Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 11:50



Апартаментът може да е на всеки, въпросът е на кого се водят партидите. Най-вероятно не си е прехвърлила партидите на бившия.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Апропо!нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 11:59



Естествено, че няма никакво намерение да се връща в семейството. Когато се събрахме четиримата да разговаряме, тя изтъкна оттеглянето на молбата, като първа стъпка (всъщност се опита да го изтъргува).
Попитах я да ми отговори с едносрична дума, ще се върне ли в семейството и ще положи ли всички усилия за спасяване на брака? Последваха няколко опита за отговор започващи с " ... ама...", "Ако..." и т. н. Прекъснах я и я накарах да каже "да" или "не". Отговори естествено с "не". Е, тогава каква първа стъпка и кого се опитва да заблуждава с това оттегляне!?



Преди да напусне дома, щях да размисля при определени обстоятелства. Но сега - абсурд! Развод!!!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Не съм разведенанови [re: LUClFER777]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.09.15 12:08



и акъл на тази тема не мога да давам, но съм от тези, които често ги боли душата и ако имаш някакви въпроси в тази връзка, ще опитам да ти отговоря.





Тема Re: Апропо!нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.09.15 12:34



Не знам, как го чувстваш. Но за мен, като чета отстрани ситуацията ти се измени. В началото съпругата ти искаше развод, сега ТИ искаш развод.

Все едно какво ще се случи, радвам се, че вече си наясно какво ТИ ИСКАШ.

И, нали, си наясно, че ти си я притиснал и тя не е могла да отговори с друго освен с "не" на срещата.


Защо не се срещнете на неутрално място и кротко и благо да си поговорите със съпругата ти? Тя може да е била объркана (ту пишеш, че е в ремисия, ту -не) или кой знае какво (то жените сме не по-малко шантави от мъжете). Може, ако си наложиш да я изслушаш и тя ти обясни ситуацията от нейна гледна точка, да се окаже, че всичко е съвсем различно. Ще ти е трудно да се смириш и да слушаш, но ще ти е полезно.

(Аз, навремето, организирах такъв разговор с бащата на децата ми. И да ти кажа много ми помогна. Разбрах, 1. че за него аз съм мръсната идиотка, дето го е изтормозила, а той е бедният добър човек, който е искал само кротко и щастливо да си живеем, а аз просто не съм му оставила друг избор, освен да ни напусне; 2.при нас е щял да умре и единствения начин да спаси живота си е бил да ни напусне, имаше и много други моменти и откровения.

Тези ти ги написах, за да те подготвя, какво може да очакваш.

В този разговор многократно ми се искаше да кажа моята гледна точка и да му обясня, че за мен ситуацията изглежда по съвсем различен начин, но успях да си наложа да мълча и слушам. Преди това смятах, че аз съм добрата, а той е лошия, който безотговорно ни напуска.

Щом аз съм успяла да мълча и слушам и ти ще можеш.)

Много си гневен и бесен, защо? И не ми се оправдавай с майчинските чувства или липсата на благодарност ... Защо си толкова гневен?
Отговори си на този въпрос.
После погледни на Вас отстрани. И си дай една не емоционална трезва оценка, кое има смисъл и кое не.

Може да се разведете, може - не, но при всички положения е по-добре да имате добронамерени отношения ти и съпругата ти.

Ти си възрастен и разумен ще се справиш.





Тема Re: Не съм разведенанови [re: nbb]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 13:48



Душевните болки на жена ми ги съприживявах с нея, виждах страданието в очите й, слушах разказите й след като се оправи, 20 години живях с душевната болка. Чух и научих много за това, сигурно и ти можеш да ми разкажеш нови неща, но не съм сигурен, че ми се връща в този филм. Достатъчно време бях душевет клапан за други, сега моята душа се нуждае от одушник.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Апропо!нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 14:00



Ооо, не се заблуждавай, тя постоянно ме е запознавала с мислите и чувствата си. Знам отлично какво мисли и в какво ме обвинява. Ако ме интересува спасяването на брака, тоест връщането в същите лайна - аз да се скапвам, а тя да ми трие сол на главата, ще кажа че съм виновен, за това, че не съм й дал моята гл. точка, за да сравни, кой е на по-голям зор и ако е честна да спре да се оплаква. Но не, няма смисъл! Тя не се интересува от чуждото страдание, гледа само себе си. Дори и да разбере, ефектът ще трае макс. 1 месец. Нито бракът може да бъде спасен, нито на мен ми се връща в този ад!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Апропо!нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.09.15 14:17



нито на мен ми се връща в този ад

И какво ще направиш за да не се връщаш в този ад, решил ли си?

А какво ще направиш, за да не си изградиш следващ ад?

А как се чувстваш сега? Защо толкова се ядосваш?
Сега къде си в рая, ада или някъде по средата?

Как си представяш живота си от тук нататък, така че да си усмихнат/

Не ми отговаряй на мен, отговори си на себе си.
Желая ти здраве, сили и късмет.



Тема Съгласна съмнови [re: LUClFER777]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.09.15 14:23



с теб. Прекалено много си давал без да получаваш нищо в замяна. Може би тя е била твоят учител по прошка и безусловна любов. Научил си урока и вече можеш да продължиш напред, със или без нея.


Но от плюване полза няма. Потърпевшият отново ще бъдеш ти.



Тема Re: Съгласна съмнови [re: nbb]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 16:06



"Може би тя е била твоят учител по прошка и безусловна любов." Това не се учи или го можеш, или не.
Всъщност причината да не бъде оценено това което правя за нея е в това, че го правя естествено (щото ми идва отвътре) и се према за нещо нормално. Когато другите дават, те изпитват терзания, то им личи или обявяват с патос на микрофона: "АЗ Мъжът, любящият Съпруг, Главата на това семейство давам на теб съпругата ми..." - с една дума чухте ли всички, разбрахте ли колко съм ларж, щото ако не са разбрали по-добре нищо да не давам, че едва ми се откъсна от сърцето...



При мен не е така. Просто една сутрин влиза в гаража и ... А! имаме нова кола! Ако беше в началото на брака, щеше да попита, "За мен ли е?", но понеже са минали толкова години и знае, че всичко е общо и аз за себе си не правя нищо, явно е за нея, просто взема ключовете и я кара. Нормално, нищо особено, кво толкова, то така става винаги, нищо черезвичайно! Нито е необходимо да ми се хвърля на врата да ме разцелува и да ми благодари, нито да сготви обяд. Едното няма нищо общо с другото.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 07.09.15 16:07.



Тема Re: Апропо!нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.09.15 16:11



Виж, за да съм щастлив, аз не трябва да правя нищо.

Такъв съм по "построение". За да съм нещастен, трябва да има много сериозна причина и то само докато го има дразнителя.

Нямам никакви опасения относно бъдещето.

Суетата - любимият ми грях!


Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.