Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 16:14



" Горката жена и горките Вие около нея. Сигурно е ужасно да се чувстваш така, както тя се чувства." Гадно е, да! Но проблемът е, че като се оправяше, нещата не ставаха по-добре.

"И какво се случи преди 1 година, което доведе до сегашното състояние на развод?" Ами на мен ми писна, аз да се грижа, а тя да се държи, сякаш съм й виновен за нещо.
В периода от 2010 до 2014 семейството ни имаше доста предизвикателства, свързани предимно с образованието на децата. Беше напрегнато, даже много. Всъщност тя и от най-елементарната ситуация правеше световен проблем. След като и малката влезе в гимназията която искаше, нещата сякаш се подредиха. До тогава изглежда напрежението я държеше на повърхността, но като свърши всичко, тя като че ли рухна. Изчезна за една седмица (на Рилските езера, с дъновистите)... и на мен ми писна. Казах си, ами оправяй се, повече няма да те гоня да си пиеш хапчетата, какво знаеш прави! Така спрях да се интересувам от нея, съответно тя от една година почти няма ремисия и накрая е започнала да подава жалбите и е подала молба за развод.

"Не бъди алчен, дай й каквото поиска." Как алчен!?


Един алчен човек, ще се раздаде ли толкова? Ще остави ли имотите семейна собственост? Нали се сещаш, че аз днес купувам апартамента, а тя разбира, че има нов апартамен вечерта, след като се върна от работа. Можеше да ги предпиша на който си искам, на баща ми, на майка ми и после да ми ги дарят и тя е аут! Ама не, не го правех, щото съм алчен ли???

"Безсмислици, безумици, ненужности и бури в чаша вода." Ъхъ! Затова в момента нищо не правя, освен да я понапсувам, кога ми е налесно. ... и действия ще има, ама за това след като дадат резултат.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 05.09.15 16:17.



Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано05.09.15 16:21



Ааа, не ....стара съм веке за каквото дойде! Много стара при това! Кандисвам само на големи момчета с големи коли и побелели слепоочия... свърши тя,тъз с кандисването и човеколюбието и прошките!

Да чакат и да кандисват на каквото дойде- младите, кака е голяма и има изисквания

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Развод 2нови [re: Ivanka Manolova]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 16:23



"Кандисвам само на големи момчета с големи коли и побелели слепоочия..." Ама те имат изисквания също.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано05.09.15 16:28



И какво като имат, странно ще е да нямат...



Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано05.09.15 16:31



Наивник

.. ако си мислиш, че всичко свършва с развода.




Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано05.09.15 16:45



А тя къде живее сега - при родителите си и във ваше жилище?
Вижда ли децата?

Искам само да ти напомня, че ти в момента даваш пример на децата си как да се отнасят към ближен човек. Примерът учи.
И някой ден ти може да си този ближен.

От друга страна - макар и единици има свърх гадни хора. Дори и да е от тях - ти си си я избрал, все ще е имало причина.

Най-притеснително е, че когато е добре не се разбирате .... и това, че ти я заплашваш (заканваш й се тук). Разбирам, да си защитиш имоти, деца, но ... не прави нищо, докато си ядосан.
Гневът е лош съветник. И не, че не съм го изпитвала......

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано05.09.15 16:52



Каквото получат от Вас, ще им е от полза, но те ще могат и сами да се справят, вече порастват, променят се. А понякога, полученото наготово тежи, вместо да помага.
Така че всяко зло за по-добро.

Не бъди алчен, дай й каквото поиска. Така, ти ще получиш още повече.


Мога да дам няколко житейски примери, как оставеното от родителите е нанесло вреда (когато не е имало достатъчно качествено общуване между родители и деца).
Знам, че не изглежда много логично на пръв поглед, но се случва.

Сложно е, наистина.
Дано да се разделите възможно по-безпроблемно.

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано05.09.15 17:28



На база прочетеното до тук, личен опит и допускането, че версията ти е вярна ... ще изразя следното мнение:
Никакъв, ама никакъв фъндък на тази другарка. Ти така или иначе си лошия .. що ти трябва баш в момента да се правиш на добър и ларж ?! Имай предвид, че абсурдите и налудничавите постъпки няма да секнат тутакси с решението за развод. "Дадеш" ли сега, това ще е само и единствено повод отсрещната страна да мисли, че може да постига каквото поиска по същата технология и схема. Сега иска апартамент, утре ще поиска гащите ти. Звучи абсурдно - да, но логика не може да търсим в главата на болен (луд) човек. Ще прави домогвания, вервай ми, под всякаква форма и за каквото дори не се сещаш. По-нагоре прочетох, че подобни се чувстват най-добре в подобна среда. Създай й я ... подобната среда. Стани и ти луд. Разумните действия не сработват в подобна ситуация. На налудничави действия единственото противодействие е ... същото. Единственото разумно действие е да си болногледач, но ти вече си избрал друго ...




Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано05.09.15 17:53



Прочетох те и се сетих за ето този виц:

- Вики, ти си толкова желана и търсена! Как го постигаш?
- Чрез народни танци.
- Много интересно! И какви по-точно?
- Стриптийз.
- Моля? Е, това народни танци ли са?!
- Не знам, но народът ги обича...




Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано05.09.15 18:08



А ще си спомняш ли предателствата, които направи?

Ще си спомняш ли всички груби грешки, които сътвори за да се превърнеш в самотна майка?

А знаеш ли каква е прогнозата за 2020 г за България?

Никой нормален християнин няма да прояви разбиране, че ти самичка си си избрала ролята на Сизиф... ще търкаляш камъка и тъкмо да стигнеш до върха и всичко ще започне от самото начало.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.