Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ-СКЕНЕРнови [re: naneta1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.10 23:48



Момичета, това ли са телефоните?






"Совите не са това, което са..."

Тема Размеринови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано06.02.10 11:31



Здравейте мили!

Живо ме интересува темата за ПЕТ, защото рецидивът на мама в дуоденума беше открит само от ПЕТ.
МамаД- хубав линк, за мен е сложно, но ще отделя време да разуча как работи ПЕТ, после направо кандидатствам медицина



Ние отидохме с диска за разчитане при доц. Андрей Иванов от ВМА, Началник катедра “Образна диагностика”, научен сътрудник и началник на екип в отделението по МРТ на Института по рентгенология “Шарите” – Берлин (1991-1992 г.). Това, че е работил в Шарите мен много ме респектира. Та той ни каза, че му е трудно да разчете, по- скоро трудно, защото различните апарати работят с различен софтуер, и му отне време, да разучава софтуера просто.
И сега въпрос- знае ли някой, дали варненския ПЕТ дава и РАЗМЕРИ? Защото при нас беше само насищане с глюкоза около 4. Тоест, доколко е активно това образувание. Но без посочени размери.
Поздрави, Б.



Тема Re: Размеринови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор MamaD (член)
Публикувано06.02.10 12:07



Да, при нас имаше степен на насищане , размер и локализация. Но се оказа, че не е ту формация, а яйчников фолику пред спукване

Това обаче онколозите не познаха - било много високо насищането с глюкоза. Гинекологъ обаче беше категоричен - не е тумор, най-много да е киста.
Били, това не е много високо насищане. Трябва да направите нов ПЕТ и да се сравни степента на насищане - ако намалява, нещата се развиват в добра насока.
Материалчето е за студенти, а не за кандидат студенти. И на мен ми е трудно да ги разбирам тези неща. По-просто, обаче не намирам, а и това е обобщено. Иначе за различните видове заболяванияима много писано.
Колкото за отварянето на дисковете с изследванията - да, птоблем е, при мен беше проблем и диска от скенера да отворят.



Тема Re: Размеринови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано23.04.10 13:25



Здравейте, на 20.04. баща ми мина ПЕТ-СКЕНЕР.Ако имате въпроси ще отговоря с удоволствие.Резултатът е добър -всичко е наред.Но не ми е ясно какво означава- физиологична фиксация на слезка и черен дроб? Предварително благодаря, ако някои може да ми обясни или поне ориентира. Вероятно на 28.04. ще говоря с лекуващият ни лекар .но дотогава...



Тема Re: Размеринови [re: suni1234]  
Автор tzveti61 (новак)
Публикувано23.04.10 13:46



Аз също не съм много наясно, но щом има думата"физиологично", а не "паталогично" значи нещата са добри. Физиологично-естественото състояние, а паталогично-значи промяна в някаква степен.



Тема Re: Размеринови [re: tzveti61]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано23.04.10 18:13



Много добре!


Точно това значи - всичко е в нормални (физиологични) рамки.



Тема Re: Размеринови [re: MD]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано24.04.10 21:44



БЛАГОРАРЯ! Пожелав на татко и всички вас много здраве , другото само ще дойде.



Тема Re: Размеринови [re: suni1234]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано27.04.10 12:10



Здравей, радвам се, че при баща ти всичко е добре. Искам да питам какво е заболяването на баща ти, колко време чакахте за ПЕТ-скенера и има ли промени в условията за записване, т.е. първо по телефона, после с епикризи (може ли болният да не присъства при записването) и нужно ли е направление или мнение от лекуващия онколог. Поздрави и благодаря предварително.



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано27.04.10 12:25



Ние сме утре на ПЕТ-скенер във Варна-28.04.След като изпртих копия на всички докум. които имах в къщи/защото всички оригинали са в диспснсера/- епикриса ,последни кръвни изследвания и снимка от ехограф до Варна и разбира се тел. за обратна връзка, след около 2 седмици те ме потърсиха и ми определиха дата.Тогава ти казват какво още трябва да направиш- изследвания, диета... и това е което знам за сега.След утрешния ден ще знам повече.Надявам се нещата ни да са наред....



Тема Re: Размеринови [re: 123galia]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано27.04.10 12:36



Баща ми е с рак на дебелото черво,опериран 02.2007г. ,без ЛТ и ХТ.Два пъти след това са му махани появяващи се по няколко образования,но доброкачествени.Причината за изследването беше повишен ТМ-47.Записват за след 3 дни,не се чака,може по телефона да уточните датата и да пратите документите, а болният да бъде прегледан преди самото изследване/в същият ден,и при нас беше така/.Искат направление от онколог,те ще ви обяснят подробно за всичко .Много са внимателни и любезни, една сестра се пошегува,че те вече са построили комунизма-пари не искат за нищо.Съветвам ви да отидете по-рано ,защото болните минаваха по реда на отиване.Успех ,дано всичко да бъде наред при вас.Ако мога да помогна с още нещо-насреща съм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.