Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:за маянови [re: виoлeтa]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 20:31



Благодаря ти, Виолета!





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторCтeП (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 19:08



Здравейте!
Преди 4,5 години ме оперираха от рак на маточната шийка. Минах 25 облъчвания и до скоро всичко беше нормално. От пролетта започна да ми се покачва маркера /SCC/. На първия скенер не се виждаше нищо, но сега видяха, че има остеосклеротична лезия на един прешлен.
Препоръчаха ми сцинтиграфия, но лекарите тук казаха, че е по-добре на ядрено-магнитен резонанс да ме видят.
Разкажете ми, ако знаете, как се процедира с лечението от тук нататък.



Тема Re:за мая - www.nvherbal.comнови [re: виoлeтa]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 20:50



www.nvherbal.com



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: CтeП]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.10.06 00:26



Ами ако се окаже, че е костна разсейка започват да ти вливат бифосфонати един път месечно. По някое време се прави и лъчетерапия.
Бифосфонатите не са като химиотерапията - не се гади, не пада коса - нищо специално. Аз сутрин вливам и отивам на работа.
Спокойно, не се плаши. Според мен направи сцинтиграфия и след това ако искаш магнитен резонанс. Сцинтиграфията отчита добре. Ако тя е съмнителна, т.е. не може да се каже точно дали е метастаза, тогава прави резонанса.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 09:31



на майка ми и правиха сцинтиография и на нея пише липсват обедителни данни за костен процес свързан с основното заболяване-рак на гърдата.Повече данни за дегеративно диструктивни и артрозни промени.

Болките на майка ми се увеличиха преди не я болеше когато лежеше а сега я боли.
Какво да правя как да искам да и направят магнитен резонанс.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторCтeП (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 10:33



Благодаря, Vesela!
Успокои ме :)
Биофосфонатите за какъв период се вливат? А има ли предел на облъчването?
Винаги съм се плашела от химиотерапията, макар че толкова хора са я изтърпяли... ако се наложи и аз, ама... се плаша.
Преди няколко дни открих сайта и се радвам, че тук може да сподели проблемите си човек и да получи съвет от хората, минали по този път.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kat]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.10.06 14:48



Никой не дава талони за магн.резонанс Кат. Два направих и двата си ги платих по 280 лева.
Но магн.резонанс на кости не се прави?!?! Прави се само на определени участъци където има разсейка например, но на цяла костна система не....
Скенера е същото, гледа само места, които са посочени.
След като сцинтиграфията дава такъв резултат, защо ти е друго?
Плюс това само тя открива метаразсейки в цялата костна система.
Аз не съм имала болки, случайно ми се откри разсейката.
Иначе дегенеративните изменения в костите - артрити и т.н. те болят.
А те са нормални за всички хора преминали определена възраст. Много повече боли един шип, отколкото костната разсейка. Затова споко - след 3 месеца направи пак сцинтиграфия. Междувпрочем, къде направихте сцинтиграфията?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: CтeП]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.10.06 15:01



Бифосфонатите се вливат докато се получи резултат. Има хора, които вливат и 5 години, има и такива, които овладяват процеса за 1 година.... При всеки е различно и зависи от различни етапи на болестта и т.н.
Облъчването са определен брой нагревки - 10, 20, 30. Правят се всеки ден. Няма странични ефекти, поне при мен - нищо ми няма и си ходя на работа.
Химиотерапията е друго нещо, гадна е, но досега никой не е умрял

от гадене от химиотерапията. Понася се и се издържа.....Просто не се плаши, приеми я като нормално лечение, което те лекува и няма да имаш проблем...
В моята тема "Стаята на Весела" съм описала всичко, което преживявам от април месец насам, ако имаш време прегледай постингите там - ще видиш че няма нищо страшно ножа е дървен

Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 15:41



сцинтиграфията направихме в Шумен.
Записах на мама час за измерване на остеропорозата за утре.Ще пиша после какво е излязло.
Много се съмнявам дали не е и камък в бъбрека,но не боляло така.
Някой знаели ако камъка е тръгнал да излиза как боли.Аз я водих на уролог но той като чу че има рак и веднага реши че това е разсейка !!!!!!!
Между другото искам да попитам след колко време може да се разбият камъни в бъбреците след химиотерапия.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 09:55



направихме измерване на костната плътност и се оказа че мама има остеропороза - 2.77 .

Сега ще и купуваме лекарство но болките на майка ми са много силни и нощем се буди от тях.Дали това може да са болки от остеропороза.Всеки ден се усилват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.