Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 17:55



Така е, Наденце, за това е темата. Като тенджера под налягане, изпускаме парата



Всъщност аз ни най-малко не се съмнявам в теб! То човек като се лекува толкова години неволно става част от едно ново семейство, в брак със здравната система - иска се и компромис, понякога скандал, понякога добра дума.

Ние не можем да очакваме, че, който и да е, няма да бъде комерсиален. Е, затова се налага да следим сами календара, интернета и прочие и, подобно на Иленкако, да ставаме спецове в тази материя.

Апропо и мен не веднъж са ме питали колега ли съм, заслушват се, когато чуят познатата им терминология или тайничко поглеждат в досието да се ориентират за професията ми.

А да не говоря за пациенти като мен, когато сме лежали заедно в болницата. Повечето четем доста, но има и такива, на които им се вижда объркващо, притеснително и неясно да се информират сами. Та и те са ме питали дали съм лекар. Ами какво да правим ... налага се. Малцина са онези, на които може да се разчита, че не са чисто и просто крайно комерсиални...

Но лошото е, че колективната отговорност така размива нещата, че уж всеки си върши работата, а накрая все нещо куца...

Мрън...



Тема Мили хора,нови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано30.10.14 00:25



вас ви разболяват тези хора и тяхната непочтенност, алчността и лъжите които сипеха и сипят по обикновения българин, наглостта и безочието с което се покават от екрана, крайно нечовешко и брутално поведение, ужасните страдания на болни и нещастни хора, отчаяни и съсипани от безумното задкулисие.





Със сигурност ще има още....

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Мили хора,нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.10.14 12:04



Оф Кали, права си така е тук в нашага България. Но при вас да не би да е по. различно мила а? Целия свят е настръхнал от това,че Америка окраде златото на света а и само него ли? Хайде да не се залъгваме и да си кажем честно. Никъде вече не е за живеене спокойно и честно, просто света е друг по-негативен, по.мрачен и всеки гледа да се спасява поеденично. Сории но мечтата за Америка отдавна се спука вече...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано30.10.14 14:25



Наде, не се ядосвай за вече минали неща. Тъпо е , знам, системата ни не струва, докторите не обръщат внимание, претупват пациентите, да, да така е за съжаление.... Но станалото, станало, не го мисли и не троши нерви, без това ги нямаме. Отпусни се и се наслади на миговете със семейството! Щом нещо е станало, може би е трябвало да стане точно така!!
Пргръщам те и пращам положителни мисли и енергия
:)



Тема Re: Мили хора,нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано30.10.14 22:13



Мила Флорче, аз не казвам, че тук е цвете за мирисане, напротив, аз винаги съм била критична към много негативи и те се роят, да не мислиш, че тук на обикновения човек му е лесно, божеееееееееее, беднотия колкото искаш, мизерия пълна, нищо не знаете, толкова хора пропаднаха и останаха на улицата, и всичкото е заради интереси, така се създават и лобита, общества, които налагат политиката в това число и банковото дело и здравеопазването. И като че ли всички се съобразяват с тях, защото са сила и без тях неможе, особенно в държава където 90% от населението живее на кредити, дори и за храна. Така е било от както е създадена държавата, на приливи и отливи, на много бедни и много богати, но до скоро имаше поне средна класа, а сега се затрива и отива всичко към беднотия до шия.

Но нямахме на времето информация и обмен, всичко беше затворено като системи и много хора са тръгнали за мечтаната Америка с нагласа за по-добър живот, но много остават изненадани - едно и също е, само сменяш държавата и все проблеми и то-много повече. Няма никъде наред. Няма държава без проблеми, или ако има са много малко и те не допускат така лесно имигранти, и сигурно са прави - да си развалят рахатлъка и традициите заради други култури и народи, как ли не.

Лошото е, че има много лицемерие навсякъде по света, и като че ли най-добрите които владеят това са постоянно публичните личности, те натрапват вижданията си и манипулират мисленето на хората. Които са със слаба психика се поддават на внушения и обещания, после хората остават излъгани, един път, два пъти и накрая вече нищо не ги интерисува, както казваш ти - всеки да се спасява както знае. Тук е така от много време, сега това се вижда и при вас. За това тук хората живеят затворено и не си говорят, не споделят, живота ги е направил скотове, самотници и живота е свит до минимум, никой от никого не се интерисува и никой на никого не помага, не защото не иска, а защото неможе, просто с нищо не може, ако помогне на някой това значи да се затрие той или семейството му, толкова е тънка нишката и до там се е стигнало, добре да знаеш, а тези които могат - те живеят в друг свят и друго измерение, тях ги интерисуват други неща, но и те имат проблеми къде от алчност, къде от злоба, къде от кариеризъм, къде от интереси...

Яд ме е за България, че това се показва и се казва, чете се, пише се, и въпреки всичко хората гласуват за тези личности още и още и още, което значи, че това няма край. Нещо грешно ли има в мисленето на хората или нещата стоят по друг начин, незнам, но така се затриват и способни, можещи хора, честни и с нагласата за по-добър живот.

Иначе за другото си права, света е толкова объркан и толкова ошашавен от проблеми, че .... незнам....как ще се нормализират нещата, пак незнам....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: ilenkako-188816]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано31.10.14 09:35



И аз допускам, че може и да е станала техническа грешка. Направи ми впечатление, а и на сестрата, че д-ра ми е пуснал ПКК, а за вливане на Зомета се изследват и нива на калций и креатинин. Когато приготвят банката, сестрите пишат с маркер наименованието на лекарството, аз винаги го гледам и все си мисля, че пишеше Зомета, ама не мога да бъда абсолютно сигурна. Гледам, защото веднъж вместо Херцептин д-р ми беше изписал Таксол и щаха да ми го влеят, ако не бях видала, стават грешки.
Та станалото - станало, но искам да го уточним, за да не се окаже, че съм просрочила вливането със Зомета, че и в костите положението никак не ми е цветущо. Лекарствата веднъж ги изписва д-ра в досието, после старшата, после в аптеката, сестрите, които вливат също пишат, та трябва да проверим "по трасето", а как ли са им излезли лекарствата?

Вики, по повод жалбите, аз съм на мнение, че има полза, поне при мен е имало ефект, след 5 месечно чакане за Херцептин, след жалбата ми до МЗ /тогава се отпускаше от там/, проблема се реши много бързо и то между Коледа и Нова година!
Миналата година пускахме жалба до Инспекция по труда, поради неизплатени заплати от една фирма, в която работеше сина ми. Направиха им проверка и след разговор с малко по-остър тон със счетоводителката и след заплаха за завеждане на дело, средствата бяха изплатени. Както аз си търся правата, така уча и детето си


Със сигурност един добър скандал би свършил работа и то по-бързо, но не всеки го умее!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано01.11.14 19:28



Не умея тази работа със скандалите... виждате ,не съм прост човек ,но скандалите изваждат най-лошото в мен... махленска циганка ставам ,започвам с обиди на лична основа ,че и черни ,люти клетви ... та се пазя ,защото при скандал трябва да запазиш ниво ,да не се злепоставяш.
Правата трябва да се търсят , за мен е приложим само варианта с адвокат т. е. с пари ...значи няма вариант.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано01.11.14 19:34



За трети път откакто съм софиянка си губя личната карта... Защо ,защо ,защо ?
И какво да правя ? Не беше ми се случвало преди ,а сега З пъти за 6 години. Рекорд !
И идва рентата ми ,а аз вися захапала пръст. Оф ,зле ми е. Все очаквах да се покаже отнякъде. Не ,не и не.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.11.14 19:46



Да не са ти я откраднали? Че знаеш как могат да се възползват от нея.


Ако си сигурна, че няма къде повече да търсиш, съобщавай навреме, че я няма!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.11.14 20:02



Тия, не си само ти "загубена". И аз си изгубих дебитната карта, но веднага след като видях, съобщих на банката и за една седмица ми извадиха нова. Не се надявах, че ще я намеря и предпочетох да извадя нова. Вземи мерки навреме, защото може да имаш повече ядове. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.