Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утронови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.12.18 13:04



Ще я пробвам и аз тази рецепта. Как не съм се сетила. Ние така пиле правим. На сол. И става като на грил



На 9.12.2018 ми свършва твораческата академия. Ако някой се чуди какво да прави, да заповяда в бар "Петък" от 19 ч.

На 8.12 пък ще отпрразнуваме най-после на татко годишнината. А на 10.12 влизам на химия. После на 15.12 съм на 50 г. юбилей на близък приятел. Въобще пълна програма, но важното е, че преобладават хубавините.

Гушкам ви!



Тема Re: Добро утронови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано05.12.18 21:50



В корема на скумрията слагаш бучки краве масло и така печеш.Е тавата сипваш малко водс.Може да покриеш рибата с резенчета лимон.



Тема Re: Добро утронови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.12.18 10:08



Дзак, в софийското поле вали мокър сняг. Баба е малко болна.


Не знам от къде ми дойде, но такава хрема ме пипна, че в момента в който се изправя и потича вода от носа. Вие какви ги вършите?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утронови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.12.18 17:03



Имам куп интересни книги за четене.Гледам клипчета в Tубата.Не скучая.Ораеих си супа от кореноплодни и тъй като стана много сладка за моя вкус и разтърках едно чушле.Сладко и люто - май докарах китайски вкус .
Ще си правя шоколадови мъфини.Моите са пак в чужбина - кефа на дивака !

Неделя

Да станиш къмту обед сутринта,
у супника кафе да си забъркаш...
И ко ут туй, чи н`си умил сурат.
То мож да завали, зако да бързаш..
Да са трупосаш пуд асмити утпудир,
на припек с кучиту да пуприказваш,
да теглиш на мутиката идин сиктир,
ф ниделя рабутата тряба са утбягва!
:)
Калина

Редактирано от Tia maria на 10.12.18 17:18.



Тема Re: Добро утронови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.12.18 14:05



На мен ми се размина химията тази седмица. Креатининът - 126. Не бил толкова висок в последните месеци, вика Върбанова и не посмя да ме включи. Сега наливам вода и съм на ниско белтъчна диета. Поднових и Ренохелпа, че този месец като свърши опаковката, реших, че нямам вече нужда от него - не би.

Та да видим в понеделник как ще е креатининът. Ако е паднал - на 18-ти химия. Ако не - може би ще сменим за известно време платината с друго.

Върбанова искаше да правим обикновен скенер до НГ, защото нямало места за ПЕТ. Категорично отказах. Ако държи да направим скенер искам да бъде ПЕТ за да видя метаболитната активност как се движи. Спукват ни от образни изследвания в Ситиклиник... а аз тази година правих и 2 рентгена заради поставянето на стент в уретера, заради анестезията.

Но... предвид коварността на коремните мети и несигурността на маркера не се противя много...

Упс, това не беше за раздумката... Но не ми се занимава да го сложа където трябва сега. Не съм спала до 5 сутринта... Ей така, без конкретна причина.

Всъщност тъкмо се бях зарадвала, че след продължителен период на некачествен сън бях навлязла в период на спане, ама хубаво, както си трябва. И - хоп, дойде тази нощ...

Това постепенно се превърна в голям проблем за мен. И ми е трудно да се справя, защото изисква строга дисциплина. Трябва да съм се движила достатъчно през деня, да не съм стояла прекалено пред монитори, да не преяждам, да не ям късно, да пуша контролирано... Едно от тези само като сбъркам и си е... м... А вероятно трябва да добавя и известен биохимичен дисбабланс, заради химията. Защото след нея известно време имам крампи по гърба, като се усуча малко повече. Е, за това взимам и магнезий, но трябва и калия да си видя. В понеделник ще взема да си пусна, освен креатинин, и магнезий и калий.

Друг порблем ми е климатичното време... В последните години то все по-често ме спъва да изляза. Лятото от слънцето ми става зле, зимата все ми е студено и неприятно да излизам... Курсът свърши и се страхувам, че поводите да излизам, да се движа на чист въздух намаляват. Станала съм и много мързелива.

За сега съм доволна, че си давам сметка за тези неща. Но трябва да педприема и мерки. Хубаво е, че от януари до март имаме три ски ваканции. Ще ми дойдат добре, в горния смисъл. Сега правя ежедневно гимнастика, за да позакрепя малко мускулите. Правя и едни аеробни упражнения, серия специално подбрана за подготовка за ски сезона. Обаче имам чувството, че не ги правя достатъчно... давам си слабост, разчитам на редовното упражняване, обаче трябва да позасиля постепенно, че ... хемоглобинът като е по-нисък, ако и тонус на мускулите и дробовете няма - лошо - никакви ски няма да ми се получат...

Оф, много се разприказвах, дъллго стана...

Ставам да обядвам. Татко ми донесе сьомга. Късно - да. Но като ми е започнал денят в 11,30 ...

Цунки.

Редактирано от Ekna на 14.12.18 14:09.



Тема Re: Добро утронови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.12.18 17:38



Цунки ,Катенце За безсънието взимам магнезий,вечер .Мааалко се подобриха нещата.Но аз всяка нощ се събуждам поне 3 пъти заради водата събрана в крака ми.Не знам как ще се върже магнезия с твоите терапии Всъщност аз го
започнах заради крампи ,които получих неочаквано.
И тъй като у дома ги налегна нива лудост и сме се
превърнали във филиал на Ай херб пия и Д З ,но не
знам защо ,щото го има...и С ,буфериран т е. с изтеглена киселина .Това е тъпо в сезона на цитусите ,но да ги купуваш ,мъкнеш ,цедиш...



Тема Добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.12.18 14:11



Здравейте, как сте? Аз опаковах вчера подаръците и ги прибрах.

Малчо тръпне от вълнение какво ще получи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано19.12.18 17:08



И аз купих подаръците и са под елхата вече.
Лошото при мен е, че си изгорих двете ръце с врял боб. Много ме болят, но поне няма мехури.



Тема Re: Добър ден!нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.12.18 17:19



Уф, ако можеш потърси в аптеките крем Вишневски. Много помага при изгорено.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Добър ден!нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано19.12.18 18:54



Ох ,минало е време ,така ли ?Да де ,идиотски въпрос.При изгаряне първо трябва да се прекрати достъпа на въздух.Това го знам от Едгар Кейси.Когато си залях лимфедемния ккрак с вряла
вода първо го намазах с олио ,а малко след това охладиха под душа.За час болката мина,не се появиха мехури и едно от червените петна се скри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.