Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за мрънканенови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано27.08.14 08:36



преди два дни правихме профилактични прегледи и изследвания за моят скъпи, та реших и аз да направя Са 19-9 /туморен маркер за деб.черво/,
а може би и не трябваше, две години не съм го правила и живях спокойно ...
сега вече 3-ти ден седя и треперя, резултата все още не е готов, а казаха, че на следващия ден ще го видя в и-нета...
уф, за какво ли ми трябваше това преживяване...





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано27.08.14 09:53



пфу!
всичко е ОК!!!


излезе резултата: по-малко от 0,6 при референтни до 34
ГАДОВЕ НЯМААА!

тичкам да пействам в друга тема за радостите



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано27.08.14 16:03



градски транспорт ...на един ръб.- всичко се размина . от днес тези автобуси вече са подменени с нови пътува се по- цивилизовано



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Tia maria]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.10.14 10:00



Не знам дали да се оплача, че клиниката по Онкология тази седмица не работи /абсолютно неправомерно тяхно си решение!/ и си пропускам 2 важни вливания, ама вече нямам сили да се боря с това. Освен това, миналата седмица д-ра ми отсъстваше и минах при друг, при което си взех досието и какво ли ми трябваше да го гледам, оказа се, че на 08.10 съм правила Херцептин, на 15.10. трябваше Зомета, а в досието е изписан пак Херцептин. Ако 2 поредни седмици са ми влели Херцептин с концентрация за 21 дни, т.е. съм предозирана, не знам как не съм получила инфаркт, а лекарството за костите не ми е влято месец и половина. Аз си пиша всичко в един тефтер и в понеделник с д-ра ще изясняваме нещата. Ама така е, като искам много да знам! Ако не бях видяла щях да си живея много по-спокойно!
Погледнато от друга страна защо пък да не се похваля, че тази седмица съм почивка от вливания – повече от 3 месеца не ми се е случвало. Май клоня към второто, няма да го мисля, сравнително добре се чувствам, взех едни парички от извънреден труд за изборите и утре мисля да заведа семейството ми на вечеря. Имам нужда от положителни емоции, та дори и сама да си ги създавам, доколкото е възможно.
Хубав ден, момичета!





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано29.10.14 10:33



Хубав ден и теб, миличка!


Правилно решение - точно така! Желая ти чудесна вечер!
Не мога да ти помогна с нищо в момента, но ако от това ще ти стане по-леко - отвратена съм от т. н. зравеопозване.
Знаеш ли аз какво правя в последно време, когато отивам на лекар (не се гордея, но тактически е много резултатно) - първо намирам за какво да вдигна скандал и след това пристъпвам към съществената част. Действа! Опитай! Като чета написаното имаш повод за повече от едни скандал!



Тема в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 11:29



Как така не работи?!?! Ох... Наденце... хубаво е да имаме нерви да правим нещо в такива случаи, но те разбирам много, много добре, вярвам всички те разбираме ....

Понякога едно мейлче, в което да опишеш проблема си върши работа, поне колкото да ти олекне. Аз така съм писала до директора на Онкологията. Не последваха кой знае какви промени, но ми олекна малко.

Аз също така пиша и жалби, но също като Вики, както е споделяла, най-често не ги изпращам. Обаче като пиша, пиша и се поуспокоявам.

За всеки случай и за бъдещи случаи помествам тук контактите на

и



Тема Re: в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: Ekna]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано29.10.14 13:40



Я, стига!
Не правя жалби, не пиша мейлчета! С най-просташки маниер слагам ръцете на кръста и спретвам прилично скандалче (ако се вярва на бившия ми съпруг в две неща съм ненадмината - къпана баница и скандал

).
След скандал всички доктори, без изключение, омекват и започват да се държат с мен като със средно интелигентен човек - явно това е начинът да докажа, че не съм "захлупена" и няма да позволя да правят с мен каквото им хрумне!
След химиотерапийте, в Пловдив ми отказаха лъчетерапия под предлог, че операцията е направена в София. И какво като написах жалба?! В отделението по лъчетерапия отказаха за ми издадат изходящ номер, а когато се обърнах към здравната каса, започнаха да ме кандардисват, че имали право при тези обстоятелства. В най-големия пек - средата на юли се наложи всеки ден в продължение на един месец да пътувам до София и обратно, защото в отделението в София нямаха свободни места.



Тема Re: Тема за мрънканенови [re: Viktoria 999]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.10.14 14:07



Това с неработенето на клиниката обикновено го правят между Коледните и Новогодишните празници. И както се досещате, пациентите се отлагат и интервалите м/у вливанията се увеличават. При един от тези случаи – писала съм тук, изпратих мейл до Пресцентъра /друг начин за достъп няма!/, като си поисках лекарството – пак Херц., за да си го сложа в друго лечебно заведение. Те незабавно реагираха, д-ра ми се обади още след обяд и ми насрочи дата преди да затворят клиниката /вместо на 21 на 18.тия ден, само да мирясам/. Скандали не съм вдигала, но си търся правата и не си затрайвам и от това има ефект, всички ме уважават, но си имат едно наум и не ми просрочват датите.
В сегашния случай не знам каква е причината – някои пациенти говорят, че нямало средства за разплащане със ЗК, но няма логика това да важи само за една седмица. Най-вероятно ще се пренасят – в клиниката беше извършен ремонт още лятото и все още не са се нанесли.
Иначе не искам да се конфронтирам с персонала, защото са много свестни и са ми правили много компромиси или услуги, а в случая те не са виновни - така им е наредено. С доктора имаме негласна уговорка, че той е много зает и разсеян – обаждам му се в понеделник и го подсещам за сряда, междувременно той ми подготвя документацията, изписва ми лекарствата, в сряда рано преди оперативката ми дава бележка за кр.изследвания и по този начин ми спестява редене на 2 опашки. Та аз съм малко специален пациент. Ама ето че пак трябва да контролирам и него, не стига че и в къщи трябва все да подсещам и контролирам още трима мъже! Пък и накрая все аз съм виновната или потърпевшата!
Добре се намрънках, момичета, ама нали за това е тази тема!





Тема Re: Тема за мрънканенови [re: N O6O6]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано29.10.14 17:13



Тя тази държава няма да се оправи!
Аз не разбрах, обаче, от кога станаха толкова незаинтересовани тези лекари.
То от тези пътеки и желанието за печалби на фармацевтичните компании дойде най-голямата беда. Аз никога не съм вдигала скандал - нали поназнайвам малко след 6 години четене на специализирана литература в областта на онкологията някой са ме приемали доста на сериозно.
Пред други, особено в малките провинциалните болници - това не върви. Там нищо не върви. Не дават телефон за връзка, не те свързват с лекаря, когото търсиш. "На място!" - е как да отида като аз живея в София, а пациента някъде другаде. Никаква съпричастност, компетентност (.....) и голям апетит за пътеки.
Сега да се върна на случая с Надето.
Питай мила, може и техническа грешка да е станала в досието. Четейки вторият ти пост - най вероятно.
............и след това, както прецениш.



Тема Re: в.24 часа и Господари на ефира - контактинови [re: Viktoria 999]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.10.14 17:23



Ами имам някакъв спомен, че разказваше за някаква жалба, която така и не си подала. Може би за това ставаше дума, което разказваш.

Но между другото, откаже ли някой да входира нещо, може да се изпрати с обратна разписка.

А то вдигането на изкусен скандал си е майсторство. Не всеки го умее. Аз имам една такава героиня - моята Маяна Уичълдроб, с чието име се събудих една сутрин в главата си. Тя умее това до съвършенство, но така и не съм завършила историята Ако на някой му се чете незавършена история, ето я:




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.