Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕР-линк за да се самообучаваменови [re: tzveti61]  
Автор MamaD (член)
Публикувано03.02.10 00:37



Това е много хубав линк от който можем да добием представа кое , как , защо и колко се насища с глюкозата при ПЕТ/КТ. Материалът е за студенти, накрая има и тест, можем и да се изпитваме
Това е за пациенти.

Редактирано от MamaD на 03.02.10 03:05.



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: *jull**]  
Автор вяpa67 (непознат )
Публикувано05.02.10 20:11



Знае ли някой дали в София има специалист, който да разчете ПЕТ скенер или такива има само във Варна?



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: вяpa67]  
Автор MamaD (член)
Публикувано05.02.10 20:18



Във Варна е единствения работещ ПЕТ скенер, следователно те са обучени да работят и разчитат изследването. Ако имаш нещо неясно , можеш да се обадиш на лекаря който е гледал и да го питаш подробно за всяка дума. Лекарите обясняват всико. Освен това те се допитват до колегите си в чужбина за някои спорни резултати и тогава пишат заключенията си. В София всеки момент, надявам се до месец, два, ще заработи ПЕТ скенера в Александровска болница, което значи, че имат обучен персонал. Може да занесеш диска и да те консултират. Друг вариант е д-р Сергева в диспансера в Младост. Работи в гама камерата, преди входа в ляво.

Редактирано от MamaD на 05.02.10 20:21.



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: MamaD]  
Автор вяpa67 (непознат )
Публикувано05.02.10 20:37



Много благодаря за бързия отговор. Тази д-р Сергева разчита ПЕТ скенер, така ли да разбирам? Става въпрос за ПЕТ скенер правен в чужбина и имам някои съмнения и така...А в Александровска къде точно да търся специалисти?



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: вяpa67]  
Автор MamaD (член)
Публикувано05.02.10 20:50



Ами къде в Александровска - предполагам в отделението по образна диагностика. При д-р Сергева лично съм ходила. Но какво да ти кажа, тя отвори диска, изгледа 3-те вида изследвания и каза същото каквото беше написано. После ходих при лекарката при която преди бяхме правили скенерите, тя тогава ми каза, че се е консултирала и с колегите си от Александровска. Друго което се сещам, можеш да се обадиш във Варна и да ги питаш дали те ще искат да те консултират. Какъв е проблемът? При нас всичко се виждаше много ясно.



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: MamaD]  
Автор вяpa67 (непознат )
Публикувано05.02.10 21:28



Имаше високодиференциран липосарком - ретроперитонеален и съмнения за разсейки в кост. На ПЕТ скенера високодиференцирания сарком не се засичаше, а за костта така и не стана ясно. Основният тумор е опериран преди 5 месеца, ама за костта у мен си остана съмнение. Казаха, че не било разсейка , а киста , един вид стара травма... Та това е в общи линии, ще правя обикновен скенер в края на февруари. Всички казват трябва да се следите, добре, ама как точно никой нищо - скенери на 6 м. и това е !



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: вяpa67]  
Автор MamaD (член)
Публикувано05.02.10 21:42



Вяра, ами това си е чудесно!!! Виж мила, и ти можеш да отвориш диска и да го изгледаш - на ПЕТ местата с активни процеси са в черно, на ПЕТ/КТ "светят" в сравнение с останалата част. Смята се, че може да се търси малогнен процес при насищане с глюкоза над 2,5. Хвърли едно око на моя постинг за "самообучение" за разчитане на ПЕТ/КТ, има много картинки за различни случаи. За липосарком на майката на Теодора са предписали и химиотерапия

. Иначе това е положението, при липосарком няма туморни маркери, за проследяване остават само образните изследвания. Мисля, че е по-добре след 6 месеца пак ПЕТ/КТ



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: вяpa67]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано05.02.10 21:45



Доц.д-р Елена Пиперкова, ръководител на Клиниката по Нуклеарна медицина в Онкологията в Дървеница е специалист по разчитането на ПЕТ скенер и е работила с такъв в чужбина. Даже мисля, че точно тя беше подготвила цялата документация за МЗ! Дай мейл да ти пратя телефон!



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: naneta1]  
Автор MamaD (член)
Публикувано05.02.10 22:05



Браво нанета, супер информация! Искам и аз телефон!



Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: MamaD]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано05.02.10 22:15



Пратих ви ги! Успех! И после да разкажете!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.