Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.02.08 15:27



Моля те, изнеси този постинг в отделна тема "Невус" за да е с твоето име, тук не му е мястото

Аз ще изтрия този тук след това.

Нема начин да нема начин

Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: vesela.bg]  
Авторжeлязнaтa лeйди (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:40



Извинявам се.Усетих се че не пиша по темата.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Авторжeлязнaтa лeйди (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:46



Здравейте!На майка и остават още 4 лъчета,но вчера като си говорихме и ми сподели нещо,което ме притесни.От две нощи много често ставала да пишка-почти през 2ч.Дали това е от лъчетерапията?Чух,че че влияе на пикочните канали.Тя самата си мисли ,че е от бирената мая,която пие в по-големи количества.Ако знаете нещо,моля ви да ми пишете.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
АвторБлaroдapнa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 03:00



Моята майка я оперираха от рак на шийката на матката(тотална хистеректомия) през 1994г в МА .Последва лъчетерапия в бившия ИСУЛ.Преливане на кръв, понеже си имаме и генетично обусловена анемия.Всевъзможни изследвания-ректоскопии, гастроскопии, скенери.С години-при всяко оплакване изтръпвах от страх че е проява на мета.Нямах интернет ,само аз си знам как намирах информация. Слава Богу(и на добрия хирург-доц Доганов!)-още е жива(и относително здрава-колкото може да е човек на 78г!Но без рецидиви и метастази)Вече не ходим на контролни прегледи,въпреки че от време на време получава подуване на единия крак(горе, където са махнати лимфни възли).Не съм забравила ужаса и безпомощността през годините(а и сега още й треперя)-затова ви разказвам историята си.Не забравяйте- ВИНАГИ има надежда



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Блaroдapнa]  
Авторdora 67 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 09:02



Радвам се за вас!Би ли ни казала в кой стадийй е била мама?Имала ли е метастази?



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: dora 67]  
АвторБлaroдapнa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 12:36



Нямаше метастази,за стадия -втори(за мен в епикризата имаше доста неясни и противоречащи си твърдения),но доколкото разбрах тогава-по-важен е типът и доколко е диференциран.Трябва да изровя епикризата за по-голяма точност,но за съжаление няма да мога скоро,защото е в провинцията а аз живея в София.Но още тогава хирургът и лекарката от патологията ме окуражаваха че имат доста пациентки с такъв карцином ,с преживяемост от 10 и повече години.Така че-кураж!



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Авторkoжa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 13:04



За невус -
доц. д-р Петранка Троянова - прекрасен кожен лекар - онколог. Направете консултация.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: koжa]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 22:28



Ау ,само не при нея -д-р Петранка Троянова .Преди 7г отидох за консултация за раздразнена голяма бенка(на гърба).Каза ми че само в кабинета си-в някакъв център на Красно село имала апаратура за я изследваТам я снима,май беше нещо като ехограф и сравни с база данни от компютър с подобни бенки.Още си пазя картона с ужасното заключение-начална малигнизация и т н Две седмици живях с мисълта ,че съм обречена,после приятелки ме заведоха в Кожна клиника в МА ,където на консилиум светилата отсякоха,че няма такова нещо, но за собствено успокоение да я махна.За по-сигурно, отидох в Онкологията,оперираха я-козметично -по думите на хирурга.(След 15 дни излезе биопсията -абсолютно нормална)Хирургът ми беше вбесен на въпросната си колежка-бях му вторият случай за деня на операцията с нейна категорична страшна диагноза.Впрочем и той и лекарите в МА казаха, че този апарат и метод за изследване е излязъл от употреба в Европа!Да не говорим че ме измами и с таксата в частния си кабинет-взе ме 3 пъти повече отколкото ми обяви когато бях в Онкологията.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: AZ]  
Автор жeлязнaтa лeйди (непознат )
Публикувано28.02.08 15:10



Здравейте,момичета!Вчера приключихме лъчетерапията и майка е най-щастливата жена на света.Тя по принцип гледа да ни тревожи с нищо,но вчера разбрах,че всъщност не и е било никак леко.Още от вратата си хвърли торбичката с кърпата и другите принадлежности за облъчването и влезе да си вземе душ/разрешиха и/.Дадоха ни епикризата и сега след месец е на контролен преглед.Моля се всичко да е наред,както досега.Само не сме съвсем наясно с документите за ТЕЛК.Вчера лекуващата и лекарка ни навика,защо не сме казали,че иска да и ги подготвят.Честно да си призная,незнам как стоят нещата,но си мислех,че това се извършва от тях,без ние да ги изискваме.
Относно темата с невуса,която не и е тук мястото искам да ви помоля за помощ-незная как да преместя.Иначе водих детето при д-р Шаламанова/дерматолог-онколог от Пловдив/Нейното мнение е че трябва да се консултираме с доц.Кадурина от ВМА-София.Сега ще издирвам телефони ди си запишем час.
Много пролетно настроение от мен





Тема А сега на къде?нови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.05.11 16:22



Ето я отново моята дилема. Рак на шийката на матката 3 стадий. Операция, лъчетерапия и 5 курса лека химиотерапия с Цисплатина. По време на операцията ангажирани лимфни възли 2 броя - параметрален и ингвинален. Всичко това преди 15 месеца. Уж добра прогноза, но...преди 8 месеца ПЕТ скенера даде положителни парааортални и медиастинални лимфни възли. И започна голямото проследяване. Пет месеца по-късно медиастиналните лимфни възли изчезнаха /остана един, който от самото начало стои с един размер от 12 мм./, но парааорталните /два на брой/ си растяха постепенно. До днес! Осем месеца по-късно /днес/ резултатите от скенера са - медиастинален лимфен възел - стабилен, парааортални 23 и 28 мм. /доста сериозни размери, според моите познания/. И въпросът е сега накъде? Химиотерапия, лъчетерапия с химиотерапия или лимфна дисекция с последваща терапия?

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.