Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТнови [re: tinker.bell]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано27.09.09 15:27



ЧЕСТИТО, ЧЕСТИТО !
Хубав резултат!
Радвам се за теб, Тинкерче!
Нека и всичките други въпроси да ти станат ясни и - Давай напред!



***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: ПЕТнови [re: LlDl_ru]  
Автор naneta (непознат )
Публикувано27.09.09 15:37



Аз направих изследването на 23 септ и на 25-ти сутринта куриера го беше занесъл в работата ми. По телефона ми обясниха всички термини - наложи се, разбира се, да се обадя десетина пъти, докато намеря точния човек, но важен е крайния резултат! За съжаление заключението не ме радва - всички органи б.о.,няма метастази, но процес в лимфната система, нетипичен за РМЖ. Дали не съм си завъдила нов вид рак?! От утре тръгвам по мъките отново. Дано се лекува каквото и да е...



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: LlDl_ru]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано28.09.09 19:56



Здравейте!Докато четох темата, ми стана интересно, защо се излиза след ПЕТ-сканирането от друг вход, означава ли това,че нещо в организма не е както трябва за околните......????



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: 4ere6ka]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано28.09.09 20:41



Да,така е ,в продължение на няколко дни изотопа се изхвърля от организма.При контакт с възрастни хора не е толкова опасно,колкото за малки деца и бъдещи майки.С тях не трябва да има контакт първите 2 дни.Влияело на щитовидната жлеза на подрастващите.Дават един лист да се подпише предварително,преди изследването и подробно обясняват какво може и какво не.Страхотех екип работи там,възхитена съм от обноските и отношението към пациентите.Би било добре и в диспансерите да е така,но надали ще дочакаме...



Тема Re:резултатинови [re: tinker.bell]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано29.09.09 21:01



Вчера получих моят резултат и резултата на кумшийката

Цитирам заключението от моят ПЕТ :
"Описаният горно югуларен лимфен възел /9,5 мм/ е суспектен за метастатичен. С оглед нетипичното място за далечно метастазиране на ректалния карцином е уместно доуточняване. /ДД реактивна лимфаденопатия/
Липсват РЕТ данни за локален рецидив и на основното заболяване"



Вчера не написах тук нищо защото бях много разстроена заради кумшийката - откриха й метастаза в белия дроб
Много ще й е трудно, и на майка й преди дни са й открили рак на деб.черво и предстои преливане на кръвта, ЛТ, операция,ХТ ... как ще се справи , горката, със всичко това...

По повод моят резултат и обясненията, които са дали на съпруга ми по телефона - да си проверявам л.в., да дам диска на някой рентгенолог, който да разчете проблемите в гръбнака, защото те са гледали само за метастази, но не и другите болежки
Вече посетих зъболекар, УНГ - имам възпалена слюнчеста жлеза, изписаха ми антибиотик, ДжиПи-то ми каза да дойда 5 дни след като изпия антибиотика и ще ми пусне изследване на кръвта и след това ще ме прати на хематолог, защото слюнчестата ми жлеза е отдясно под челюстта, а въпросния л.в е от лявата страна, където и онова въпросното ребро /нищо не описват в ПЕТ/

Та така , продължават разходките по лекарите сега пък за л.в

Не мога да си отпусна душицата заради все някакви дори и малки въпросителни

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: *jull**]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 09:40



Искам да попитам, как точно мога да се свържа с професор Клуге по интернет, или по-точно може ли да й се пратят резултати от скенера за консултация,това заплаща ли се?



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: 4ere6ka]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано31.10.09 10:40



Черешка, как си миличка? Чета, че питаш за професор Клуге, какво е разчетено на ПЕТ скенера от нашите специалисти?



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: 4ere6ka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.10.09 11:35



Здравей, миличка! Давам ти линк към клиниката на проф. Клуге, но не зная дали консултацията се заплаща (и колко).
На сайта може би пише или като се свържеш с клиниката, ще ти кажат:



Моля те, ако получиш повече информация, да я напишеш тук.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 11:45



Добре съм, благодаря, началото на месеца си правих и аз Пет-скенера, всичко е наред, но ми се иска да ги пратя на други специалисти. И за първи път прочетох тук за проф.Клуге, която се занимава точно и с Хочкин, и реших, че е една възможност, защо да не опитам.Мисля да пробвам.



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕР [re: *jull**]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 11:48



Благодаря ти, аз посетих сайта на клиниката, но явно не е разработен още както трябва, защото информация за лекарите, които работят там още не беше налична. Но мисля да пробвам да пиша на който и да е, пък да ме насочат.
Разбира се, че ако науча нещо, ще осведомя и вас!

Приятен уикенд на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.