Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано03.09.15 14:02



Статистиката твърди, че в България над 30% от хората вече имат някакви трайни психични отклонения.

Истината е, че няма човек, който да не се е разболявал от физическа, емоционална, психическа или финансова болест. Друг е въпросът, че понякога имаш нужда и от специализирана помощ.

И друг е въпросът,че няма нелечима болест - има хора, които не искат да се излекуват. Има хора на които им е по-лесно да са (бели) цигани, да са просяци, да са вечно като малки (невинни) деца и т.н.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано03.09.15 14:10



Няма такова нещо - пълно е с работещи програмисти с психични отклонения.

Даже е доказано, че определени лидерски позиции може да ги заемаш само и единствено, ако си психопат!!!

Ето ти скромен списък от психични лидери - Айнщайн, Никола Тесла, Стийв Джобс...

Но това е едната крайност на психичните болести. Другата крайност е да си Джихадист и тогава наистина можеш да сътвориш много неприятности.

Ииии... НЯМА да свикнеш!!! Да - трябва да я държиш винаги изкъсо и никога повече да не и позволяваш някои неща, но няма да свикнеш...



Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано03.09.15 14:11



Явно не разбираш, че никога не съм си използвал силата най-малко слещу децата си. През цялото време лъжехме децата, че майка им работи (а тя не работеша) за да не изглежда непълноценна, криехме за психическото й състояние от тях пак по същата причина, е това беше до време, на 10 - 12 г. дете трудно ще обясниш състоянията на майка му, но пак не ги информирахме, те само се досещаха. Презцялото време съм стоял зад нея и съм я подкрепял. Пазех я като бях поел всичко. До нея не достигаха проблемите, за да й щадя психиката.

Може би съм виновен, че съм и създал един измислен свят в който тя живееше - като под похлупак и представата й за действителността е била изкривена. Те и децата се съобразяваха със заболяването й. Мислех, че й помагам по този начин...

Знам, че не можеш да си представиш, че чак толкова съм се раздавал и подозрителността ти е оправдана, но това са фактите.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 03.09.15 14:16.



Тема Re: Развод 2нови [re: hubavka69-110043]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано03.09.15 14:19



Не ми е гадно че жена ми се мъкне с.... а ми е гадно, че при всичките грижи, които съм положил за семейството и специално за нея, тя постъпи така.

А определения като "Кучка" при такава несправедливост сами излизат от устата.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано03.09.15 14:27



Аз не съм си изоставял децата. Тя ги изостави - първото й изчезване беше за 1 месец, после се появява от дъжд на вятър, не дава стотинка и когато няма къде да спи или яде, се прибира в къщи, след една седмица отсъствие, примерно...
А! Кара колата, която аз подарих на баща й преди години - не знам от къде има пари за бензин, но за децата категорично няма!!! Вчера детето се е молило 10 м. да му даде 1 лв. за метрото казвала, че няма, без да провери в портмонето, накрая с неприязън бръкнала и подхвърлила като на куче левчето...



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.09.15 17:01



Никой не те кара да си промениш отношението, просто да се поуспокоиш защото не си за 1 ден и децата тепърва трябва да имат психически стабилен човек наоколо.

А види се, има екшън в историята -факт!



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано03.09.15 18:38



Кучката е разобличена. Децата я видяха в целия й "блясък". Видяха каква "майка" са имали

Нали точно ТИ си този който си избрал тази майка???





Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано03.09.15 20:07



Аз съм изумена ако всичко това е вярно!!

Действително не съм нито чувала, нито виждала за такъв случай.

Живи и здрави да сте, ще се оправите! Извинявай, може би съм прекалила, но е наистина необичайна ситуация.

Аз знам, че има раздаващи се хора и .... използващи ги. И от двата пола. Това е ясно.
Просто степента явно е различна. : )

Алкохолизмът също е психично заболяване. Бившият ми съпруг ... е алкохолик, а ние страдащи от алкохолната му болест. Споменавам това само за да кажа, че .... знам, наистина е много трудно да се живее с такъв човек,

от друга страна обаче - всеки си е башка луд. : )
(и когато обичаш някой го обичаш такъв, какъвто е. Но заплашени ли са децата....... те са по-важни!)

Твоята ситуация изглежда е по-специфична.
Не знам - ти имаш ли доверие на тази професорка? Питам, защото титлата за мен не гарантира нищо...

*
Между другото - как си избра ника?

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано03.09.15 20:27



Имам една позната,

за мен е недиагностицирана. Като майката на Кърт Вонегът. Той и синът му са диагностицирани и лежали в психиатрични отделения. Доста трудно се накарах да го чета, но ... ми хареса.



Та за моята позната - ако не бях видяла на живо, че има такъв човек .. нямаше да повярвам че го има. Тежка патология, не ми се разказва. Като в "На изток от рая" главната героиня малко...

Децата просто трябва да знаят истината.
Другото добро, което можеш да направиш за себе си и за тях (или в обратен ред ) е да се консултираш с наистина добър психолог. Много днес имат такава табела, така че изборът ти трябва да е внимателен и да прецениш дали човекът си заслужава доверието (и парите).

Изненадващо, може и да помогне!
Опитай! : )
(Той вижда нещата от страни и от професионална гледна точка или поне така би трябвало да е.)

п.п. И знаеш ли, като сигнална лампичка да ти светне - ако ти си им "дирекът" на децата ти, ако ти си тяхната опора, то и ти заслужаваш подкрепа. За тях и за себе си самият. Потърси я адекватно и разумно.
+
Мента, глог, валериана и жълт кантарион. : )

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk

Редактирано от ray_of_light_ на 03.09.15 20:31.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор 2biri (рекордьор)
Публикувано04.09.15 07:56



Опитай да обясниш на себе си как се чувстваш без да споменаваш "тя е..." и "аз направих...". Само как се чувстваш. Ще видиш колко е различно.

Че си наранен, разочарован, че я обичаш още или вече не я обичаш и това ти тежи, че си нервен, засрамен, страх те е, срам те е... И работИ по чувствата си, щото имаш проблем там. Трите апартамента и нейните парцали нямат никакво значение. Тя ква била лоша също не е важно - за себе си да се грижи тя.

Психическото здраве на родителите при развод е много важно за децата. Не звучиш особено уравновесено.

Късмет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.