Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Развод 2нови [re: WitchSmile]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано05.09.15 11:04



Тцтцтцтц, не става този. ..

нещо такова или

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.09.15 11:15



Оставете жената да си има кризи-мизи и прочие. Може пък тов ада я забавлява по някакъв начин:) Хич не я мисли, неин проблем са особено от тук нататък.

Ако иска да си ходи от Света, нека го направи...а пък ако не го направи, значи малко на хистерия бият кризите и не са чак толкова страшни.



Наистина, то ако и тя ще се мъчи с тия неща, нека сама си намери изход от ситуацията. Иначе не си е работа.
Е родителите и сега да си я погледат, да видим там дали ще има кризи

Направо ти се чудя какво се шашкаш, вместо да си сипеш едно питие и да гледаш сеир. Гарсониерата я прежалихме

Плащай даже развода, само и само да ти отпадне тая грижа по-бързо от главата.



Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор Ivanka Manolova (erasure)
Публикувано05.09.15 11:29



Просто се е вкарал във филм преди време, когато е започнал да се грижи за болен човек и сега не ще да я пусне,на бас, че го е страх за нея... тя му е била нещо като най-голямото дете... сега голямото иска да е самостоятелно, а той не го пуска... Луцифер, време ти е за нормална жена... тази иска да я оставиш да си живее с други болни дето я разбират и и подхождат... Професор ката не ти ли каза това? Тя се чувства зле със здрави хора, има нужда от своята си среда, а след време няма да има нужда от никого... те просто се отчуждават от света...

Обикнал в тебе всичко недостойно,
достоен съм за твойта обич двойно


Тема Re: Развод 2нови [re: Ivanka Manolova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.09.15 11:52



Това е, поне си специалист! Дано те послуша!



Тема Re: Развод 2нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 13:13



"от кога са започнали кризите?"- от 1995 г. - 20 години вече...

"При родителите си имала ли ги е?" Майка й има всички симптоми - параноя, конспиративни налудности, но не изпада в кризи. При баба й има много неясноти около смъртта й, но там имим само съмнения. Но при майка й е класика като при нея и като по учебниците...



Родителите й въобще не й хващат състоянията. Не мога да си го обясня, как не забелязват неадекватността й. Разбират, чак когато е започнала същинската криза ...!? Те са си всъщност и големи егоцентрици, така че не е много чудно. В бъдеще ще бере ядове, ако няма кой да й даде навреме хапчетата...
Иначе са помагали, при тежки кризи - са идвали да стоят при нея докато съм на работа (отпуските ми не са безкрайни, все пак), а в тези периоди е необходимо да има постоянно човек при нея.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 13:41



"Направо ти се чудя какво се шашкаш, вместо да си сипеш едно питие и да гледаш сеир." Не мога, такъв съм си.

И на чуждото страдание не мога да гледам с равнодушие. Но някъде по-горе писах, че като се счупи нещо в мене, няма залепване.
В тоя ред на мисли, от една година съм я отебал. То това предизвика и последните събития. Тя разбра, че безлимитното кранче вече спря, и остана една добра пенсия (равна на няколко максимални пенсии в БГ), но нищо друго! Тя е на принципа: "Участвам само ако съм на далавера". Явно реши, че парите които получава са малко и се разскача. Лошото за нея е, че това решение не го взе на трезва глава, а по време на криза... Родителите й се поболяха - "Какво ще прави сега тя!?" - нито професия, нито квалификация някаква, нито на 20 години с големи цици и дълги крака...!?

Та, аз се оттеглих! Последният ми опит да й помогна беше, когато разбрах какво е предприела, но се отказах, когато видях, че се подобрява психически, а се озлобява към мен. Казах си, троши си главата тогава!

"Оставете жената да си има кризи-мизи и прочие. Може пък тов ада я забавлява по някакъв начин:)" Аз, както казах я оставих, но сега ще легне на децата... Понякога си мисля да взема да я прибера, поне тях да не тормози... Но на първо време нека родителите й да й се "порадват". А иначе е голямо "забавление", ако си била около нея в тия моменти, ще знаеш колко е "весело". Заболяването й не е симулация, истинско е! Това не можеш да го изиграеш, то цялото й излъчване се променя, гледа с безумен поглет като неразумно същество. Ужасно е! Огромно хладнокръвие е необходимо да понесеш подобно нещо, още повече ако човекът ти е близък, много мъка предизвиква, много страдание и на болния, и на околните...

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 05.09.15 13:44.



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.09.15 13:59



Абе ти си развил Стокхолмски синдром покрай каката:))
Много я мислиш:)

Не бе... наистина успокой се и гледай да си добре заради децата:)


Че предполагам и ти си във възраст дето вече не е като на 20...знаеш стреса може да направи бели...казвам го така лежерно-сещай се



Тема Re: Развод 2нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 14:34



Това, което описа за жена ти е ужасно! Горката жена и горките Вие около нея. Сигурно е ужасно да се чувстваш така, както тя се чувства.

Изумявам се колко сме крехки хората и физически и умствено, а какви неща са направени от човека.

И какво се случи преди 1 година, което доведе до сегашното състояние на развод?

Малко драматизираш с това, какво ще се отнеме от децата Ви. Може и така да го чувстваш, ама не е сигурно, че така ще стане.
Изглеждаш разумен човек и би трябвало да научиш децата си сами да се справят, а не да чакат всичко на Вас.
Каквото получат от Вас, ще им е от полза, но те ще могат и сами да се справят, вече порастват, променят се. А понякога, полученото наготово тежи, вместо да помага.
Така че всяко зло за по-добро.

Не бъди алчен, дай й каквото поиска. Така, ти ще получиш още повече.


Иначе те разбирам, преди време тук бях писала цяла тема, таткото на моите деца си искаше обратно велосипедчето, което майка му им беше подарила. Сега ми е смешно, но тогава много се бях "завихрила", от мен да взема - добре, ама от децата ... Добре, че сме нямали гарсониера, да поиска и нея.
Върнахме му велосипеда, децата при мен имаха велосипедчета с три колелета. А тази година, защото станаха на 5 им подарих прекрасни нови велосипеди. И сега са горди колоездачи. (няма да се оплаквам, как се мъкнат едновременно 2 велосипеда 16 и 20 инчови до училищния двор, защото когато спра да ги мъкна и децата порастнат, ще си спомням за това с мазохистично умиление.). Онзи върнатия велосипед не го караха, защото баща им беше спрял да ги взема, а сега вече е и малък за тях.

Безсмислици, безумици, ненужности и бури в чаша вода.

Разказвам ти го, за да постъпиш по-умно от мен.

Гледай децата и ти да сте здрави и добре. Ако се наложи грижи се и за нещастната ти измъчена съпруга - тя не е виновна, че е болна.
Пари и вещи се печелят и губят.



Тема Re: Развод 2нови [re: Ivanka Manolova]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.09.15 14:40



Знаех си, че веднага ще започнеш с разни претенции.
Ама се надявах да са относно червените бански.

Ей, какво момиче беше, развали те тази чужбина!

Щом ще те спасяват, кандисваш на, който дойде, на каквото дойде.

Ама белият кон как те размечта, гледам цяла нова тема си пуснала.





Тема Re: Развод 2нови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано05.09.15 15:51



"Абе ти си развил Стокхолмски синдром покрай каката" Бъркаш ме с някой.

Не можеш да си представиш, колко рационален съм, не е това! Просто като се хвана с нещо, го карам до край.

"Много я мислиш:) " В момента я мисля до толкова, до колкото зверски ме дразни. И да не се заричам, ама ше бЕре ядове... Много съм й набрал...

"Че предполагам и ти си във възраст дето вече не е като на 20...знаеш стреса може да направи бели...казвам го така лежерно-сещай се" Няма страшно, много даяня! Щом издържах всичко до тук, нататък ще ми е песен. Ти представяш ли си, колко ядове и разходи автоматично ми отпадат с развода?

Гледам, мои колеги се пенсионират и се радват, а аз до преди година си мислех: "Баси, че аз като се пенсионирам, трябва да съм по цял ден с жена ми! Ужас!" Сега и това отпадна. Яко!

Знаеш ли, проблемът ми не беше толкова в "болната ми жена", а в "здравата". Когато е здрава, е проблема. Ако беше ОК като здрава, сега щях да съм с нея. Болните хора не са виновни, за проблемите си и трябва да им се помага, но ако са проклети, когато се оправят - ДГД!

Суетата - любимият ми грях!


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.