Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Cuмeoн Гeoprueв]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.04.12 14:53



Искам да попълня белия списък на лекари които ми помогнаха да съм в ремисия. Това са д-р Марков от Онкологията в Дървеница,д-рите Лишковска,Игнатова и Тошева от КОЦ-Враца.Д-р Марков ме оперира,а другите са химиотерапевти. Благодарение на тях се чувствам добре. И за всичко не ми поискаха и един лев.Дано в България има повече такива лекари.На всички желая доживотна ремисия!

,,Всеки изживян ден е една малка победа"



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: mammita63]  
АвторMepu (Нерегистриран)
Публикувано18.04.12 18:23



Браво това е страхотно,радвам се от сърце за вас и Ви пожелавам вечна ремисия!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор krista73 (непознат )
Публикувано04.05.12 14:24



За съжаление аз ще добавям черния списък с името на една прословута професор Хаджиева в Исул. Арогантна, груба, в контраст с хуманната й професия, поведение на дива селянка, тази жена обезглавява надеждата на много болни и техните близки с отношението си. Горещо препоръчвам, ако не искате някой да умъртви надеждата Ви, стойте далеч от тази жена.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krista73]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано05.05.12 11:17



Лекарите, които идват тук и четат черния и белия списък са хора, на които им пука. Аз ви ги препоръчвам. Те са за белия списък.
Като цяло, обаче се очертават две големи противоречия. Първото е, че в кодексите към БЛС има точки, които на практика забраняват на лекар да критикува колегите си пред "външни" хора. Неспазването на тези точки е повод за наказания и морални забележки. Второ, специално за рака, си представете следната картинка, която обяснява защо към лекарите от черния списък летят телефони и псувни.
Представете си пирамида, на върха на която са хората, които определят кой научен проект да получи финансиране и кой не. Под тях са професори, доценти, докторанти и други от абсолютно всякакви катедри. Има химици, физици, биолози, клиницисти всякави специалности. Поне половината от научните работи са свързани директно или косвено с рака. Ако някой докторант иска да остане на работа, трябва да започне научна работа примерно на тема "Как да създадем метод, чрез който да направим малки "гранулки", да ги изпратим на колегите на горния етаж да ги напълнат с химикали, които да отидат при колегите от третия етаж, за да ги инжектират в мишки болни от рак, за да видим дали гранулките специфично ще атакуват само раковите клетки или, както винаги, всичко наред". Такъв проект струва много пари и пари веднага се отпускат, на мига. Ако няма в България, чрез контактите на научните ръководители с чужбина, пари веднага се намират.
Има доценти, коита през последните двайсет години само това правят. В същото време по вратите на катедрите им се появяват некролози. Техните семейства се стопяват от рак. Някой път цели катедри си заминават. Не винаги е рак, но често семействата им умират от това, което доцентите лекуват.
Никой няма интерес да види една елементарна истина. Истината е, че всичко, което доцентите притежават (звание, длъжност, заплата, статут, пенсия в бъдещето, пет командировки в чужбина на година, "вярна" семейна половинка, деца, които искат да станат и те доценти някой ден) се "хранят" от борбата с рака. И това в една доста мизерна страна като България. Дори и да им умре едното дете от рак, критиката е много рядка, защото другите доценти не са с по-малко ангажименти от тях. А пари трябват за всичко. Затова загубилият детето си се "компенсира" с повече спокойствие и често става професор в името на осиротелите внуци.
Тук там, когато му стане много тежко, доцентът може да "изтърси" нещо като, примерно "действието на химиотерапията е същото като на лъчетерапията. Създава свободни радикали, най-вече от водата, те убиват клетката, но не специфично раковата клетка, а наред".
Пробвал съм, в по-спокойна обстановка следното. Предлагам им следната идея. Имаме здрав човек със здрави клетки. Нещо се обърква и някои клетки стават ракови, като непрекъснато се делят. През последните сто и нещо години - за лъчетерапията, и за последните тридесет и пет години за химиотерапията, подходът е бил "дай да объркаме обърканите ракови клетки, до степен поне да им се обърка деленето да не се делят повече (ремисия) или да им се обърка живота и да умрат (пълна ремисия)". Логичен подход в съвременния агресивен свят, но за съжаление се объркват и здравите клетки. В малки дози, преди да убият клетките, и химиото, и лъчето объркват клетките и са канцерогенни. Това доказва, че рака е объркване и, че и лъчето и химиото също са объркване.
До тук доцентите са ,обикновено, съгласни с мен. После, обаче нещата загрубяват, защото им предлагам вместо да се бори с объркване нещо, което вече е объркано, да се оправя. Това е единствения начин изкараш от състоянието им на постоянно делене обърканите клетки без да объркаш още необърканите. Елементарно просто е реализирането. 2smart4all беше дал линк с поправяне на обърканото за три минути.
За такава "философия на разсъждение" няма отделен нито един лев. Няма симпозиуми в чужбина, няма специализации, няма нищо. В най-добрия случай, човек, който изповядва тази философия няма да влезе в затвора. Никой доцент не е мазохист и се пази от всичко, което не е в крак със "съвременната наука". Колкото по-добре живее и колкото по-богат е един човек (доцент), толкова по-голям конформист е. Колкото по-богат е дин човек (доцент), толкова по-често споменава думата "шарлатания" за всичко, което не е подплатено с пари по даден проект.
Ще ви дам само един пример. Студент пред завършване. И двамата му родители са лекари. Бащата е военен лекар. Дават се пари за това, че е полковник и за това, че е лекар. Разказвам му за това как да намери в интернет клипа на 2smart4all и, че с машина ще стане по-бавно, примерно не за три минути, а за три седмици. След една седмица го питам дали е гледал клипа и той ми отговаря "Ох, чакай, че съм затънал в проблеми. Трябва да си купувам кола и тука едни неща със застраховката. Нямам време да дивотии. Най-вероятно клипа е менте".
На такъв почти "лекар" дори и да му "хванете" вниманието с някоя пачка, с която ще си реализира някоя "своя" идея, примерно да си купи мотор и да се чувства мъж, надали ще ви е от полза, ако я закъсате. Препоръчвам ви, дори и цял живот да сте предпочитали контакти с "успели" хора, ако в живота ви нахлуе нещо "неприлично" за едно добро семейство нещо като рака, да се ориентирате към точната противоположност - "прецакани" от живота лекари, които много работят и малко получават, които другите определят като "мазохисти". Примерно, във въпроси към лекарите тук вижте кой отговаря на всички въпроси, въпреки че не му се плаща и идете при него. Такива "балъци" са родени за специалността си и биха плащали, за да я работят.
Логиката, обаче е друга. Видиш ли хирург с Порше, бягай при него, защото е страшно добър. Видиш ли скъпо лекарство - пий го, защото е страшно ефикасно



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krasiva]  
Авторkrista69 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.12 08:28



напълно съм съгласна с теб,досега лекувайки се така,нищо не постигнах,моля те,пействай тук адреса на това клипче





Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krista69]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано07.05.12 11:32





Този линк е на 2smart4all. Напиши името на лектора в youtube.com и изислушаи* радиопредаванията с него и цялата лекция. В нашата група от 12 души има 4 дето имат роднини, които са ходили при Ванга и тя е видяла какво ще стане с тях. И тя е лекувала по подобен на4ин.Асиста го копира на компа.
Аз така не мога да лекувам, но знам как да се направи подобна машина.



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: krasiva]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано14.05.12 21:27



Искам да добавя към " БЕЛИЯ СПИСЪК " :
1. Доц. Явор Корновски- окръжна болница Варна


И към " Черния списък "
2. Д-р Филев- онкодиспансер Варна



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: Cuмeoн Гeoprueв]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.12 16:23



Той колегата е написал основното за д-р Христова. Великолепен лекар! Не бял ами ако има златен списък! Внимателна, ерудирана, отзивчива! А колко е красива....!!!



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: vesi_65]  
Автор 26sisi26 (непознат)
Публикувано07.09.12 00:57



искам да Ви попитам дали някой е ходил при доктор ОРЕШКОВ от Токуда .
Аз записах тате за14.09.2012 ,но ми се иска да разбера нещо повече за него ако някой е ходил моля да ми пише



Тема Re: ЧЕРЕН И БЯЛ СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕнови [re: 26sisi26]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.10.12 10:11



Темата е на Гaби9 :

"Аз пък за ИСУЛ съм чувала само хубави неща....." (изказване на Факличка)

Знам, че не това е точната тема, но да знаеш (и всички други, които четат), че това отдавна вече не е така. Има отделения там, като неврологичното, които още са на ниво, но повечето са почти на "доизживяване" и работещите там не са хора, на които можеш да разчиташ...

Преди година баща ми си отиде, и всички сме сигурни, че началото на края му тръгна точно от там. За една нощ го превърнаха в труп и никога повече не дойде на себе си...В интензивната кардиология. Доцент Златарева - шефката - никога не се доверявайте на нея!!"

"Совите не са това, което са..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.