Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: РАК НА МАТОЧНАТА ШИЙКАнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано25.09.17 20:31



Да прокоментирам РМШ в екзофитната му форма ,каквато при мен бе упомената изрично,но никой не ми обясни какво значи товаТози вид рак
не е особено опасен - той расте нагоре ,като гъба един вид ,а нагоре досещате се кръвоносни съдове няма и той не тръгва по кръвен път.Опасността при нрго е ,че се разп ростира и в един момент става неоперабилен Но дотогава имаме мноого време.Често достига големи размери ,но с лъче се свива и дори изчезва.Започне ли да кърви ,това също не е много плашещо ,защото се разрушава трошливият му повърхностен слой .И не значи ,че метите са тръгнали ,съвсем не.
Не оставяйте да ви притискат ,паникьосват и т.н.Първата линия на лечение трябва да е лъче.
И повтарям ,тези ми раздъждения да само за екзофита.Ако е ендофит - дълбае като язва и вече нещата стават по неприятни.
Ще прочета в мед.онкология и ще постна каквото пише там.



Тема Re: РАК НА МАТОЧНАТА ШИЙКАнови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.10.18 11:44



Това е въпрос от една дама, която е на кръстопът. Има проблеми с регистрирането в Клубовете на Дира и за това копирам въпроса.

"Здравейте отново. Тъй като все още не мога да се регистрирам в сайта бих помолила за мнение по въпросите ми, които да публикувате в клуба.
Накратко потвърден инвазивен карцином на маточната шийка. По епикриза съм стадий 1 Т1аN0M0
Според доктора който ми прави биопсията съм стадий ,1б и ми предложи органосъхраняваща операция с робот, като каза че с тази диагноза ще ми направят хистеректомия като ми бъде премахнато всичко. Първото мнение след този доктор потвърждава хистеректомия второто също но като обясних какво ми е казал доктор взел биопсията ми каза да бягам към Плевен и че операция с робот е по- добре от коремна и че може да се направи първо композиция и да се определи дали е нужно да се премахват и останалите органи.
Въпросите ми са дали може наистина да се подходи по този начин, какво ви е мнението за робота и съответно за онкологията в Плевен.
Моля мненията да са и от хора които са преминали през това и от доктори.
Благодаря предварително и се надявам скоро да имам възможност да се регистрирам в клуба, защото вече съм една от вас.
Спокоен ден на всички пожелавам."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА МАТОЧНАТА ШИЙКАнови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано25.10.18 07:52



Мнението си за онзи в Плевен отдавна съм го дала няма да повтарям.Мога ,ако пише във Фейса да я препратя към други също жестоко пострадали от него ,да не излезе че само аз съм недов
олна.Но те не пишат тук.Прочети в клуб Розали и там има доста ...интересни мнения.



Тема Re: РАК НА МАТОЧНАТА ШИЙКАнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано25.10.18 07:55



Продължавам да се чудя защо не ти предлагат лъче ,каквито са съвременните изисквания.Навярно защото лъчето ще стопи карцинома и хирурзите няма да има какво за лапат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.