Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Размеринови [re: suni1234]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано19.05.10 07:35



Вчера 18 май бяхме на ПЕТ скенер във Варна. Силно съм притеснена и тези дни очаквам поредия удар. Като пристигнат резултатите ще пиша. Ако някой има въпроси ще отговоря.



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.05.10 09:13



Стискам ти палци, миличка, дано притесненията ти да са напразни!
И каквито и да са резултатите, не ги приемай като присъда!
Човекът е "жив дявол", все му намира изхода, а тук сме много дяволчета!


Докато чакаш, си намирай работа, срещай се с хора, за да не мислиш само за това.
Знам какво е да очакваш резултати, но също и да преборваш болестта!
Така че - КУРАЖ! Я, виж колко сме до теб!

Прегръщам те!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Размеринови [re: *jull**]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано19.05.10 12:41



Благодаря ти jull! Добре, че ви познавам чрез клуба!



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано26.05.10 20:04



Това са резултатите от ПЕТ скенера, които за съжаление не са оптимистични.
Резултати от ПЕТ/КТ скениране с администрирана активност FDG 12.3 mCi
се установи:
Изобразяването на мозък не демонстрира патологични промени в разпределението на радиофармацевтика. Нормално натрупване на радиофармацевтика в цервикални лимфни възли.
Изобразяването на гръден кош не демонстрира патологично натрупване в бели дробове.
Липсва хиперметаболизъм в медиастинални, хилусни и аскиларни лимфни възли.
Изобразяването на абдомен показва нормално натрупване в панкреас, слезка, бъбречен кортекс и събирателна система.
Черен дроб - единичен калцификат в 6-ти сегмент - без фокуси на
патологична активност.
Липсват хиперметаболитни абдоминални лимфни възли.
Уголемена лява НБЖ с леко повишен глюкозен метаболизъм SUV max 2.9.
Множество мазентериални лимфни възли, накои от които
конфлуиращи, с размери от 6-15.2 мм и патологично повишено натрупване на
радиофармацевтика SUV max 8.5.
В областта на ректума и анастомозата се визуализира дифузно повишено натрупване на радиофармацевтика, вероятно с инфламаторен характер.
Липсват хиперматаболитни тазови и ингвинални лимфни възли.
Костни структури - не се установяват зони на патологичен метаболизъм.
Заключение: ПЕТ данни за дисеминиране на основното заболяване в мезентериални лимфни възли.
Промените в областта на анастомозата вероятно са инфламаторни анастомозит. Уместна е ревизия на локалния статус.
Лява НБЖ с гранично повишен глюкозен метаболизъм SUV max 2.9 -
уместно е проследяване.



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано27.05.10 09:10



Здрасти, Гале


не е оптимистично, ама пък не е и зле. черен дроб е добре- супер!

В областта на ректума и анастомозата се визуализира дифузно повишено натрупване на радиофармацевтика, вероятно с инфламаторен характер- инфламаторен е възпаление, нали?
Притеснително е това, нали- Уголемена лява НБЖ с леко повишен глюкозен метаболизъм SUV max 2.9. Обаче 2.9 е много нисък показател, това също е добре. Само тези мазентериални лимфни възли са притеснителни.
Всъщност, лаически си разсъждавам, нека МД да каже.
Исках само да те поздравя и успех в изковаването на стратегия!



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Авторi_miteva78 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.10 19:49



Здравейте,бихте ли ми казали как може да се запиша за този скенер и каква е цената на изследването.Благодаря Ви



Тема Re: Размеринови [re: i_miteva78]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.05.10 20:02



Здравей, прочети цялата тема (ако не си го направила) - там е описано подробно
при какви условия скенерът е безплатен. След това, ако имаш още неясноти, питай!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Размеринови [re: *jull**]  
Авторi_miteva78 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.10 21:50



Здравейте отново,искам накратко да разкажа за моят проблем с надеждата някой от вас да ме посъветва към кого да се обърна.Става въпрос за моят свекър/61г./Постъпи в Русенската болница за изследвания,тъй като беше започнал много да слабее,няма сила и апетит и докторите след направените изследвания заключиха ,че има РАК /незнайно къде/с множество разсейки в черният дроб.Регистрирахме го в онкодиспансера,но от там нищо не правят...за тях явно той е в графата БЕЗНАДЕЖДЕН .Нито предлагат някакви изследвания,нито някакви терапии нищо.Случайно намерих тази тема и искам да ви попитам има ли шанс свекър ми да бъде прегледан на този скенер и ако е възможно да получи някакво адекватно лечение.Изчетох цялата тема ,и това което разбрах е че хем се изисква направление от онколог хем може и без.На база получените резултати може ли да се надяваме на съдействие от Варнеснките медици,защото нашите явно са го отписали човека.Каквото и да е мнението ще го уважа ,имам нужда от малко съвети ,имам нужда да ми помогнете да намеря пътя по който да тръгна ,а за останалото знам че е Божа Работа.Благодаря Ви и ви пожелавам успех в неравната борба.



Тема Re: ПЕТ скенер- Софиянови [re: i_miteva78]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано08.06.10 13:07



Здравейте, чух от болни в онкологията, че в ВМА- София вече има ПЕТ скенер и то по-модерен от този във Варна. Някой знае ли нещо по-въпроса? и дали безплатен ли е за онколболни?





Тема Re: ПЕТ скенер- Софиянови [re: nelly_83]  
Автор tzveti61 (новак)
Публикувано08.06.10 14:16



Аз се обадих във ВМА да питам дали е вярно, някакъм мъж каза, че при тях няма, но ще има в Медицинска акадамия след 2-3 месеца , но не съм съвсем сигурна, защото той много бързо го каза и не разбрах точно след колко. Ако иска някой нека да се обади, да слуша по-внимателно и да сподели. Телефона е 9226344 или 9226011




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.