Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: А сега на къде?нови [re: megolina75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.05.11 16:25



Меголинке, задай въпроса с копи и пейст в темата на лекарите. Ще знаеш какво следва по стандарт за лечение, какво се предлага в добрите практики. Сигурна съм, че ще продължиш по най-добрия начин, без да се налага да вземаш решенията ти, вместо лекарите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.05.11 16:26.



Тема Re: А сега на къде?нови [re: Buba67]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.05.11 16:40



Благодаря ти, Бубе! Ще я задам, въпреки че именно лекарите са раздвоени в моя случай



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Стадии при РМШнови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано18.10.11 14:49



Търсих ,но не намерих за стадирането на РМШ. Споделяла съм,но ще повторя,бях изписана 1/ІІ а ,след известно време в досието ми видях поправки на 2/ІІа. Може би има обяснение?
Ще поясня какво е било положението ми- Кератенизиращ плоскокл.карцином с некрози и дълбок инфилтративен растеж,абсцедиране. Мат шийка бомбирана .Кратер с диаметър 5 см, инфилтриращ стената на шийката.
Друго нищо не е открито ,пише за фоликулярна хипертония, синусна хистиоцитоза,лимфни възли с липоматоза-преведох си всичко сама ,няма нищо обезпокоително.
Имате ли някакви идеи защо ми е променено стадирането? Може би големината на карцинома ,може би проникването в разни там слоеве на епитела?
Тъй ,или иначе , изясняването на стадиите за този вид рак, ще е полезно и на други .
Накратко, бях Т1 Н0 М0 ,после го поправиха- без промяна в състоянието ми- на Т2 Н0 М0

Редактирано от Tia maria на 18.10.11 15:01.



Тема Re: Рак на маточната шийка втори стадийнови [re: Tia maria]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано30.10.11 15:11



Здравейте, преди един месец оперираха майка ми - рак на маточната шийка чрез радикална хистеректомия + лимфна дисекция. От хистологията излезе, че в лим. възли нищо няма. В диагнозата и пише T2b N0 M0 G2. Назначиха и след операцията 5 химиотерапии и 25 лъчетерапии. Въпросът ми е възможно ли е пълно излекуване ?



Тема Re: Рак на маточната шийка втори стадийнови [re: icelady00]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.10.11 09:12



Възможна е Ремисия с години, но за пълно излекуване никой не се наема да ти каже. Аз карам седмата година след същото заболяване...изкарах две серии лъчетерапия и преминах на хр.добавки и здравословен режим на хранене и живот. Това е. Важно е оптимистичното гледане на заболяването,психиката е много важна.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Рак на маточната шийка втори стадийнови [re: icelady00]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано31.10.11 09:18



Разбира се , че е възможно ,аз съм пример за това.

13 или 14 не ги броя, честно,години след операция. Стадият ми е сходен с този на майка ти, само дето при мен е 2а ,което означава ,че карцинома е растял към влагалището, а при майка ти 2б т .е.към стомаха. Мисля ,че тя има чудесен шанс и възможност за ,,втори" живот. Позитивизмът при вас е просто задължителен!
Как да поддържа ремисията съвети не мога да дам, аз самата не съм правила нищо,но не го препоръчвам на другите! Тук има и други със тази диагноза,които са се борили,или в момента се борят успешно , въпрос на време е да се включат и те. На първо време редовни контроли , спокойствие , и лека- полека нещата ще се получат. Майка ти е истински герой, поздрави я от мен!
Сега изчезвам, ще пиша отново в сряда следобед.

С Флорчето сме писали едновременно.

Редактирано от Tia maria на 31.10.11 09:20.



Тема Re: Рак на маточната шийка втори стадийнови [re: Tia maria]  
Автор icelady00 (непознат)
Публикувано31.10.11 15:58



Благодаря много за компетентните отговори!

Непременно ще я поздравя и се надявам да се оправи, защото тя ми е повече от майка - тя е мой приятел, тя ми е всичко.



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: жeлязнaтa лeйди]  
Автор Bibianaaa (непознат )
Публикувано08.11.11 09:17



Здравейте, мили силни момичета! Ще се опитам да напиша накратко това, което ме вълнува.
Майка ми е с рак на шийката на матката. През юли я оперираха - радикална хистеректомия. Разбра се, че рака е стадий Тb1 N0 M0. Казаха, че няма други засегнати органи. Направи 25 лъчетерапии.
Първия ми въпрос е - звучи ли всичко до тук обнадеждаващо?
Всичко беше наред до преди два дни, когато й се поду целия десен крак, от слабините до стъпалото. Личния лекар веднага даде направление за съдов хирург и отидохме. След обстоен преглед лекарят е видял тромб в областта на слабините, съвсем близо до операцията. Казал, че може би е вследствие от операцията или страничен ефект от лъчетерапията.
Момичета, сблъсквали ли сте се с нещо подобно? Страшно съм притеснена.... Дали наистина е тромб или е останало нещо от рака.... метастази... Въпреки че казаха, че няма такива.
Много ще ви бъда благодарна за някакви мнения!



Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: Bibianaaa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано08.11.11 10:52



Здравей Bibianaaa,
рак на шийката на матката 1 стадий /какъвто е била майка ти/ се лекува 95 процента, което означава че не би следвало да има притиснения. 25 лъчетерапии са повече от достатъчни да изчистят, ако нещо е останало от операцията.
По отношение на крака- мога само да гадая каква е причината, но не вярвам да е лъчетерапия, ако тя е направена качествено. Вследствие на операцията да има тромб е напълно възможно, ако не са взети предпазни мерки. Аз пих в продължение на година и половина аспирин протект. Принципно метастазите се развиват по друг начин и отиват на други места, а и тя не е имала нищо в лимфните възли. Всъщност ти не си писала дали е имала лимфна дисекция, защото това също може да доведе до подуване на крака /зависи колко лимфни възела са отстранени и къде/. Туморният маркер какво показва?
Ако мога да съм ти полезна и с други неща пиши!!!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: за рака на мат.шийканови [re: megolina75]  
Автор Bibianaaa (непознат )
Публикувано08.11.11 11:09



Много ти благодаря за бързия отговор, megolina75!!!
Относно предпазните мерки след операцията - назначиха 30 инжекции, незнам точно какви, но бяха точно с тази цел, да не се получават тромбове. И въпреки това..... , ето в наличност е, за съжаление.
Лимфна дисекция има. Отстранени са лимфните възли в малкия таз, доколкото мога да разбера. Съдовия хирург също смята, че проблемът може би идва от там.
А туморен маркер след операцията не е правен още. Сега ще го прави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.