Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Amelia Pond]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано19.12.12 10:40



Съжалявам, но това е официален пример и информация, която поставя доста друго въпроси...както виждаш, не е клюка или нещо измислено, това става в реално време-тук и сега за съжаление.

Дай Боже всичко да има щастлив край!



Факт е, че подобни неща се случват непрекъснато около нас. Господ ни пази все още май, да не стане и най-фаталното като случаят в Америка наскоро!



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано19.12.12 10:42



Постави се на мястото на психично болните и се замисли. Ти знаеш, че получаваш кризи от време на време, но иначе се чувстваш нормална жена, която иска да има деца. Как ще се почувстваш ако дойде някой и ти каже: Ние със спецовете обсъдихме състоянието ти и решихме, че си непригодна за майка. Трябва да те кастрираме.
Ще кажеш ли ОК и веднага ще легнеш на масата или ще се почувстваш ужасно и ще протестираш?
Имам такава роднина тук - в Дания преди време така са кастрирали нискоинтелигентните и дефектни хора. Като била на 12 майка и я завела на лекар без да и каже защо и какво ще и правят. Там я упоили и кастрирали, но никой не и обяснил какво е станало. Като порастнала се оженила (за страхотен хубавец) и почнали опити за дете. Много много години. Нищо не ставало. Накрая не знам как точно и казали че е кастрирана. Така си живели без деца. Мъжът и починал и сега тя е в старчески дом. Добра жена, посещаваме я от време на време. Много обича децата ми. Тъжна картинка.
Добре е може би за обществото, ама не нея кво и е било цял живот - не искам да мисля.
Друг наш роднина, леко олигофренясал ама на пръв поглед хич не му личи се ожени за момиче, нормално, но и двамата и родители глухонеми. Всички бяха против да имат деца и най-вече собствените му родители и сестра му. Но те си родиха прекрасно здраво и умно дете и си го гледат. И двамата са безработни но държавата им помага, а те много се стараят. Не знам кво ще излезе ама за сега изглежда се справят и са много щастливи. Те са като деца - обичат се и са много мила гледка.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано19.12.12 10:42



Мел, темата не е в тази посока...дистанцирам се от подобни тълкувания на казуса!

Иначе факт е, че когато се сключва брак у нас знаем, че се иска документ от психодиспансера и мисля законодателя имаше някакво становище по въпроса...май беше в семейният кодекс, не си спомням.



Тема Re: Тикате темата в неправилна посока!нови [re: OldWitch]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано19.12.12 10:45



Пак го казвам! И се дистанцирам от подобни обсъждания...извинявай.



Тема забелязала съм всъщностнови [re: Lira Emerald]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано19.12.12 10:47



че по-нискоинтелигентните жени раждат по много деца. Правят го именно защото са първични и не могат да мислят. Като циганите, афринакците и т.н. За съжаление повечето хора не мислят и правят квото им е кеф на момента.
Направо викам според обарозование, доходи и т.н. на всеки индивидуално да се прави план до колко макс деца може да стига и да му се забраняват повече.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: забелязала съм всъщностнови [re: OldWitch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.12.12 10:51



Ники, що се самоизпрати в графата на нискоинтелигентните бе, душа? Не че няма известна доза истина в това за първичността, ама не я противопоставяй на интелигентността.

С това исках да отбележа, че може да съм първична, ама чак тъпа не съм.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: забелязала съм всъщностнови [re: OldWitch]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано19.12.12 10:54



Всъщност темата ми е по-скоро за това всеки да преценява според здраве, доходи, възможности, желание и т.н. дали да има и колко деца...тук абсолютно не става въпрос за забрани и натиск!/пак моля да не се измества темата ми в подобна посока, което всячески се прави до момента!/

Но това явно е утопия.
Затова ще си живеем и с последствията и нямаме право да се оплакваме, поощряваме или заклеимяваме. Просто трябва да приемаме нещата такива, каквито СА!
.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.12.12 10:55



Хехехе, ми разбира се, че трябва по строги правила да се определя кой може да създава поколение.
Психически, а и физически болните - да им се забрани, ще ми се размножават те - да не са се разболявали. Да се стерилизират за по-сигурно.
На старите моми - също (имаше такава тема в Женския клуб), щото безотговорно е да раждаш дете, обречено да живее с един родител, ах, какво нещастие за горкото дете.
На дъртите - и на тях, знаете ли колко е лошо за едно дете да има родители, дето другите ги мислят за баба и дядо.
На неарийците - само със себеподобни и при определени квоти.

Да се намесят социалните по какъв начин - като изведат децата от семейството независимо от желанието им?

Аз лично на всички, които смятат за оправдани опитите за намеса в личните работи на другите, които не че ги бъркат, ами от чиста загриженост го правят, мога само да им пожелая аналогична намеса.



"Всъщност темата ми е по-скоро за това всеки да преценява според здраве, доходи, възможности, желание и т.н. дали да има и колко деца..."
Ми то всеки, който е правил деца, си е преценил.

Редактирано от MupaM на 19.12.12 11:02.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: MupaM]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано19.12.12 11:02



Разбирам иронията ти...и както по-горе казах, дистанцирам се от подобни внушения по темата!

Говорех само за личната отговорност пред себе си и обществото...и тези, които създаваме!
Не е това начина да създадеш деца, да си лабилен и да намериш безотговорен изход за себе си! Не мога да оправдая подобно действие...съжалявам. И никой на никого не е длъжен, освен родителя към невръстни деца.

Понеже си юрист искам да те питам защо все пак, при сключване на брак се искат тия документи от психодиспансера у нас? Забравила съм имаше нещо май в кодекса.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.12.12 11:08



Е, тва е била идеята изначално. Тоест едната от идеите, не главната - да не земе да се ожени и размножи някой, дето не бива (заболявания, опасни за поколението). За щастие не съм чула в реалния живот да са спрели някой да се ожени по тази причина.
Другата е свързана с волята при сключването на брак - малко от малко трябва да разбираш какво сключваш.
Третата е да не страдаш от болести, опасни само за партньора (не знам кои точно са те, дали разни венерически и пр. заразни, или влизат и психически, май вторите не), освен ако той знае и е съгласен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.