Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:04



В интерес на истината, като си прочетох "анкетката", се позасмях - не не съм толкова Убав, естествено

.
Това което съм написал е истина, но съм пропуснал повечето от отрицателните ми качества.
Добряк съм (то затова съм толкова грижовен), но съм и труден характер, не се излиза лесно с мен на глава. Като си наумя нещо, че е важно, не отстъпвам, дреболиите не ме интересуват. Пари й давах, но й натяквах - знам, ужасно е! Тя е сприхава, но като ме изнерви, не й прощавах - не, не сме се били, ама яко се карахме. Скандалите ме вадеха от релси, това се е случвало в нейното семейство, но не и в моето - на това не свикнах, по седмица не бях в настроение след скандал. Имах изисквания към нея - тя е несериозна, аз съм по-стегнат, макар, че ако я питате, тя ще каже обратното (тя била германец - глупости!). Тя е разпиляна, аз съм подреден. Тя е обсебваща, аз й давам пълна лична свобода. Нейното обсебване много ме изнервяше.

Всичко това, я дразнеше, знам, но аз разсъждавах така - щом аз те понасям такава каквато си и ти ще ме понасяш!

Аз си имам своите "качества", тя нейните, но считам, че в това отношение сме наравно. Аз наблегнах само на нещата, с които я превъзхождах, а тя не направи никакъв опит с нещо да ми се реваншира. Ей така да каже, мъжо, днес остани да си починеш, цал ден си бачкал, аз ще закарам, дъщеря ни до Мола да си купи сутиен. Да, аз трябваше да ги закарам и да консултирам детето за качествата на различните сутиени, а тя през това време, за да не ни "бави"(абе грижи се жената бе), ще поразгледа наоколо, та като изберем ние, тя само да каже какво си е харесала, да го платя, да купим Мкдоналдс на детето, щото в къщи няма нищо за ядене и да си ходим да почивам - абе за мене мисли, жената.... А ми кажи, като ти направят един такъв номер, какво прайваш!? Как да не й кажеш: "Що си не ебеш....фичката пайчина!?" А това беше система. Тя не оставаше длъжна и хоп! - Скандалът е готов!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: copadevino]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:19



"Не трябва да се забравя обаче, че тук става дума за болни хора, които, за тяхно оправдание да кажа, не съзнават какви ги вършат." Така е! По-горе го казах, не е проблем, че има кризи и през тези периоди е много трудно на всички, а когато е в ремисия (когато е добре 9 - 10 месеца в годината) не полага никакви усилия поне частично да ме облекчи. Преди две седмици й казах: "Сама се прецака. Щях да те гледам до гроб, ако не се беше разскачала." На мен ми писна! Понасям всичко и накрая, когато я извадих от поредната криза, тя реши да ми отмъщава.

Ами аз можеше да не я лекувам и сега щеше да е в лудницата... Щото няма кой друг да я закара на лекар. При тези заболявания болните най-често отказват да се лекуват и трябва да има близък човек до тях да ги следи и да реагира навреме, колкото по-рано, толкова по-леко минава кризата.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:26



Обидата, наранените деца, претенциите за имоти (а тази тема почти не я зачеквам, щото е ... хайде ще спестя).

Не е ли логично?

В момента в кой то го осъзнах, че ще се развеждаме, първо се шокирах, щото това са 27 г. брак, това са повече от 50 % от живота ми, аз литнах в небесата, олекна ми, казах си" "Отърваш се!"

Майната му на всичко! Най-много още една година простотии, ако нещо тя протака и край!!!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано04.09.15 19:28



но съм пропуснал повечето от отрицателните ми качества.

което ми напомня когато на интервютата за работа те питат за отрицателните ни качества - ако кажем нещо то ще е такова, което да изглежда почти симпатично и незначително..



И разбира се картината съвсем няма да е пълна...

*
И пак да кажа - ако един човек се отърве от обсебващ го човек то първият ще е доволен. А ти не си. Защо?

п.п. А, отговорил си докато съм писала.

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk

Редактирано от ray_of_light_ на 04.09.15 19:29.



Тема Мдааа...нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:35



Аз всъщност й благодарих, че ги направи всичките циркове, щото, аз нямаше да тръгна да се развеждам. Съвсем сериозно, благодарих й!



Благодарих й, защото нейната постъпка, ако не беше резултат от психическото й състояние, щеше да е много смела. След развода на мен ще ми е пъти по-лесно (ако и да се грижа за детето), а на нея пъти по-трудно (ако и да НЕ се грижи за детето).

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:39



Абе доволен съм, че отървам! Обиден съм, егото ми е наранено, не разбираш ли - "Селска чест" от Маскани!?

Иначе аз съм на пълна далавера от развода, не тя.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано04.09.15 19:45



Обичал ли си я някога?

Или "лапешка работа".

Ако не си - не можеш да я виниш, дори и целият свят да си й поднесъл в краката...

И винаги трябва да й благодариш - за децата ти.

А замислял ли си се, че ако не беше с тебе тя може би е нямало да отключи това психическо заболяване? И да работи, и да е щастлива и обичана?...

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:52



"Дори не мога да си го представя" Не е трудно.



Ще започва с: "Мили момичета, помагайте със съвети..." Мъжът на "клубарката" вместо шизофреник, ще е алкохолик (стандартно), няма да работи, от 17 години, няма да я бие, но и нищо няма да прави, освен да свърши някоя дребна работа в домакинството, като да позамъля пода с парцала, да сготви един недоварен боб, без червен пипер ... и серия от нищо не значещи битувизми...

А защо никой не нарече жена ми търтей, при положение, че не работи от 17 години!!! NB!!!, а в съседната тема, на Лира, мъжът, който все пак работи е определен така??? Двоен аршин или какво?

Ето още едно мое отрицателно качество, не споделям вижданията на колегата Русо, аз очаквам благодарност!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано04.09.15 19:54



Разбира се, че съм я обичал!!!

Но за децата не мога да й благодара, защото и тя не ми е благодарила!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано04.09.15 20:01



защото и тя не ми е благодарила!

Но нали ти си психически здрав!

И нямах предвид като декларация, просто без нея не би ги имало тях... : )

И кога спря да я обичаш? (на това не вярвам, че се спира. Или обичаш, или не. И в един момент го осъзнаваш и спираш да се самозалъгваш..)

Значи ти просто си обиден, че тя не ти е благодарили при всичко (много), което си направил за нея?
Не си бил щастлив и обичан, не си обичал, но си щял да живееш така с чувството за превъзходство, без значение, че и на двамата не ви е хубаво?

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.