Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.01.19 09:38



Как сте понеделнишки?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано21.01.19 15:44



Работно съм аз, Бубе!





Тема Re: Добър ден!нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.01.19 20:48



Чудесно съм аз. Сега нали съм сама и най много кафе да си направя или нещо диетично за хапване.
Но почва да ми омръзва.Искам да е пролет и да си пия кафето някъде навън...да чета книга в парка ...да си хапвам зеленийки.Много неща...



Тема Re: Добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.19 08:48



И аз чакам пролетта с нетърпение Мани.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема За "лукавия благинар" (откъс от книга)нови [re: Buba67]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано22.01.19 15:15



За настроение ви предлагам този откъс от култова книга. Да видим кой я е чел и ако я е забравил, дали ще се справи без търсене с Гуги.



... В желанието си да предложа на публиката нещо напълно ново, аз започнах да измислям различни животни. Изхождах от принципа, че например слонът, тигърът, лъвът, маймуната, къртицата, конят, свинята и др. отдавна вече са напълно известни за всеки читател на „Светът на животните“, че е необходимо читателят да бъде развълнуван от нещо ново, от нови открития и затова направих опит да лансирам новия животински вид: сернистокоремния кит. Тоя вид кит беше на големина колкото моруна и бе снабден с мехур, пълен с мравчена киселина, и с особена клоака, през която моят сернистокоремен кит с експлозия изпущаше упойна и отровна киселина срещу малките рибки, които искаше да изяде. Английският учен… не си спомням вече как го назовах, е нарекъл тая киселина „китова“. Китовото масло беше отдавна известно на всички, обаче новата киселина възбуди любопитството на някои читатели, които с писмо до редакцията поискаха да научат коя фирма я произвежда.

Мога да ви уверя, че изобщо читателите на „Светът на животните“ са много любознателни.

Скоро след сернистокоремния кит аз открих последователно цяла редица нови животни. От тях ще назова само: лукавия благинар, млекопитаещо от рода на кенгуруто, едливия вол, първообраз на днешната крава, сепийната инфузория, с което име означих един вид плъх.

С всеки изминат ден броят на животните нарастваше. Самият аз бях извънредно изненадан от успехите си в тая област. Никога не бях помислял, че фауната се нуждае от такова чувствително попълнение и че Брем в своето съчинение „Животът на животните“ е могъл да пропусне толкова животни. И изобщо дали Брем и всички ония, които бяха дошли подир него, са знаели за моя прилеп от остров Исландия, именно „чуждоземния прилеп“, за моята домашна котка от върха на Килиманджаро с наименование „еленска нервозна пачуха“?

Естествениците не бяха и сънували до тоя миг бълхата на инженер Кун, която бях открил в кехлибара и която беше съвършено сляпа, понеже живяла в козината на предисторическата подземна къртица, която от своя страна също била сляпа, тъй като нейната баба се била кръстосала, както бях писал, със слепия саламандър, обитател на пещерата Постойна, която по това време стигала до сегашния балтийски океан ...



~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Re: За "лукавия благинар" (откъс от книга)нови [re: Phillip]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано22.01.19 19:09



Не съм я чела .Отивам да питам Гуги ,но нищо няма да издам !
Обичам такива загадки ! Интересно ти става ,търсиш,намираш ...други неща ,а бе добре е.
Може цяла игра да си спретнем.



Тема Re: За "лукавия благинар" (откъс от книга)нови [re: Phillip]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано22.01.19 22:25



Фильо, какво правиш в този клуб? Претисняваш ме.

Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща. Алберт Айнщайн


Тема Re: За "лукавия благинар" (откъс от книга)нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.01.19 23:28



Не познах... Реших, че е от Дж. Дж., Моето семейство и други животни. Забравила съм и нея, но бях почти сигурна, че е от там.

Иначе верният отговор стои гордо в чисто нов екземпляр на секцията у сестра ми и наскоро мъж ми се забавлява с откъси от нея, докато гостувахме.



Тема Нема страшно!нови [re: ALONE911]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано23.01.19 14:48



Нема страшно! Рано е да се каже (надявам се).


Тук са ми приятели (надявам се) и чат-пат сядаме на маса и сладка раздумка.


~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Аха. Ето и друга загадканови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано23.01.19 14:54



Откъс от друга култова книга, в духа на предишната загадка:



... Санитарните условия, особено на планетите от Големия резерват, са ужасяващи. Във вестник „Гласът на Мерситурия“ четох статия, чийто автор апелира да бъдат избити до крак чудесните създания засадницигълтачи. Тези хищници имат на горната си устна няколко светещи брадавици, които образуват различни фигури. Вярно е, че напоследък все по-често се появява разновидност, при която брадавиците са във формата на две нули. Обикновено засадниците избират места, разположени близо до къмпингови лагери, където нощем, в тъмнината, причакват с широко разтворена паст хора, търсещи уединение. Нима авторът на статията не разбира, че животните са напълно невинни, а обвинението трябва да се отправи към факторите, отговорни за липсата на подходящи санитарни възли?!


~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.