Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: Marи]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано12.09.09 15:20



Magi, не се притеснявай, щом пише "физиологично", значи е нормално. Важно е заключението.Честито за доброто заключение!
Колкото до профилактичните ПЕТ/КТ, скоро няма да стане.



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.09.09 15:27



"Колкото до профилактичните ПЕТ/КТ, скоро няма да стане."

Искам да бъда правилно разбрана! "Скоро няма да стане" не е същината на моя въпрос. Защото не питам дали ще е по
финансовите възможности на всеки, който го желае, а дали това изследване би могло да изпълнява ролята на достатъчно
надежден профилактичен преглед. Поводът е определението на ПЕТ-а като тип "целотелесна сцинтиграфия".



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 18.01.10 20:04.



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.09.09 15:32



"Колкото до профилактичните ПЕТ/КТ, скоро няма да стане."

Искам да бъда правилно разбрана! "Скоро няма да стане" не е същината на моя въпрос. Защото не питам дали ще е по финансовите възможности на всеки, който го желае, а дали това изследване би могло да изпълнява ролята на достатъчно надежден профилактичен преглед. Поводът е определението на MD за ПЕТ-а като тип "целотелесна сцинтиграфия".



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MamaD]  
Автор Marи ()
Публикувано12.09.09 15:37



Благодаря, мамаД! Аз се притесних защото другите изречения започат с " Не се визуализират патологични фокуси на натрупване на радиофармацевтика", и изведнъж" физиологична фиксация".....та затова?!!! Още не са ни ясни нещата, всичко е ново,поне за мен..



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: Marи]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано12.09.09 15:58



Ами те и на мен не са ми ясни. Аз се обадих по телефона във Варна и питах едва ли не за всяко понятие. Не, че сега всичко ми е ясно, но поне донякъде се поуспокоих.
Джул, ами не знам дали е подходящо за профилактика на раковите заболявания. На нас ни откриха образувание на яйчника и аз сега чета разни материали из нета и мненията за ПЕТ/КТ са противоречиви. Ама много, много не разбирам. Разчита се на насищане с глюкоза на клетките, което става когато има активен процес, както е при рака, но може да е и възпаление. Нямам идея, сигурно МД ще даде най-точния отговор.В общи линии ПЕТ/КТ не е стандарт за проследяване на ракови забилявания.Пише много за ползването му при разни мозъчни увреждания.



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MamaD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано12.09.09 21:08



Здравей MamaD,ако не те затруднява,качи някой линк в който пише за ползването на ПЕТ скенера при мозъчни увреждания.Нашият проблем е точно такъв.Предварително благодаря.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Reнови [re: reni56]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано12.09.09 21:39



Рени, става въпрос за мозъчни увреждания, но не онкологични, а в психиатрията и неврологията, напр. епилепсия. Да ти кажа честно, не съм ги и чела.Трудно ми е, хем е на английски, хем са неща от които неразбирам. Тези мозъчни увреждания нямат нищо общо с онкологичните. Аз и от нашето изследване почти нищо не разбирам, особено цветната част, като я гледам не знам кое е добре и кое не е, някакво наслагване на КТ и ПЕТ ли е, или не. Така бях и когато отворих диска от КТ за първи път. То тези дискове само аз си ги гледам, онколозите само четат заключенията на специалистите от образна диагностика. Може би така се прави. Ти питала ли си във Варна подходящо ли е за мозъчни тумори това изследване?








Редактирано от MamaD на 12.09.09 22:30.



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 08:25



Не става за онкопрофилактика е краткият отговор. Не става и за ранна диагностика за повечето локализации. Да уточним, че онкопрофилактиката включва мероприятия по откриване и лечение на предраковите състояния. Затова е профилактика. Ранната диагностика от своя страна е установяване на онкологичното заболяване в първи или нулев стадии, където излекуването за почти всички локализации е в над 90% от случаите. И за двете цели ПЕТ не е подходяща.



Тема Re: ОНКОПРОФИЛАКТИКАТАнови [re: MD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.09.09 12:37



Благодаря! Това беше необходимо уточнение, защото тук още не сме наясно с този апарат.
Тогава да попитам за профилактиката. Как да се прави от хора, които нямат конкретни оплаквания
или пък не могат да им открият първичния тумор? Могат ли да ходят от кабинет на кабинет (отделно,
че ги обявят за хипохондрици)?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Reнови [re: MamaD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано13.09.09 13:41



Благодаря,аз също не се справям с английски,а от уточнението на MD разбрах,че ПЕТ скенера е подходящ за откриване на метастази.Дано пък да имаме късмет и да няма метастази



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.