Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: Buba67]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.18 13:33



От Враца ме изпратиха в св.София - медицинска. Доктор Плочев от гръдна хирургия ми е лекуващ. Втората биопсия е от др. Иванова / мисля, че така беше името/.
ПЕТ скенера ще е втория скенер.
Опитвам се да се държа, но някак не ми се отдава.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.18 13:36



Ще се запозная, но като чета за рака на белия дроб се отчайвам. За съжаление имах и двама колеги които починаха от него и то много бързо.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук.нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.11.18 17:31



Затова не разчитай само на официалната медицина. Вл. Бошнаков споделя пътя, по който той се е излекувал, след като
медицината не могла да му помогне. Трябва само постоянство и воля за живот. Хващай се здраво, място за отчаяние няма!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано15.11.18 06:49



Аз пък имам приятелка, която е жива и работи / на 71 год., учителка/ след като и отстраниха половината бял дроб. Идва на планина с нас и ходи повече от мен . Аз съм в ремисия от 16 год. Не се отчайвай ! Важно е да вярваш в успеха на лечението ! Стискам ти палци и желая скорошно оздравяване !



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: diana1OO]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано15.11.18 18:32



Аз също имам приятелка, която я оперираха преди една година и е добре сега. Премахнаха почти един лоб от белия дроб. При нея беше много комплицирано - имаше едновременно рак на гърдата и на белия дроб - два различни рака. Първо оперираха тумора на белия дроб и после този на гърдата. Сега е добре, жизнена и здрава, няма рецидиви.



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: viara6767]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.11.18 19:09



Да се надявам, че може да се оперира и че няма разсейки. Как ще издържа обаче не зная. Не съм се чувствала толкова слаба. Най- лошото е, че като чели нямам желание за живот. Не бях подготвена за това. Не мога да издържам и на физическа болка. Като, че ли блокирах. Минава ми мисълта да се откажа.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.11.18 19:58



Отблокирай се, имаш син! Длъжна си да опиташ да се справиш. Когато ти се мрънка, мрънкай, тук сме ще те изслушаме, но нямаш право да се предаваш. Поплачи си, счупи някоя чиния, може и цял сервиз, но после искам да се стегнеш. И защо се предаваш преди да знаеш какво ще последва, операция, терапия или друго!
Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.11.18 11:44



миличка, казват, че човешко е да се греши, тук и се има предвид и негативните мисли по отношение към себе си, а човекът може да издържи много изпитания, зависи от много фактори, преди всичко от психиката на конкретния човек
моят личен опит показа, че мога да издържам много , ама наистина много - 5 сериозни операции по моето скъпоценно тяло, което само "гадости" образувало в продължение на целият ми съзнателен живот, от младини ... като 3 от тях са особенно тежки коремни...
не говоря за други изпитания в живота...
но издържах, и ето че вече цяла дузина години ЖИВЕЯ след рака на деб.черво

и невъзможното е възможно,
някои го определят като малко амбициозно изказване, но това ми помагаше

мислех, че няма какво повече да преживея, но... се оказа, че болестта на синчето ми /рак от апендикса/ също ми е било приготвено от изпитанията в живота ми...

той е нашият герой, бори се, и не се отчайва, и той има детенце - нашата първа сладка внучка :)

сега вече моите изпитания за издръжливостта ми в ТОЗИ живот ми се струват не толкова значителни, и онкофобията ме напусна, и моите лични депресухи ме напуснаха, остана само безкрайна тъга, че няма начин, все още неизвестен на науката, как да дам моите жизненни сили и годините от Живота ми на моето дете...

ти имаш дете, пази него, пази себе си за него!

УСПЕХ и КЪСМЕТ!



Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.11.18 08:26



Мила, ако не можеш да се справиш сама, потърси помощ от психолог или групи за психологическа помощ и подкрепа. Такива предлагат онкологичните центрове, също и АПОЗ (Асоциация на пациенти с онкологични заболявания) Доколкото знам, се провеждат веднъж седмично
и са безплатни. Но тук може би Буба ще се включи с повече информация.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Мислех, че никога няма да пиша тук. [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.11.18 11:22



АПОЗ от няколко годни не предлага психологическа помощ. Всъщност от създаването на БАПО.

И въведоха безплатна психологическа помощ във всяка онкологична клиника.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.