Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Koм]  
Автор crystalkyle (член)
Публикувано19.12.12 21:34



Май стигнахме до класиката SNAFU.


Иначе... междуличностните отношения за трудна зона, а когато си изправен срещу нещо, което излиза от рамките на нормалното, май липсват механизми да ти помогнат. В България има и стигма за хората, които имат психически проблеми; и тук я има, но е туширана някак си; не знам как е в САЩ. Но вечер (фигуративно, at the end of the day)има куп хора, които трябва да решават проблема с проблемната си половинка по някакъв начин; означава ли това, че техният проблем е само техен? Проблемът на децата е само техен? Кой, как и докъде очертава периметъра на личното пространство? Кога е възможна - и възможна ли е намеса? Чия е отговорността?
Така разбирам въпроса на Лира де.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: crystalkyle]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано19.12.12 21:46



според мен - и това е лично виждане, чисто теоретично - всеки проблем е личен и засяга само участниците в него, докато те не поискат помощ... естествено - екстремните случаи са изключение, но - в отношенията между двама има всякакви вариации - от психически състояния до чист мързел, примерно - не виждам как обществото ще се меси във всички, даже и да иска.
С децата въпросът стои различно, щото те нямат възможност да вземат самостоятелно решение, но при всички случаи трябва да се подхожда критично и да има съответните механизми за баланс на "добри" намерения...

инак - ситуацията е нормална, де.





Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано20.12.12 09:28



Обичайно хора с психични проблеми имат по няколко деца, от различни партньори. В някои от децата се проявява заболяването, лека умствена изостаналост, средна, тежка. Имам случай, майката освидетелствата от ТЕЛК 100% инвалидност с чужда помощ - срок пожизнен диагноза "параноидна шизофрения", няма светли периоди, та тя сключва граждански брак, защото закона го позволява ако съпругът е запознат. Ражда дете и питай ме сега къде е детето и какво ще стане с него. Тя си го обича по неин начин, но просто е голяма заплаха за малкия. Никой не знае, дали синът й ще отключи заболяването.



Тема Re: Благодарянови [re: Bisserra]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано20.12.12 10:07



Благодаря за поста ти Bisserra!

Темата е много сложна и знаех в какво се забърквам, когато я пусках...не, че ще започне Земята да се върти наобратно и да сменя полюсите /макар, че не сме съвсем сигурни, поне до събота

/, но все пак е повод за размисъл и преоценка за този който има уши да слуша и очи да вижда. Пък ако помогне това-добре, ако не, както казах, носим си последствията, които всеки ден ни съпътстват наоколо и са кръста, който си носим-така или иначе, всички сме грешни по един или друг начин.

За мен поне, спасение вече няма...всичко си върви наобратно



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.12.12 20:52



Често психиатричното заболяване може да бъде отключено на по-късен етап, когато примерно вече трите деца са факт! Няма гаранция - при тези заболявания не знаеш кое, кога ще се прояви!



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Brezichka ()
Публикувано21.12.12 15:24



Мисля, че тази жена е имала отчаяна нужда от помощ. Ако аз бях директор, нямаше да викам полиция, а просто щях да си я изпратя вкъщи, за да дойде на себе си.
По повод създаването на поколение от болни хора. Първо, не е ясно дали бащата е бил болен към момента когато са създадени децата. Второ, мисля, че твоите разсъждения също биха били повод да поработи с теб психолог. Нищо лично, наистина мисля, че съжденията ти са крайни.
Всъщност медалът има и друга страна, която май ти не искаш да признаеш, а именно:





Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Brezichka]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.12.12 16:47



Въпросите ми бяха принципни...повода съответната случка, но в никакъв случай акцента не е в/у нея. Който разбрал-разбрал:)
В тази тема има хора, които се включиха адекватно, защото не съм целяла да засегна никой.

Интересно ми е защо аз имам нужда с мен да работи психолог?:)))...айд енакрая някой да ми каже защо...а не само да ми отправя препоръки



Прочети ми мнението в ей тая тема, която излезе преди малко в 40-50, добре ще е :)


п.с. Нямам нищо против свестните учители! Около детето ми има много такива и нееднократно съм го казвала...но им аи едни дето съвсем са "изтрескали"...е факт е, че след като се намесих, жалби, сезирания-инспекторат и т.н. нещата сега са перфектни-както се казва...демек-АЗ ДОВОЛЕН!
С директора и зам. директора поддържаме нещата да са в кондиция!С тях с еразбираме идеално...сега знам, че на някои учители това не им е баш добре, но това не е мой проблем...важното е, че успях да скръцна на профсъюза им...много родители не знаят къде да атакуват, аз разбрах нещата и знам къде трябва точно да се пипне и реагира!! ...това е, просто е



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: Lira Emerald]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано22.12.12 15:47



Моето мнение е много крайно - хора с умствени увреждания, които са достатъчно основание да бъдат признати за частично или изцяло недееспособни, да им бъде отнето правото да се репродуцират.
Не виждам как един дебил, олигофрен, или както е там точният медицински термин, може да бъде добър родител. Или епилептик, или шизофреник. Дори и детето да не е унаследило болестта.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Редактирано от HAДEЖДA™ на 22.12.12 15:50.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор purple light (непознатa)
Публикувано24.12.12 00:21



Споделям крайното ти мнение.



Тема Re: Какво мислите по този въпрос?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано24.12.12 02:29



... е, отдалече си личи, че незнаеш какво да гледаш и затова невиждаш... крайните изказвания са приоритет на незапознатите... аз лично на твое място бих си замълчала... кой решава кому да се отнеме някакво изконно негово право... и с какво право би го направил... ми, то има и още психиатрични диагнози, при които хората са малко или много психически нестабилни и не се грижат в тези моменти добре за децата си... алкохолици, психопати, депресивни... органични състояния... и т.н....

...къде го чукаш, къде се пука...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.