Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Китрил на по-ниска ценанови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.06.08 19:53



Китрила е много добър. Добре ще ти се отрази.
Дали и аз да не мина оттам? Ще видя как ще съм след Навелбина следващата седмица.
Благодаря за информацията!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: vesela.bg]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано18.06.08 09:20



Весе, и на мен първоначално мислеха да приложат навелбин, лекарката каза, че при него няма повръщане и падане на коса, но после решиха да бъде нещо по-силно, още повече, че след червената химия имам една задоволителна ремисия от 4 г.
Снощи разговарях с моя близка, която работеше в ХТ в Онкологията. Та сподели, че ако след операция на гърда има някаква стандартна процедура като ХТ с FEC и после ЛТ, то ако по-късно се получат усложнения, тогава не може да се предвиди кое точно лекарство би имало ефект, при един организъм помага едно лекарство, при други друго. И при 5 лекари да отидеш, може да получиш 5 различни мнения.
Много се обърках и стигнах до извода, че е въпрос на късмет да уцелиш лекаря и лекарството, което би ти помогнало.
От сърце желая на теб, на себе си и на всички в този форум да попаднем на точното лечение.
Желая ви прекрасен ден!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: N_O6O6]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано21.07.08 14:02



Здравейте момичета! Моля за съвет. Изкарах кошмарно второ вливане FEC. Въпреки взетите противоповръщащи препарати 3 дни не можех да пийна дори глътка вода, да не говорим за храна - всичко повръщах. Миризмата на химикали ме преследваше навсякъде, накрая съпруга ми каза, че тази миризма се излъчва от мен. Явно съм се задръстила с химикали, не ги изпикавам, а ги задържам в себе си - естествено, че ще ми е зле. Постепенно се оправих, днес съм на работа и съм добре, но съм в смут и ужас за следващия курс. Трябва по някакъв начин да поемам поне вода, моля ви някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да ми пише.

Редактирано от N_O6O6 на 21.07.08 14:05.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.07.08 14:54



Миличка, много течности трябва да пиеш, до 3 литра и да пикаеш непрекъснато.... Какви противоповръщащи си взела?

Пак ти пиша моята схема - не съм повърнала нито веднаж от 6 курса ФЕК.

Таблетки Зофран от 4 млг - сутрин един час преди вливането 1 табл. Привечер втора таблетка. На сутринта 1/2 час преди ставане от леглото 1 табл. и после ставаш. Пиеш Зофран винаги, когато усетиш че започва да ти се гади, но не чакай дълго, щото почнеш ли веднаж няма спиране



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: vesela.bg]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано21.07.08 15:20



Благодаря ти Весе за отговора. В системата ми сложиха китрил ампула, сестрата ми каза, че ще ме държи до вечерта, привечер и сутринта взех таблетки зофран, но най-вероятно съм го изхвърлила, 3 л вода посмъртно не мога да поема - изхвърлям всичко. Освен това в стомашния сок, който повръщам има кръв, явно ми се е раздразнила лигавицата на стомаха. Такова нещо до сега не ми се е случвало, притеснена съм.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.07.08 19:24



Непременно го сподели това с лекарите, кръвта е обезпокояваща, както и повръщането. Защото ампула Китрил държи близо 24 часа + Зофран не би трябвало да повръщаш толкова. Настоятелно поговори с лекарите да ти сменят химиотерапията, мисля че не я понасяш!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема № 2нови [re: vesela.bg]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 19:38



Моята майка преди всеки ФЕК слагаше Кетрил, ампулата струваше 70лв миналата година и й я слагаха точно във вливката. Въпреки него повръщаше. Е не постоянно, в смисъл по един-два пъти веднага след вливането, после застой 24 часа и после на 4-5-6 ден пак много.
Впрочем, на майка ми също много й се гадеше на втория курс. побърка се да повръща, не знам защо второто вливане беше най-ужасно. после вече ги понасяше малко по-добре. но не е имала кръв никога, наистина провери за какво ставадума , по-добре.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: tetty71]  
Авторneznakomka (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 19:32



Как да кажа на наи-скъпия човек (МАЙКА МИ) "лошата" вест?Сърце не ми дава!Много е жестоко!А и достатъчно близки е загубила!
Моля ви,дайте ми някакъв съвет!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: neznakomka]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.07.08 21:15



Няма много варианти, когато близък човек се разболее сериозно и се изправим пред дилемата "да му кажем или не?"
В общи линии отговорите са три: ДА, НЕ, ОТЧАСТИ.

За всеки от трите варианти се преценява според човека и състоянието му. Имай предвид, обаче, че се оказва, че не винаги познаваме добре близките си (може да ги мислим за по-слаби, отколкото са, както и обратното!). Пред такава изключителна ситуация, човек показва неочаквани страни от характера си.

Ако истината ще се казва изцяло или частично, пак трябва да се подходи внимателно. Целта е да събудим съпротивителните сили на болния и желанието му да се бори. Така че винаги трябва да му посочваме възможностите да се справи с или без лекарска помощ (ако лекарите са го "отписали"). Има много алтернативни средства, които могат да се поръчат от чужбина, както и народни рецепти, които дават добър резултат. Има и много примери на спасени "по чудо" хора, които също трябва да се използват като пример.

Ако човек не може да се справи сам, добре е да потърси помощ (важи и за близките, и за болните) - чрез Асоциацията на онкоболните, чрез психотерапевт или с помощта на човек, който успешно се е излекувал от рак. Има също подходящи книги, както и този форум, който върши много полезна работа. Често близки на болните им четат постинги, написани тук, за да повдигат духа им и да им вдъхват вяра в победата над болестта.

Този въпрос неведнъж е дискутиран в Клуба и може да погледнеш например темата "Дали да кажем и колко", която е изведена в Справочника:


Моят съвет е да се поглежда по-често в Справочника, както и да се използва търсачката на страницата на Дир-а, за да се намира информация.

Да допълня още нещо за подхода към болния. Има възможност диагнозата да му се "подсказва" на части, докато постепенно свикне с нея. Най-важното е болният да приеме диагнозата си, да не се стряска само като я чуе или произнася, за да може в един момент смело да я погледне "в очите" и сам да почне да я плаши! Свиква се (казвам го от опит) да се гледа на нея като на всяка друга диагноза, което е важно, защото означава, че човек е преодолял в някаква степен плашещата мисъл, че е обречен. А това е вече крачка към победата!

Не зная как може да се мобилизира болния, ако не е наясно с диагнозата си. Най-лошото на този вариант е, че така той не съзнава смисъла на всички лечебни процедури и всякакви алтернативни средства, които са "оръжията" му срещу болестта (диети, народни рецепти, различни методи на лечение, важността на здравословния начин на живот, силата на самовнушението и т. н.).
Оставяме го като самурай без меч... И не знам това дали е справедливо!

Ето върху какво си струва да помислим.

УСПЕХ В ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ!







Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторneznakomka (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 23:41



Благодаря за топлите думи и съвети!Но аз имах в предвид,че "лошата" вест се отнася за мен,а не за нея!Как да и кажа,че детето и може да си иде от този свят преди нея!Аз също съм майка и това е най-страшното нещо на света!И двете ми баби са загубили по един млад син!Съжалявам,че не сте ме разбрали,но аз само седя и плача пред компютъра и вече не мога да мисля трезво.И реших повече нищо да не чета(като информация),защото ми става още по-тежко.
Благодаря за линка,ще го отворя веднага!




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.