Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.11.18 17:41



Може ли, някой да ми каже какво представлява химиотерапията и лъчетерапията? Простичко.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.11.18 18:23



Химиотерапията представлява вливане на лекарства /цитостатици най-общо/ във вената. По определен график - на 14, 21 дни или друг срок, зависи от лекарствата.
Има и химиотерапия на таблетки, които се пият през устата. Зависи от вида на рака и много други фактори.
Лъчетерапията е облъчване на тумора, или мястото след операция с лъчи. Не усещаш нищо, все едно ти правят рентгенова снимка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.11.18 20:01



Трябва ли да стоиш в болница?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.11.18 21:00



За химиите, които се вливат три дни. За лъчетерапията може и да си приходяща, ако има къде да отседнеш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.11.18 20:19



Днес се регистрирах в онкологията. На 04.12. съм на химиотерапия.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.11.18 20:29



Във Враца ли се регистрира?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано26.11.18 20:45



Да.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.11.18 10:06



Как си чисто физически? Храниш ли се, спиш ли, започвайки терапия трябва да се грижиш за себе си. Защото, ако кръвните показатели са ниски, няма да направят терапията, ще те отложат. Добавки приемаш ли?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.11.18 11:52



"Свързах се. Много хора ми отговориха. Придобих надежда. Ще се опитам."


Ей, браво на хората в групата и на теб, Алоун!!!

От сърце желая успех!

Намери стълбче вяра в гърдите си и си го отгледай внимателно, докато стане голям стабилен стълб от вяра!

Не е лесно, животът се променя, но не до там от където няма връщане. Дава ни се шанс, още време! Ще заякнеш!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.11.18 12:25



Мисля, че пказателите са ми добри. Аз по принцип бях здрав човек.
Това се разви по доста необичаен начин за мен. В края на пли и началото на август започнах да кашлям и да ме боли лявата половина от рамото като болката започва да се премества и обхвана до под ребрата нямах висока температура, но започнах да отслабвам. Като отидох на лекар ми поставиха няколко инжекции, но не трудно дишах и ме пратиха на снимка. Оказа се пневмония с петно в ляво. За съжаление петното не изчезваше и ме пратиха на скенер. От там се започна. Много отслабнах като в началото го отдавах на пневмонията. Успях да овладея отслабването. Голям зор. Повечето хора се борят с диети да слабеят, а аз да пълнея.
Появяват се на периоди и кървави храчки, постоянно ме боли около сърцето / там е тумора/. В началото го отдадох на сърдечна невроза и не малкото ядове, но болката не минаваше с валидол, нито аналгин. Кашлям много. Изписаха ми болкоуспокояващи / не съм ги взела защото за сега е поносимо/.
Това като цяло.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.