Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано23.11.11 13:38



Докато отговори някой от лекарите, да ти напиша два реда да не се притесняваш.
1. Индекс "0" ,означава, че няма данни че метастази, съответно:
N0 - - регионален лимфен басейн
М0 - далечни метастази;
2. Индекс "Х"
означава, че не са направени необходимия минимум от изследвания.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано25.11.11 17:01



Аз искам да питам нещо icelady00 Казаха ли нещо за това , че сте вече втори стадий , но без разсейки? Дали е интересно от тяхна гледна точка или пък е често срещано?



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Tia maria]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано25.11.11 19:52



Преди опирацията на майка ми и бяха взели биопсия. Отидохме когато бяха готови резултатите и доктора каза, че майка ми е първи Б стадий. Затова аз нещо не го схващам, понеже доколкото знам втори стадий е с разсейки в лим. възли. И много ми е чудно защо след като преди операцията доктора каза, че е първи стадий в епикризата и пише T2b. А иначе ще след операцията доктора беше пратил лим. възли за проверка и каза, че 100% там няма нищо. Според мене са написали, че е втори стадий може би, ако има значение големината на тумора примерно. Защото майка ми няма разсейки в лим. възли.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: icelady00]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано25.11.11 22:43



2 стадий въобще не е задължително да има метастази в лимфните възли. В случая на майка ти, рака се е разпрострял извън шийката и е бил или е тръгнал към матката или към горната част на вагината. Има случаи на този вид рак 1 стадий вече с метастази в лимфните възли. Майка ти има голям късмет и можеш само да се радваш, без да се тормозиш излишно



Eто стадирането, но на английски език



Редактирано от megolina75 на 25.11.11 23:03.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано25.11.11 23:33



Благодаря за окуражаващите думи

Аз съм си такава, че винаги се притеснявам и задавам много въпроси, от които отегчавам хората но това е защото много се безпокоя за моята майка. Направи 4 химиотерапии веднъж седмично и 28 лъчетерапии от понеделник до петък. Лекарят каза, че попринцип тя рак няма вече, но за да се презастраховат, ако случайно са останали някакви микроскопични частици, които не могат да се видят.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: icelady00]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано26.11.11 01:49



Не се притеснявай за хората, мен не си ме отегчила

Не разбирам защо е трябвало да слагат химиотерапия при отрицателни лимфни възли, може би са приели стандарта с лека химиотерапия с Цистплатина, която е по време на лъчетерапията, за да направи самата лъчетерапия по-силна, т.е. раковите клетки по-чувствителни. Ако е направена като хората /което означава химиотерапията да е по средата на седмицата, за да има лъчи преди и след нея/ статистиката е в полза на майка ти За 2 и 3 стадий по тази схема преживяемостта за следващите десет години е над 70 процента /не си спомням колко процента без рецидив/ Поддържайте имунната система, диета и много билки!



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано26.11.11 14:15



Звучи доста обнадеждаващо. Много си мила, благодаря ти!





Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: icelady00]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано30.11.11 12:25



Здравейте, майка ми днес приключи с химио и лъчетерапията. От епикризата, която са и дали днес пише:
Статус "in situ": Ту формация - ендофитна в горна 1/3 на маточната шийка, достагаща до истмуса без да ангажира влагалището.
Проведени изследвания: Параклинични изследвания: В норма.
Проведено лечение: Проведено лъчелечение: Следоперативна лъче-химиотерапия /Платина 30мг. седмично/ в областта на малкия таз и горните 2/3 на влагалището с ДОД=1,8 Gy до ООД=50,4 Gy.
Непосредствен терапевтичен ефект: Добър
Настъпили усложнения: Не
Проведени инвазивни диагостични и терапевтични процедури: Не
Изход от лечението: С подобрение

И лекуващшят лекар, който проведе лъче и химиотерапията и е казал след един месец да отиде на контролен преглед при опериращия лекар.
Звучи ли всичко това обнадеждаващо?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от icelady00 на 30.11.11 12:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от icelady00 на 30.11.11 18:21.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: icelady00]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 23:16





електронен превод, всичко за HPV типове вируси, ваксина, рак, абнормални клетки





томотерапия

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 22.08.12 23:26.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано20.04.15 15:42



Вдигам темата по молба на едно момиче , което моли за координтите на добър
гинеколог от Варна. Доц.Корновски младши от Варна ли беше ?
А нея ще ,, пока я " да продължи да пише в темата ,така ще й отговорят повече хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.