Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Тема за мрънкане  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.14 10:17



Няма, няма и измисля някоя щурутийка.



Знам, че много от нас изживяват проблемите си в битката, зле ни е от химии, операции.... Щадим се взаимно от излишно натоварване.

Обаче сигурно не съм единствената, на която й се иска просто малко да си помрънка понякога.

Та си викам я да отвопя отделна тема, че който не му се слуша мрънкЯне в момента да не я отваря. Но пък да си имаме все пак едно терапевтично островче за мрън-мрън. (Мрънче, дя не помислиш, че те викам, хах)

Та щото дремя в момента във фоайето на болницата в очакване и нищо неправене, този път и без придружител, и ми се прииска да помрънча някому. ..

Хич не можах да спя. Медитации, молитви инакрая пак не спя. Това като наближи вливка и все ще си измисля повод за будуване. Самонаказвам се за нещо лии, що ли. .. В 2.30 се усещам, че не съм навила алармата. Ставам. Пуша. Лори и тя става.Яде. После кашлям. Забелязвам, че като дойде време за вливка и започвам да кашлям. И т.н. естествено заспивам тъкмо преди алармата да звънне.

Така, че: уфф, щато парцалеса съм. Сега докато стане ПКК, после преглед... чак към оцяд ще полегна.

А нещо и дружки не виждам та да дапълня време.

Изобщо мрън...мрън...мрън...

Извинете за грешките, но пиша от телефона.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.05.14 10:42



Ехааа, супер тема. Това с мрънкането си е направо терапия.


Чакай и аз да помрънкам. Всички стави ме болят, вчера с диклак, днес реших да го пропусна, обаче трудно ходя.
Ekna, пусни си смешни видеоклипове, помагат ми когато ми е трудно да убивам време. И аз съм така, ако трябва да ида някъде, нито спя, нито ям, все притеснения. Силно се надявам да са в ред показателите и да ти влеят лекарствата.
Гуш!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.14 11:05



А така Бубенце, поне мъничко олеква на човек като си мрънне.

Вярно! И аз го правя това - смешни и котешки клипчета. Но сега така ми се мрънкаше, че не се сетих ;-)

Показателите са ок. Скоро ще се добера и до леглото.

Пък ти не стискай зъби безкрайно...

Цун, гушш





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано21.05.14 11:12



добра тема! да не мрънкаме по другите теми, където е само за позитиффф


и аз да се включа да помрънкам във виртуала
вече се уморих да обяснявам на приятелките и познати защо не мога да пътувам натам-насам с тях
еми, защото вече 8г червото ми живее свой живот, че е нарушена връзка мозък-черва, че не ми помагат антидиаритични медикаменти, че не ми помогнаха нито антибиотици, нито психолози заедно с психиатри и техните антидепресанти, че вече 8г си имам адресна регистрация в WC+банята, че не мога да пътувам с рейс, а само с кола или с влак, където е улеснено екстренното ползване на WC...
че след пътуването ми трябват цивилизовани условия да "реанимирам" своето скъпоценно тяло, че си имам букет други болежки, които се отключиха СЛЕД и които ме тормозят с всяка година все повече...
а приятелките ми, дори и от "руската гвардия", вече са забравили, какво ми се е случило, и недоумяват защо все още не мога да се "влея" в тяхната струя на разходките и пътуванията по екскурзии и концерти ...
моите скъпи мъжленца го разбират, и няма нужда пред тях нито да се усмихвам, нито лъжливо да се майтапя на тази тема

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlDlru на 21.05.14 11:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlDlru на 21.05.14 11:36.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.14 11:28



Миличка, състрадавам.

То няма и нужда от други коментари и излишни съвети на чужд гръб, когато никак не ти е леко.

Надявам се поне мъничко да ти е олекнало!

Давай смело винаги, когато почувстваш нужда.. Това е Мрън-Айланд!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано21.05.14 11:42



винаги ми олеква, когато споделя нещо във виртуала, като че ли се разсейват мрънканиците ми из Вселенната...
и никога, когато в реала го кажа на някой, почвам да се тормозя защо казах на глас моите преживявания, че така ги "увековечих" едва ли не...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.05.14 12:39



Хе,хе здравейти сладки мрънкащи момиченца. Екне то мрънкането си е хубаво нещо да знаеш, няма само лори да ти мрънка я.

Ей момичета наистина си е хубаво да си помрънкаш,даже някои да те поуспокоят...това това си е напълно човешко. Вчера се обади моята дъщеря по телефона,пита ме как съм с крака/нали паднах/ Той попреминава ама все още при повечко вървене ме боли. Та взех, че й се оплаках от болката. но сгреших,тя веднага го взе като тревога...и се притесни.Сгреших, че й помрънках.Трябва да знаем на кого мрънкаме,че после да не съжаляваме.И така тук може да си мрънкаме колкото си искаме,защото знаем, че се разбираме една - друга. Екне,Лиди, горе главата де....всичко това е преходно.Важно е духа а вие и двете го имате и то ви държи да знаете. Същото се отнася и за нашата борбена Буби. Ех кога ще дойде срещата, че да му седнем, че да му пийнем по еднооооче да се развихрем, майната му тогава на мрънканията ни...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.14 15:47



Нали

Пък си е човещинка да му се примрънчи на човек. Не може все да сме машини, както казва мъж ми. Ти си,вика, машина

Но аз на него си помрънквам чат-пат. Обаче първо любезно искам разрешение



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.05.14 15:59



Ех, Флорче, така си е, хубаво е да внимаваме, дащото ние тук си го рекнем, и сакто казва Лиди то се разтваря във Вселената. Но близките не губят и секунда, веднага започват с притесненията.

А и ти си борец. Ще поболи пък ще мине. Само да прецениш и ти нещата де. Ако има нужда да се консултираш с лекар, а не да стискаш.

Пък на срещата като му дръннем по едно и като почне едно "мрънкане" ама от онова шумното, веселото. Ооо направо на няколко гласа

Живи и здрави, само!

Целувкиии!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.05.14 19:14



....
Егати готината тема....!!!!
Браво на Екна ,че я спретна!
По принцип не мрънкам много- за мен не остава ред, защото аз съм силната,аз съм можещата и аз съм връзка с обществеността!!!
И никой не ме пита аз от какво имам нужда, добре ли ми е, зле ли ми е...
И все казвам,че търся свободна,незаета от такива като мен - ГОРА,ама голяма ГОРА- та да ида да викам, да крещя ,да плача да ритам - така си мисля,че ще ми олекне...
Е, благодаря, помрънках си малко...и да ви кажа лекичко ми се поотпусна душата!!!!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: guslik_33]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.05.14 00:06



Ее радвам се, че ти поолекна! Те това е целта!

Не може все да сме силни. Всеки им нужда и право понякога да се чувства слаб.

Целувки, Гусли





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано22.05.14 23:13



Точно имах нужда да помрънкам някъде, че цяла вечер "си стискам устата" да не стане скандал с половинката.
Още преди около 2 месеца ме включиха служебно в екипа за подготовка на изборите. Тогава въобще не знаех на каква терапия ще съм и дали ще съм адекватна, но съм благодарна за това, защото ако ме бяха игнорирали щеше да ми стане много тъпо. Та подготовката си върви, но 2-3 дни се налага да оставам извънредно на работа, днес се прибрах в 20.45 м. Половинката току що беше влязъл и правеше салата. Започна да ми прави фасони, уж на шега. Наистина и той беше каталясал от работа, свикнал е да се прибере и масата да е сложена, а сега нямаше нищо сготвено. Много съм уморена дааа споря, само казах, че бебета в къщи нямам, хладилника не е празен и всеки да се оправя. Да не говорим, че никой няма да събере или сгъне прането, само хвърлят чорапи за пране и никой няма да пусне и пералня, ако не съм аз. За няколко дни сигурно купчината ще стигне до тавана.
Е, помрънках си и се почувствах по-добре!


Поздрави!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.05.14 23:42



Охо, ако започнем мрънкане и за такива неща, всяка седмица ще
правим продължение на темата! Може и за сериалче да съберем!
Материал колкото искаш!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано23.05.14 07:44



Темичката е страхотна, на мен ще ми подейства като терапия- споделена болка половин болка

, но в рамките на мрънкатето де. Катенце винаги си била много креативна и не спираш ..Бравооо!!!

Аз най-много си мрънкам за моя тинейджър- ето сега е в импровизирана ваканция, заради матурите по цял ден играе една игра- става нервен като го разсейвам с въпросчета от типа какво ще правиш, ще излизаш ли, хайде да тренираме заедно с гиричките...Вчера си изпуснах нервите като се развиках, ама яко, последвано от тряскане на врата...ужас малко ме е срам. Но пък имаше ефект- днес ще излиза с приятели, ще ходи на фитнес и въобще нормален социален живот с контакти и физическа активност...

\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \"

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kras4o_k]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано23.05.14 08:42



точно тук ще кажа СПОКО, kras4o_k


и нашите синчета са играли игрички нон-стоп, лазили са ми по нервичките, бяха направо отнесени от вихъра...
а сега са много успешни програмисти!
всяко нещо е с времето си
днешните деца се раждат с мишки и клави в ръцете и с приложение- софтуер и геймификация /gamification/ в мозъците

Редактирано от LlDlru на 23.05.14 08:44.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 16:38



Ми нека де, Джулче! То мрънкотенето е за това. Да си го рекнеш и да продължиш натам с по-важни нещица





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 16:40



Ами Красинко то някой път си има нужда и от това, защото иначе вниманието им се приспива. Ето, имало е ефект. Само ти да не го взимаш на вътре. Ех, ако можехме само артистично да си "изпускаме" нервите





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 16:46



бебета в къщи нямам

Ами така де.

Аз летвата отдавна съм я свалила, обаче, и не очакват от мен перфектната домакиня Помрънква, но сам се глади. Ако си дойде и съм след вливка дори той готви. Аз правя само салатката. Нищо, че му се иска след условията в камиона да се почувства като мъж на жена си.

Но пък няма челяд, де. Ако имаше сигурно щеше да е друго.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.05.14 19:05



Екна, нищо различно не казвам. Напротив, обикновено "мрънкаме" за по-важните
неща, а онези, които са ежедневие, ни се струват маловажни. А те са постоянни
и се натрупват. Всеки от нас цял сериал може да запълни.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 19:13



Ахаха, така си е.



Ох, аз напоследък съм толкова разсеяна, завеяна забравана и трудно включвам. Но след "отпуската", която ми дадоха ще се рефрешна. Ти само почакай 3-4 месеца да видиш как ще започна да те разбирам



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 20:49



Между другото се оказа, че имам проблем с щитовидната жлеза. Споделих пред професорката, че забелязвам лек отток в основата на шията и тя ме изпрати на ехограф в болницата вчера. 6 мм възел.

Тепърва предстои да ходя на ендокринолог.

Мааму...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.05.14 22:19



Още една причина да промениш биохимията си с нов режим на хранене.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 22:37



Мда, сигурно. Тепърва ще се ограмотявам. Нека мина през ендокринолог да вземат биопсия. Дано не е злокачествено само, щото има вид папиларен, а такъв е основният ми рак и ми се завихри фантазията...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.05.14 22:45



Екна, миличка, колкото и да не вярваме на онова, което е извън конвенционалната западна медицина, да не забравяме, че много по-стара е източната. Сигурна съм, че ако смениш подхода към себе си, всичко ще дойде на мястото си. Не може да се оправя едно, а
да се разваля друго, после да се опитваме да лекуваме него, ама пък да увреждаме следващото... И така докога?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 23:26



Може би не ми е приятно да го призная, защото в голяма степен не ми изнася... Иска се повече воля, може би. Доста повече усилия. В голяма степен от това зависят изборите на различните хора.

Примерно просто обичам месо и сама се залъгвам и се опитвам да намеря оправдания. Не е лесно да признае човек дори пред себе си някои неща.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Viktoria999-206080 (новак)
Публикувано24.05.14 10:10



Екна, аз съм готова да помогна с информация и опит.
Месо не ям от година и половина! От три седмици консумирам само елда, смути и плодове!
Много те обичам! Моля те да ми повярваш, че си струва.
Имаш ми телефона, ако решиш - да поговорим.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria999-206080]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано27.05.14 11:08



подкрепям Вики за здравословното хранене!
и все пак мисля, че на нашето скъпоценно тяло от време на време можем да си позволим и да му угодим с някое мъничко парченце от "забранения плод"

, но без вредности
научих се за тези години да слушам тялото си, най-добре е всичко да е балансирано
бобец, бобец, но и пържолка носи щастие

и да влеза в темата и да помрънкам...

лапараскопската операция на нашето момиче /приятелката на големия ни син/ е минала добре, чувства се добре - доверихме се на дрДелчев в б-ца Доверие, визуално - ендометриозна киста и ендометриозни възли, чакаме резултати от хистологията
превъзходното нашето коте Лиса-Алиса също е претърпяла операция преди 20 дни - рецидив и нов тумор, сега се възстановява добре, свалихме конците, махнахме качулата, вече тръгна да възвръща контрола в двора

а що ли ми е толкова неспокойно...
а уж вече сме прескочили върху бялата лента

Редактирано от LlDlru на 27.05.14 11:11.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.14 14:05



Добре сте направили, че сте се доверили на д-р Делчев. Сега се надявам и хистологията да е добра.
А за Лиска-Алиска не може ли да се приложи и малко хомеопатия? В нета има сайт - Хомеопатия за котки. Някои ветеринари дори я прилагат. За животни се използват или капки, или обичайните гранулки, разтворени във вода. Казвам това, защото при котките рецидивите се появяват доста бързо. Все пак 1 наша година се равнява на доста повече техни. Дано да имате късмет!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.05.14 14:39



Докато те четях и аз мъничко се зачудих къде е мрънкането, докато прочетох, че пак ти е неспокойно. Има такива моменти на неосъзнато безпокойство, но пожелавам и се надявам просто да го караш по инерция все още, а всъщност няма причина.

Ох... да, здравословното хранене ... Сега е лесно - нищо не ми се яде, в т.ч. месо

Ще видя докъде ще го докарам, съзнавам, че е крайно желателно...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria999-206080]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.05.14 14:46



Знам, Викинце, че си насреща! Изобщо не се съмнявам и ти благодаря!

Сега още не ми е съвсем бистра главата. Отлагам съставянето на стриктен режим, но в момента така или иначе не ям месо, защото ми е гадно.

Не съм убедена, че искам напълно да го спра, все пак. Но определено искам да го намаля до веднъж седмично и до бульони чат-пат, колкото да не ощетя организма от важни вещества.

Четох за вегетарианството. Стигнах до извода, че това, че някой се храни вегетариански не значи непременно, че е здравословно. Наблюдава се недостиг на определени вещества при различните видове вегетарианци. Нужно е често да се пускат изследвания за да се следят някои по-важни от тях. Това ме плаши.

И аз те обичам, мила Вики! Прегръд!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано27.05.14 17:06



Не обичам да мрънкам, но тези няколко дни ми излязоха през носа. Имам болки в тазобедрената става и от петък съм по доктори. Правиха ми снимка, оказа се коксартроза, но и огнище на остеолиза на шийката. Пратиха ме и на сцинтиграфия и днес почти цял ден се разправях с докторите. Един не иска да ме прати, но отидох при химиотерапевтката и тя ме изпрати за час. С връзки успях да взема за 11юни за сцинтиграфия. Толкова разправии и хабене на нерви, но сега съм спокойна, че ще видя поне какво е положението. Толкова ми беше писнало, че реших да споделя с вас. Нали само тук може да си мрънкаме и да се разбираме. Е... сега съм супер след като се " изповядах". Целувки на всички.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.06.14 08:37



Сънувах лош сън... Ей, да му се случи да заспи човек от три месеца веднъж като хората и...прас !
Битовизми.... Боли ме зъб и не зная къде да отида. Нямам много пари в момента.
А ме боли-и-и... та си глава кина....
Ха ,бебето в съня ми беше точно с надути бузки ...и аз му се радвах ,радвах...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано12.06.14 19:52



мрън-мрън-мрън... та дрън!
и моята кола, моето мило Пеженце, се развали,
ама не просто се развали, а ми изигра най-мръсното шоу на пътя - при преустройването вдясно и ПРЪЦ! просто спря по диагонал на шосето


а преди няколко дни е излязла от ремонт, при това при майстор-приятел на скъпия ми
теглиха ме на теглич до къщата ни, добре, че се отзоваха хората като корпус бързо реагиране, и добре, че Всевишния в последен момент ме отклони от централния път, та не се изложих много пред целият град
блондинка зад волана... като маймуна с граната - не се знае накъде ще я хвърли



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.06.14 21:49



Ама как го разказваш, да се попика от смях човек, хаха.

И моята ме изостави преди няколко месеца та още я жаля ;)

а преди няколко дни е излязла от ремонт, при това при майстор-приятел

Сещам се като я купихме тази същата, дето ме изостави вече, и я закарахме на майстор.-приятел. И тръгваме и след няма и 2 км. изтече хидравличното масло и се дрънкаме като каруца. Айде пак звъни на приятеля-майстор, айде да я завлечат обратно и айде пак ремонт. И мъж ми му вика: "На вашия сервиз отгоре трябва да стои табела "Добре дошли", а на излизане "И Бог да ви пази"





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано13.06.14 10:51



хи-хи-хи, страшна сентенция, Екничке, от устата на профи има и по-голяма тежест


ех, жалко, че не можеш да дойдеш на срещата, щяхме да се залеем от смях
но имаме и други шофьорки , дано се престрашат да споделят опита си в измъкването от идиотски ситуации
обожавам смешни случки да разнищвам до "напикаване от смях"
дори и, сещайки се за моите всичките операции, извиквам най-смешното, така си запазвам мозъка да не прегрява , за да не се налага перманентен рестарт
от последната: още като ме върнаха в съзнание, медиците ми обясниха, че движение е начин да си оправя чревцата, всеки ден да правя повече крачки, после повече метри да извървявам
и още на втория ден аз си набелязах цел - да си измия зъбките в банята, а до там са някакви си 3м /това е сега нищо, а тогава бяха неимоверни усилия.../
и се насилих и тръгнах, ама!
нещото ме държи, и такава тежест е след мен, все едно че влача слон
като се обърнах да видя, не можах да повярвам - всичките тръбички, които излизаха от мен, бяха ги завързали за крака на леглото, за да не им пречат при обслужването ми
хем ме карат да вървя, хем ме завързаха за леглото
такъв смях ме разтресе, а естественно и адски болки в прясно оперираното милото ми коремче, че набързо се наложи дежурната сестра да ме укроти с морфинче



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Viktoria999-206080 (минаващ)
Публикувано13.06.14 12:28



А, аз вчера имах рожден ден ...
И вместо да се нагиздя и натъкмя като за празник, през деня ми се наложи да пътувам до Стара Загора с отбивка в Хасково ... в този пек ... при това сама.
Вечерта на празника - нито виждах, нито чувах - единствената ми мисъл беше да положа морна главица на мека възглавничка.
И като гледах числото 57 върху тортата ... хич не ми беше до празнуване

.
Даже не я опитах тази торта, а децата се бяха постарали ...
Леле, ако знаеше Екничка как мога аз да мрънкам, нямаше да отвори тази тема.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria999-206080]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.06.14 13:42



Напротив, Викинце! От къде да знаеш дали тайничко не водя класация с наградка да победителя



Така, чеее - не се насилвайте са мрънкате, но и не се стискайте ако не дойде



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Viktoria999-206080 (минаващ)
Публикувано13.06.14 14:10



Ако има такава награда - направо ми я връчвай!
Ако не вярваш - справка при съпруга ми.


Нищо чудно, за да се подчертае, че съм най-голямото мрънкало, той да спонсорира наградата.
Ииии, така съжалявам, че няма да те видим утре ...
Ако кажеш, ще дойда да те взема от вас и ще те върна обратно.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria999-206080]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано13.06.14 19:46



Награди за първо форумско мрънкало ще има ,викате. Очертава се оспорвана битка....
А сънят си показа ...лоши неща ,шоуто почна към обед... Знаете ли кое ме е яд - че бях притеснена от 7 сутринта. Ей ,и два часа няма почивка за Тия Мария !
НЯМА !

И не се беся ,защото въжето ще се скъса !



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.06.14 20:43



И не се беся ,защото въжето ще се скъса !



По-важното е, че не губиш чувство за хюмор



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria999-206080]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.06.14 22:46



Екне много ти харесвам темата, ама аз като не мога да мрънкам...преди години когато мъжлето ми беше живо обичах да мрънкам и той ме успокояваше.Но вече доста години няма на кого да мрънкам и свикнах да не мрънкам.Така съм се сдтегнала,че не мога да си позволя мрънкане.Ама ето тук в тази темичка може да си поотпусна душичката и да си я облекча с някое мрънкане нали?



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.06.14 00:21



Да, Флорче, за това ни е тази темичка. Все сме строени и стегнати като войници, да не отегчаваме и притесняваме околните. Но тук може да се отпусне душицата



Обаче не се насилвай де!

Като ти дойде от вътре да помрънчиш - тук му е мястото, темичката ще чака тихичко и спокойно



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.06.14 15:35



Уф 3-ти ден без нет... досада...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.06.14 22:07



Добър повод да се захванеш с телепатия!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.06.14 00:05



О, отдавна го практикувам с Лори





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.14 00:12



Разшири периметъра!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.06.14 00:19



Чу ли?





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.14 15:44



Чух, ама продължих да се ослушвам и така... до сутринта!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.06.14 16:07



Ай, ай, ай! Изглежда съм забравила да прекъсна връзката и съм те въвлякла в нощния ми разговор



Е това са рисковете на телепатията...

Ама още нямам нет та продължавам да се мотам с антенки на главата

Редактирано от Ekna на 18.06.14 16:08.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.14 21:48



Искам приказка за лека нощ!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.06.14 22:11



Няма ли кой да ти разкаже? Да търсим разказвач на приказки.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.06.14 22:39



Ами няма кой да разказва.

Винаги аз съм разказвала.
А сега си намерих една дъъълга приказка и сега дъъъълго ще си я чета.
Ето я, ако и Лори поиска приказка:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.06.14 10:33



Моля, моля! Лори не чете приказки, тя е на дебела теологично-философска литература , ама през телефона не мога да кача доказателствения материал



А тази приказка ми е била любима. Още пазим книжката и я четем на племенниците



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано03.07.14 12:42



днес все още не намерих повод за усмивки...
ама пък за мрънкане имам:
тази сутрин нашата Лиса-Алиса се изакала върху леглото ми...
или е от храната, или така оттук нататък ни чака това преживяване - остаряла е вече котката и не се сдържа да тичка до нейното WC...
никога, ама никога не е правила такива бели...
дори и след тежките операции пълзеше само с предните крака и пак си вършеше очистителните работи само в нейната тоалетна
и какво да чакам ...


хем ми е жал, хем се ужасявам от последствията...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.07.14 13:59



Съчувствам ти... това са от трудните неща за решаване и преживяване...

Но ако животинката не се чувства зле можеи да се поизчака... Нещо памперсчета... може би някой е измислил нещо подходящо... (не се шегувам със сериозни неща)



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано24.08.14 15:22



Мръннн... Ударих си болния крак в ГТ ,имаше и кръв. Притеснявам се да не тръгне отново инфекция. Веднага слязох ,купих Гентамицин и мазах ,сега следя температурата си. Аман ! Докога с тези проблеми ?



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.08.14 22:25



Извинявай за тъпия въпрос, но ГТ градски тротоар ли е?

Каквото и да е било, стискам палци с това да се е разминало! Гуш!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.08.14 22:41



Ако не греша е градски транспорт.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.08.14 23:08



Нещо "градско" е при всички случаи...

Май не се прави достатъчно...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.08.14 13:42



"Градски тротоар" звучи страхотно, никога нямаше да се сетя!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано27.08.14 08:36



преди два дни правихме профилактични прегледи и изследвания за моят скъпи, та реших и аз да направя Са 19-9 /туморен маркер за деб.черво/,
а може би и не трябваше, две години не съм го правила и живях спокойно ...
сега вече 3-ти ден седя и треперя, резултата все още не е готов, а казаха, че на следващия ден ще го видя в и-нета...
уф, за какво ли ми трябваше това преживяване...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано27.08.14 09:53



пфу!
всичко е ОК!!!


излезе резултата: по-малко от 0,6 при референтни до 34
ГАДОВЕ НЯМААА!

тичкам да пействам в друга тема за радостите



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.08.14 16:03



градски транспорт ...на един ръб.- всичко се размина . от днес тези автобуси вече са подменени с нови пътува се по- цивилизовано



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.10.14 10:00



Не знам дали да се оплача, че клиниката по Онкология тази седмица не работи /абсолютно неправомерно тяхно си решение!/ и си пропускам 2 важни вливания, ама вече нямам сили да се боря с това. Освен това, миналата седмица д-ра ми отсъстваше и минах при друг, при което си взех досието и какво ли ми трябваше да го гледам, оказа се, че на 08.10 съм правила Херцептин, на 15.10. трябваше Зомета, а в досието е изписан пак Херцептин. Ако 2 поредни седмици са ми влели Херцептин с концентрация за 21 дни, т.е. съм предозирана, не знам как не съм получила инфаркт, а лекарството за костите не ми е влято месец и половина. Аз си пиша всичко в един тефтер и в понеделник с д-ра ще изясняваме нещата. Ама така е, като искам много да знам! Ако не бях видяла щях да си живея много по-спокойно!
Погледнато от друга страна защо пък да не се похваля, че тази седмица съм почивка от вливания – повече от 3 месеца не ми се е случвало. Май клоня към второто, няма да го мисля, сравнително добре се чувствам, взех едни парички от извънреден труд за изборите и утре мисля да заведа семейството ми на вечеря. Имам нужда от положителни емоции, та дори и сама да си ги създавам, доколкото е възможно.
Хубав ден, момичета!





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано29.10.14 10:33



Хубав ден и теб, миличка!


Правилно решение - точно така! Желая ти чудесна вечер!
Не мога да ти помогна с нищо в момента, но ако от това ще ти стане по-леко - отвратена съм от т. н. зравеопозване.
Знаеш ли аз какво правя в последно време, когато отивам на лекар (не се гордея, но тактически е много резултатно) - първо намирам за какво да вдигна скандал и след това пристъпвам към съществената част. Действа! Опитай! Като чета написаното имаш повод за повече от едни скандал!



Тема в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 11:29



Как така не работи?!?! Ох... Наденце... хубаво е да имаме нерви да правим нещо в такива случаи, но те разбирам много, много добре, вярвам всички те разбираме ....

Понякога едно мейлче, в което да опишеш проблема си върши работа, поне колкото да ти олекне. Аз така съм писала до директора на Онкологията. Не последваха кой знае какви промени, но ми олекна малко.

Аз също така пиша и жалби, но също като Вики, както е споделяла, най-често не ги изпращам. Обаче като пиша, пиша и се поуспокоявам.

За всеки случай и за бъдещи случаи помествам тук контактите на

и



Тема Re: в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано29.10.14 13:40



Я, стига!
Не правя жалби, не пиша мейлчета! С най-просташки маниер слагам ръцете на кръста и спретвам прилично скандалче (ако се вярва на бившия ми съпруг в две неща съм ненадмината - къпана баница и скандал

).
След скандал всички доктори, без изключение, омекват и започват да се държат с мен като със средно интелигентен човек - явно това е начинът да докажа, че не съм "захлупена" и няма да позволя да правят с мен каквото им хрумне!
След химиотерапийте, в Пловдив ми отказаха лъчетерапия под предлог, че операцията е направена в София. И какво като написах жалба?! В отделението по лъчетерапия отказаха за ми издадат изходящ номер, а когато се обърнах към здравната каса, започнаха да ме кандардисват, че имали право при тези обстоятелства. В най-големия пек - средата на юли се наложи всеки ден в продължение на един месец да пътувам до София и обратно, защото в отделението в София нямаха свободни места.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria 999]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.10.14 14:07



Това с неработенето на клиниката обикновено го правят между Коледните и Новогодишните празници. И както се досещате, пациентите се отлагат и интервалите м/у вливанията се увеличават. При един от тези случаи – писала съм тук, изпратих мейл до Пресцентъра /друг начин за достъп няма!/, като си поисках лекарството – пак Херц., за да си го сложа в друго лечебно заведение. Те незабавно реагираха, д-ра ми се обади още след обяд и ми насрочи дата преди да затворят клиниката /вместо на 21 на 18.тия ден, само да мирясам/. Скандали не съм вдигала, но си търся правата и не си затрайвам и от това има ефект, всички ме уважават, но си имат едно наум и не ми просрочват датите.
В сегашния случай не знам каква е причината – някои пациенти говорят, че нямало средства за разплащане със ЗК, но няма логика това да важи само за една седмица. Най-вероятно ще се пренасят – в клиниката беше извършен ремонт още лятото и все още не са се нанесли.
Иначе не искам да се конфронтирам с персонала, защото са много свестни и са ми правили много компромиси или услуги, а в случая те не са виновни - така им е наредено. С доктора имаме негласна уговорка, че той е много зает и разсеян – обаждам му се в понеделник и го подсещам за сряда, междувременно той ми подготвя документацията, изписва ми лекарствата, в сряда рано преди оперативката ми дава бележка за кр.изследвания и по този начин ми спестява редене на 2 опашки. Та аз съм малко специален пациент. Ама ето че пак трябва да контролирам и него, не стига че и в къщи трябва все да подсещам и контролирам още трима мъже! Пък и накрая все аз съм виновната или потърпевшата!
Добре се намрънках, момичета, ама нали за това е тази тема!





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано29.10.14 17:13



Тя тази държава няма да се оправи!
Аз не разбрах, обаче, от кога станаха толкова незаинтересовани тези лекари.
То от тези пътеки и желанието за печалби на фармацевтичните компании дойде най-голямата беда. Аз никога не съм вдигала скандал - нали поназнайвам малко след 6 години четене на специализирана литература в областта на онкологията някой са ме приемали доста на сериозно.
Пред други, особено в малките провинциалните болници - това не върви. Там нищо не върви. Не дават телефон за връзка, не те свързват с лекаря, когото търсиш. "На място!" - е как да отида като аз живея в София, а пациента някъде другаде. Никаква съпричастност, компетентност (.....) и голям апетит за пътеки.
Сега да се върна на случая с Надето.
Питай мила, може и техническа грешка да е станала в досието. Четейки вторият ти пост - най вероятно.
............и след това, както прецениш.



Тема Re: в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: Viktoria 999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 17:23



Ами имам някакъв спомен, че разказваше за някаква жалба, която така и не си подала. Може би за това ставаше дума, което разказваш.

Но между другото, откаже ли някой да входира нещо, може да се изпрати с обратна разписка.

А то вдигането на изкусен скандал си е майсторство. Не всеки го умее. Аз имам една такава героиня - моята Маяна Уичълдроб, с чието име се събудих една сутрин в главата си. Тя умее това до съвършенство, но така и не съм завършила историята Ако на някой му се чете незавършена история, ето я:



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 17:55



Така е, Наденце, за това е темата. Като тенджера под налягане, изпускаме парата



Всъщност аз ни най-малко не се съмнявам в теб! То човек като се лекува толкова години неволно става част от едно ново семейство, в брак със здравната система - иска се и компромис, понякога скандал, понякога добра дума.

Ние не можем да очакваме, че, който и да е, няма да бъде комерсиален. Е, затова се налага да следим сами календара, интернета и прочие и, подобно на Иленкако, да ставаме спецове в тази материя.

Апропо и мен не веднъж са ме питали колега ли съм, заслушват се, когато чуят познатата им терминология или тайничко поглеждат в досието да се ориентират за професията ми.

А да не говоря за пациенти като мен, когато сме лежали заедно в болницата. Повечето четем доста, но има и такива, на които им се вижда объркващо, притеснително и неясно да се информират сами. Та и те са ме питали дали съм лекар. Ами какво да правим ... налага се. Малцина са онези, на които може да се разчита, че не са чисто и просто крайно комерсиални...

Но лошото е, че колективната отговорност така размива нещата, че уж всеки си върши работата, а накрая все нещо куца...

Мрън...



Тема Мили хора,нови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано30.10.14 00:25



вас ви разболяват тези хора и тяхната непочтенност, алчността и лъжите които сипеха и сипят по обикновения българин, наглостта и безочието с което се покават от екрана, крайно нечовешко и брутално поведение, ужасните страдания на болни и нещастни хора, отчаяни и съсипани от безумното задкулисие.





Със сигурност ще има още....

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Мили хора,нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.10.14 12:04



Оф Кали, права си така е тук в нашага България. Но при вас да не би да е по. различно мила а? Целия свят е настръхнал от това,че Америка окраде златото на света а и само него ли? Хайде да не се залъгваме и да си кажем честно. Никъде вече не е за живеене спокойно и честно, просто света е друг по-негативен, по.мрачен и всеки гледа да се спасява поеденично. Сории но мечтата за Америка отдавна се спука вече...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано30.10.14 14:25



Наде, не се ядосвай за вече минали неща. Тъпо е , знам, системата ни не струва, докторите не обръщат внимание, претупват пациентите, да, да така е за съжаление.... Но станалото, станало, не го мисли и не троши нерви, без това ги нямаме. Отпусни се и се наслади на миговете със семейството! Щом нещо е станало, може би е трябвало да стане точно така!!
Пргръщам те и пращам положителни мисли и енергия
:)



Тема Re: Мили хора,нови [re: flora bg]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано30.10.14 22:13



Мила Флорче, аз не казвам, че тук е цвете за мирисане, напротив, аз винаги съм била критична към много негативи и те се роят, да не мислиш, че тук на обикновения човек му е лесно, божеееееееееее, беднотия колкото искаш, мизерия пълна, нищо не знаете, толкова хора пропаднаха и останаха на улицата, и всичкото е заради интереси, така се създават и лобита, общества, които налагат политиката в това число и банковото дело и здравеопазването. И като че ли всички се съобразяват с тях, защото са сила и без тях неможе, особенно в държава където 90% от населението живее на кредити, дори и за храна. Така е било от както е създадена държавата, на приливи и отливи, на много бедни и много богати, но до скоро имаше поне средна класа, а сега се затрива и отива всичко към беднотия до шия.

Но нямахме на времето информация и обмен, всичко беше затворено като системи и много хора са тръгнали за мечтаната Америка с нагласа за по-добър живот, но много остават изненадани - едно и също е, само сменяш държавата и все проблеми и то-много повече. Няма никъде наред. Няма държава без проблеми, или ако има са много малко и те не допускат така лесно имигранти, и сигурно са прави - да си развалят рахатлъка и традициите заради други култури и народи, как ли не.

Лошото е, че има много лицемерие навсякъде по света, и като че ли най-добрите които владеят това са постоянно публичните личности, те натрапват вижданията си и манипулират мисленето на хората. Които са със слаба психика се поддават на внушения и обещания, после хората остават излъгани, един път, два пъти и накрая вече нищо не ги интерисува, както казваш ти - всеки да се спасява както знае. Тук е така от много време, сега това се вижда и при вас. За това тук хората живеят затворено и не си говорят, не споделят, живота ги е направил скотове, самотници и живота е свит до минимум, никой от никого не се интерисува и никой на никого не помага, не защото не иска, а защото неможе, просто с нищо не може, ако помогне на някой това значи да се затрие той или семейството му, толкова е тънка нишката и до там се е стигнало, добре да знаеш, а тези които могат - те живеят в друг свят и друго измерение, тях ги интерисуват други неща, но и те имат проблеми къде от алчност, къде от злоба, къде от кариеризъм, къде от интереси...

Яд ме е за България, че това се показва и се казва, чете се, пише се, и въпреки всичко хората гласуват за тези личности още и още и още, което значи, че това няма край. Нещо грешно ли има в мисленето на хората или нещата стоят по друг начин, незнам, но така се затриват и способни, можещи хора, честни и с нагласата за по-добър живот.

Иначе за другото си права, света е толкова объркан и толкова ошашавен от проблеми, че .... незнам....как ще се нормализират нещата, пак незнам....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: ilenkako-188816]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано31.10.14 09:35



И аз допускам, че може и да е станала техническа грешка. Направи ми впечатление, а и на сестрата, че д-ра ми е пуснал ПКК, а за вливане на Зомета се изследват и нива на калций и креатинин. Когато приготвят банката, сестрите пишат с маркер наименованието на лекарството, аз винаги го гледам и все си мисля, че пишеше Зомета, ама не мога да бъда абсолютно сигурна. Гледам, защото веднъж вместо Херцептин д-р ми беше изписал Таксол и щаха да ми го влеят, ако не бях видала, стават грешки.
Та станалото - станало, но искам да го уточним, за да не се окаже, че съм просрочила вливането със Зомета, че и в костите положението никак не ми е цветущо. Лекарствата веднъж ги изписва д-ра в досието, после старшата, после в аптеката, сестрите, които вливат също пишат, та трябва да проверим "по трасето", а как ли са им излезли лекарствата?

Вики, по повод жалбите, аз съм на мнение, че има полза, поне при мен е имало ефект, след 5 месечно чакане за Херцептин, след жалбата ми до МЗ /тогава се отпускаше от там/, проблема се реши много бързо и то между Коледа и Нова година!
Миналата година пускахме жалба до Инспекция по труда, поради неизплатени заплати от една фирма, в която работеше сина ми. Направиха им проверка и след разговор с малко по-остър тон със счетоводителката и след заплаха за завеждане на дело, средствата бяха изплатени. Както аз си търся правата, така уча и детето си


Със сигурност един добър скандал би свършил работа и то по-бързо, но не всеки го умее!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано01.11.14 19:28



Не умея тази работа със скандалите... виждате ,не съм прост човек ,но скандалите изваждат най-лошото в мен... махленска циганка ставам ,започвам с обиди на лична основа ,че и черни ,люти клетви ... та се пазя ,защото при скандал трябва да запазиш ниво ,да не се злепоставяш.
Правата трябва да се търсят , за мен е приложим само варианта с адвокат т. е. с пари ...значи няма вариант.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано01.11.14 19:34



За трети път откакто съм софиянка си губя личната карта... Защо ,защо ,защо ?
И какво да правя ? Не беше ми се случвало преди ,а сега З пъти за 6 години. Рекорд !
И идва рентата ми ,а аз вися захапала пръст. Оф ,зле ми е. Все очаквах да се покаже отнякъде. Не ,не и не.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.11.14 19:46



Да не са ти я откраднали? Че знаеш как могат да се възползват от нея.


Ако си сигурна, че няма къде повече да търсиш, съобщавай навреме, че я няма!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано01.11.14 20:02



Тия, не си само ти "загубена". И аз си изгубих дебитната карта, но веднага след като видях, съобщих на банката и за една седмица ми извадиха нова. Не се надявах, че ще я намеря и предпочетох да извадя нова. Вземи мерки навреме, защото може да имаш повече ядове. Целувки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано04.11.14 22:34



Мрън, мрън!
Имаме 3 телевизора в къщи и всички мъже са окопирали по един и не мога да си гледам сериала "Кухня"!


Отгоре на всичко и губиме!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.11.14 23:01



Не го ли качват онлайн? Провери дали не можеш го гледаш по интернет!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано05.11.14 08:59



Ето линк, от който можеш да гледаш 3 сезона по 20 серии на "Кухня".
Няма субтитри, но не ти трябват /поне така мисля/.
Забавлявай се, да ти кажа скоро не съм се смяла така на филм.





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 05.11.14 09:00.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.11.14 11:00



От вас разбирам за този сериал и ще взема да си го дръпна, щом е толкова весел



Аз пък бях на курс за спиране на цигарите. И, невероятно, наистина спрях. Обаче изобщо не е толкова лесно, колкото ме уверяваха на курса. Всеки ден все едно от начало започвам, всеки нов ден е все така трудно като предишния.... Все пак те го направиха! Умът не ми го побира, но го направиха. Аз го направих, но благодарение на тях.

Пуша от десетки години с едно прекъсване от има-няма 7-8 месеца, когато ми поставиха диагнозата. После единствени самотни изтерзани дни на непушене са били единствено преди ПЕТ скенерите.

Сега направих сама този избор! Обаче... чак ми се реве на моменти... Надявам се скоро да измия малкото никотиново чудовище, та поне пряката зависимост да изчезне. Минали са само 4 дни. До няколко дни би трябвало да съм измила никотина.

И дано не се огъна някой ден! Трябва да помня през какво минавам...

Та сега направо нищо не ми се подхваща. За каквото и да си помисля все ми се струва досадно и скучно, а най-вълнуващо и интересно ми се струва илюзорната представа за пушене...

Мислех, че с всеки ден ще става по-лесно, но е точно обратното... Вчера само за това съм мислела цяяял денн. Е, препрочитайки пасажи от книгата за спиране на цигарите, но и не само. Трудно се концентрирах дори да гледам любимия Х фактор.

Но просто му дойде времето. Знаех, че сега е моментът. Когато се чувствам малко по-силна след болестта и лекуването.

Хора, на курса ни призоваха да си припомним как сме се чувствали преди да станем пушачи. Аз не го помня това, представяте ли си?!?!

Уф... горката аз... милото ми то... измъчва се много, но си струва!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.11.14 12:29



ще подхвана и аз тази тема за мрънканици, да не задръствам хубавата раздумка

имам си букет болежки, които са се отключили след рака, едната болежка е още от юношество, но преди 3г са я подтвърдили - серопозитивен ревматоиден артрит /при мене са засегнати големите стави/, лятото от едно лек-во резохин получих синявици по крайниците, върнах се на лек-то салазопирин /PFIZER Швеция/- от него имах остатък отпреди и ми стигна за около месец, след това продължих с българския сулфасалазин - и само от 5-дневен прием червата ми се взривиха...
всичко, което постигнах за 1,5г без глутен сега се развали само от това тъпо лек-во, в листовката не е написано точно какво е нишестето в помощните съставки..., а в шведския продукт е написано изрично- царевично нишесте, което не съдържа глутен
но най-гадното в ситуацията е, че няма внос на салазопирин от PFIZER...
и сега съм без лек-во от ревматизъм, а навън е мъглааа

...

а готиния сериал Кухня има вече и 4-ти сезон, излезе и 13-та серия

Редактирано от LlDlru на 05.11.14 12:47.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано05.11.14 13:09



Браво! Браво! Браво!
Прегръщам те, целувам те, обичам те!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано05.11.14 14:52



Катеее, говори ми, говори ми... за тия пусти цигари!
Моля те, дръж фронта.

Лиди, няма ли някой да ти го закупи от чужбинско





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано05.11.14 16:31



Според мен това е състояние на ума.
Аз пуша кагато искам и спирам когато искам.
Виждала съм зависими от морфин хора, дори и при него няма такава физическа зависимост каквато описват някои пушачи.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано05.11.14 17:25



Браво, Кате! Дано успееш да се пребориш. Е...няма да имам компания на срещите, но пък може и аз да последвам примера ти - нищо не се знае. Обичам те!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.11.14 18:22



има кой, и го има в чужбинско, ама цената е 35евро защото е за човек без техните осигуровки, а в БГ е 14 лв свободно и още по-малко по касата, еми, реално ще ме задави...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: ilenkako-188816]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.11.14 19:38



Според мен това е състояние на ума.

Да. 95% от проблема е в правилната нагласа на ума. Останалите 5% са никотинова зависимост, но тя отминава бързо.

Има хора като теб. Някои от тях, всъщност, изобщо не са пушачи. И сестра ми, когато иска пуши. Хич не е желателно да коментирам, но... това е една от многото самозаблуди, нещо като бомба със закъснител... Докато изобщо пуши човек винаги може да се хлъзне на долу по скалата на зависимостта. Определена комбинация от силни промени може да отключи вратата на тежкия пушач.

дори и при него няма такава физическа зависимост каквато описват някои пушачи.

Амии... хора всякакви, твърдения всякакви. Не всеки може да прецени какъв вид зависимост е то.

И аз се питах какво ли толкова ново ще ми кажат на курса. Но той е мнооого добре структуриран, всяка подробност е добре премислена, изчислена и подредена в общото! Впечатлена съм, мда! Много ми бяха смешни с тяхната категоричност, че ще спра да пуша, но е факт.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.11.14 10:03



Момичета да не остана по-назад от вас и аз реших да ви се оплача от----скворците. не се смейте направо ми се плаче от тях.Вчера от къде се появиха на черни облаци на тумби и като нападнаха дървото ми райска ябълка....докато намеря прът да ги изгоня....нито една ябълка не остана.Всичките ги изкълваха до трошичка.

Тъкмо мислих да ги обера и в къщи да зреят до хапване ама -НЕ. После тези малки гладни птички се нахвърлиха върху астмата ми и каквото грозденце е останало сега го няма....Обаче листата изпокапаха от блъскането им за грозденце и вчера съм мела двора няколко пъти. Та ето оплаках се,сега ги дебна дали ще се появят пак ама то няма какво да се кълве вече.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.11.14 11:19



Лелеее, вярно ли толкова са бързи... Ех, природа, какво можеш да направиш...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано06.11.14 11:37



направо като по Хичкок "Птиците"


Флорче, пази се ти, а не стопанството ти



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.11.14 22:47



И съм настинала ! И в къщи имам страшно много работа !

Качул и пискюл ,както казваше баба ми.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.11.14 23:23



Та понеже здраво сте се размрънкали... ето ви едно разказче за още един мрънкалник!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано11.11.14 08:13



Благодаря за хубавия разказ ! Разплака ме рано сутринта.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: diana1OO]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.11.14 10:49



Еее, ама защо сълзи рано-рано!


Сега ще се опитам да те разсмея:




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано11.11.14 14:56



Ококорих се като видях в тази тема ника на Диана /никак не ми се връзва с мрънкане/, а тя е коментирала

.
Джул, много свежо разказче!
Тиа, оправяй се бързо и влизай във форма.
Днес няма за какво да мрънкам, поздрави на всички!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано12.11.14 08:19



И за разсмиването благодаря !
Желая ви хубав и успешен ден.
Наде, аз мога и да мрънкам, но не съм достатъчно интересна и затова не ви занимавам със себе си. Сухарче си падам. Хубав ден и на теб ! Много сте милички и добрички всички !Обичам ви, въпреки че не пиша точно по темата.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: diana1OO]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.11.14 16:15



Оправданието ти със сухарчетата не минава! Обожавам ги, така да знаеш!


Не мога да настоявам да пишеш, но поне по една усмивчица в Раздумката
може да пращаш, нали? На хрупкаво сухарче!...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано28.11.14 09:36



вече никога-никога няма да гушна моето коте...
изпитвам вселенска мъка и вина за страданията й...
не мога да се овладея, да спра да рева като оставам сама дори за половинчас...
пия вече "учителските" антидепресанти, ама...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.11.14 09:55



Като знам колко обичаше това коте, не може да изпитваш вина за страданията му.
Направи и невъзможното, за да бъде по-дълго време с теб.
Поплачи си, ще трябва време, за да свикнеш. Имаш едно рамо от мен.

п.п. обръщах се седмици наред и внимавах къде стъпвам докато осъзная, че я няма. Така и не си взех друга котка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.11.14 11:42



Ужасно е... дори не искам да си представям как ще се чувствам, когато това се случи и при нас...

Но не изпитвай вина! Сигурна съм, че си направила и невъзможното.

Днес написах едно стихче. Идват празници и ми се иска мъж ми да си у дома, а не по пътищата. Краят му беше леко изненадващ и за мен, но, всъщност осъзнах, че е прекрасно, че изпитвам тъга и липса - това значи, че обичам:





Тема Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано28.11.14 11:58



Лиди,съчувствия.

Моят пекинез почина когато бях в подготвителен клас, тогава исках да спра да ходя на училище и да спра да живея.

Така и не си взех друго куче.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано29.11.14 16:55



Миличка, съжалявам.... И аз имам коте и изтръпвам при мисълта, че някога ще се разделим! А това някога наближава......остаряваме и двете...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор leonidas22 (ентусиаст)
Публикувано30.11.14 15:06



миличките ми,здравейте!това,че не влизам във форума,не значи,че не ви мисля...много ви мисля всичките и ми липсва общуването с вас.Сега видях този нова тема,браво на вас,прекрасна е!много се радвам,че всички сте на линията и както винаги сте пълни с оптимизъм!Вече не съм вярваща в ГОСПОД,но продължавам да вярвам,че има СИЛА
над нас и че всеки се ражда със съдбата,която трябва да изживее!
Както винаги ви пожелавам от сърце успешна борба,дълъг живот и много любов с близките ви хора!
ОБИЧАМ ВИ МНОГО!!!Вие продължавате да сте мое семейство!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: leonidas22]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.14 15:08



Здравей, радвам се, че се отби при нас.
И ние те обичаме.
Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: leonidas22]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.11.14 15:15



Лиди това не е мрънкане мила...а колкото до Господ в грешка си, че не му вярваш. Вярваш в Силата - ами това е едно и също,просто Господ има много имена. А за котенцето аз след всяка гибел на коте си вземам друго и прехвърлям любовта си към него и все са с едно и също име.Вече имам трети Рижко. И да ти кажа имат едни и същи навици като предишните.Все едно душичката на едното се преселва в другото и така.... Не е хубаво да се привързва човек към животно до степен да не иска да обича другите, които жадуват за топлинка.Третия ми Рижко е все едно втория и първия.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано30.11.14 19:14



мила Фло, за ГОСПОД говореше леонидас, не аз
а моята вяра се отнася до БОГ, а ГОСПОД са си го измислили хората...
в православно семейство съм се родила, и мен са ме възпитавали в уважение към всичките известни религии, и така възпитавах и децата ми,
но от известно време вярвам във Всевишния, и не мога да се съглася, че в зависимост от религиите Той/Тя/То е различно, така че по-скоро импонирам на пантеистите

за котките - от малка се занимавам именно с котките, имахме ги много, и не съм преживявала така скръбно раздялата...
пробвах да взема котак, но не можахме да се разберем, а и малкия ни син се оказа алергичен към котака, но не и към нашата превъзходната Лиса-Алиса
и още повече, че нашата котка не е починала от старост, а от РАК...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано30.11.14 19:28



Много се чудя дали да се намеся,много мога да кажа за котешкия рак защото съм ветеринар и съм била в десетки операции.......Или трябва да си мълча защото и аз съм болна от рак



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.11.14 23:33



Добре ще е да споделиш...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.12.14 00:40



Здравей Капеверде2,

Споделяй каквото ти е на сърце!

Аз също имам коте. И рак.

Наскоро спрях цигарите. Още от преди това ме мъчи една упорита бронхиална кашлица. Смятат, че е алергична, но за сега ме лекуват на сляпо. Нещо ми писна да ги пия всичките тези лекарства без да има ефект. Между другото се опитвам да "откажа" и капките за нос. И изобщо е отвратително положението. Но скоро ще стигнем до тестове за алергии и се ужасявам от мисълта, че може да е алергия към котки... Ще си кашлям до живот ако е така и туй то!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.12.14 07:21



Извинявай Лиди и Леонидас...ама с моите кьорави очи видяла,невидяла....

Лиди аз уважавам и почитам всички религии и вярвам в БОГ като единствен за всички. А за котетата много са сладки и мили но ако човек има алергия...лошо.Така навремето когато дъщеря ми беше на осем,девет годинки се наложи да се разделим с Меги - черната ми котка,която направо обожавахме.Дъщеря ми й се подуха лимфните възли и падна едно лекуване - токсоплазмоза. Добре,че внуците тук не са алергични,но за малката ми внучка се наложи да дадем Мурея пак. Какво да се прави....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано11.03.15 11:34



Нещо ми се домрънка...
Грипът ме гътна накрая- когато минаха всички видове грипни епидемии..., когато стана студено и ни затрупа снегът.
Пазя леглото с термометър, кана чай и куп антивирусни препарати... Боли ме главата, скучно ми е, тъпо ми е...
Но ще оцелея де





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: anetoh]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.03.15 12:23



М ? Ина мен ми е тъпо. не ми се чете нищо ,табла не ми се играе. Ей сега рева -ама защо ? - защото късмета ми е шибан. защото тия от парното са надрусали огромни сметки в апартамента в Плевен, в който не живея / от години / Защото с мижавата си заплата не мога да си наема квартира ,а апартамента не мога да продам без ремонт . И откъде пари ? защото искам да се махна от търтеите вкъщи . искам и нова пола ... и нова прическа ,че мязам на Маугли. Хълцук...хлип...подсмърк.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано11.03.15 13:25



Прегръщам и двете ви!

Tia, докато четях, че "късметът ти е шибан", се сетих че скоро попаднах в нета на Куан Ин - будистка богиня на състраданието и кармата. Според източника на тази информация можем да се помолим на Куан Ин за промяна в кармата, имам предвид "шибания късмет"

.
Така и така скучаеш погледни написаното за Куан Ин. Само за информация: източно православна християнка съм и не се увличам по секти. Проявявам интерес към всички религии.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria 999]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано11.03.15 13:37



И аз така , Вики ! Знаеш ,харесвам Кейси ,но той не се отклонява ни на йота от православието. Даже не тълкува- просто посочва места в Библията и пита : ,,Казал ли го е ? И ти прави така !" - той просто благоговее пред Христос. Да си дойдем на думата -Кейси учи да уважаваме всички религии , вярно ,че православието си е по- по-най ,но в основата си всички проповядват едно и също -добро ! Ще обърна внимание на Куан -ин ,благодаря ти за споделянето.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.03.15 09:31



Ани, Тиа, психиката ни е в предпролетна треска сега. Като изгрее слънцето, като цъфнат жълтите пролетни храсти и зачуруликат врабчетата ще ни стане по-леко. Каквото и да дойде само трябва да помним, че всичко е кръговрат.


Аз пък имам тревоги с татко, че е със запушен бъбрек. Множко ми идва комбинацията работа + тревога и търчане до болницата. Добре, че съм моторизирана вече... Не мога да спя като хората и енергийката ми спада...Ето, днес се надявахна хубаво време та да се разходим около болницата, да пием по чайче на чист въздух. Пък то... дъждовно и мрачно.

Та... още малко търпение. Ще изгрее Райчо.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано14.03.15 11:17



от какво е запушен-инфектиран,камък?хидронефроза? и тн...Отпушихали го с дабълджеи/DD/ или перкутанна нефростомия/торбичка през кожата/
дано всичко е наред,скорошно оздравяване





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.03.15 11:17



Екне не се поддавай на времето, гледай да ти е светло в душата.Особенно сега когато трябва да даваш кураж и обич на татенцето ти. Но ти си герой момиче и нема начин да не се справиш. Успех.Целувки на хубавото ти мъжле.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.03.15 15:23



Не, още не са му сложили стенда. Не се вижда като камък запушването на снимката. Но се предполага, защото той има подагра и е предразположен към образуване на уратни. В понеделник ще го огледат отвътре и ще опитат да вушнат JJ стенда. Ако е камък и не може да мине JJ ще опитат да го разбият. И ако се налага ще го дренират през кожата. Много се проточи с консервативния подход. И нищо не се знае още. За това ми е свито сърцето.

А вие как се справяте, Ефи? Подобрява ли се положението? Дано! Дано!!!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.03.15 15:26



Благодаря ти, Флорче!

Пък мъжлето ще трябва Оли да го цунка, че е по-близо до него





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.03.15 02:27



Екна, миличка, стискам силно палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано15.03.15 06:21



Ще се оправи,но с литотрипера може да го боли повече,извинявай но като вида бъбреци и


Не сме добре,нямаше ги резултатите,и чакам сега понеделника,имам чувството че с минути се влошава.Дано тръгнат нещата най накрая...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано15.03.15 14:57



Ооо, няма край... тъкмо се окопитим ние и се случва нещо с близките ни...


Ekna, Efo, прегръщам ви! Дано всичко е ОК в крайна сметка!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: anetoh]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано17.03.15 13:32



Ето алгоритъм за справяне :

,,Просто го правиш. Насилваш се да се изправиш. Караш единия крак да стъпи пред другия и, по дяволите, не оставяш проблемите да те победят. Бориш се. Плачеш. Проклинаш. След това се захващаш да живееш. Така съм го правила винаги. Няма друг начин."


Не съм Елизабет Тейлър ,но и аз го правя така.

Редактирано от Tia maria на 17.03.15 13:34.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.04.15 15:41



Вдигам темата, да по мрънкам малко, макар, че хич не обичам да мрънкам. Днес ходих на кожен лекар и ми казаха, че е херпес зостер. Водят ме в болница, но ми вливат система и пия хапчета. Плюс това и Оксикорт за пръскане. Надявам се да се оправя до другия петък, че ще си идват децата за годишнина на майка ми и се притеснявам за внучката. Нещо ми се развали Великдена, още се чудя кога да боядисвам яйцата. А и не знам за тези дни ще се оправя ли, или ще разваля всички празници. Ако някой знае нещо за по-бързо оправяне да пише. Гадно ми е и реших да си помрънкам.
А на вас желая прекрасни Великденски празници!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.15 19:57



Маммита, много упорит е този херпес, но ако и ти си упорита, ще му видиш сметката!


Тук ти предлагам само щадящи средства, които можеш да използваш без странични ефекти.
На твое място щях да използвам всички, защото част от тях се борят със самия херпес,
другите - засилват имунната система, за да се включи и тя в борбата:

1. Рус Токсикодендрон 9 СН (или 15 СН, или 30 СН) - хомеопатично

2. - по 500 мг от аминокиселината L-лизин, приемани до 4 пъти на ден на гладно, може да даде чудесни резултати.

3. Смесваш 5 капки масло от мента със суров мед. След това прибавяш тази смес към силна отвара от градински чай или розмарин. Изплакваш устата си с тази отвара по няколко пъти на ден. Това регулира рН на устата и лекува инфекцията. Дневната употреба може да предотврати пробиването на херпесите.

3. Памучен тампон, напоен с масло от чаено дърво, поставяш върху херпеса за убиване на вируса, след което за омекотяване е добре да го намажеш с лавандулово масло и гел от алое (опитай само с лавандулата, ако ти е трудно да се снабдиш с алоето).

4. Витамин С на прах (натурален, цена около 6 лв за 100 г)

5.

7. Прополис (клеева тинктура) - 20 капки се разреждат в 50 мл вода или мляко, които се приемат 3 пъти дневно 1/2 - 1 час преди хранене.

8. Пчелен прашец - 1 суп. л. прашец с 2 суп. л. мед и 1 суп.л. лимонов сок, разтворени в хладка вода преди хранене.

Успех, Маммитка, и ни дръж в течение!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.04.15 20:46



Благодаря ти, Джул. Надявам се да премина и това. Щв пробвам от твоите рецепти. Яд ме е само, че ползвам алтернативи за имунитет-и пак ме хвана, но ще се оправя. Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано10.04.15 10:25



Дъщеря ми миналата година имаше херпес зостер - по-острия период премина за около седмица. Не е ползвала нищо за лечение и облекчаване.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: MamaD]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано10.04.15 11:48



Успокои ме, МамаД. Аз провеждам лечение и в болница и се надявам да се оправя до другия петък, докато дойде внучката. И аз го карам по-леко. Благодаря ти и весели празници!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.04.15 22:56



....Яд ме е само, че ползвам алтернативи за имунитет-и пак ме хвана... Разсмя ме :-) Смятай колко зле би била без подсилващите и подкрепящи имунитета нещица. Увеличавай дозите. Ще се оправиш!
Живот и здраве желая!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: ha!]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано10.04.15 23:14



Благодаря ти!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: mammita63]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано11.04.15 00:06



Тези вируси, сме ги прилапали някога, спят си в телата ни и само да поомекнем и си показват рогцата. Няма отърване, няма очистване. Номерът е тялото да има силите да ги отхвърли, за момента и да има силите да не им позволява да надигат главици друг път.
Моят личен опит е, че на различни тела им действат различни неща. Аз, споделяйки, не настоявам.
Ти си знаеш какво ти помага, какво би опитала и така. Успех!
Много тежък ми бе денят, мрънн
Живот и Здраве желая!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: ha!]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано14.04.15 00:46



Мамитче, само да спомена, че и аз имам такъв, те, доколкото разбрах от д- р Делчев, са два вида. Моите стойности са далеч над референтните. Нищо не ми изписа д-р Делчев, само ако се обостри, както казва Юлето, тогава можел да мисли за лечение. Имам и остри периоди, да, ще пробвам нещо от посочените от Джул.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.15 15:42



Успех, Пиранка, и не забравяй да споделяш как реагираш, за да обогатяваме опита си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.15 12:25



Охххх, реших и аз да помрънкам...от вчера ни в клин,ни в ръкав ме заболя кръстта.то не че си нямам болест в него азма много години не ме болеше....та сега съм като наст...а

Космото е на мен отдолу мазане с Румалая -мас после вълнен колан и повечето лежане. Ще мине ама реших да ви се оплача, та дано по-бързо да мине.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.04.15 17:30



Флорче, ще ти мине. Ние Овните сме упорити. И аз да се отчета. Вчера ми приключиха антибиотиците и днес бях на контролен преглед. Лекарката каза, че всичко е наред. Имам още обрив, но засъхва. И най-важното е, че няма опастност за детето-нали ще си видя кукличката в петък. Дори го прекарах този херпес зостер по-леко. Сигурно съм го хванала в началото. Ще ме бъде, няма друг начин...

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.04.15 00:37



Маман,''пробвай и с дяволски нокът'''

мажеш и после слагаш колани/той попива

п.п.не се натрапвам-но на нас двамата с по скорошни болежки/не хронични/-действаше-на цялото тялоимам много за докладване,но сега немога-по после



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.04.15 21:35



Момичета, кръстта мина забравих за болките когато дъщеря ми се обади да ми каже,че е пипнала някакъв вирус и сили няма от повръщане и разстройство.И аз веднага заБравих за кръстта.Докато не се почуства добре,спях с моБилния до главата си.Но разгеле всичко попремина,вече е доста по-доБре а и мен кръстта ми мина,днес свалих космодиска. Аз съм много доволна от него и когато ме заболи всинаги го слагам целия и по гръбнака и на кръстта и до два дена всичко отшумява.Ефи да дяволския нокът е хубав но в момента нямах и затова се мяазах с Румалая от Еюрдервата.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.04.15 05:42




децата са за всичко,и хубаво и лошо,лек за душата




Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.04.15 09:20



И аз да помрънкам, събуждам се, гърлото ме боли /отново/ носът запушен, всички стави ме болят, главата кънти като празна кофа.


Какво беше това чудо тази зима, не знам.
А и малчо трябва да гледам, че са на работа, а ми се лежи...

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано18.04.15 11:36



И аз като теб, Бубе !Дано издържа до 6 вечерта без дА убия някой!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.04.15 11:36



да идвам да помагам,ще си играем-ти ще жмиш,аз ще търся, а детето ще се крие,и играта е на лице



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано19.04.15 04:40



Няма ли да заспя най- после! Утрд ще съм на парцал .



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.04.15 07:13



И на мен ми се случваше в последните дни. Чаша топло прясно мляко с мед може да свърши работа.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано19.04.15 09:24



а,който не обича мляко


преди години ми даваха от коза-без захар,без варене......и необичам



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.04.15 10:44



Момичета вчера четох ама ако го намеря ще го постна де - та ако не можете да заспите се прави следното: лягаш отпускаш се и вдишваш дълбоко през носа със затворена уста в продължение на четири секунди - после задържаш седем секунди и издишваш през устата осем секунди. Нервната система се успокоявала и след минута заспиваш сладко,сладко. Ами пробвайте деее



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.04.15 10:53



И аз не обичам козе, а пък неварено - дума да не става!


Опитай краве - топличко, подсладено с мед - може да ти хареса.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано19.04.15 13:47



Маман,само докато разбера секундите,ме хвана нервата

/майтап
/чета,гледам в тавана,мисля и се схвана от лежане и ставам ,но така разбера кой още не спи/от фейса/
Джул,проблема е че захар или мед слагам в неограничени количества във всичко/кафе,чай,мляко,десерти и.../затова просто отказвам да пия



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.04.15 18:56



Бубе, дръж се! Не знам какво правиш за имунната система, но го смени временно. Може организвът ти да е привикнал към тези мерки, та викам да пробваш нещо друго...

Тийче, има ли жертви ;-) Аз като не мога да спя толкова до късно не макам вече. Пия си 1/2 Зопиклон и сутринта съм екстра. Но много се старая да посягам към него само в краен случай, че така неусетно може да се подхлъзне човек....

Джулче, ми то много се е изговорило за прясното мляко. .. то си е рактежен фактор. Аз не смея. Ама чат пат може де.

Ох забравих още щой какво беше писал...

Пък аз снощи нещо се поопих и цял ден ми криво, глава боли, спи ми се. И ще пропуснах йогата днес. Ама това да е проблема.
В работата вече не сияя така, както първите три месеза. В много навален състав работим и много напрегнато и натоварено стана. Не знам какво ще правя, това си ми е професионалната сфера... Така и не събрах кураж да напусна, ама то после да не събирам кураж за друго...
Извинете за грешките. Още съм без комп в квартирата.

Редактирано от Ekna на 22.04.15 18:59.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано22.04.15 19:59



Ха -ха тъкмо заапивах и телефона завибрира ,че Ефи заоочна да пуска разни работи във Фейса.Няма проблем.трябваше да го изключа и да не спя върху него като идиот .

Зъб,силносъм отекла , температура и повеъщане.Утре ще го отварят. И ме тресе !Но вероятно ще поспя ,температурата ме кара на сън.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.04.15 00:40



Екна, мила, нека да е козе мляко. Има го дори в рецепти за лечение на рак.
Въпреки че не съм му фен, предполагам, че се свиква. Ползите са много.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.04.15 05:07







Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.04.15 05:12



Еми,всичките сте ми ''приятели,и затова дрънка,sory.


кой не може да спи,така прави




Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.04.15 16:32



а така ! Абсцес ! Снимчици ще ми навират в очите - ето няма нищо , този оток не е оток...Да съм една чума ще прочистя света за три дни !



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.04.15 21:03



Давай

ще помагам и да не сме ''чуми''...



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.04.15 22:24



Аз не мога да комуникирам с лекари - казвам им , че има проблем такъв и такъв ,не не било така.
После се оказвам права ,но проблемът вече е огромен.В Плевен разместих капачка на коляно и те пак за снимката се хващат А аз падам .като отсечено дърво буквално не мог да стоя
По късно един по възрастен лекар каза че трябвало друг тип снимка. Фасова. А йоляното на третия ден се самонамести нещо приплъзна. Оф нямам точна диагноза сожена от раз- а става дима за елементарни неща. И за лимфедема писаха че не било лимфедем. Е сега личи ,но толкова ли е трудно да си учат уроците.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.04.15 22:35



а отока от зъба го признаха чак когато устата ми се изкриви към окото и заприличах на Квазимодо.Думи нямам!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.04.15 10:30



Медицината ни наистина е в ужасяващо състояние! Най-страшно е при диагностицирането. Навремето имаше интернисти - спомням си един възрастен лекар в нашата поликлиника, който беше истински талант и в диагностицирането, и в лечението, при това с най-прости средства. Сега като си мисля, едно време и фелдшерите знаеха повече от повечето сегашни лекари! За съжаление ще става все по-страшно - причините са ясни. От години се доверявам основно на алтернативи, да видим докога...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: EFO75]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано24.04.15 16:46



Аз отдавна не се съм се включвала в темичката, ама като се е започнало да споделя: Много бързо се върнах към обичайния ритъм след хубавата почивка в Скандинавието- работа, деца, много чистене след първия купон вкъщи на тинейджъра... Ама това е нищо в сравнение с вчера и днес. Вчера Ники/ почти на 16 год/ си пукна ръката като паднал докато играл мач, смазан хрущял на растежа и 3 седмици гипсова шина..Днес ми звънят от училище на първокласника , че повръщал и имал висока температура...и ей така 2 дни по лекари и притеснения за малчуганите. Успокоявам се, че всичко ще премине бързо и леко



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kras4o_k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.04.15 17:26



То като имало да става, няма как да се размине, ами добре, че поне сте у дома.
Че ако ви бяха "сюрпризирали", докато сте при белите мечки... не ми се мисли!
Хайде, да минава бързо и леко! Прегръдки!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано24.04.15 19:29



Kраси, юнаци са ти те, а без рани- не може. И кой не би искал такава майка като теб





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.04.15 19:43



Ох Краси, напълно те разбирам...преди години и аз го изживях с внука. Уж за 40 дена в гипс на ръката, изкара три месеца,после раздвижване...Гледай да е добре с калция за да задравява по-бързо. При нас това беше голям проблем докато се калцира костта. Но ще мине както казва народа: ке ти мине като на кутре. Но виж малкия лошо с този вирус - и то ще мине ама ти е било писано малко тревоги.Нали знаеш, че след хубавото винаги идва нещо лошо. И обратно. И аз имах скоро проблем с внучката.Все на диета,че била напълняла а и от тренера й да не надвишава килограмите....накрая няма сили да тренира,черно виждане и диагноза железен дифицит.А сега де...почнах народните елачи мед с орехи,бадеми,лешници.пиене на чай от пресна коприва.н
Но докторите в спортното започнаха да й бият В12. сега е добре,но с мъка я тъпча с месо,щото тя е все на плодове и зеленчуци. Дано пак не се появи тази анемия...абе човек да не остава без тревоги ,все ще се намери нещо за притеснение.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 24.04.15 19:45.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано25.04.15 22:44



и аз да сложа своите стотинки в тази касичка ...
вече 3 дни подред всеки ден съм с кризи, спазми на цялото тяло, панкреас ли, стомах ли, черва ли... всичко ми боли...
дано да изтрая още един ден та да ходя в пон-к при кой да е гастро-доктор
и не ми говорете за бърза помощ, това е един дълъг разговор за яд, имах вече опити, спасявам се сама както зная и мога, а от тях само прехвърляне от тел на тел докато да ми кажат накрая, че вероятно съм в терминален стадий и по тази причина това се случва
ама не съм! а и съм бивше онко, а не настояще, в ремисия съм, това са някакви други неща, които отвреме на време ми се случват
и се храня здравословно, и безглутеново, и не употрпебявам купища хапове, а само най-належащи, защо ме мъчат така тия черва...
и съм гладна

, храня се само с чайове, но-шпа, инжекции боскулизин и в прегръдки с грейка



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор viara67 (член)
Публикувано15.06.15 09:36



В Пирогов не бях стъпвала от 2010 г.и то тогава по спешност заради една бъбречна криза. Чета и слушам непрекъснато как се оплакват хората от здравеопазването в БГ. Е сега по повод лека хирургична интервенция на майка ми направена в урологията на Пирогов разбрах за какво става въпрос. Ами хора, то е ужасно...даже ми дойде на ум асоциацията с болниците преди 150-200 г.когато в болница са отивали само бездомни и бедни хора, за да не умират по улиците... Трагедия е! Да оставим отвратителните и подтискащи условия от една страна...най-лошото е липса на нормална организация и отговорност на лекарите. Направиха операцията преди месец. Получи се усложнение. Казват - елате, обаче не насрочват ден и час, а ей така - елате сутринта. И да не навлизам в подробности за какво висене става
въпрос. Защо питам аз няма насрочен ден и час за контролен преглед като операцията е била при тях. Троснатият отговор на една сестра беше- не сме частна болница! Без коментар!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.06.15 13:52



А защо не сигнализираш ръководството на болницата? Нека в писмен вид да ти отговорят,
че нямат задължения за контролен преглед, след като "не са частна болница"!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор viara67 (член)
Публикувано16.06.15 11:02



Ако наистина имат задължение за контролен преглед, ще сигнализирам. Не съм запозната как е регламентирано всъщност, защото няма да се учудя, ако изписват човек и го пращат при личния да се оправя от там насетне сам.
На всичкото отгоре се оказа, че опериращия не е видял целия полип и не го е отстранил, така да се каже лекарска грешка...
И още нещо - чували ли сте за български лекари, които няколко пъти в месеца хващат самолета и отиват, в случая да оперират, в чужбина. Ей, за такъв гурбет не знаех, че има, разбрах и това. Ама навън надали така се отнасят с пациентите си както тук. Жалка история!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.06.15 11:15



Прекрасен ден на всички! С Красчо всичко ще е наред. Силно вярвам в това. Тя е прекрасен човек! С теб съм, Красчо!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.06.15 20:33



Кой, ако не ние, би те разбрал по-добре ... за жалост сравнението с третия свят е твърде близо до истината .... Единствения проблясък, което все пак е нещо, са частнике клиники, които все повече се роят, а това води до ожесточена конкуренция...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.06.15 22:31



Може да се направи справка по нормативните документи на НЗОК за клиничните пътеки, включващи
следоперативно проследяване.

например са посочени не един, а два контролни прегледа.

А колкото до лекарските "уикенди" - те са практика от доста време... Това обяснява доста неща, нали?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано22.06.15 18:48



А кое обяснява бездушието и безхаберието им?


За стотен път се сблъсквам с некадърността на русенските лекари.
Става дума за моя свекър - най-добрия човек , когото познавам. Преди около 7 месеца го приеха в тубдиспансера с диагноза туберкулоза Лежа 3 месеца там и го изписаха уж с подобрение. Месец след това започнаха тревожни за мен / но не и за лекарите/ симптоми : затруднено преглъщане, загуба на гласа, отслабване, лесна уморяемост. Постоянно го водех на прегледи в тубдиспансера и лично пред мен обясняваха, че нищо му няма. Последно правиха скенер и снимка и пак "Проблемът не е в белия дроб . Търсете го другаде." Два дни след това направихме скенер по мое настояване на частно и "Аденокарцином на бял дроб с множество метастази навсякъде".
Може ли белодробен лекар толкова да не види рак на бял дроб?
Стана дълго, ама съм бясна. Човечецът агонизира и само лекичко си пъшка, а аз вътрешно се разкъсвам от безсилие......

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано22.06.15 19:36



Съжалявам за свекъра ти, Нелгина. Желая ти сили.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.06.15 22:15



Какво да каже човек ... Съчувствам, Нелджи. Стореното-сторено. И нестореното също. А те все ще намерят оправдание.





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: nelgina]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.06.15 06:01



Може,всичко почти се получава от ''Недоглеждане' на снимки,изследвания и тн.
Не само Русенските доктори.....При мен 2004-2005г ме лекуваха за ТБЦ.И нали имам и други диагнози,беше същото,искаха 2007 да махат здрав бъбрек/ляв/ а примен всичко е ''декстра''......През 2012г. наново същите симптоми/като вашите/ и ми викаха че е от "ОТИН'',ДД,операции и тн.Накрая с мъж ми,направих скенер,цветна снимка-в М.А и В.Б. и се оказа че е ''Латеннтна ТБЦ бъбреци',с още по увредени в % бъбреци,уретър,надбъбречна жлеза.и до 2014 лечение, наново с всичките му хапчета,инжекции.../всеки месец дават/.При което 2013г. операция на 'пикочен мехур''и все още съм и в тоя диспансер...
Много сили и търпение.Много добре те разбирам какво тие я и на свекърти.....
Успех



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.07.15 11:47



Ех как го ненавиждам тоя онкодиспансер... След седмица и за ТЕЛК ще трябва същото да пиша, та хайде наведнъж





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано24.08.15 01:26



И аз ще помрънкам малко. У дома бомба е паднала. Тази седмица изби бойлера, на косъм от наводнение бяхме, после ми изгоря машината за мелене на брашно - комбайн, днес изпуши пералнята, крушките горят една през друга, странна работа, може би инсталацията нещо не е наред, чакаме техник, но както е тръгнало всичко ще изгори за кратко време. Хм....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Задигнаха ми колелото!нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано24.08.15 14:48



Задигнаха ми колелото! Не беше кой знае какво, нито скъпо, но си бях свикнал с него и ми пасваше. С една камара полезни инструменти в чантичката.



Каква връзка има с този клуб ли? Значи, яви ми се едно странно на вид кожно образувание. Не боли, не сърби, седи си и бавно нараства дълго време. Тялото ми е общо взето като справочник на кожните тумори, ама па точно такъв в колекцията си нямах до момента. Имайки предвид кожно-онкологичната си история, ме обземат леки до умерени притеснения и като всеки уважаващ себе си мед-аматьор почвам да ровя по дерматологичните сайтове, които по неволя съм букмаркнал. Естествено, това става в петък привечер. Снабдил съм се с разни полезни мини-микроскопи, та и с тях го гледах и сравнявах с картинките по сайтовете. Е, нямат възможностите чак на професионален дерматоскоп, ама вършат работа, достатъчно да те тръшне поне хипохондрия. Особено осветен и с увеличение, туморът изглеждаше още по-потресаващо. В крайна сметка го докарах до ... нодуларен меланом, чиято теория е твърде мрачна. Той може да прогресира до тежка фаза за от 2 години до ... 2 седмици.

Та, пържих се в собствен сос събота и неделя и днес отидох в кожната клиника. Мислех си с автобуса или дори пеша, но в крайна сметка реших с колелото, че е готино времето. Там го заключих пред вратата за едно кошче за боклук, влязох вътре и съм се бавил неповече от 20 мин. и като излязох го нямаше. Много лесно бързо крадат колела и никакви ключалки не ги спират, гадоете.

А какво стана в клиниката, може да прочетете продължението в темата .

___
Велосипед с моторче е сигурен път към надуваемата жена.
(Аз)


Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.08.15 14:49



Най-вероятно е инсталацията, не вярвам при вас да подават променлив ток. Защото при нас се случват и такива неща...

А иначе - нали знаеш, че хубавото и лошото вървят ръка за ръка - нека лошите новини да са с ел-уредите, а добрите - със здравето! Онова, с уредите е поправимо.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Задигнаха ми колелото!нови [re: Phillip]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.08.15 14:55



Още го няма в Добрата новина, вероятно в момента го пускаш, но щом е там, резултатът е ясен.

Ами какво да кажа - същото като на Калояна с нейните ел-уреди. Законът за равновесието в действие - при опасност от голяма беля, ви се отнема нещо материално, за да се разминете с по-голяма беда, касаеща здравето и живота. В този смисъл, любимото ти колело трябва да е щастливо, че е паднало в жертва на твоето здраве!

"Совите не са това, което са..."

Тема Готово.нови [re: *jull**]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано24.08.15 15:08



Е, нямаше начин да пусна толкова бързо една след друга темите, най-малкото заради линковете в тях.

___
Велосипед с моторче е сигурен път към надуваемата жена.
(Аз)


Тема Re: Задигнаха ми колелото!нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.08.15 18:41



И на мен преди няколко години ми задигнаха колелото. Хем от заключена изба. От тогава нямам. Ама не помня ползите за здравето какви са били



Последен ден от отпуската и следобед за загрявка в работата. Утре на среща с Биг Босс-ката и съвсем ще загрея, хаха.

А, и маркерът ми се е покачил малко... ще трябва да спра цигарите, алкохола, храната, работатаа и какво още.... Ообаче сексът няма да го спирам, той предизвиквал производството на антиракови вещества. Жалко, че мъж ми е отново на път, но пък добре, че си е назначил синтетичен заместител Ще трябват нови батерии

Ама да ви кажа, всеки път като отида на море ми се вдига маркера, ъхъмм... Хем бях само за 3-4 дни и все под чадър (или в кръчма ). Може и подсъзнателна психопрограма да съм си заложила вече в главата - море=рак.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.08.15 18:48



Кали, имаш си прекрасен фон, на който всичко друго са досадни подробности! Все пак е разтоварващо да си помрънка човек, понякога. Особено ако е за такива неща



Интересно Животът/Съдбата/Бог колко неща би поставил на везната.... Пожелавам ти бойлерът, комбайна, пералнята и крушките да са били достатъчни и скоро да се решат и тези проблеми, след което проблеми да няма!



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.08.15 10:09



Темата продължава под № 2 -



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.