



*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано05.09.15 02:09



Е, глупост, аз искам да ме спасяват, моля, моля...



Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 06:15



Ха, значи не е само мое наблюдение, чудесно.
И колко много са казали по въпроса!
Интересен материал, добре, че ни запозна с него.

И текстовете, които си постнала за благодарността са много интересни. Те ми дадоха идея как да се справя с един проблем в момента.

Благодаря ти и за двата материала, помогнаха ми.



Със сигурност си намерила и материали за прошката. Четох те, че пишеш "засега не мога да простя". Ами то няма срок, нито става насила. Струва ми се, че прощаваме, когато разберем. Един ден ще се случи нещо и ще ти просветне, защо човекът е постъпил така и прошката ще си дойде естествено.



Тема Re: Развод 2нови [re: Ivanka Manolova]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 06:22



Ето ти един спасител, представи си го на бял кон, Принцесо.







Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 06:35



Лир, когато чета, какво пишеш за майка ти, все едно че описваш моята майка. Голяма утеха си ми. Казвам си - не съм само аз.
Откакто си писахме за зодиите им, ми стана ясно, при тях е зодиакално.
Няма начин да прости, те не прощават нито на себе си, нито на другите, не забравят и не позволяват и на другите да забравят и са вечните жертви.

Ти имаш право да се дистанцираш, обаче, майка ти опитва ли се да ти вменява чувство за вина, че го правиш.



Тема Re: Филмът:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 06:38



"Един мъж и една жена"

Гледай го.



Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано05.09.15 07:54



Радвам се, че са били полезни - в точния момент, надявам се!



Имам много близка приятелка, която обяснява какво ли не със зодиите. За мене това не важи. Знам жена родена на моята дата и година, коренно различна от мен и по характер, и по живот..

Исках да вметна няколко наблюдения за шизофренията и лечението й (не знам дали за това точно става дума, аз такива хора съм виждала.

Значи единият е млад мъж. Здрав, прав, но развива шизофрения вследствие на употребата на наркотици. Лекуват го в Испания - разказва за много качествени грижи и терапии, лекарства, обстановка, грижа след като излезе от клиниката.
Тук щеше да е лузър. Както един все още млад мъж, със същата болест - висок, добър, но .... няма работа. Кой и къде ще го вземе с психическо заболяване...

И една реплика, която неволно чух. Жена, много добра, на възрастта на майка си. Две години след раждането на единственото си дете развива шизофрения. Някои смятат, че тя си е била добре, мъжът й я е побъркал. Това е реплика, която чех преди повече от 20 години случайно, не са ме интересували тогава тези хора.
Сега ги познавам отблизо и ... много е вероятно да е така.

Гние, милата жена. Не дава да се лекува, има диабет и като й дават хапчета мисли, че искат да я отровят... Не иска да чуе за лекари и лекарства...

А момчето от Испания спокойно споменава болестта си, явно се е учило да това по време на терапевтирането си.

откъсче: :)

- Какви хора живеят по тия места?
- В тая посока - рече Котаракът, като описа кръг с десния си крак - живее един Шапкар. А в тая посока - като замахна с другия - един Мартенски Заек. Иди при когото си щеш. И двамата са побъркани.
- Но аз не искам да ида при побъркани - забеляза Алиса.
- А! Не може иначе - рече Котарака. - Ние всички сме побъркани.

Из "Алиса в страната на чудесата" на Луис Карол

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 08:11



Имам много близка приятелка, която обяснява какво ли не със зодиите. За мене това не важи. Знам жена родена на моята дата и година, коренно различна от мен и по характер, и по живот..

А часът, може да не сте родени в един и същи час.
Не, че и това е достатъчно, имам деца-близнаци, родени с разлика от една минута, ами различни са. Познавам живота на няколко двойки близнаци, да има и принципно сходни черти от характера, житейски ситуации и съдби, но има и съвсем различни при всяка двойка.

Преди време Лира написа за зодията на майка си, описанието в голяма степен съответстваше на моята майка и се оказа, че става дума за същата зодия.
Сега, когато се ядосам за нещо на родителката си, си казвам "от зодията й е", става ми смешно и вече не съм ядосана.

За хора с психични болести имам съвсем бегла представа, затова и не коментирам този аспект на темата.
Но си спомних, разговор с психолог-приятел от преди години. Той каза, за съжаление не е точен цитат, че проблемите на членовете в семейството се проявяват в най-лабилния му член, а не в този, който наистина има проблем.

Аз съм съгласна с Котарака, всеки си има своята лудост.



Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано05.09.15 09:02



Много точно ти го е казал приятеля-психолог. Такова наблюдение има и при семейства на момичета с анорексия и булимия, които също са психически разстройства и сред които има прекрасни наистина личности!!

Ако някой ден намеря цитата от проф. Валдо Бернаскони ще го добавя тук.

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk

Редактирано от ray_of_light_ на 05.09.15 09:06.



Тема Re: Мдааа...нови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 09:27



Напълно ми е ясно какво имаш предвид. Но тук случаят е друг. Тя е имала пълната свобода през годините, не е била в "златен затвор". После тя не е бедна! Родителите й имат, но не са дали и стотинка, напротив потокът беше от нас (разбирай от мен) към тях. Просто те са страхотни материалисти и сметкаджии и големи артисти - могат да представят нещата, така че да изглеждат ларж без да са дали пукнат грош - таланти! Тяхното си е тяхно, чуждото - общо!

При положение, че няма никакви доходи и не работи, тя има спестявания в банка!?

Това какво ти говори!? За това си трябва свобода, ако наистина си в затвор, не можеш да отклоняваш срадства базнаказано.

Та, не материалните неща са проблемът, а отношението!!! Алчността й!!!

Разбирам защо поведе война срещу мен, но защо атакува децата!? В момента тя иска да получи имоти за сметка на децата. Дори и нищо да не вземе при развода от мен, тя не е на улицата, тя стабилно осигурена, родителите й имат много. Това което прави в момента е от алчност!!!

Много искам да я посъветвам едно нещо. С хора се живее, не с имоти и пари! Защото парите свършват, но истинските хора остават. Тя отврати децата си! Да, знам ще мине една година, ще се забрави, ще направи поредното салто мортале в отношенията си с децата, те ще й простят, щото са душички, а ако е откраднала достатъчно може и да заиграе пак двойнствената игра с тоягата и моркова. Но струва ли си? Това са ти децата!!!

Суетата - любимият ми грях!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.