Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано08.11.11 11:27



Да, крайно време е да направи туморен маркер. Аз живея в Белгия и тук ме проследяват на всеки три месеца, така че й е време определено


Иначе инжекциите не са достатъчни, доколкото знам. Аз освен тях имах и както ти казах година и половина вечер по един аспирин протект и не съм имала никакви проблеми. Не зная защо на майка ти не са й го назначили, моят хирург не ми даваше да го спирам
Аз разсъждавам така - ако проблемът на майка ти не минава нищо не пречи да мине един скенер или ЯМР /ако го издържа/. Тук независимо от стадия си минават в началото на 4 месеца на скенер, после на 6 месеца и така 5 години. След това мисля, че е веднъж годишно. Казвам ти, защото не всичко може да се опипа и види с просто око. Въпреки, че в първи стайди, без метастази в лимфните възли.... Просто не ми се вижда много вероятно да е от това

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: „x„p „‚„p„{„p „~„p „}„p„„.„Љ„y„z„{„p *DELETED*нови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано08.11.11 13:02



Мнението е изтрито от siana_koleva

Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор Bibianaaa (непознат )
Публикувано08.11.11 13:18



Много ви благодаря, момичета! Обнадеждихте ме, затова че сигурно не става въпрос за метастази.
Tia maria , не сме от София. От Ямбол сме и смятам, че майка ми е в ръцете на добър съдов хирург (...дано!).
Хубав ден ви желая! Ще пиша отново.



Тема Re: „x„p „‚„p„{„p „~„p „}„p„„.„Љ„y„z„{„pнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано08.11.11 13:19



Нещо се прецака. Писах,че подуването може да е в резултат от лимфедем-оток след лимфната дисекция. Може да е и двете -и тромб и лимфедем,като тромбът усложнява нещата. Но не са мети ,спокойно. Намери в справочника на клуба темата за лимфедем и прочети. Опитах се да ти я пусна , но съм с настинка и нещо не ми се получава.

Потърсете и друго мнение,не за друго ,ами ако е начален лимфедем сега е времето да го лекувате ,после става сложно. Но не е смъртоносно. Ако си от София мога да ти препоръчам специалист по съдови болести.
Радвам се за вас, въпреки усложнението , ракът е хванат навреме , това е най-важното. Успех !



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор Bibianaaa (непознат )
Публикувано20.11.11 10:50



Здравейте отново, момичета!
Вчера за сетен път прегледах епикризите на майка ми, с надежда да науча нещо повече.
Направи ми впечатление, че в епикризата след операцията пише това - стадий T1b2 N0M0 G2 , стадий 1 , клинична група 2.
А в епикризата след лъчетерапията , вместо N0 пише Nx. Това значи ли, че има някъде метастази и те са се появили след операцията ?
Много съм объркана, ще ви бъда благодарна ако ми обясните нещо.
А какво означава G2 ?



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:12



Най-добре задай въпросът си при лекарите, знам че Н идва от лимфни възли, от английски и след като по време на операцията не е имало ангажирани би следвало да няма и сега. Но все пак лекарите ще ти кажат най-добре, това хиксче може да е просто друг начин на изписване на липсна на разсейки, защото иначе се пише цифра, която показва колко са





Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.11.11 14:14



Забрвих да ти пиша за G2.Това е показател за скоростта, с която клетките се делят, скалата е от 1 до 4. В случая на майка ти е като моя т.е умеренодиференциран, което е добра новина. Развива се бавно





Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано21.11.11 12:55



Ето това ти копнах от друга тема:,,NX означава, че не може да се измери засягане на близките лимфни възли или не може да се установи дали са засегнати."
Хиксът си е хикс ,те. неизвестно. Но не значи непремено лошо. Може би резултатите от след оперативните изследвания не са толкова добри ,колкото лекарите очакват, но не значи , че има мети. Може да има друг процес,/лечим/,който да ги влошава.
Чудя се за хиперплазия-ненормално увеличаване на орган ,но не непремено рак.
Меги те е посъветвала добре -питай в темата на лекарите.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.11.11 12:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 21.11.11 12:57.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Tia maria]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано21.11.11 16:01



Тиа, все си мисля, че по време на операцията няма как да не се разбере дали са засегнати или не лимфните възли. Т.е. след като и хистология има /надявам се/ не може да не знаят дали има или не мети

Ще следя темата при лекарите, че ми стана интересно.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор Bibianaaa (непознат )
Публикувано23.11.11 09:38



Благодаря ви, момичета! Попитах при лекарите. Ще видя какво ще кажат там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.