Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ при жени които не са в менопаузанови [re: *jull**]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано19.09.09 12:33




При жени, които не са в менопауза, нормални процеси, свързани с месечния цикъл (узряване на фоликули и др.), при ПЕТ скениране е възможно да се наситят с глюкоза и да имитират малигнен процес. Проблемът се изчиства с компетентно проследяване от гинеколог.
Статията е много по-обширна, но моите възможности са ограничени.

Редактирано от MamaD на 19.09.09 12:52.



Тема Re: ПЕТ при жени които не са в менопаузанови [re: MamaD]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано19.09.09 13:13



Да, при попълване на анкетен лист - един от въпросите беше този за месечния цикл
Вероятно, е важно за отчитане на резултата

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***



Тема Re: ПЕТ при жени които не са в менопаузанови [re: LlDl_ru]  
АвторKeйт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.09 21:15



А дали е проблем за самото изследване, ако си в месечен цикъл ?



Тема Re: ПЕТнови [re: LlDl_ru]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано26.09.09 11:59



LlDl_ru , какво стана с резултатите ти?Получили си ги?



Тема Re: ПЕТнови [re: tinker.bell]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано26.09.09 23:20



аз обещах да опиша и те са обещали да ги разчетат и изпратят - ама ще стане по-руски май "обещаното 3 години се чака...на 4-тата се забравя"


Вчера звънях - прочели са ги
Днес звънях - изпратили по куриер, най-скоро , значи, ще ги получа в понеделник ...

Има и друго, което все си мисля - не искам да обиждам диагностите, ама сега все още се учат, та си помислих да изпратя данните от електронен носител на някой капацитет в Русия, но съвсем скоро попаднах на статия там в руския онкофорум за това, че в Русия за около 140 млн. население и около 2,5 млн онкоболни има само около десетина ПЕТ и то от по-старите модели
В САЩ има около 1000 апарата, в Европа около 800
Та за къде да изпратя за второ мнение моят диск, и дали в МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР ЗА МЕЖДУНАРОДНА ОНКОЛОГИЧНА ДИАГНОСТИКА И ЛЕЧЕНИЕ в София ще се занимават с разчитане на ПЕТ ?

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: ПЕТнови [re: LlDl_ru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.09.09 00:24



Не виждам причина в Международния център да не те консултират за резултатите от ПЕТ-а.
Именно те ще ти го изпратят по електронната поща за повторно диагностициране.
В крайна сметка, нали се заплаща!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЕТнови [re: *jull**]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано27.09.09 07:38



Много ви моля момичета, преди да тръгнете да си пращате диска за второ мнение да си направите копия от изследването. И друго, на мен лекарите не винаги успяват да го отворят, така се случи и с дисковете от скенерите. И аз какво да правя, почнах да си мъкна лап-топа с мен

.
За пращане по електр. поща е много дълго, не знам как става.



Тема Re: ПЕТнови [re: MamaD]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано27.09.09 14:14



Ами разбира се ,че ще си направя копие и след това ще го дам
Не знам колко ще струва такава консултация, но ще я направя, ще търся къде да бъде
Разговарях с един д-р българин, който работи в Израел, та той каза , че би било добре да изпратя и блокчета, които са били изрязани от операцията и от колонскопията, да бъде комплексното изследване, ама това е вече трудно-никой не ти дава блокчетата , а да се намерят и да се изпросят е голям проблем във времето на близките....


Още една лоша новина - на моята кумшийка, която водих с мене на ПЕТ - на майка й също е открит рак на дебелото черво... та тя, горката, тръгва да води майка си на лъчетерапия, а самата е с катетър и с анус-претър и ...уф, проблеми....
а аз пак дигнах кръвно и от притеснения и от страх

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: ПЕТнови [re: LlDl_ru]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано27.09.09 14:44



Аз правих ПЕТ на 18.09 и в петък си получих много бързо резултатите по куриер(при положение ,че бяха 2 почивни дни) ,а ти ако не се лъжа беше планувана преди мен,затова попитах.
Заключението от изследването ми е(от по-нагоре написанотов резултатите почти нищо не разбирам,много медицински термини има) :
"Няма РЕТ/СТ данни за локален рецидив на онкологичното заболяване и далечни мета."
Такова заключение може само да ме радва .
В понеделник мисля да звънна и да попитам за това,което не ми е ясно
Желая и на теб успех и не се притеснявай,всичко ще е наред



Тема Re: ПЕТнови [re: LlDl_ru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.09.09 15:02



Защо да не можеш да си поискаш блокчетата? В Клуба сме коментирали, че много момичета с РМЖ са взимали блокчетата си срещу подпис, като някои дори не са ги връщали. Този подипс е за отчетност, предполагам, за да не отидеш да си ги търсиш втори път.



За кръвното - взимай по 1 ч. л. канела 2-3 пъти на ден, а също възвирай по една шепа стафиди (10 мин. да врят) и като изстинат, ги изяж и изпий водата.
За яденето на чесън (поне вечер), предполагам, си знаеш...



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.