Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.09.06 12:37



Знам, Здравец. Затова и споделям какво ми казаха там.
Може би е във връзка с това, което казва Една жена - че при продължително слагане на бифосфонати има сериозни странични ефекти.
Изрично споменах, че знам, че хапчетата вредят на стомаха. Той ми отговори, че това не е вярно.
Просто споделям тяхната методика, която разбрах от консултацията. той силно ми препоръча лъчетерапия.
Вчера ми назначиха 10 нагревки на апарата "Мюлер" /стария/.
В интерес на истината, италианеца ме попита какъв е този апарат - не го е чувал

А ние все още се лекуваме с тая остаряла техника, просто не знам какво да кажа.
Ти сама прецени, дали да го кажеш това на твоята позната. Аз споделям информацията.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: vesela.bg]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 14:07



Искам и аз да споделя. И ние като Калоян сме от Пловдив и от два месеца "ходим по мъките" с тези доктори. Преди два месеца направиха на баща ми ядрено-магнитен резонанс и ми съобщиха: метастази в костите и съмнение за Миеломна болест. За щастие тази болест беше напълно отхвърлена след редица изследвания, но остана неизяснено наличието на метастазите. От тогава сме все по изследвания - направихме какви ли не изследвания и още не могат да разберат първичното огнище. А той се оплаква от болка в кръстта, която слиза надолу по крака и вече трудно ходи(куцайки). Досега сме без никакво лечение - освен Трамадола, който ни го дадоха за болката. Но днес съм много притеснена от два дни е с много силни болки и температура - майка ми е с него на лекар. Чувствам се толкова безполезна, че не мога по никакъв начин да му помогна.
Надявам се лекарите да предприемат някакво лечение и да почувстваме резултат, за който сте писали по-горе.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: Maя]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 16:21



Здравей, Мая. Колкото и да не ни харесват докторите, трябва да се примирим. Моя съвет е ако не сте били, да направите сцинтеграфия. Много трудно се уреждаш защото е само един апарат в Пловдив (във ВМИ).Трябва личния лекар да Ви насочи към специалист, който от своя страна да даде направление за сцинтеграфия Много прецизно диагностицира и дори и някой който си няма идея вижда за какво става дума. Искрено се надявам да не се потвърди първоначалната диагноза, но дори да се потвърди, не се отчайвайте. Баща ми също беше на Трамадол, но спря да му действа и смениха на други. При него проблема е че, има язва и най-ефикасните болкоуспокояващи действат съдоразширяващо, т.е. може да направи кръвоизлив. Ако баща ти не е с язва питайте за Диклак или нещо друго

Дано съм помогнал. Успех



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 16:48



Вярно е , че лъчето много помага..на моята приятелка всъщност и направиха 5 нагревки на прешлена , не знам на какъв уред и след тов я започнаха с биофосфонати и нагревките и спряха болките в гърба...казват че калцира ..



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: zdr1]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 19:52



Благодаря на Калоян за бързия отговор!

Имаме записан час за сцинтиграфия чак за 2 октомври, дори днес като прочетох, че в София цената е 35лв.(т.е. стори ми се евтино, защото тук е 100лв.) си помислих, че ако там можем да го направим по-скоро да отидем до там. Видях, че има и телефон за записване (ако не се лъжа Весела го беше написала). Вече не знам какво, как и къде да отидем и да направим, за да почнем с някакво лечение.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ за vesela.bgнови [re: vesela.bg]  
Авторedna jena (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 23:34



Здравейте пак, Весела,
Искам да вметна, че, като потребител на зомета от 17 юни 2004, съм срещнала много "колежки" по съдба. Всяка една от тях се оплаква от изтъняване на косата, а когато приемаш зомета заедно с нещо като аримидекс например, косата ти не се оправя никога след химиотерапия. Две години след края на химиотерапията ми ( 23 декември 2004), аз още ходя с перука, рисувам си вежди, защото нямам, миглите ми ОПРЕДЕЛЕНО!!! падат седмица след зометата, после пак порастват. Този ефект не зная дали е от началото, мисля, че не е. Точно затова поисках зомета на по-голям интервал.
Между другото - падането на косата е страничен ефект на зометата и е написан в описанието на лекарството.
Такаааааа....
Останете със здраве и желая на всички пълно възстановяване.
Един съвет само ако мога да си позволя - ТАКЪВ вид форум, в който хората влизат заради тази ужасна болест, няма нужда от ментори. По принцип би трябвало да има модератор, който не се намесва с постинги в дискусиите. Всички участници са равноправни.
Благодаря и още веднъж ви желая здраве и най-искрено се моля да имате поне 30 пъти зомета и да си имате все още миглите и косата.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: zdr1]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 09:10



Аз имах познат който пострада от лъчетерапията.Беше с рак на белия дроб без метастази.Лекарят му казал че 5 год. му дава живот.И....към края на пероида започнаха да го болят костите и да вдига температура. Започнаха химиотерапия.След това уведомил хирурга и той му е назначил лъчетерапия.Правил я в Търново, а там малко попрекалили за по сигурно!?Дано не ви се случва да видите изгорена кост!Добре че бяха роднините му, многото билки, мазила, чай, добавки.Забранихме му да приема лекарства за да не натоварва черния дроб, и да не става по зле.От лекарите никой не се интересуваше от него- нали е обречен!Изкара 1година така , като до последно ходеше за риба, на село, лозето, гледаше си внучето-на 7год.И накрая се започна с безплатните таблетки-морфин/ болките бяха нетарпими/,и за седмица -от 6,8табл. на ден заспа и това беше края.НА никого не го пожелавам! БОрете се!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Maя]  
Авторkaлoян (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 09:29



Здрасти, Мая.

Не се панирайте, а направете каквото може да отидете на сцинтеграфия. Не съм сигурен, но ако те прати лекар, не плащаш, но пък чакаш. Направете го по-скоро за да изчезнат всички подозрения. Доколкото разбрах, при баща ти не е 100 % потвърдено, а дано не, но ако все пак се потвърди, има лечение, има надежда. Намерете лекар и тормоз до дупка. Ние ходим при д-р Петров във 2-ра база. Много е зает, но ако го намериш свободен, ще ти обърне внимание. Опишете оплакванията и ще назначи изследване или нещо друго.

Не се отчайвай, а действай.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: мими]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 19:57



Здравейте отново, мили хора!
Искам, ако може някой да ми обясни по-подробно за този билков препарат Натанал - какво представлява, как действа, как се взема и от къде може да се купи. От написаното до тук разбирам, че е един вид имуностимулиращо.
Благодаря ви предварително! Благодаря Ви, че Ви има, защото чрез Вас не угасва надеждата ми. Благодаря Ви!
Желая на всички Ви да поддържате такъв дух и да сте здрави!



Тема Re:за маянови [re: Maя]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 20:03



Тук можеш да научиш всичко,което може да се каже за натанала и то от първоизточника.Назад във форума го има.Незнам дали си го чела,но каквото и друго да ти кажем,ще се повтаряме.Успех.


Редактирано от vesela.bg на 14.09.06 23:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.