Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.10 11:44



Много, много благодаря, миличка!


Моя близка с тумор на белия дроб от 5 г. (неоперабилен, преминала химио и лъчетерапия, но в ремисия), преди известно време напипала топче отзад на врата си. Та въпросът ми е дали има с кого да се консултира по телефона във Варна, за да й кажат дали ПЕТ-скенерът е подходящ за нея или трябва да отиде там (което би я затруднило) и на място да преценят.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.10 11:46



Много, много благодаря, миличка!


Моя близка с тумор на белия дроб от 5 г. (неоперабилен, преминала химио и лъчетерапия, но в ремисия), преди известно време напипала топче отзад на врата си. Та въпросът ми е дали има с кого да се консултира по телефона във Варна, за да й кажат дали ПЕТ-скенерът е подходящ за нея или трябва да отиде там (което би я затруднило) и на място да преценят.

И все още ли може да се отива там без направление?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: *jull**]  
Автор MamaD (член)
Публикувано18.01.10 20:31



Значи , няма никакви промени . Трябва химиото да е приключило най-малко 1 месец преди изследването, за прицелните терапии това не важи. Тя щом е в ремисия, значи няма терапия, а изследването е подходящо за всички онкоболни. Тя, макар и в ремисия, така или иначе трябва да си прави контролни образни изследвания, защо да не е ПЕТ? Няма да и откажат.Да се обади по телефона за дата и интервюто, а предишни епикризи и образни изследвания да изпрати по пощата. Може да каже, че лек. онколог я е насочил към ПЕТ/КТ. Стискам палци тази бучка да се окаже нещо незначително.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.10 22:47



Благодаря ти пак!

Преди малко говорих с жената, в сряда й е назначен скенер, но още утре
ще се обади във Варна. Дано да е подходяща за това изследване и най-вече - да има късмет милата...

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 18.01.10 22:53.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.10 14:53



Моята позната звъннала във Варна да проучи въпроса с ПЕТ-скенера, но на нея й казали,
че трябва да има направление от терапевта си след консултация с онкокомисия...


Явно нещата вече са се усложнили. Може би има много желаещи...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: *jull**]  
Авторbellissima (Нерегистриран)
Публикувано23.01.10 19:39



Миналата седмица моят съпруг занесе всичките ми изследвания и съм записана за 5.02.2010г..Разговарял е с лекар и му казаи, че съм точно за тях. Не са искали никакво направление.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: *jull**]  
Автор MamaD (член)
Публикувано23.01.10 21:13



Jull, да не би болния да няма още диагноза? Какъв онкокомитет искат? Аз когато се обаждах не ми споменаха такива неща. Нали ПЕТ/КТ е безплатен само за онкологично болни, та си мисля, че човек ако няма потвърдена диагноза, може и да искат нещо допълнително.

Редактирано от MamaD на 23.01.10 21:21.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.10 22:21



Напротив, жената е диспансеризирана от 5 г., преминала е химио- и лъчетерапия... Нямам представа какво е обяснявала и какво са я питали, нейната терапевтка в момента е в отпуск и като се върне, ще говорят. Не знам дали няма да се опита да я разубеди... Самият факт, че терапевтите не насочват подходящите пациенти към това изследване, вече е смущаващо.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: *jull**]  
Автор MamaD (член)
Публикувано23.01.10 23:35



Да Jull, сетих се, тя е с рак на белия дроб и е в ремисия. Ти по-горе си споменала. Защо не пробваш ти по телефона пак да запиташ за нея. Нас ни глед д-р Данчева, много е мила. Като се обадиш, ама да е по-раничко, преди да е дошъл изотопа и поискай да говориш с нея. Не казвай, че вече е говорено с тях за случая.
Колкото до това, че терапевтите не насочват пациентите към това изследване, ами май има доста терапевти дето си я карат по старо му. Има и такива дето не са наясно с това изследване, има и даже терапевти които още не знаят, че го има и в БГ. Всякакви ги има, както във всички професии. Въпросът е ние да си намерим "нашия" лекар.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.01.10 10:56



Не мога да говоря вместо нея, защото не съм в течние на болестта и лечението й, а в този телефонен разговор задават конкретни въпроси. Сега жената чака терепевтката й да се върне на работа и да разговаря с нея. Дано не й откаже по някаква причина...



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.