Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 08:26



Да не те отчайвам обаче щом д-р Киров казва че няма надежда значи няма.Аз писах няколко пъти под името desparate.Свекърва ми беше със същия меланом в ляво подребрие. Три месеца след операцията я заболя крака в лява тазобедрена става, а и целия крак. Подхвърляше се от болка и нищо не и помагаше... Д-р Киров и каза 5 % шанс да оцелее...и толкова нямаше.Почина сега на 29.05. И за сетен път се убедих, че чудеса не стават... Ако имаш въпроси пиши.



Тема Re: До Dнови [re: D]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано08.06.07 08:53



Боже, Деспарате приеми моите съболезнования. Бог да я прости.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано09.06.07 17:19



Съболезнования.... Страхотна мъка е и за болния и за нас, които сме до него. Това чувство за безсилие ме влудява. Благодаря ти, че ми писа. Знам какво да очаквам, но нали знаеш - надеждата умира последна! След химиотерапията тя отпадна още повече и започна ужасяваща кашлица с кръв. Влизахме за 10 дни в болница - разсейки и в белия дроб... Всички казват - терминален стадий -оставали и около1-2 седмици. Състоянието и е ужасяващо. Аз не губя надежда-чакам чудо!!! Нямам право да се отчайвам.





Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:49



Знам колко ти е трудно!Аз до последно вярвах, че ще се оправи-нали надеждата умира последна!Но уви...Трябват ви много търпение и спокойствие...поне колкото е възможно.При свекърва ми нямаше кашлица, нито кръв, но целият и дроб беше в разсейки.Според мен задухът и беше потушен от разсейките в мозъка, които имаше.Нямаше усет за болка, което до известна степен облекчи мъките и...ако може да се нарече облекчение.Но от друга страна те я направиха труп-освен усета за болка, тя загуби и всички останали движения и рефлекси...а и беше с останала с едно незасегната око, с което виждаше размазано.Търпение...Пиши когато можеш.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 22:57



ЗДРАВЕЙТЕ на всички които се борим с това чудовище,надявам се да победим.
ПРЕДИ 2 дни направиха отново операция повърхностна на кръста на баща ми.Др.Киров каза,че може би е разсейка,но изследванята ще покажат и ако е така след 3 седмици ще назначи химиотерапия.Това вече е 4 операция дано вече се спре този процес много е упорит,но ще правим всичко ЗА ДА ПОБЕДИМ!
Пие рецептата с алое.АЗ ВЯРВАМ,ВЯРВАЙТЕ И ВИЕ!!!!!!!





Тема Re: за астроартнови [re: BЯPA]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 23:02



ЗДРАВЕЙ АСТРОАРТ,мисля,че само АЛОЕТОму е малко какво ще кажеш да давам витамин "С "на хапчета или нещо друго?Дай съвет моля те! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано15.06.07 22:52



Благодаря ти, че ми пишеш. С всеки ден, с всеки час е все по-зле. Напълно неподвижна е - боли я всяко местенце по кожата, отекла е много. Устатата и са целите в рани, пресъхнали, не може вече да си пие лекарствата, не може да преглъща. Едва си вдига ръцете от слабост - невероятно трудно е с подлогата-не може сама да се вдига и сме винаги 2-ма до нея-баща ми и аз със сестра ми. Аз имам много търпение - просто искам да може поне вода да пие и да хапва по 2 лъжички храна на ден, но... Вече има и халюцинации.
Аз не се отчайвам - надявам се!!!
Искам да напиша няколко важни неща, надявам се да са от полза на някого.
1. След химиотерапията се появяват гъбички в устата, хранопровода и стомаха. Изсушават и разраняват лигавицата. Трябва да се пие Фунголон, за да се облегчи. На нас никой не ни каза и стана ужасно, докато разбера какво и е.
2. Ако има кашлица с кръв, подходящ е Трамадол Стада 50 мг. освен инхалерите, защото действа подтискащо чрез мозъчната кора на кашлечния рефлекс.
3. Обезболяващи пластири Дурогезик от 25,50 или 100 мг. Полагат се на регистрираните в онкодиспансерите. Просто са кът и не винаги дават.
4. Има отлични храни на Фризениус - казват се Фризолак, сироп, 500 мл., който замества 3 пълноценни хранения при променен дъвкателен рефлекс.
5. Има един крем за мазане при рани от залежаване, който предпазва също така, казва се Sudocrem.
6. На този етап саменто въобще не и помага. Нито подсилващото Сарженор.
Бих искала да питам някой знае ли къде се продават легла с вградена подлога, за да може болният да не се натоварва?



Тема Re: за астроартнови [re: desyping]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 12:46



Здравей!Да не те отчайвам, но щом вижда халюцинации, нещата не са добре.Моята свекърва беше така накрая.Превиждаше и се отначало една жена, която държи плат в ръцете си, а после бебе...Накрая лекарствата и давах с кисело мляко-пробвай и ти.Като не можеше да ги пие с вода вземах една лъжичка кисело мляко и слагах хапчето в нея.Направо го гълта с млякото.Свекърва ми не е пила такива обезболяващи-тя пиеше оксиконтин, а след това долтард.Против пробиване/разраняване от лежането/ също така знам че става домашен сапун.Намокряш си ръката, търкаш я със сапуна и след това на мястото.Има ефект.Ние също и давахме алое, газ и т.н.Пиши когато можеш.Не видах дали имаш скайп или ай си кю.



Тема Re: Никинови [re: дъждoвнa]  
Автор galgos ()
Публикувано16.06.07 21:06



Здравейте! Писаното от Вас силно ме заинтересува, защото имам сходен проблем. Майка ми е оперирана преди седем месеца от меланом. Сега се появи уплътнение в лимфен възел в слабините, с големината на яйце. В понеделник ще я приемат в болницата за операция. Пишете, че баща Ви се чувства добре след отстраняването на лимфния възел. Моля, ако не ви затруднява да ми отговорите преди колко време е станало това /месеци, години/. И как е продължило лечението. На майка ми отказаха химеотерапия след първата операция по здравословни причини и беше само С БЦЖ ваксина. Какво мога да очаквам от сега нататък.



Тема Re: за астроартнови [re: D]  
Автор desyping (непознат )
Публикувано16.06.07 21:44



Здравей! Не знам как се казваш - аз съм Деси и не искам да съм анонимна.
Мейла ми е perfect@edasat.com. Като отида на работа в понеделник ще видя скайпе адреса и ай си кю-то си,
Благодаря ти, че ми пишеш - по-спокойно ми е така. Днес ходих пак в болницата да питам тези лекарства, които даваме правилно ли са дозирани и какво мога да и помогна за болките в краката - толкова са отекли на подбедрици и ходило, че ще се пръсне кожата вече. И знаеш ли какво ми отговориха "Вземете морфин и я упойвайте да не усеща нищо - друго не може да се направи."А аз искам още малко да е в съзнание и да си говорим без да я боли - нищо друго не искам. Ако някой знае как да и облегча болката от отоците, моля да пише.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.