Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.06.15 20:33



Кой, ако не ние, би те разбрал по-добре ... за жалост сравнението с третия свят е твърде близо до истината .... Единствения проблясък, което все пак е нещо, са частнике клиники, които все повече се роят, а това води до ожесточена конкуренция...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.15 22:31



Може да се направи справка по нормативните документи на НЗОК за клиничните пътеки, включващи
следоперативно проследяване.

например са посочени не един, а два контролни прегледа.

А колкото до лекарските "уикенди" - те са практика от доста време... Това обяснява доста неща, нали?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано22.06.15 18:48



А кое обяснява бездушието и безхаберието им?


За стотен път се сблъсквам с некадърността на русенските лекари.
Става дума за моя свекър - най-добрия човек , когото познавам. Преди около 7 месеца го приеха в тубдиспансера с диагноза туберкулоза Лежа 3 месеца там и го изписаха уж с подобрение. Месец след това започнаха тревожни за мен / но не и за лекарите/ симптоми : затруднено преглъщане, загуба на гласа, отслабване, лесна уморяемост. Постоянно го водех на прегледи в тубдиспансера и лично пред мен обясняваха, че нищо му няма. Последно правиха скенер и снимка и пак "Проблемът не е в белия дроб . Търсете го другаде." Два дни след това направихме скенер по мое настояване на частно и "Аденокарцином на бял дроб с множество метастази навсякъде".
Може ли белодробен лекар толкова да не види рак на бял дроб?
Стана дълго, ама съм бясна. Човечецът агонизира и само лекичко си пъшка, а аз вътрешно се разкъсвам от безсилие......

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано22.06.15 19:36



Съжалявам за свекъра ти, Нелгина. Желая ти сили.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.06.15 22:15



Какво да каже човек ... Съчувствам, Нелджи. Стореното-сторено. И нестореното също. А те все ще намерят оправдание.





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.06.15 06:01



Може,всичко почти се получава от ''Недоглеждане' на снимки,изследвания и тн.
Не само Русенските доктори.....При мен 2004-2005г ме лекуваха за ТБЦ.И нали имам и други диагнози,беше същото,искаха 2007 да махат здрав бъбрек/ляв/ а примен всичко е ''декстра''......През 2012г. наново същите симптоми/като вашите/ и ми викаха че е от "ОТИН'',ДД,операции и тн.Накрая с мъж ми,направих скенер,цветна снимка-в М.А и В.Б. и се оказа че е ''Латеннтна ТБЦ бъбреци',с още по увредени в % бъбреци,уретър,надбъбречна жлеза.и до 2014 лечение, наново с всичките му хапчета,инжекции.../всеки месец дават/.При което 2013г. операция на 'пикочен мехур''и все още съм и в тоя диспансер...
Много сили и търпение.Много добре те разбирам какво тие я и на свекърти.....
Успех



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.07.15 11:47



Ех как го ненавиждам тоя онкодиспансер... След седмица и за ТЕЛК ще трябва същото да пиша, та хайде наведнъж





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано24.08.15 01:26



И аз ще помрънкам малко. У дома бомба е паднала. Тази седмица изби бойлера, на косъм от наводнение бяхме, после ми изгоря машината за мелене на брашно - комбайн, днес изпуши пералнята, крушките горят една през друга, странна работа, може би инсталацията нещо не е наред, чакаме техник, но както е тръгнало всичко ще изгори за кратко време. Хм....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Задигнаха ми колелото!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано24.08.15 14:48



Задигнаха ми колелото! Не беше кой знае какво, нито скъпо, но си бях свикнал с него и ми пасваше. С една камара полезни инструменти в чантичката.



Каква връзка има с този клуб ли? Значи, яви ми се едно странно на вид кожно образувание. Не боли, не сърби, седи си и бавно нараства дълго време. Тялото ми е общо взето като справочник на кожните тумори, ама па точно такъв в колекцията си нямах до момента. Имайки предвид кожно-онкологичната си история, ме обземат леки до умерени притеснения и като всеки уважаващ себе си мед-аматьор почвам да ровя по дерматологичните сайтове, които по неволя съм букмаркнал. Естествено, това става в петък привечер. Снабдил съм се с разни полезни мини-микроскопи, та и с тях го гледах и сравнявах с картинките по сайтовете. Е, нямат възможностите чак на професионален дерматоскоп, ама вършат работа, достатъчно да те тръшне поне хипохондрия. Особено осветен и с увеличение, туморът изглеждаше още по-потресаващо. В крайна сметка го докарах до ... нодуларен меланом, чиято теория е твърде мрачна. Той може да прогресира до тежка фаза за от 2 години до ... 2 седмици.

Та, пържих се в собствен сос събота и неделя и днес отидох в кожната клиника. Мислех си с автобуса или дори пеша, но в крайна сметка реших с колелото, че е готино времето. Там го заключих пред вратата за едно кошче за боклук, влязох вътре и съм се бавил неповече от 20 мин. и като излязох го нямаше. Много лесно бързо крадат колела и никакви ключалки не ги спират, гадоете.

А какво стана в клиниката, може да прочетете продължението в темата .

___
Велосипед с моторче е сигурен път към надуваемата жена.
(Аз)


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.08.15 14:49



Най-вероятно е инсталацията, не вярвам при вас да подават променлив ток. Защото при нас се случват и такива неща...

А иначе - нали знаеш, че хубавото и лошото вървят ръка за ръка - нека лошите новини да са с ел-уредите, а добрите - със здравето! Онова, с уредите е поправимо.

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.