Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: neznakomka]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано28.07.08 16:40



Хубаво ти е казала, Джул, просто като не си отиде



Мойта майка разбра за мен по телефона. Щото живея извън Б-я и тогава гледаше малката. Аз й го казах. По телефона. Може би не беше много разумно, но в онези първи и шокиращи дни не разсъждавах много трезво...

Да и аз не чета. В същност чета, но избрани неща. Тези които ме натоварват, подминавам...



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: AйeзCeдaй]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 20:39



Моето мнение е ,че този, който най-много трябва да обгрижваш и жалиш в добрият смисъл сега си ти!

Съсредоточи се върху себе си преди всичко и своето спокойствие, а не спокойствието на другите, та дори и най-близките ти.Аз лично, ако трябва да се правя на артистка, това би ме натоварило психически доста, а сега не е момента да се подтиска психиката, нали?Мисля си, че тази болест , донякъде се лепва на хора вечно съобразяващи се и отстъпващи на другите т. е. добрите, милите вечно обгрижващи другите хора....също така , ако близките ти те обичат искренно и държат на теб е важно да им кажеш чистата, цяла истина за да ти бъдат подкрепа и помощ в тоя момент.Никой не е супер мен за да се справя сам в такъв лош момент.....или пък да слага дори и в такъв момент дръгите пак пред себе си.....незнам това са моите разсъждения.....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: yraaa]  
Авторneznakomka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 13:16



Така е,но когато се чувстваш сам е много по-тежко!Самотата убива бавно,но сигурно!Добре е,че ви намерих.Така разбираш,че не си сам и някъде там има и други като теб.Ада и рая са в самия теб,носиш ги цял един живот,колкото и кратък или дълъг да е той.Но всички тук сте прави за едно,че това е болеста на дълбоката мъка,страдание и тъга.Радвам се,че на книжния пазар има много духовна литература.А книгата,която за мен е най-ценната е "Тибетска книга за живота и смъртта".Препоръчвам я на всеки,независимо дали има някакви проблеми или не.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор bijop (непознат )
Публикувано25.08.08 14:32



Здравейте и от мен! На мама и откриха метастази 17 г. след операция на лявата гърда. Случаят вече го описах заради проблемите, които създаде с диагнозата. Започнахме химиотерапия с червената химия (фарморубицин са казали на майка ми). Тук обаче прочетох, че не трябва да се взимат хранителни добавки по време на курса на лечение. Майка ми пие в момента един бабин лек от алое, мед и вино. Та, въпросът ми е дали може да продължи с него? Също така и ампули от ленено семе - баща ми я кара да я ги пие?
Благодаря предварително за помощта!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: bijop]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.08.08 15:02



Да си ги пие, няма проблем!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 17:58



Аз правих три вливания с червената химия - при мен беше комбинация от три медикамента.В листовката на едното( но не помня кое ) пишеше да не се приема грейфрут по време на химиотерапията,защото намалявало действието на лекарството.Ако имате възможност прочетете листовките на лекарствата - може да има някакви нежелателни комбинации



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: sv3]  
Автор bijop (непознат )
Публикувано26.08.08 12:22



Благодаря! Ще се опитам да намеря какво пише - тя засега си продължава със сокове от ябълки и моркови, и ще пие сместа с алое. Ако се окаже противопоказно - ще спираме.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: bijop]  
Авторalbenan (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 16:03



Здравейте, майка ми има бучки в гърдите. Личният й лекар я изпраща в онкологичния център в София, но не я е насочил към лекар. Ако може някой да ме насочи към лекар и кооринати за връзка. Благодаря предварително.



Тема ДОКЛАДВАМнови [re: albenan]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано16.09.08 14:28



Здравейте, момичета!

Длъжна съм да докладвам:

На 14.09.08 година стават две години от операцията на майка!
Контроли правим на 4 месеца /три пъти в годината/! Ехографа на черен дроб, не показа изменения. Правихме и рьография на бял дроб, където доктора видя някакво очертание в горната част на дроба под оперираната гърда, но се оказа, че е белег от операцията /Трима доктори го гледаха това/.
Кръвната картина ме притесни мен лично, защото еритроцитите са 3,94, при граници от 4 до 5,5, МСНС е 354, при норма 330-350, RDW - 14.1%, при норма 11,6-13,7, АсАТ е 31,35, при норма до 31 и ГАМА-GT - 35.96, при норма до 32... Но все пак си мисля, че това не са големи отклонения... А и ТМ СА 15-3 е 11,42, при реф. гр-ци до 32! Не правихме сцинтиграфия, защото хирурга каза, че не е необходимо, т.к. няма основание за такова изследване, т.е. няма нищо обезпокоително в резултатите от изследванията, което да налага това "излишно облъчване"! Аз настоявах, но след това се съгласих с него!
На 29 септември пътуваме за София за контрола при професора заедно с всички изследвания, за които сега ви говорих!
Хора, много, много се радвам! О, да май трябваше да пиша в друга тема, нали!?...



Тема Re: ДОКЛАДВАМнови [re: llina]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.09.08 15:09



Ехей, на мен сърцето ми се разтуптя, докато четях резултатите ви, а представям си на теб какво ти е!
БРАВО - много пъти! - и се надявам професорът да каже същото (е, по негов си начин, де)



Поздрави на майчето, а не теб - прегръдки!
И силно стискам палци!






Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.