Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 15:57



Джули, направо ме изпитваш

. Профилактичните прегледи обхващат хора без симптоми и са специфични за всяка локализация. Естествено няма начин да се направят т. нар. "пълни изследвания" (каквото и да значи това, защото аз не знам за такова животно). Таргет са обичайно най-често срещаните тумори с ясни предракови състояния. За жените - ежегодно преглед на гърдите от специалист и ехография до 35г. след това може и скринингови мамографии. Гинекологичен преглед включващ колпоскопия, цитонамазка и ехография - 2 пъти годишно. За мъжете ежегодно ехография на простата и PSA след 55г. За всички - ендоскопско изследване на дебелото черво през 3-5г след 60г. При наличие на фамилна анамнеза за някакъв тумор се изготвя различна според случая програма.



Тема Re: стискайте палци ;-)нови [re: MD]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано15.09.09 20:18



На 17.09 съм на ПЕТ - моля, приятели, стискайте палци ...

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***



Тема Re: стискайте палци ;-)нови [re: LlDl_ru]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано15.09.09 20:23



LlDl_ru... от мен имаш и на ръцете и на крачката усукани палци,показалци





Тема Re: стискайте палци ;-)нови [re: marggoto]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано16.09.09 13:15



Всяка сутрин, събуждайки се отправям молба към Бога да помогне на всички, които се нуждаят да бъдат живи и здрави. И аз ще стискам палци за теб LIDI_ru. Пиши веднага как е минало. Успех!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.09.09 17:02



Благодаря ти за отговора! Изобщо не те "изпитвам", а искам да помогнем с информация на хората тук. Защото последният пример с Ники отново доказва, че у нас "спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещи се"... Повечето си спомнят митарствата му по клиники и кабинети - от месец март е тръгнал по всякакви прегледи (главно самоинициативно, защото е усещал, че нещо не е наред), а всички се напреварват да го уверяват, че е здрав като бик и че има нужда едва ли не от психиатрична помощ. Е, накрая успя да открие тумора си на щитовидната жлеза, а лекарите му изръкопляскаха, че го е хванал навреме. Само че неговите притеснения не спряха (има болки тук и там) и сега продължава да търси сам, докато всички отново го убеждават, че нищо му няма. Ама как да вярва момчето след всичко, което преживя!

Та затова разпитвах за профилактичните прегледи. Само че дали ако се преглеждаш за рак на дебело черво, ще хванеш тумор на панкреаса или на белия дроб? Или на ларинкса? А на бъбрека?... Да не говорим за разните саркоми, които често се крият в миша дупка и чакат само случайно да ги откриеш (посочените примери са случаи от този Клуб, така че не се налага да измислям!). А и знаем колко тумори заявяват симптомите си, когато вече са в твърде напреднал стадий!



Затова си мислех дали няма едно-единствено (цялостно) изследване, което да покаже вероятност от поява на тумор още в зародиш...
Ама май такова животно няма. Поне не и при нас. А работи ли се изобщо в тази насока?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: стискайте палци ;-)нови [re: LlDl_ru]  
АвторБилянa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.09 10:42



Не мога да работя. И това, защото стискам палци за Лиди :))



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: Билянa]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано18.09.09 14:21



Привет на ВСИЧКИ!
давам отчет:
Преди една седмица се обаждах там във Варна на тел. 052 978 575 болница "Св.Марина" отделение "Нуклеарна медицина " - ПЕТ/КТ ,
след това изпратих нашите копия на епикризите /моите и на кумшийката/ на сина ми във Варна,
той ги занесе лично на докторите там в болницата "Св.Марина" в отделението "Нуклеарна медицина",
те ги разгледаха и му подтвърдиха, че ние имаме право на това изследване безплатно,
миналия петък на мен ми се обадиха по телефон и ми предложиха четвъртък 17.09 /планува се според получаването на изотопите/,
предупредиха ме , че 3 дни преди изследването - беззахарна диета, да си направим анализи предварително на урина, кръвта - СЕР.глюкоза, креатинин и в деня на изследването закуската да не е по-късно от 6.30, след това може само чай без захар и без мед, кафе - НЕ

В деня на изследването пристигнахме в болницата към 10 сутринта, изотопа закъсняваше, записаха ни и ни сложиха абокат към 12, започна голямото чакане - първо извикваха хора с по-голямата телесна маса / ето! един повод да се радвам ,че имам повечко кг ;-)/, към 16ч ни сложиха инжекция с глюкоза и изотопа и ни дадоха 1л вода с контрастно вещество да изпием за 40 минути в отделни клетки на една изолирана стая /извикването е един-по един, с промежутъци от по тези 40 мин.../, по домофона ме поканиха да се изходя по малка нужда в тоалетната, която е наблизо и също е в "горещата зона", чак след това около 20 минути лежане на апарата с вдигнати ръце над главата и след това около 30 минути чакане в една друга изолирана стая и тогава - навън през отделен изход

Да ви кажа честно то и здрав човек трудно ще издържи, а пък ние с кумшийката с тези проблеми в гръбнака и корема направо бяхме пред срутване... приключихме към 18ч, а след нас имаше още доста хора, по-слабички ...

След което аз като невидяла се нахвърлих на храната в барчето към болницата и познайте - започнаха едни газове, оригвания, хълцане, неврагията или кавото има там в гръбнака ми ме обхвана с още по-голяма сила, пикаеше ми се на всяка крачка, един метален вкус в устата като от ХТ- уф...

СЪВЕТ! - тези, които имат проблем с червата и със стомаха - не се нахвърляйте веднага след изследването на храната...

Не ни дадоха резултат, защото бяхме 15 човека и резултатите ще се обработват днес и след празниците ще си ги получим по куриер /за наша сметка на адрес/
Кумшийката /също рак на ректума/, вече е много притеснена защото са я попитали "кога за последно си е правила онкомаркери?"


Затова продължавайте да стискате палци за нас, за да получим резултати за "Добрата новина" !

Всички са ни питали откъде разбрахме за този ПЕТ/КТ - и сестрите и пациентите - отговорих : четете "Клуб за борба с рака " в Дира!
В наше време - който владее информацията е в час със Живота на 80%

Сега за по-хубавата част от пътуването:

Предния ден пристигнахме влака към 14ч във Варна,
един час почивахме в хотела,
след това много бавно с почивки се разходихме из Варна,
посетихме Катедралата, запалихме свещички,
разходихме се из Морската градина,
потопихме си крачетата в морето / водата беше чудесна!/,
и поседяхме на плажа в едно кръчме и ядохме рибка със салатка ;)
Варна е прекрасна вечерта - толкова светлинни украси и тази приказка на моста на Елфите в Морската - направо е едно Бижу!
Вечерта бях със сина ми и приятелката му на едно друго кръчме и се прибрах в хотела към 21.30- но хубава екскурзия си направихме !
А моята кумшийка направо е Герой! - със стома и с катетер издържа и пътуването и разходката и голямото чакане на следващия ден, и остана много доволна от екскурзията, която си направихме, че не е ходила във Варна много отдавна

Когато получа резултата - ще го опиша тук
Дотогава - със стиснати зъби чакаме...

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlDl_ru на 18.09.09 14:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlDl_ru на 18.09.09 14:29.



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: LlDl_ru]  
Автор white_cat (never say never)
Публикувано18.09.09 15:02



Здравей LlDl_ru
Надявам се резултатите да са хубави.
Аз също съм записана за ПЕТ-скенера в края на месеца и ми беше много полезно да прочета подробно как минава всичко


А би ли уточнила какви точно са предварителните изследвания, защото на мен ми записаха - УРЕЯ, креатинин и глюкоза, а ти пишеш за УРИНА ....
Благодаря



Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: white_cat]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано18.09.09 15:11



Привет, Бялото Коте!
Аз не съм "в час" с лабораторните изследвания, но когато поисках същото "урея" в лабораторията - ми казаха, че това е анализ на урина
Анализити си ги платихме на свободно около 15/моите/ до 22 лв /кумшийката/- зависи от лабораторията или пък си искайте направление от ДжиПи, аз не искам да се унижавам и предпочитам да си плащам, та нали ПЕТ се получи безплатен, а това струва много скъпо в другите страни



***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re:продължавайте да стискайте палци ;-)нови [re: LlDl_ru]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано18.09.09 15:22



Забравих да кажа - водата си купете предварително 1,5л бутилка трапезна, пийте, докато чакате за да остане 1л, в който ви наливат контрастното вещество, горчиво на вкус

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Редактирано от LlDl_ru на 18.09.09 15:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.